2018-10-16
Nowy Dwór Gdański,
W ubiegłą niedzielę nowodworscy policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca powiatu malborskiego za posiadanie narkotyków. Podczas kontroli ujawnili również wagę elektryczną. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.


 2018-10-15
Nowy Dwór Gdański,
W piątek nowodworscy policjanci odwiedzili przedszkole „Calineczka” w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze. Było dużo uśmiechów i dobrej zabawy.


 2018-10-12
Nowy Dwór Gdański,
15 października nowodworscy policjanci przeprowadzą działania „Bus & Truck”.


 2018-10-12
Nowy Dwór Gdański,
Dziś (12.10 br.) od wczesnych godzin na terenie powiatu, funkcjonariusze prowadzą działania pn. „TAXI”.    


 2018-10-08
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 05.10.2018r. nowodworskie funkcjonariuszki udały się do Zespołu Szkół w Kmiecinie aby przeprowadzić spotkania profilaktyczne w związku z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy, który obchodzimy 2 października.


 2018-10-04
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 7 października br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Piesi”.  


 2018-10-04
Nowy Dwór Gdański,
W dniach 05-06 października br. nowodworska drogówka przeprowadzi działania ukierunkowane na kontrolę pojazdów należących do firm ochroniarskich a także kontrolę pojazdów wykonujących przewozy jako pojazdy uprzywilejowane.  


 2018-10-03
Nowy Dwór Gdański,
Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.  


 2018-09-28
Nowy Dwór Gdański,
W minionym tygodniu nowodworscy policjanci odwiedzali przedszkola w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze.


 2018-09-27
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (27.09 br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza na terenie powiatu ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”.


 2018-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi handlowcami, którzy próbują wyłudzić podpisanie umowy na dostawców prądu. Czujny mieszkaniec gm. Sztutowo szybko poinformował policjantów o oszuście, który chciał przyjść z umową dotyczącą nowego dystrybutora prądu.


 2018-09-18
Nowy Dwór Gdański,
19 września (środa) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się III edycja akcji EDWARD (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz wspierana przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym dniu będą prowadzone zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.  


 2018-09-18
Nowy Dwór Gdański,
Dziś (18.09) od wczesnych godzin na terenie powiatu, funkcjonariusze prowadzą działania pn. „Telefony”.  


 2018-09-13
Nowy Dwór Gdański,
Rozpoczął się wrzesień a wraz z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z inauguracją roku szkolnego nowodworscy policjanci rozpoczęli spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Spotkania z funkcjonariuszami mają na celu zapoznanie uczniów i przedszkolaków z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze.


 2018-09-12
Nowy Dwór Gdański,
  Nowodworscy policjanci oraz funkcjonariusze z Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową. Z wcześniejszych ustaleń policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą wynikało, że na terenie powiatu mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Dzięki współpracy zabezpieczono 9 nielegalnych automatów. Za to przestępstwo grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.


 2018-09-11
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim a od 17 września wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112. Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.  


 2018-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zajmują się sprawą przywłaszczenia zegarka wartego ponad 700zł. W dniu 27 lipca br. nn mężczyzna będąc na siłowni w jednym z hoteli na terenie Kątów Rybackich wykorzystał moment, gdy poszkodowana zapomniała zabrać ze sobą odłożony wcześniej zegarek i go zabrał ze sobą. W przypadku rozpoznania mężczyzny prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim tel. (055) 246-92-22, dzwoniąc na numery alarmowe 997 i 112 lub zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.  


 2018-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Wraz z inauguracją roku szkolnego nowodworscy policjanci rozpoczęli tegoroczne działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania zostaną przeprowadzone w dniach 3 – 7 września. Cel jest jasny - zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze DO i ZE szkoły i zapoznanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego z jego podstawowymi zasadami.    


 2018-09-03
Nowy Dwór Gdański,
W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK". 07 września kończy się termin nadsyłania prac.  


 2018-08-30
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci nowodworskiej drogówki pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Jantarowej z Morską w Nowym Dworze Gdańskim. Jest to drugi taki wypadek w tym miesiącu, do którego doszło w tym samym miejscu. Około godziny 17:30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu ulicy Morskiej z Jantarową. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gdańsku. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny zdarzenia.


 2018-08-29
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (29.08 br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza na terenie powiatu ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”. 


 2018-08-28
Nowy Dwór Gdański,
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.


 2018-08-23
Nowy Dwór Gdański,
W dniach od 24 sierpnia do 26 sierpnia br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.  


 2018-08-23
Nowy Dwór Gdański,
Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego wręczyli wczoraj wyprawki szkolne kilkunastu dzieciom z powiatu nowodworskiego. To już trzeci rok z rzędu kiedy funkcjonariusze przeprowadzili  tego typu akcję.  


 2018-08-21
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci nowodworskiej drogówki pracowali przy dwóch poważnych zdarzeniach drogowych, do których doszło na krajowej 7. Około godziny 8:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Solnica a zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu otrzymał około godziny 12:40. Wtedy to, doszło do zdarzenia czołowego dwóch pojazdów w miejscowości Orłowo. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny zdarzeń.


 2018-08-20
Nowy Dwór Gdański,
Wspólne działania policjantów z Pomorza i funkcjonariuszy z Pruszkowa doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała 48-letniej kobiety w Krynicy Morskiej. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ta realizacja to wynik przeprowadzonych dotychczas działań w sprawie bójki w jednej z restauracji w Krynicy Morskiej.


 2018-08-16
Nowy Dwór Gdański,
14.08.2018r dzielnicowa z Krynicy Morskiej wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną promowały akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, wolontariusze WWF, oraz strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana" w Stegnie przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


 2018-08-16
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj  (16.08. br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza działania „Alkohol i narkotyki”.    


 2018-08-14
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (14.08. br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.


 2018-08-13
Nowy Dwór Gdański,
Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku obrażeń narządów wewnętrznych, doznanych podczas wypadku na objeździe krajowej siódemki na wysokości Nowego Dworu Gdańskiego.


 2018-08-13
Krynica Morska,
Od soboty trwają poszukiwania 19-letniego mężczyzny, który kąpał się w Bałtyku. Niestety do tej pory nie odnaleziono zaginionego. Jest to kolejna ofiara żywiołu w przeciągu 7 dni.


 2018-08-06
Krynica Morska,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w sobotę w Bałtyku.  W miejscowości Piaski utonął 55-latek mężczyzna, poszukiwania drugiego 37-letniego mężczyzny trwają.  


 2018-08-03
Nowy Dwór Gdański,
Za nami i przed nami dni z bardzo wysokimi temperaturami, które dla wielu osób mogą stanowić realne zagrożenie. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze.


 2018-08-03
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś do niedzieli (05.08.br.) nowodworska drogówka przeprowadzi działania „Prędkość”.


 2018-07-27
Nowy Dwór Gdański,
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicową Nowego Dworu Gdańskiego oraz dzielnicowym ze Stegny odwiedzili dzieci wypoczywające na koloniach. Podczas spotkań zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.  


 2018-07-27
Nowy Dwór Gdański,
Trzech kierowców „z promilami” wpadło w ręce policjantów w niespełna 15 minut. 327 kierujących pojazdami zostało przebadanych na trzeźwość. Tak zakończyła się wczorajsza akcja w ramach działań „Trzeźwość” przeprowadzonych przez policjantów Ruchu Drogowego. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy poniosą odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.  


 2018-07-27
Nowy Dwór Gdański,
W dniach od 27 lipca do 29 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


 2018-07-26
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci z Krynicy Morskiej wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzili akcję „Zachowaj trzeźwy umysł”. Funkcjonariusze przeprowadzali z mieszkańcami i turystami nadmorskiej miejscowości pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Atrakcją spotkania był słonik Popo, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci ale również i dorosłych.


 2018-07-23
Nowy Dwór Gdański,
W weekend doszło do dwóch groźnych wypadków na terenie powiatu nowodworskiego. W sobotę na głównej drodze dojazdowej do Stegny samochód osobowy zderzył się z autobusem, a w niedzielę doszło do zderzenia czołowego pojazdów na krajowej 7. Przez kilka godzin obydwie drogi były zablokowane. Policjanci wprowadzili objazdy. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.


 2018-07-19
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj nowodworscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Zabezpieczono ponad 100 krzaków konopi indyjskich, zapobiegając trafieniu do obrotu pokaźnych ilości środków odurzających, które mogłyby z nich zostać uzyskane. Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 


 2018-07-19
Nowy Dwór Gdański,
W dniach od 20 lipca do 22 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


 2018-07-17
Nowy Dwór Gdański,
Niecałą godzinę potrzebowali nowodworscy policjanci aby zatrzymać podejrzanego o zgwałcenie. 22–letni mieszaniec powiatu najpierw zaczepiał słownie kobietę, a później zaatakował ją i zgwałcił. Sprawca po zdarzeniu uciekł. Natychmiastowa reakcja policjantów przyczyniła się do zatrzymania sprawcy. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


 2018-07-12
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 16 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”. 


 2018-07-12
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 14 lipca 2018r. na terenie powiatu nowodworskiego zostaną przeprowadzone działania pn. „Bicykl”.


 2018-07-12
Nowy Dwór Gdański,
W dniach 13 lipca oraz 15 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


 2018-07-11
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 12 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


 2018-07-04
Nowy Dwór Gdański,
W dniach 7-8.07.br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


 2018-07-04
Nowy Dwór Gdański,
W najbliższy piątek (06.07.br.) na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzą działania prewencyjne pn. „Pasy”.


 2018-07-04
Nowy Dwór Gdański,
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicową odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanej przez Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.


 2018-07-02
Nowy Dwór Gdański,
Od niedzieli nad bezpieczeństwem turystów oraz mieszkańców powiatu nowodworskiego czuwa większa ilość mundurowych. Przez dwa najbliższe miesiące policyjne siły nadmorskich posterunków powiatu nowodworskiego wspierać będzie łącznie 26 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz Wydziału Konwojowo - Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.