Wiadomości

Sukces nowodworskich policjantów na VI Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Data publikacji 22.11.2019

Sukces nowodworskich policjantów na VI Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc W dniach 15-17 listopada br. we Wrocławiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W klasyfikacji drużynowej, drużyna z nowodworskiej jednostki zajęła 12 miejsce na 34 drużyn, natomiast asp. Radosław Smoliński zdobył brązowy medal i puchar w swojej kategorii wagowej.

W dniach 15-17 listopada br. w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Celem zwodów jest popularyzacja i upowszechnianie aktywności ruchowej jako form zdrowego stylu życia, a przede wszystkim propagowanie dyscyplin siłowych, w szczególności wyciskaniu sztangi leżąc.

Do udziału w zawodach zgłosiła się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w składzie 3 policjantów i 1 policjantki. Konkurencje zostały przeprowadzone - dla mężczyzn w rozłożeniu na poszczególne kategorie wagowe a kobiety występowały w kategorii Open, która wyliczana była według formuły Glosbrennera. W zawodach wzięły udział 34 drużyny w składzie około 140 zawodników. Policjanci z nowodworskiej komendy zajęli 12 miejsce w klasyfikacji drużynowej a asp. Radosław Smoliński, wyciskając 200kg w swojej kategorii wagowej, wywalczył 3 miejsce zdobywając brązowy medal oraz puchar. Teraz przed naszymi policjantami dalsza praca nad formą i przygotowania do kolejnych zawodów.

Gratulujemy Radosławowi jak również całej nowodworskiej drużynie za osiągnięte wyniki.

  • funkcjonariusz z medalem i pucharem za zajęcie III miejsca
  • funkcjonariusz przy sztandze
  • funkcjonariusz przy sztandze
  • funkcjonariusz przy sztandze
  • dziewczynki odwrócone tyłem w koszulkach z napisem "KPP Nowy Dwór Gdański"
  • wszyscy funkcjonariusze biorący udział w mistrzostwach