Wiadomości

Nowodworscy policjanci włączyli się w akcję #GASZYNCHALLENGE

Data publikacji 28.06.2020

Nowodworscy policjanci włączyli się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Funkcjonariusze pod czujnym okiem I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim mł. insp. Grażyny Szulewskiej – Stahn, pompowali dla 18-miesięcznej Antoniny Popławskiej z Gdyni, która cierpi na SMA.

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge, która została zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. W ubiegłym tygodniu pompowali na plaży w Krynicy Morskiej. Z chwilą podjęcia wyzwania mundurowi rozpoczęli również zbiórkę środków pieniężnych. Nowodworscy policjanci otrzymali nominację od kolegów i koleżanek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Dworu Gdańskiego, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku i Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Zasady wyzwania są bardzo proste. Polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci cierpiących na SMA lub w łatwiejszej wersji na wpłacie minimum 10 zł. Nie ma przymusu wzięcia udziału. To zabawa i swoista integracja internetowa w bardzo słusznym celu. Tosia prowadzi dramatyczny wyścig z czasem i potrzebuje bardzo drogich leków. Zbiórka dla dziewczynki prowadzona jest na: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia.

 

Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać zadanie. Mł. insp. Grażyna Szulewska - Stahn - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim nominowała do wyzwania Prokuraturę Rejonową w Malborku, Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=8DrWFVXVAA4&feature=emb_logo