2014-08-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło Zalewie Wiślanym. Od poniedziałkowej nocy trwała tam akcja poszukiwawcza dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli na wodę żaglówką. Wczoraj rano odnaleziono dryfujące w wodzie ciało mężczyzny. Funkcjonariusze sprawdzają czy jest to ciało poszukiwanego 14 – latka z województwa dolnośląskiego.


 2014-08-20
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci przedstawili zarzuty posiadania narkotyków trójce młodych mężczyzn.  Najmłodszy z nich miał 20 lat, a najstarszy 29. Przy wszystkich policjanci znaleźli zawiniątka z suszem roślinnym. Badania testerem potwierdziły, że w każdym z trzech przypadków zabezpieczona substancja to marihuana. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-12
Nowy Dwór Gdański,
St. sierż. Michał Ryfa po zakończonej służbie obezwładnił uczestnika awantury ulicznej.  W trakcie konfliktu pomiędzy dwiema grupami młodych ludzi doszło do przepychanki, między młodymi mężczyznami. Czujność i postawa policjanta zapobiegły dalszej eskalacji konfliktu. Funkcjonariusz szybko obezwładnił agresora. Pozostałą część niedzielnej nocy 18 – letni mieszkaniec powiatu spędził za kratami policyjnej celi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Dwa utonięcia to tragiczne żniwo jakie zebrały wody Bałtyku w miniony weekend na Mierzei Wiślanej. W niedzielę w trakcie kąpieli na niestrzeżonych plażach w Krynicy Morskiej i przy Piaskach utonęli 29 – letnia kobieta i 50 – letni mężczyzna. Do szpitala trafił też 22 – latek, który w sobotę podtopił się w Jantarze.  Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i stosowanie się do poleceń ratowników w trakcie korzystania z morskich kąpieli.


 2014-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nadmorskiej Stegny zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego z lokali gastronomicznych w miejscowości. Z baru zginęło 30 kotletów de volaille i kilkadziesiąt butelek piwa o łącznej wartości 450 złotych. Dzięki pracy dzielnicowego sprawcy wpadli w policyjne ręce kilkanaście godzin po „kulinarnym skoku”. Funkcjonariusze odzyskali już tylko 9 kotletów i 3 butelki piwa, gdyż resztę sprawcy zdążyli już skonsumować.


 2014-08-11
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadł 24 – letni mieszkaniec Trójmiasta podejrzewany o posiadanie narkotyków i kradzież roweru. Funkcjonariusze zatrzymali go w nadmorskiej Stegnie dwukrotnie tego samego dnia. W dzień mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, a  pod wieczór kradzieży roweru.  Obie sprawy funkcjonariusze skierują do sądu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zaś kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do5 lat.


 2014-08-07
Nowy Dwór Gdański,
Pomimo zakończonej służby policjant z Nowego Dworu Gdańskiego pozostał  czujny i  zaangażowany w działanie na rzecz bezpieczeństwa. Po pracy w drodze powrotnej do domu udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy vw golfa. 43 – letni kierowca auta miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, a po wyjściu z auta sam miał problemy z utrzymaniem równowagi. Za godną naśladowania postawę komendant jednostki wyróżnił funkcjonariusza nagrodą pieniężną. Sprawę nietrzeźwego kierowcy śledczy skierują do sądu.


 2014-08-07
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj od rana policjanci z ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem TRUCK & BUS. W ich trakcie funkcjonariusze kontrolowali głównie busy, autobusy i samochody ciężarowe zwracając szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przewożenia osób.   


 2014-07-24
Nowy Dwór Gdański,
Dwie nowe drukarki komputerowe otrzymała nowodworska jednostka Policji.  Sprzęt zakupił samorząd Nowego Dworu Gdańskiego i przekazał funkcjonariuszom razem z życzeniami z okazji ich święta. Nowoczesny drukarki trafią do zespołu dyżurnych i sekretariatu wydziału prewencji.


 2014-07-23
Nowy Dwór Gdański,
Uroczysta akademia z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji odbyła się w murach Muzeum Zamkowego w Malborku. W trakcie święta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj wręczył odznaczenia resortowe, awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników trzech pomorskich komend powiatowych – nowodworskiej, malborskiej i sztumskiej. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, współpracujących z policją służb mundurowych i instytucji oraz Kościoła.


 2014-07-22
Nowy Dwór Gdański,
W sobotę w Krynicy Morskiej zakończyła się policyjna sztafeta pływacka. 14 śmiałkom jej ukończenia pogratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj.


 2014-07-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pomogli starszemu panu, który nie mógł znaleźć drogi do domu. Do posterunku policji przywiozły mężczyznę przypadkowo napotkane kobiety. Dzięki ich postawie i sprawnej interwencji funkcjonariuszy mężczyzna jeszcze tej samej nocy wrócił do swojego domu w Gdańsku.


 2014-07-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki zatrzymali 20 – latka podejrzewanego o dwukrotne włamanie i okradzenie jednej z altanek ogrodowych na terenie ogródków działkowych w Nowym Dworze Gdańskim. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia tych przestępstw. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku  uratowali życie mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Poparzonego mężczyznę mundurowi wynieśli z płonącego domu. Poszkodowany z oparzeniami ciała trafił do szpitala. Śledczy badają przyczyny pożaru.


 2014-07-11
Nowy Dwór Gdański,
Minioną noc za kratami policyjnej celi spędziła 31- letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego. Policjanci zatrzymali ją w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w nietrzeźwym stanie. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kobietę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-07-09
Nowy Dwór Gdański,
W upalne wakacyjne dni z uroków nadmorskich plaż na Mierzei Wiślanej korzystają tysiące turystów i mieszkańców. W większości przypadków wypoczynek nad Bałtykiem nierozerwalnie łączy się z korzystaniem z morskich kąpieli i przebywaniem w tłumie. Tylko w ubiegły weekend na Mierzei Wiślanej policjanci odnotowali pięć zagubień małych dzieci. W trosce o bezpieczeństwo plażowiczów policjanci oraz ratownicy WOPR apelują o rozważne korzystanie z letnich atrakcji i przypominają podstawowe zasady unikania zagrożeń związanych z wypoczynkiem zad wodą.


 2014-07-07
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym przedstawili policjanci 25 – letniemu mieszkańcowi powiatu lidzbarskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go kilka minut po zgłoszeniu, po tym jak prowadząc auto po pijanemu uderzył w przydrożną latarnię oraz żywopłot i odjechał. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Policjanci przypominają o odpowiedzialnym, zgodnym z przepisami  i zdrowym rozsądkiem uczestniczeniu w ruchu drogowym.  


 2014-07-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali 28 - latka podejrzanego o domową uprawą marihuany. W miejscu jego zamieszkania kryminalni znaleźli 13 doniczek z krzewami konopi indyjskich. Zatrzymany spędził noc w policyjnej celi. Usłyszał już wstępne zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich  grozi kara więzienia nawet do 2 lat.  


 2014-07-02
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania samochodem w nietrzeźwym stanie przedstawią śledczy 46 – letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego kontrolowanemu wczoraj przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna kierował samochodem ciężarowym z naczepą mając  1,4 promila alkoholu w organizmie. Po interwencji  mundurowych auto trafiło na policyjny parking. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.


 2014-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś większa liczba policjantów czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w nadmorskich gminach powiatu nowodworskiego. Sezon letni to czas wytężonej pracy mundurowych. W ślad za szukającymi relaksu wczasowiczami pojawiają się liczący na łatwy łup przestępcy. Policyjne siły na Mierzei Wiślanej wspiera 22 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, czterech policjantów z Wydziału Konwojowo Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a także funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Dodatkowe patrole mundurowych i służby policjantów pierwszego kontaktu i śledczych z pewnością wpłyną na wzrost poczucia bezpieczeństwa w nadmorskim rejonie.


 2014-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci prowadzili działania nocne na terenie Mierzei Wiślanej. Podczas nocnej służby mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących, kontrolowali stan techniczny pojazdów i przewożone bagaże. Stróże prawa zapowiadają - to pierwsza w tym sezonie, lecz nie ostatnia tego typu akcja ukierunkowana na zapewnienie bezpieczeństwa na nadmorskim terenie.


 2014-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem 26 – letniego mieszkańca powiatu zakończyła się jedna z policyjnych interwencji przy ogródkach działkowych w Nowym Dworze Gdańskim. Funkcjonariusze kontrolowali tam kierującego oplem corsa. Na ich widok szybko przesiadł się zza kierownicy na miejsce pasażera i odrzucił od siebie woreczek z białym proszkiem. Stróże prawa zatrzymali go w związku z podejrzeniem o kierowanie autem w stanie nietrzeźwym, złamaniem sądowego zakazu i posiadanie narkotyków.  Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2014-06-30
Nowy Dwór Gdański,
W sezonie letnim, zwłaszcza w  pogodne,  pełne słońca weekendy policjanci spodziewają się natężenia ruchu drogowego na szlakach komunikacyjnych nowodworskiego powiatu. Prócz przybywających na Mierzeję Wiślaną turystów podróżujących autami osobowymi i autokarami, wśród uczestników ruchu drogowego nie zabraknie z całą pewnością motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci przypominają, że kierowcy jednośladów to równoprawni użytkownicy dróg i apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, zachowanie szczególnej uwagi oraz zachowanie odpowiedzialności i zdrowego rozsądku w podróży.


 2014-06-26
Nowy Dwór Gdański,
Już jutro w dzieci i młodzież we wszystkich szkołach w kraju usłyszą ostatni przedwakacyjny dzwonek inaugurujący rozpoczęcie długo oczekiwanych wakacji. To dla młodych ludzi przede wszystkim czas wypoczynku i relaksu. Przez najbliższe dwa miesiące policjanci prowadzić będą działania „Bezpieczne wakacje 2014” i w ich ramach  już dziś przypominają jak zadbać o swoje bezpieczeństwo by letnia laba zakończyła się równie bezpiecznie co zaczęła.


 2014-06-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali przy kradzieży roweru dziecięcego skradzionego spod jednego ze sklepów w Nowym Dworze Gdańskim. Już w kilka godzin po zgłoszeniu odzyskali sprzęt. Mężczyzna podejrzany o jego kradzież okazał  się być poszukiwany i już dziś trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe pięć miesięcy. Wczoraj przed godziną 15.00 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o kradzieży roweru dziecięcego spod jednego ze sklepów na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca najprawdopodobniej przechodząc koło sklepu zabrał ze sobą wart  350 złotych rowerek dziecięcy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili cechy charakterystyczne skradzionego sprzętu oraz opis wyglądu sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia w jednym z mieszkań w mieście zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież jednośladu. Przy budynku , w którym mieszkał policjanci znaleźli skradziony kilka godzin wcześniej rowerek.


 2014-06-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają okoliczności potrącenia pieszej, do którego doszło w poniedziałek w Nowym Dworze Gdańskim. W trakcie wykonywania manewru cofania kierujący autem vw touareg uderzył w kobietę przeprowadzającą przez jezdnię rower. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas manewrowania autami, a do pieszych o  wzmożoną czujność i zadbanie o swoją widoczność.  


 2014-06-24
Nowy Dwór Gdański,
Praca operacyjna policjantów zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o kradzież roweru dziecięcego. Warty około 500 złotych jednoślad zginął z klatki schodowej jednego z budynków w Nowym Dworze Gdańskim. Funkcjonariusze ustalili, że związek z jego zniknięciem ma 46 – letni mieszkaniec powiatu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-06-24
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie ze szkoły w Tujsku zdawali egzamin na karty rowerowe. Nad praktyczną częścią sprawdzianu czuwał policjant z nowodworskiej jednostki. Świeżo upieczeni rowerzyści jeszcze przed wakacjami odbiorą dokumenty, który pozwolą im na samodzielne podróżowanie na dwóch kołach.


 2014-06-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na krajowej „siódemce” w miejscowości Jazowa. W zdarzeniu uczestniczyły cztery samochody osobowe i ciężarówka. Do szpitala z ogólnymi obrażeniami trafiły dwie osoby dorosłe i czwórka dzieci. Przez prawie trzy godziny droga krajowa nr 7 była zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali jej objazd.


 2014-06-18
Nowy Dwór Gdański,
Jak co roku, w związku z długim czerwcowym weekendem, wielu kierowców wyruszy w trasy. Na drogach naszego regionu pojawi się więcej funkcjonariuszy, którzy będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Oczywiście  bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców, dlatego policjanci już dziś apelują o rozwagę i o to by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.


 2014-06-18
Nowy Dwór Gdański,
Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację? – Reaguj! 17 czerwca rusza międzynarodowa kampania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w kontekście turystyki i podróży - „Nie odwracaj wzroku”. W Polsce kampania jest realizowana przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Komendą Główną Policji.


 2014-06-18
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło na ulicy Podmiejskiej w Nowym Dworze Gdańskim dziewiątego kwietnia 2014 roku. 13 – letnia mieszkanka powiatu przechodząc przez jezdnię została potrącona przez kierującego vw golfem. Funkcjonariusze szukają osób, które widziały to zdarzenie oraz kierowcy auta zaparkowanego w tym czasie przy sklepie komputerowym wzdłuż ulicy Podmiejskiej.


 2014-06-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec mężczyzn spożywających alkohol przy sklepie. Jeden z nich podał im fałszywe dane. Gdy funkcjonariusze ustalili jego prawdziwą tożsamość okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. Policjanci jeszcze wczoraj doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy miesiąc.


 2014-06-04
Nowy Dwór Gdański,
Asp. sztab. Grzegorz Pałubicki z nowodworskiej jednostki znany jest Nowodworzanom jako ich dzielnicowy. Nic w policyjnej profesji nie przynosi mu większej satysfakcji jak możliwość pomocy drugiemu człowiekowi. Taką postawą wyróżnia się też poza służbą angażując się w różnego rodzaju działalność społeczną. Wspólnie z grupą innych mieszkańców powiatu wystąpił w sztuce teatralnej „Księżniczka na ziarnku grochu - historia prawdziwa”.


 2014-06-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim. Z okazji dnia dziecka maluchy zaprosiły funkcjonariuszy do swojej placówki. Policyjny radiowóz wywołał wiele radości i uśmiechów na twarzach dzieci.


 2014-06-03
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o okradanie znajomego zakończyła się interwencja podejmowana wczoraj w miejscowości Łaszka. Właściciel jednej z posesji zgłaszał, że zginęły mu elektronarzędzia i dowód osobisty. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć 30 – letni znajomy zgłaszającego.  Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-06-02
Nowy Dwór Gdański,
Do sądu rodzinnego trafi sprawa 16 – letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego, który pomimo braku uprawnień jeździł motocyklem po terenie gminy Sztutowo. Na widok radiowozu chłopak zaczął uciekać  i nie reagował na dźwiękowe i błyskowe sygnały policjantów. Na koniec nie zapanował nad pojazdem i wywrócił się na jednośladzie. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, oraz rozważne i umiejętne uczestniczenie w ruchu drogowym.


 2014-05-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu nowodworskiego podejrzewanych o włamanie do magazynu jednej z firm na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Z pomieszczenia zginął sprzęt ogrodniczy o łącznej wartości bliskiej 6 tysięcy złotych. Już kilka godzin po zgłoszeniu stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn mogących mieć związek z włamaniem i odzyskali skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-05-28
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec kierującego volkswagenem passatem, który w czasie parkowania uderzył w inny samochód. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu i wcale nie posiada prawa jazdy. Za jazdę bez uprawnień i nieobyczajny wybryk funkcjonariusze nałożyli na sprawcę mandat w wysokości 600 złotych. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2014-05-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano w miejscowości Tujsk. Na drodze wojewódzkiej nr 502 vw T4 wjechał do przydrożnego rowu. Dwóch z piątki podróżujących nim mężczyzn z obrażeniami trafiło do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że na nawierzchnię drogi na tym odcinku trasy tuż przed zdarzeniem wyciekł olej z silnika autobusu, który uległ awarii. Przez trzy godziny droga wojewódzka 502 prowadząca z Nowego Dworu Gdańskiego na Mierzeję Wiślaną była zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali jej objazd.


 2014-05-21
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali odznaczenia wojskowe z czasów drugiej wojny światowej skradzione jednemu z mieszkańców powiatu nowodworskiego. Przedmioty zginęły z domu w nadmorskim Sztutowie. Czujność jednej z mieszkanek miejscowości i szybkie zaalarmowanie policji już kilkanaście minut po zgłoszeniu zakończyły się zatrzymaniem 36 – latka podejrzewanego o włamanie i kradzież wartej około 1500 złotych kolekcji odznaczeń. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-05-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie odnalezienia roweru tupu górskiego, koloru czerwono - czarnego z napisami „TIGGER” i „T2000”.


 2014-05-16
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj od rana przedszkolaki przyglądały się pracy mundurowych. Policyjny sprzęt i pomieszczenia zaprezentowali im funkcjonariusze na co dzień zajmujący się prewencją kryminalną oraz policyjni śledczy. Dzieci opanowały jednostkę i miały prawdziwą frajdę mogąc z bliska obejrzeć policyjny sprzęt, posiedzieć za kierownicą radiowozu, a nawet przez chwilę zająć fotel komendanta.


 2014-05-16
Nowy Dwór Gdański,
Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał  21 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, zatrzymany w środę przez policjantów. Kierującego oplem kadetem młodego mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali kwadrans po tym, jak spowodował kolizję na krajowej „siódemce” i odjechał. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna złamał obowiązujący go  do sądowy zakaz kierowania pojazdami.  Za jazdę w nietrzeźwym stanie i  złamanie sądowego zakazu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet na 5 lat.


 2014-05-15
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna interwencja zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść wczoraj nad brzegiem Wisły w miejscowości Kiezmark. Właśnie tam intensywne działania policjantów zakończyły się odnalezieniem mężczyzny, który najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze znaleźli go siedzącego w aucie w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.


 2014-05-13
Nowy Dwór Gdański,
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej MORS w Stegnie zapraszają seniorów z powiatu nowodworskiego na Debatę Społeczną pt. „Bezpieczny Senior”, która odbędzie się w Sali Marmurowej Domu Pomocy Społecznej MORS w Stegnie we wtorek 20 maja o godz. 10.00.


 2014-05-12
Nowy Dwór Gdański,
Kradzież damskiej torebki wraz z telefonem komórkowym zarzucają policyjni śledczy 43-latkowi z powiatu nowodworskiego. Warte łącznie ponad 1 tys. złotych przedmioty zginęły 3 maja br. w Mikoszewie. Sprawą zajęli się nowodworscy policjanci i tydzień później utracone przedmioty odzyskali i przekazali do rąk prawowitej właścicielki. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-05-09
Nowy Dwór Gdański,
St. sierż. Łukasz Kuriański – funkcjonariusz z nowodworskiej jednostki, wspólnie z innymi polskimi policjantami przez dziewięć ostatnich miesięcy uczestniczył w misjach pokojowych w Kosowie. Za wzorowe wykonywanie zadań służbowych w ramach XXII rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji misji Unii Europejskiej EULEX w Kosowie Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński odznaczył go pochwałą oraz medalem za służbę dla pokoju.


 2014-05-09
Nowy Dwór Gdański,
Mandatami na łączną kwotę 1 tys. złotych ukarali policjanci kierującego, który swoją przejażdżkę autem zakończył na ogrodzeniu jednej z posesji w miejscowości Jazowa. O potrzebie interwencji poinformował funkcjonariuszy jeden z mieszkańców powiatu, który zauważył tkwiące w płocie auto.  


 2014-05-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci sędziowali w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwyczajem lat ubiegłych tegoroczny powiatowy etap konkursu odbył się w nowodworskim Gimnazjum nr 1. Pod okiem funkcjonariuszy i przedstawicieli wydziału oświaty i służby zdrowia reprezentacje dziesięciu szkół rywalizowały w zakresie wiedzy z ruchu drogowego, na torach przeszkód, a także w udzielaniu pierwszej pomocy. Najlepsi będą reprezentować powiat nowodworski podczas wojewódzkiego finału konkursu.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2014 r.