Wiadomości

"Gdy słabość staje się siłą" – konkurs i spotkanie z mistrzem świata w podwójnym Ironmanie!

Data publikacji 13.11.2019

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim zorganizowała akcję profilaktyczną oraz konkurs „Gdy słabość staje się siłą”.Konkurs skierowany jest do klas VII i VIII oraz klas I szkół średnich z terenu powiatu nowodworskiego. Nagrodą dla uczestników będzie spotkanie z polskim triathlonistą - Jerzym Górskim, które odbędzie się już 6 grudnia !

Od początku kwietnia trwa kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim zorganizowała akcję profilaktyczną oraz konkurs „Gdy słabość staje się siłą”. Partnerami akcji są Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański, Starostwo Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim, Gminne Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stegnie, Sztutowie i Ostaszewie .

Akcja profilaktyczna ma na celu uświadomienie młodzieży przyczyn zażywania substancji psychoaktywnych, podnoszenie świadomości młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z zażywania substancji odurzających. Funkcjonariusze z nowodworskiej komendy od początku września spotykali się z uczniami w powiecie nowodworskim i wspólnie omawiali zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy a także przypominali o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych zażywania substancji psychoaktywnych.

Konkurs skierowany jest do klas VII i VIII oraz klas I szkół średnich z terenu powiatu nowodworskiego. W konkursie mogą wziąć udział grupy 3-4 osobowe, które przygotują 30-60 sekundowy filmik pn. „Gdy słabość staje się siłą”. Pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone nagrodami a uczestnicy konkursu wezmą udział w uroczystej Gali Finałowej, w której gościem będzie Jerzy Górski - mistrz świata w podwójnym Ironamanie. Na podstawie jego biografii powstał film "Najlepszy"

 

Zachęcamy do aktywnego udziału w przedsięwzięciu i do zobaczenia 6 grudnia! 

 

Pliki do pobrania

  • 479.67 KB