2015-03-03
Nowy Dwór Gdański,
29 – latka podejrzewanego o włamanie do sklepu spożywczego zatrzymali mundurowi w minioną niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim.  W pobliskich zaroślach funkcjonariusze znaleźli 12 opakowań mrożonek zabranych ze sklepowych lodówek. Za włamanie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności, a za dokonane w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.


 2015-03-02
Nowy Dwór Gdański,
Od rana policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej „siódemce” w miejscowości Jazowa. W tył autobusu wiozącego dzieci do szkoły uderzył samochód ciężarowy. W zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.


 2015-02-26
,
Zarzuty posiadania narkotyków usłyszał wczoraj 17 – latek z powiatu nowodworskiego. Policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-02-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym w Sztutowie. Jeden z legitymowanych podał funkcjonariuszom fałszywe dane. Gdy mundurowi ustalili jego prawdziwą tożsamość okazało się, że jest poszukiwany i ma trafić do więzienia. Jeszcze wczoraj mundurowi doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie ma spędzić najbliższe dwa lata.


 2015-02-25
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży drewna przedstawili śledczy 35 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wyciął 17 jesionów i wierzb z nadwiślanego terenu w Palczewie, zabrał uzyskane w ten sposób drewno i wykorzystał jako opał. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  


 2015-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj od rana policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących poruszających się po drogach nowodworskiego powiatu. Wszyscy poddani takiemu badaniu kierowcy byli trzeźwi. W trakcie wzmożonych kontroli policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował autem wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi oraz kierującego bez uprawnień.


 2015-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna kontrola vw passata zakończyła się zatrzymaniem 23 – latka z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze znaleźli w aucie należące do niego zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-02-23
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania sadowego zakazu usłyszy 22 – latek z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając w organizmie prawie promil alkoholu siadł za kierownicę vw golfa. Czujność funkcjonariuszy z ruchu drogowego udaremniła jego dalszą podróż. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na okres do 5 lat.


 2015-02-23
Nowy Dwór Gdański,
O kradzież z włamaniem do jednego z domków działkowych podejrzewają policjanci 29 – latka z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Pod adres, pod którym przebywał doprowadziły funkcjonariuszy ślady krwi, które na miejscu i w drodze powrotnej pozostawił sprawca. Za kradzież z włamaniem i działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.


 2015-02-20
Nowy Dwór Gdański,
Policyjne kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego na nowodworskich trasach udaremniły podróżowanie dwóm nietrzeźwym kierującym pojazdami. W ręce mundurowych wpadł 36 – latek, który jak się okazało nie posiadając żadnych uprawnień do kierowania pojazdami,  jechał po pijanemu niedopuszczonym do ruchu ciągnikiem rolniczym oraz 33 – latek który podróżując vw transporterem miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Sprawy obu mężczyzn niebawem trafią do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-02-18
Nowy Dwór Gdański,
Czujność sąsiedzka i sprawna akcja policjantów zakończyły się zatrzymaniem kobiety podejrzanej o okradzenie 66 – letniej mieszkanki powiatu nowodworskiego.  Funkcjonariusze zatrzymali ją na krajowej „siódemce” po tym jak otrzymali zgłoszenie o uciekających autem osobach związanych z kradzieżą pieniędzy w Nowotnej. Policjanci przestrzegają przed pozostawianiem otwartych drzwi domostw, wpuszczaniem do domów nieznanych osób i zalecają ostrożność w kontaktach z obcymi oferującymi różnorakie usługi, w tym również - wróżenie z ręki.


 2015-02-17
Nowy Dwór Gdański,
Rozpoczynający się w poniedziałek 23 lutego „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” ma zwracać uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.  Policjanci włączają się w zainicjowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości obchody dni pokrzywdzonych i w porozumieniu z innymi instytucjami przygotowali harmonogram dyżurów, w czasie których będą udzielać porad i szeroko rozumianego wsparcia zainteresowanym osobom.


 2015-02-16
Nowy Dwór Gdański,
Udaremnieniem dalszej jazdy kierującemu vw golfem 28 – latkowi z powiatu nowodworskiego zakończyła się policyjna kontrola. Funkcjonariusze ruchu drogowego wyeliminowali z dalszego uczestnictwa w ruchu drogowym zagrożenie, które mógł stworzyć nietrzeźwy kierujący. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-02-13
Nowy Dwór Gdański,
Pod hasłem „truck & bus”  policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj wzmożone kontrole samochodów ciężarowych, busów i autobusów. Cykliczne działania mają między innymi dyscyplinować niestosujących się do przepisów ruchu drogowego kierowców dużych pojazdów, a tym samym poprawiać bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu nowodworskiego. W czasie wczorajszych kontroli policjanci ukarali mandatami 22 sprawców wykroczeń i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych aut.


 2015-02-13
Nowy Dwór Gdański,
Ubiegłoroczne statystyki przestępczości, największe sukcesy i priorytety na kolejnych 12 miesięcy omówili nowodworscy policjanci podczas odprawy rocznej. Służbę nowodworskich mundurowych w 2014 roku pozytywnie ocenił obecny na odprawie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdański mł. insp. Zbigniew Maj.


 2015-02-11
Nowy Dwór Gdański,
Dwukrotne włamanie do domu mieszkańca Kątów Rybackich zarzucają policyjni śledczy 20 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że do pierwszego ze zdarzeń doszło w październiku minionego roku, a do kolejnego na początku tego miesiąca. Za każdym razem sprawca wchodził do domu najprawdopodobniej za pomocą dopasowanego klucza. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2015-02-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci udaremnili dalszą podróż nietrzeźwej kierującej. Siedząca za kierownicą toyoty rav 35 – latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.  W tym stanie jechała drogą wojewódzką ze Stegny w kierunku Sztutowa. Jadący za nią kierowca zorientował się, że może być nietrzeźwa i powiadomił o wszystkim policję. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara pozbawienia wolności na okres do dwóch lat.


 2015-01-30
Nowy Dwór Gdański,
  Osobowa toyota brała udział w wypadku drogowym do jakiego doszło w piątek na drodze nr 502. W wyniku zdarzenie do szpitala trafiła 70 – letnia pasażerka pojazdu.  


 2015-02-02
Nowy Dwór Gdański,
  2,3 promila alkoholu w organizmie miał 30–letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w sobotnią noc. W tym stanie mężczyzna podróżował osobowym golfem po drodze w gm. Ostaszewo. Kontrola mundurowych udaremniła jego dalszą podróż. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.  


 2015-01-30
Nowy Dwór Gdański,
Na początku stycznia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozstrzygnęło konkurs „Błyskotliwi”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem było zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. W ramach konkursu szkoły musiały zrealizować ok. 40 sekundowy spot związany z tematyką noszenia elementów odblaskowych. Zainteresowanie było ogromne – otrzymaliśmy aż 184 filmy.


 2015-01-28
Nowy Dwór Gdański,
Udaremnieniem dalszej podróży 25 – letniego kierującego i pasażerki fiata uno zakończyła się kontrola policyjna auta. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał w organizmie około promil alkoholu, a dodatkowo wcale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i nie miał przy sobie dokumentów wymaganych w czasie kontroli. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna odpowie za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali go mandatami na łączną kwotę 600 złotych.


 2015-01-27
Nowy Dwór Gdański,
Już od poniedziałku w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa szkolna to dla dzieciaków i młodzieży czas relaksu, regeneracji sił i zabawy. Policjantka z nowodworskiej prewencji radziła uczniom jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw zimy i ostrzegała przed zagrożeniami związanymi z brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnym zachowaniem.


 2015-01-27
Nowy Dwór Gdański,
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.


 2015-01-23
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z Krynicy Morskiej po raz kolejny zaangażowała się w pracę nad kalendarzem poświęconym tematyce przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom. Już po raz drugi z inicjatywy Zespołu Interdyscyplinarnego, którego członkiem jest policjantka powstał kalendarz na 2015 rok. Na jego kartach przedstawiono tematykę przemocy i uzależnień widzianą oczami dzieci i młodzieży z Krynicy Morskiej. Wydrukowany w ilości 50 sztuk kalendarz trafi do instytucji, które na co dzień współpracują z krynickim MOPS –em w zakresie zwalczania przemocy i uzależnień.


 2015-01-22
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut zniszczenia mienia 27 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Śledczy podejrzewają go o zniszczenie elementów wyposażenia klatki schodowej jednego z bloków w mieście. Koszt naprawy wyrwanych lamp, skrzynki na ulotki i zerwanej elewacji oszacowano na prawie 700 złotych.  Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, a za działanie w warunkach powrotu do niego grozi mu kara pozbawienia wolności na czas do siedmiu i pół roku.


 2015-01-21
Nowy Dwór Gdański,
O co najmniej 7 włamań i kradzieży podejrzewają nowodworscy śledczy 27 – letniego mieszkańca Trójmiasta. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. W piwnicy zajmowanej przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli dziesiątki przedmiotów, a wśród nich: elektronarzędzia, telefony komórkowe, rowery, biżuterię, dokumenty i karty magnetyczne oraz wiele innych rzeczy pochodzących najprawdopodobniej z przestępczej działalności 27 - latka. W tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki strunowe z marihuaną i amfetaminą w środku. Dziś sąd rozpatrzył wniosek prokuratury malborskiej o tymczasowe aresztowanie mężczyzny i zastosował ten środek zapobiegawczy na czas 3 miesięcy. Za włamanie grozi kara więzienia nawet do 10 lat.


 2015-01-20
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu nowodworskiego działania „TRUCK & BUS”. Celem wzmożonych kontroli było między innymi eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których zły stan techniczny zagraża bezpieczeństwu na trasach oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z przepisami zachowania kierowców. Kontrolując busy, autobusy i samochody ciężarowe policjanci  sprawdzali też stan psychomotoryczny kierujących oraz sposób przestrzegania przepisów dotyczących przewozu osób.


 2015-01-20
Nowy Dwór Gdański,
Około 1,7 promila alkoholu miał w organizmie 40 – latek zatrzymany wczoraj przez policjantów za kierownicą volkswagena polo.  Mężczyzna jechał w tym stanie samochodem po ulicy Krasińskiego w Nowym Dworze Gdańskim. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-01-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w sobotni wieczór w miejscowości Ostaszewo. Na ulicy Nowodworskiej kierujący renault scenic potrącił rowerzystę. W wyniku zdarzenia do szpitala w poważnym stanie trafił 36 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Siedzący za kierownicą 23 - latek był trzeźwy w trakcie zdarzenia. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Trwają policyjne działania „Świeć przykładem. Ich celem jest między innymi podnoszenie świadomości pieszych, którzy muszą pamiętać o tym, że dbając o własną widoczność przy drodze - dbają o swoje zdrowie i życie. Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolują w jaki sposób piesi przestrzegają przepisy obowiązujące w tym zakresie, ale również wręczają mieszkańcom elementy odblaskowe specjalnie przygotowane przez mundurowych na tą okazję. Po wczorajszym spotkaniu z policjantami z nowodworskiej jednostki, przykładem na drodze „zaświecili” mieszkańcy wsi Jeziernik.


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Sołectwa Jeziernik. W czasie spotkania mundurowi omówili stan przestępczości na terenie powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem terenu Jeziernika,  sposoby zabiegania przestępstwom i reagowania w obliczu zagrożeń, a także odpowiadali na pytania licznie przybyłych mieszkańców.  Spotkanie ze społecznością było dobrą okazją do dopracowania dotychczasowych form współpracy, wymiany wzajemnych oczekiwań i  spostrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa w tym rejonie. Wysoką frekwencją, zainteresowaniem i zaangażowaniem w dyskusję mieszkańcy Jeziernika udowodnili że są świadomi tego, że bezpieczeństwo to dobro wspólne, o które trzeba dbać i o którym warto i należy rozmawiać.  


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci kontrolowali rowerzystkę, która jechała rowerem bez wymaganego oświetlenia. Od kobiety wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że kobieta złamała zakaz sądowy, zgodnie z którym do 2020 roku nie miała prawa jeździć rowerem.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia.


 2015-01-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze nowodworskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie odnalezienia na terenie miasta roweru tupu damka, koloru brązowego z napisem „MAXIM” na ramie. Rower ma  brązowe błotniki i siodełko oraz zamontowany na bagażniku czarny wysoki koszyk. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.  


 2015-01-13
Nowy Dwór Gdański,
Policyjny pościg za kierującym vw vento zakończył się zatrzymaniem mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o kierowanie autem po pijanemu oraz złamanie sądowego zakazu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec funkcjonariuszom. Ostatecznie uderzył w bramę wjazdową jednej z posesji, wysiadł z auta i próbował uciekać. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-01-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielne popołudnie w nadmorskim Junoszynie. Na drodze wojewódzkiej nr 501 audi A4 zderzyło się czołowo z vw caravella, którym podróżowało 8 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 1 i 6 lat. Do szpitali trafił kierowca audi oraz 17 – latka i 6 – latek z busa. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ustalili, że kierowca volkswagena był trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą audi 42 – latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.


 2015-01-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uczestniczyli w XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Dworze Gdańskim. Mundurowi wspierali „granie” orkiestry swoją obecnością i przedmiotami przekazanymi na aukcje. Przy stoisku przygotowanym przez stróżów prawa  mieszkańcy mogli między innymi obserwować pracę technika kryminalistyki, a pokonując slalom z alkogoglami na oczach - przekonać się  jak alkohol upośledza postrzeganie. Największą popularnością cieszył się policyjny słoń POPO, który zapraszał milusińskich do wspólnej zabawy.


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
Policyjny słonik Popo zaprasza na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Nowego Dworu Gdańskiego. Stróże prawa włączają się w coroczne „granie” orkiestry i zapraszają do spotkania już w najbliższą niedzielę o godz. 10.30  do Zespołu Szkół nr 1. Wspólna zabawa z policyjną maskotką przypomni najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a za pomocą specjalnych alkogogli będzie można sprawdzić jak alkohol upośledza postrzeganie. Policjanci przekażą też na licytację resortowe gadżety, z których dochód wesprze fundację Jerzego Owsiaka.


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna asysta przy badaniu agresywnego pacjenta przez załogę karetki pogotowia  zakończyła się zatrzymaniem 46 – latka z powiatu nowodworskiego. Nietrzeźwy mężczyzna był agresywny i utrudniał czynności ratownikom. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i ma trafić do najbliższego zakładu karnego. Wczoraj policjanci przewieźli 46 – latka do więzienia, gdzie przez najbliższe dwa tygodnie odbywać będzie karę pozbawienia wolności. 


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
11 stycznia już po raz dwudziesty trzeci policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące używania elementów odblaskowych przez pieszych.  Nadal zbyt wielu pieszych lekceważy niebezpieczeństwo związane z byciem niedostatecznie widocznym dla kierowców. W dniach 12-18 stycznia prowadzone będą działania profilaktyczne na terenie województwa pomorskiego pod nazwą ŚWIEĆ PRZYKŁADEM.  


 2015-01-05
,
Sylwestrową noc za kratami policyjnych celi spędziło czterech młodych mieszkańców powiatu nowodworskiego podejrzanych o posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli mercedesa, którym podróżowali mężczyźni, policjanci znaleźli zawiniątko z amfetaminą. W miejscach zamieszkania dwóch zatrzymanych policjanci zabezpieczyli kolejne zabronione substancje. Trzech mężczyzn usłyszało już policyjne zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-05
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy 25 – latek z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie siadł za kierownicę vw golfa. Policjanci udaremnili jego dalszą podróż. Okazało się też, że wcale nie posiada uprawnień do kierowania. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-12-31
Nowy Dwór Gdański,
Jak pokazuje praktyka tzw. wypadki z fajerwerkami najczęściej zdarzają się na skutek błędów ludzkich. Z reguły jest to: 
    niewłaściwe obchodzenie się z gotowymi fajerwerkami, używanie środków nie przeznaczonych do zabawy (np. niewiadomego pochodzenia lub typu wojskowego), niedopuszczalne manipulowanie przy środkach pirotechnicznych (przerabianie, łączenie lub samodzielne wytwarzanie fajerwerków)


 2014-12-30
Nowy Dwór Gdański,
Wiesz, jak bezpiecznie poruszać się w terenie niezabudowanym po zmroku? Już wiesz, że odblaski mogą uratować życie? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Błyskotliwi” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nagraj spot i wyemituj go w internecie. Zabłyśnij wiedzą!


 2014-12-29
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem 19 - letniego mężczyzny zakończyła się jedna z interwencji nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze kontrolowali golfa III. W trakcie kontroli osobistej kierowcy stróże prawa znaleźli przy mężczyźnie schowane w skarpecie dwie porcje marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  


 2014-12-23
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego odebrał je I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Tomasz Pawlak.


 2014-12-19
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło nad ranem 6 grudnia b.r.  na krajowej „siódemce”. W zdarzeniu na wysokości miejscowości Stróża uczestniczył osobowy ford, który zderzył się bokiem z autem osobowym o ciemnym kolorze karoserii. Osobą mogącą być świadkiem tego zdarzenia jest kierujący lub pasażerowie srebrnej skody o początkowym wyznaczniku tablic rejestracyjnych GND. Świadek lub świadkowie opisanego zdarzenie proszeni są o kontakt w posterunkiem policji w Stegnie.        


 2014-12-18
Nowy Dwór Gdański,
Trzy nowe drukarki komputerowe z tonerami, laminator, kamery monitoringu i materiały biurowe otrzymali wczoraj nowodworscy policjanci.  Sprzęt zakupiony przez samorząd Nowego Dworu Gdańskiego, przekazał wraz z życzeniami świątecznymi na ręce Komendanta Powiatowego Policji, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego – Jacek Michalski. Doposażenie funkcjonariuszy ma usprawniać i podnosić komfort ich pracy. 


 2014-12-17
Nowy Dwór Gdański,
Dziś od rana w Nowym Dworze Gdańskim policjanci z ruchu drogowego prowadzili akcję trzeźwy poranek. W punkcie kontrolnym na ulicy Warszawskiej sprawdzili stan trzeźwości ponad stu  kierowców. Wśród nich znalazł się mężczyzna, który siadł za kierownicę swojego auta po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą podróż i zatrzymali prawo jazdy. Jego sprawa trafi do sądu.


 2014-12-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zabezpieczali uroczystości związane z obchodami 33 rocznicy czwórki tragicznie zmarłych w wodach Linawy czołgistów. Pod upamiętniającym to wydarzenie krzyżem stojącym tuż przy drodze krajowej nr 7 zgromadzili się wczoraj przedstawiciele władz powiatu, samorządowcy i mundurowi z lokalnych służb.  W imieniu nowodworskich policjantów cześć poległym czołgistom oddał podinsp. Tomasz Pawlak – zastępca komendanta powiatowego.  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.