2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,
W związku z przejściem frontu burzowego nad terenem województwa pomorskiego ostrzeżenie wg. IMGW o burzach 2 i 3 stopnia. Zjawisko rozpoczęło się ok godziny 22 na terenie powiatów południowo – zachodnich, przesuwając się na północy – wschód.


 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,
Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.


 2017-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Armando w Mikoszewie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-08-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Oddziałów Prewencji z Gdańska zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 23-letni mieszkaniec Brodnicy od trzech lat ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj, by uniknąć zatrzymania, próbował ukryć się w stawie. Mężczyzna poszukiwany był za włamania. W więzieniu spędzi najbliższe 15 miesięcy .


 2017-07-31
Nowy Dwór Gdański,
W piątek w sali konferencyjnej muzeum żuławskiego odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 19 policjantów. W uroczystościach uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.


 2017-08-02
Nowy Dwór Gdański,
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.


 2017-08-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek w Bałtyku. W miejscowości Krynica Morska utonął 45-letni mężczyzna. W akcji poszukiwawczej prócz policjantów brali udział, ratownicy WOPR  i jednostka Brzegowej Stacji Ratowniczej SAR ze Sztutowa.


 2017-08-02
Nowy Dwór Gdański,
W niedzielę w miejscowości Marzęcino nietrzeźwy kierowca potrącił pieszego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu dzięki wzorowej postawie obywateli, którzy widząc zdarzenia udali się w pościg za kierującym.


 2017-07-26
Nowy Dwór Gdański,
  W minionym tygodniu na terenie powiatu nowodworskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu oraz do szesnastu kolizji drogowych. Statystyki są przerażające,  liczba interwencji policyjnych związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nadal wzrasta!


 2017-07-26
Nowy Dwór Gdański,
  Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie.


 2017-07-24
Krynica Morska,
Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.


 2017-07-21
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj w nocy do patrolu policji ze Stegny podjechał samochód. Kierowca wysiadł, zdążył tylko powiedzieć, że źle się czuje, że drętwieją mu kończyny, po czym osunął się na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast podjęli reanimację i wezwali karetkę. 67-latek trafił do szpitala. Szybka reakcja policjantów uratowała życie i zdrowie mężczyzny.  


 2017-07-21
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec 35-letniego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie rozboju na 79-letniej kobiecie, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 


 2017-07-17
Nowy Dwór Gdański,
  Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie.


 2017-07-17
Krynica Morska,
  Policjanci z Oddziałów Prewencji KWP w Gdańsku i nowodworscy śledczy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 45-letniego mieszkańca z woj.mazowieckiego . Napastnicy zaatakowali 45-latka w Krynicy Morskiej przy jednym z zejść do plaży. Podejrzani o to przestępstwo to 20 i 21-latek mieszkańcy Elblaga , którzy trafili następnie w niespełna godzinę po tym zajściu do policyjnego aresztu. Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.


 2017-07-10
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-12
Nowy Dwór Gdański,
  Policjant pozbierał porozrzucane na jezdni pieniądze w kwocie blisko 8 tysięcy złotych. Mienie zabezpieczono i oddano właścicielowi.


 2017-07-06
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Sawa w Stegnie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-04
Jantar,
  W poniedziałek około godz. 1:00 w nocy policjanci zatrzymali  33- letniego mężczyznę, który naruszył nietykalność funkcjonariusza policji w trakcie interwencji w Jantarze.


 2017-07-03
Nowy Dwór Gdański,
  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Posterunku Policji w Sztutowie spotkali się z seniorami w ramach cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” -„Seniorze bądź ostrożny-bezpieczna tożsamość, nieskradzione życie”.


 2017-06-27
Nowy Dwór Gdański,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim". Głosować można na:https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=36348  do 12 lipca 2017r.


 2017-06-26
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zapraszają na debatę seniorów 


 2017-06-20
Stegna,
W sobotę policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z dzielnicowymi z pasa nadmorskiego  promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą” podczas  II Międzyszkolnych Zawodów Pływackich „O Puchal Fali”.


 2017-06-14
Nowy Dwór Gdański,
We wtorek w ramach weryfikacji zagrożenia „kłusownictwa” wskazanego na wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Rybackiej zatrzymali dwóch mężczyzn – 21 i 24-latka, mieszkańców gminy Nowy Dwór Gdański, którzy wspólnie i w porozumieniu przy pomocy sieci stawnej dokonali nielegalnego połowu ryb w wodach rzeki Nogat, czym działali na szkodę PZW w Elblągu. Mężczyznom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata oraz przepadek mienia.


 2017-06-12
Nowy Dwór Gdański,
W miniony piątek uczniowie klas mundurowych nowodworskiego Zespołu Szkół Nr 1 wzięli udział w „IV Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym”, który odbył się na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku.  Uroczystość Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. 


 2017-06-12
Stegna,
Policjanci ze Stegny poszukują właściciela roweru. Dotychczasowe czynności nie doprowadziły do ustalenia jego właściciela. Osoba, która rozpoznaje swój rower proszona jest o kontakt z Posterunkiem Policji w Stegnie, przy ul. Gdańskiej 32 lub kontakt telefoniczny pod numerem tel. /55/-246-94-57.


 2017-06-06
Nowy Dwór Gdański,
W miniony piątek nowodworscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną  w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z uczniami gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji.  W spotkaniu wzięli również udział funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Granicznej.


 2017-06-06
Nowy Dwór Gdański,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


 0000-00-00
Nowy Dwór Gdański,
Słoneczna pogoda sprawiła, że naszych drogach pojawiło się wiele miłośników jednośladów, a wraz z nimi wzrost liczby śmiertelnych wypadków. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze, zarówno do motocyklistów, jak i do kierujących samochodami.


 2017-05-24
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj 62-letni mieszkaniec woj. śląskiego usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch domów na terenie gminy Stegna. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez świadka tego zdarzenia. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-05-22
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w trakcie weryfikacji zagrożenia ,,kłusownictwa” wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali dwóch mężczyzn 42 i 60 – latka, mieszkańców gminy Nowy Staw. Mężczyźni poławiali ryby przy pomocy narzędzia kaleczącego nie będąc uprawnionymi do rybactwa. Teraz grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet do 2 lata oraz przepadek mienia.


 2017-05-17
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy Kryminalni zatrzymali 23-letnia kobietę, podejrzaną o usiłowanie dokonania rozboju. Do zdarzenia doszło 8 maja 2017 roku na jednej z ulic Nowego Dworu Gdańskiego. Sprawczyni podeszła do 81-letniej kobiety i chciała wyrwać jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-05-10
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zatrzymali  32- letnią autostopowiczkę, która będąc pasażerką samochodu fiat ukradła portfel z kartami płatniczymi. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.    


 2017-05-04
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna kontrola bmw zakończyła się zatrzymaniem 23 – latka z powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze znaleźli leżące przy aucie zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.W bagazniku pojazdu znaleziono jeszcze kradzione znaki drogowe.  Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2017-05-09
Nowy Dwór Gdański,
 Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań Policji. Polska, na tle innych krajów europejskich, ciągle wypada gorzej zarówno pod względem liczby wypadków drogowych, jak i ich skutków. Z tego powodu, pomorska policja realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku pokazały, że wysiłek, który policjanci wkładają w swoją pracę, daje wyraźne efekty.


 2017-04-28
Nowy Dwór Gdański,
  Na terenie województwa pomorskiego w dalszym ciągu odnotowujemy zgłoszenia dotyczące usiłowania bądź dokonania przestępstw tzw. metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” dlatego Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął współpracę z Wojewodą Pomorskim, w ramach której za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) mieszkańcy informowani są o występujących zagrożeniach. POLICJANCI APELUJĄ - NIE POZWÓL SIĘ OSZUKAĆ!


 2017-04-25
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Inauguracja akcji zbiegła się w czasie z gminnym etapem ,,Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Policjanci wierzą, że wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności przełoży się na codzienne bezpieczeństwo drogowe młodych mieszkańców nowodworskiej gminy.


 2017-04-25
Nowy Dwór Gdański,
Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. MSWiA


 2017-04-23
Nowy Dwór Gdański,
W czwartek przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wzięli udział w II Żuławskich Targach Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. Punkt informacyjny nowodworskiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


 2017-04-13
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim ustalają przyczyny wybuchu gazu w jednym z pensjonatów w Sztutowie. Do eksplozji doszło wczoraj rano. W zdarzeniu tym rannych zostało trzech mężczyzn 32, 37 i 61-latek, którzy trafili do szpitala. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa podczas prac instalatorskich przy urządzeniach gazowych.


 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj przed godz.15:00 w Nowym Dworze Gdańskim na ul. Warszawskiej. 26 – latka kierująca motorower z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci zorganizowali objazdy.


 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut kłusownictwa dwóm mężczyznom 24 i 54  – latkowi mieszkańcom gminy Stegna. Mężczyźni przy łowieniu posługiwali się siatkami,  nie będąc do tego uprawnionymi, a niektóre ze złowionych ryb był w okresie ochronnym. Teraz grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata oraz przepadek mienia.


 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,
Stegieńscy policjanci w piątek po godz. 20:00 zatrzymali 40 - letniego obywatela Niemiec po tym jak zniszczył bramę wjazdową jednego z Ośrodków Wypoczynkowych w Piaskach. Po przeszukaniu pojazdu, którym się poruszał znaleziono narkotyki. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 2017-04-06
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj jeden z ratowników wodnych nadzorujący inwestycję budowlaną na Nogacie zauważył pływajace na powierzchni wody zwłoki niedaleko brzegu.Na miejscu pracowali policjanci oraz strażacy z nowodworskich jednostek.


 2017-04-06
Nowy Dwór Gdański,
W poniedziałek nowodworscy policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z bezpiecznego korzystania z Internetu i cyberprzemocy. Omówili również najczęstsze przestępstwa i wykroczenia, na które narażeni są młodzi ludzie.


 2017-03-24
Nowy Dwór Gdański,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
Nowy Dwór Gdański,
Odpowiedzialność nieletnich za popełniane czyny zabronione w tym stosowanie środków odurzających była tematem przewodnim lekcji z policjantami, jaka odbyła się w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Dworze Gdańskim. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że choć jeszcze nie są dorośli, za swoje negatywne zachowania mogą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i dla Nieletnich.  


 2017-03-20
Nowy Dwór Gdański,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski dzisiaj uczestniczył w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Spotkanie, które otworzył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich dotyczyło m.in. prezentacji Regionalnego Systemu Ostrzegania i nawiązania współpracy pomorskich policjantów w zakresie bieżącego informowania mieszkańców na temat oszustw metodą na wnuczka/ na policjanta. RSO jest darmową aplikacją na telefony i telegazety, dzięki której w porę możemy zostać powiadomieni o zagrożeniu.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.