2017-04-28
Nowy Dwór Gdański,
  Na terenie województwa pomorskiego w dalszym ciągu odnotowujemy zgłoszenia dotyczące usiłowania bądź dokonania przestępstw tzw. metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” dlatego Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął współpracę z Wojewodą Pomorskim, w ramach której za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) mieszkańcy informowani są o występujących zagrożeniach. POLICJANCI APELUJĄ - NIE POZWÓL SIĘ OSZUKAĆ!


 2017-04-25
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Inauguracja akcji zbiegła się w czasie z gminnym etapem ,,Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Policjanci wierzą, że wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności przełoży się na codzienne bezpieczeństwo drogowe młodych mieszkańców nowodworskiej gminy.


 2017-04-25
Nowy Dwór Gdański,
Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. MSWiA


 2017-04-23
Nowy Dwór Gdański,
W czwartek przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wzięli udział w II Żuławskich Targach Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. Punkt informacyjny nowodworskiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


 2017-04-13
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim ustalają przyczyny wybuchu gazu w jednym z pensjonatów w Sztutowie. Do eksplozji doszło wczoraj rano. W zdarzeniu tym rannych zostało trzech mężczyzn 32, 37 i 61-latek, którzy trafili do szpitala. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa podczas prac instalatorskich przy urządzeniach gazowych.


 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj przed godz.15:00 w Nowym Dworze Gdańskim na ul. Warszawskiej. 26 – latka kierująca motorower z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci zorganizowali objazdy.


 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut kłusownictwa dwóm mężczyznom 24 i 54  – latkowi mieszkańcom gminy Stegna. Mężczyźni przy łowieniu posługiwali się siatkami,  nie będąc do tego uprawnionymi, a niektóre ze złowionych ryb był w okresie ochronnym. Teraz grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata oraz przepadek mienia.


 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,
Stegieńscy policjanci w piątek po godz. 20:00 zatrzymali 40 - letniego obywatela Niemiec po tym jak zniszczył bramę wjazdową jednego z Ośrodków Wypoczynkowych w Piaskach. Po przeszukaniu pojazdu, którym się poruszał znaleziono narkotyki. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 2017-04-06
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj jeden z ratowników wodnych nadzorujący inwestycję budowlaną na Nogacie zauważył pływajace na powierzchni wody zwłoki niedaleko brzegu.Na miejscu pracowali policjanci oraz strażacy z nowodworskich jednostek.


 2017-04-06
Nowy Dwór Gdański,
W poniedziałek nowodworscy policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z bezpiecznego korzystania z Internetu i cyberprzemocy. Omówili również najczęstsze przestępstwa i wykroczenia, na które narażeni są młodzi ludzie.


 2017-03-24
Nowy Dwór Gdański,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
Nowy Dwór Gdański,
Odpowiedzialność nieletnich za popełniane czyny zabronione w tym stosowanie środków odurzających była tematem przewodnim lekcji z policjantami, jaka odbyła się w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Dworze Gdańskim. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że choć jeszcze nie są dorośli, za swoje negatywne zachowania mogą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i dla Nieletnich.  


 2017-03-20
Nowy Dwór Gdański,
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski dzisiaj uczestniczył w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Spotkanie, które otworzył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich dotyczyło m.in. prezentacji Regionalnego Systemu Ostrzegania i nawiązania współpracy pomorskich policjantów w zakresie bieżącego informowania mieszkańców na temat oszustw metodą na wnuczka/ na policjanta. RSO jest darmową aplikacją na telefony i telegazety, dzięki której w porę możemy zostać powiadomieni o zagrożeniu.


 2017-03-16
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 19-latek podejrzewany o handel narkotykami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-14
Nowy Dwór Gdański,
Komenda Powiatowa Policji w Nowy Dworze Gdańskim poszukuje zaginionego w dniu 10.03.2017 roku, 28 – letniego Emila Mika.  Mężczyzna w dniu zaginięcia nie dotarł do swojej pracy i do dnia dzisiejszego nie nawiązał kontaktu z rodziną, jak również nie powrócił do miejsca zamieszkania. Dzień wcześniej  był widziany na terenie miejscowości Jazowa.   


 2017-03-09
Nowy Dwór Gdański,
Z okazji Dnia Kobiet w nowodworskiej komendzie zorganizowano poczęstunek, w którym uczestniczyły panie - policjantki oraz ich koleżanki pracujące na stanowiskach cywilnych.


 2017-03-09
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją! Umożliwi nam to strona internetową z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest łatwą w obsłudze aplikacją internetową służącą do wymiany informacji między Policją, a społeczeństwem. Tylko w tym tygodniu na mapie powiatu nowodworskiego umieszczonych zostało 8 zagrożeń z tego potwierdzono już cztery. Pozostałe zagrożenia są w dalszej weryfikacji.


 2017-03-06
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku uczestniczyli w Metropolitarnych Targach Pracy Pomorza. Policjanci i pracownicy doboru zapoznawali chętnych z ofertą służby w Policji, rozdawano ulotki i omawiano zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją był kontakt z policyjnymi antyterrorystami i technikiem kryminalistyki. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem szczególnie młodych ludzi, którzy wyrażali zainteresowanie służbą w Policji i dopytywali o szczegóły przyjęć i pracy.


 2017-03-03
,
Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krynicy Morskiej policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego, Krynicy Morskiej oraz Gdańska, debatą z seniorami zainaugurowali cykl spotkań zatytułowany ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-03-03
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci z nowodworskiej komendy pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierującego.62 - latek kierujący passatem uderzył w audi. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają nowodworscy policjanci.


 2017-03-03
Nowy Dwór Gdański,
W środę 01.03.2017 roku nowodworscy policjanci odwiedzili uczniów w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. W trakcie spotkania funkcjonariuszka przypomniała uczniom klas Zespołu Szkół Technicznych i Szkoły Zawodowej podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach pojazdami mechanicznymi z udziałem młodych kierowców. Druga część spotkania poświęcona została kwestii niedostosowania społecznego tj. demoralizacji i przestępczości nieletnich.  


 2017-03-02
Nowy Dwór Gdański,
„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia" - te słowa roty ślubowania wypowiedziało 23 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski.


 2017-02-24
Nowy Dwór Gdański,
„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowanych w celu zmiany modelu funkcjonowania dzielnicowego i zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Wczoraj w nowodworskiej jednostce policji odbyły się mianowania dzielnicowych na wyższe stanowiska służbowe.


 2017-02-23
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który 5-cio krotnie włamywał się do sklepów spożywczych i cukierni na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. 19 – latek usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-02-17
Nowy Dwór Gdański,
Mieszkańcy powiatu nowodworskiego korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która pozwala na bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Społeczność lokalna aktywnie włączyła się w realizację tego przedsięwzięcia, które skutkowało naniesieniem na mapę 58 zagrożeń tj.miejsc w których dochodzi do niepożądanych zachowań.


 2017-02-17
Nowy Dwór Gdański,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-16
Nowy Dwór Gdański,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273.


 2017-02-14
Nowy Dwór Gdański,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się  zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-02-14
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Sprawca z jednego z domów na terenie ostaszewskiej gminy, ukradł monety i artykuły spożywcze. Podczas ucieczki zaatakował 42-letnią kobietę, właścicielkę domu, która próbowała udaremnić kradzież. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-02-02
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z Krynicy Morskiej po raz kolejny zaangażowała się w pracę nad kalendarzem poświęconym tematyce przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom. Już po raz czwarty z inicjatywy Zespołu Interdyscyplinarnego, którego członkiem jest policjantka, powstał kalendarz na 2017 rok. Na jego kartach przedstawiono tematykę STOP przemocy seniorom widzianą oczami dzieci i młodzieży z Krynicy Morskiej. Wydrukowany w ilości 50 sztuk kalendarz trafi do instytucji, które na co dzień współpracują z krynickim MOPS – em w zakresie zwalczania przemocy i uzależnień w tym pomocy osobom starszym.


 2017-02-03
Nowy Dwór Gdański,
Informujemy, że Komenda Główna Policji na stronie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa umieściła ankietę sondażową dla użytkowników narzędzia. Link do ankiety znajduje się pod częścią opisową aplikacji.


 2017-02-01
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj, po 35 latach służby, na zasłużoną emeryturę przeszedł podinsp. Krzysztof Kiwak. Za długoletnią i owocną służbę podziękowali mu policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.


 2017-02-28
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury. Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2017. Komendant złożyła również podziękowania na ręce kierownictwa komendy w Nowym Dworze Gdańskim, za zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków przez wszystkich policjantów i pracowników policji.


 2017-01-30
Nowy Dwór Gdański,
W piątek 27.01.2017 roku nowodworscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na DK7 na wysokości Orłowa. 56- latek kierujący ciężarową scanią uderzył w jadący z naprzeciwka inny pojazd ciężarowy, a następnie w  osobowy. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


 2017-01-26
Nowy Dwór Gdański,
W środę 25.01.2017 roku nowodworscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Stare Babki w gm. Stegna na DK7. Kierujący skodą potrącił 40-latka, który wcześniej wyszedł z innego auta na drogę. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. W zdarzeniu brało udział 7 pojazdów. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


 2017-01-17
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci przedstawili zarzuty popełnienia dwóch przestępstw 37 – latkowi, podejrzewanemu o uprawianie marihuany. Nielegalne krzewy w doniczkach jak i sam susz, funkcjonariusze znaleźli w trakcie przeszukania w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Za uprawianie i zbiór konopi innych niż włókniste grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.  


 0000-00-00
Nowy Dwór Gdański,
11.01. 2017 roku policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie Zimowe 2017" odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marzęcinie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Tematem przewodnim rozmów z policjantami było szeroko pojęte bezpieczeństwo związane z nadchodzącym okresem zimowego wypoczynku. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.


 2017-01-10
Nowy Dwór Gdański,
W niedzielę policjanci z nowodworskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym z udziałem osoby pieszej. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł  40-letni mężczyzna. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają nowodworscy śledczy.


 2017-01-05
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj w nocy stegieńscy policjanci pomogli starszej kobiecie. 61-latka trafiła do szpitala z silnym wychłodzeniem organizmu. Dalsze przebywanie kobiety na mrozie mogło doprowadzić do tragedii.


 2017-01-05
Nowy Dwór Gdański,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego nowodworskiej komendy, zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu z telefonami. Mundurowi ustalili, że sprawca wszedł przez wybitą szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, skąd próbował wynieść pięć telefonów komórkowych. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-03
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 27-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków oraz udzielania tych substancji innym osobom. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 3lat pozbawienia wolności.


 2016-12-29
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci otrzymali kolejny nowy oznakowany radiowóz. Pojazd marki VW T6 zakupiony został ze środków Komendy Głównej Policji.


 2016-12-29
Nowy Dwór Gdański,
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.


 2016-12-22
Nowy Dwór Gdański,
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli policjanci, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim –mł. insp. Tomasz Pawlak i złożył życzenia świąteczno-noworoczne.  


 2016-12-16
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 15.12.2016 roku policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Przedszkola w Sztutowie. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i właściwym przewożeniu dzieci w fotelikach.  


 2016-12-14
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Pojazd marki Kia Ceed zakupiony został w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz Starosty Nowodworskiego, Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego, Wójta Gminy Stegna i Wójta Gminy Ostaszewo.


 2016-12-13
Nowy Dwór Gdański,
12.12.2016 roku nowodworscy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubieszewie. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jazdy rowerem i motorowerem. Druga część spotkania poświęcona została kwestii niedostosowania społecznego tj. demoralizacji i przestępczości nieletnich.  


 2016-12-13
Nowy Dwór Gdański,
12.12 2016 roku policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wiercinach. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. W klasach IV-VI omówiono zagadnienia niedostosowania społecznego tj. demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.