2015-09-01
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś policjanci rozpoczynają działania kontrolno – prewencyjne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Wzorem lat ubiegłych w pierwszych dniach nowego roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą oznakowanie dróg i zabezpieczenia w rejonach placówek oświatowych, a także będą kontrolować pojazdy dowożące uczniów do szkół. W kolejnych tygodniach policjanci spotkają się z najmłodszymi by przekazać i utrwalić wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w drodze do szkoły.


 2015-08-31
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ruchu drogowego interweniowali w Nowej Kościelnicy, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący miał podróżować autem z nastoletnim pasażerem w środku. Sytuacja zastana przez policjantów w trakcie kontroli okazała się jednak inna. Za kierownicą samochodu siedział 14 – latek, a na fotelu pasażera nietrzeźwy właściciel pojazdu. Samochód trafił na policyjny parking, sprawę nieletniego policjanci przekażą do sądu rodzinnego, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania.


 2015-08-26
,
Szczęśliwie zakończyły się policyjne poszukiwania 87 – latka, którego zaginięcie zgłosiła w poniedziałkową noc przebywająca w Sztutowie turystka. Kobieta zaniepokoiła się, gdy starszy pan nie wrócił ze swojej codziennej przechadzki . W poszukiwaniu mężczyzny uczestniczyli policjanci, strażacy ochotnicy oraz rodzina. Wczoraj około godziny 12.00 mężczyzna odnalazł się na terenie leśnym pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi. Zmęczony, ale cały i w dobrej kondycji powrócił do rodziny.


 2015-08-25
Nowy Dwór Gdański,
Minionej nocy policjanci udaremnili dalsze podróże dwójce nietrzeźwych kierujących. Jadąca bmw po krajowej „siódemce” 37 – latka miała w organizmie około 1, 2 promila alkoholu i nie reagowała na policyjne sygnały do zatrzymania, a 24 – latek – siedzący również za kierownicą bmw i nie posiadający uprawnień do kierowania, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawy obojga prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-08-24
Nowy Dwór Gdański,
Podczas wojewódzkich działań pod kryptonimem „Prędkość” policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole kierujących. Ich głównym celem było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości i minimalizowanie w ten sposób zagrożeń związanych z brawurową jazdą. W trakcie piątkowych kontroli  za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 55 km/h, prawo jazdy na trzy miesiące utracił 52 – letni kierowca toyoty.


 2015-08-24
Nowy Dwór Gdański,
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący mercedesem 38 – latek, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Policji. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.


 2015-08-21
Nowy Dwór Gdański,
W policyjnej celi trzeźwieje 29 – latek zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy w związku z kierowaniem autem po pijanemu. O niepokojącym zachowaniu kierującego, poinformował mundurowych mieszkaniec powiatu, który widział jak zataczający się mężczyzna wsiadł za kierownicę opla i odjechał uderzając przy tym w auto zgłaszającego. W trakcie policyjnej interwencji 29 latek nie chciał podać policjantom swoich danych.. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-08-21
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowy z Nowego Dworu Gdańskiego prowadzi czynności w sprawie odnalezienia w mieście roweru górskiego koloru srebrnego – czarnego z napisem „SMART” i „JOY” na ramie. Rower ma srebrne błotniki, czarne, popękane siodełko i bagażnik. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.


 2015-08-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na plaży w Jantarze, gdzie dwóch mężczyzn wszczynało awanturę na zamkniętej imprezie. Jeden z nich zaatakował pałką teleskopową interweniującego funkcjonariusza. Mundurowi szybko obezwładnili agresora i resztę nocy spędził on za kratami policyjnej celi. Trafił tam również jego towarzysz. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat


 2015-08-19
Nowy Dwór Gdański,
Około 700 gram narkotyków i środków odurzających łącznie zabezpieczyli policjanci na posesjach trzech mieszkańców Gminy Stegna. W związku z ich posiadaniem funkcjonariusze zatrzymali 26, 37 i 39 latka. Za posiadanie narkotyków wszyscy odpowiedzą przed sądem. 37 – latek, u którego znaleziono większość substancji oraz nielegalną broń i amunicję trafił na 3 miesiące do aresztu. Nad sprawą wspólnie z malborską prokuraturą pracują nowodworscy policjanci.


 2015-08-19
Nowy Dwór Gdański,
W pierwszym tygodniu sierpnia na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku funkcjonariusze pionu prewencji reprezentujący wszystkie jednostki województwa pomorskiego rywalizowały w wojewódzkim etapie konkursu „Patrol Roku”. Po pięciu konkurencjach, w których udział wzięło dwadzieścia drużyn – nowodworski zespół, w skład którego wszedł sierż. Dariusz Kwapisz i st. post. Maciej Subocz uplasował się na piątym miejscu.


 2015-08-18
Nowy Dwór Gdański,
Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 24 – latek, którego policjanci zatrzymali w związku z nocnym wypadkiem drogowym w  miejscowości Rybina. Kierując samochodem w tym stanie  mężczyzna uderzył w motorowerzystę. Policjanci przejeżdżający tą drogą- jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanemu i zatrzymali kierowcę audi. Motorowerzysta z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-08-17
Nowy Dwór Gdański,
W sobotnią noc policjanci udaremnili dalszą podróż dwóm nietrzeźwym kierującym pojazdami. Obaj to mężczyźni  w wieku 19 i 24 lata i obaj mieli w organizmach po około 1,5 promila alkoholu. Jeden z nich wcale nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Sprawy obu nietrzeźwych kierujących trafią teraz do sądu. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka kara finansowa.


 2015-08-17
Nowy Dwór Gdański,
Weekend w policyjnej izbie dziecka spędził  16 – latek , wobec którego w piątkową noc interweniowali nowodworscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali nieletniego w związku z podejrzeniem włamania do sklepu. Okazało się też, że początkowo ukrywający swą tożsamość nastolatek - powinien przebywać w ośrodku wychowawczym i jest poszukiwany przez dolnośląską policję. Sprawę nieletniego policjanci przekażą teraz do sądu rodzinnego.


 2015-08-07
Nowy Dwór Gdański,
  W piątek nowodworscy policjanci rozpoczęli akcję informacyjną „Maluch bezpieczny na plaży”.  Policjanci apelują do rodziców o szczególną ostrożność i pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach, czy zatłoczonych deptakach. Chwila nieuwagi wystarczy aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. W ramach prowadzonych działań policjanci rozdają opaski – identyfikatory, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie  opiekunów.


 2015-08-07
Nowy Dwór Gdański,
  Tragiczny finał poszukiwań za zaginionym Tomaszem Hanasem. Ciało mężczyzny ujawniono w rzece.  


 2015-08-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wczoraj pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło po południu w miejscowości Jazowa na drodze krajowej nr 7. Po tym jak w tył forda focusa uderzył ciężarowy daf, a następnie siłą uderzenia w dwa kolejne pojazdy do szpitala trafiło siedem osób. Kierującemu ciężarówką nic się nie stało. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.


 2015-08-03
Nowy Dwór Gdański,
  Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem  w miejscowości Popowo na drodze wojewódzkiej nr 502. Po tym jak w tył vw turan uderzył ford modeno, a następnie czołowo w zabytkowego citroena, do szpitala trafił kierujący nim 72 – latek obywatel Francji oraz 54-letnia pasażerka obywatelka Włoch. Kierującemu vw turan oraz samemu sprawcy z forda mondeo  nic się nie stało. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.


 2015-07-28
Nowy Dwór Gdański,
W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów z powiatu nowodworskiego zarząd Żuławskiego Banku Spółdzielczego przekazał policjantom kamizelki odblaskowe, które trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego w trakcie regularnie prowadzonych policyjnych kontroli. Funkcjonariusze przypominają, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani korzystać z elementów odblaskowych i zachęcają do dbania o własną widoczność i utrwalenia w sobie bezpiecznych nawyków. Najbliższe działania po hasłem „bezpieczny pieszy” – już w czwartek.


 2015-07-28
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie kierujący samochodem potrącił lusterkiem pieszą i odjechał. Na szczęście kobiecie nie stało się nic poważnego, a funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia kilkanaście minut później. Okazało się, że kierując autem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Minioną noc spędził w policyjnej celi.


 2015-07-27
Nowy Dwór Gdański,
Kontrole stanu trzeźwości prowadzone przez policjantów ruchu drogowego rozpoczęły kampanię społeczną prowadzoną pod hasłem „Krynica Morska przeciw pijanym kierowcom”.  Policjanci, burmistrz miasta, pracownicy podległych mu instytucji oraz młodzież z nadmorskiego kurortu zaprosili mieszkańców i turystów do profilaktycznej zabawy. Podczas festynu, któremu towarzyszyły pokazy sprzętu i umiejętności służb mundurowych organizatorzy zachęcali wszystkich do odpowiedzialnego i rozważnego uczestnictwa w ruchu drogowym.


 2015-07-24
Nowy Dwór Gdański,
Nową drukarkę komputerową otrzymała nowodworska jednostka Policji.  Sprzęt zakupił samorząd Nowego Dworu Gdańskiego i przekazał funkcjonariuszom razem z życzeniami z okazji ich święta. Nowoczesny sprzęt usprawni codzienną pracę biurową funkcjonariuszom. W dniu swojego święta policjanci dziękują wszystkim za pamięć i życzenia oraz przekazane przybory szkolne, które w trakcie profilaktycznych pogadanek będą trafiać do nowodworskich dzieci.


 2015-07-24
Nowy Dwór Gdański ,
Policyjny słonik Popo zaprasza do Krynicy Morskiej. Nowodworscy mundurowi włączają się w organizowaną przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urząd Miasta w Krynicy Morskiej kampanię społeczną pod hasłem „Krynica Morska przeciw pijanym kierowcom”. W najbliższą niedzielę na placu przy ul. Bojerowców będzie można obejrzeć z bliska policyjny sprzęt, zasiąść na służbowym motocyklu lub za kierownicą radiowozu. Policjanci będą dysponowali też specjalnymi alkogoglami oraz symulatorem wypadków. Najmłodszych - policjanci zapraszają na spotkanie ze mundurową maskotką - słoniem POPO, który z ramach wspólnej zabawy przypominać będzie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 


 2015-07-23
Nowy Dwór Gdański,
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali 20 tys. złotych, które skradziono w z recepcji jednego z ośrodków wypoczynkowych w Krynicy Morskiej. Okazało się, że związek ze zdarzeniem ma jeden z pracowników ośrodka – 39 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradzione pieniądze. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-07-23
Nowy Dwór Gdański,
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-22
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut posiadania narkotyków przedstawili policyjni śledczy 22 – latkowi z powiatu gliwickiego. Podczas kontroli samochodu, którego był pasażerem , funkcjonariusze znaleźli przy nim zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczona przez policjantów substancja – to marihuana. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-07-20
Nowy Dwór Gdański,
Po 6 dniach i nocach bezustannych zmagań pływackich i pokonaniu systemem sztafetowym około 400 kilometrów wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, do Krynicy Morskiej dopłynęło dwanaście uczestniczek policyjnej sztafety. Sportowego sukcesu, determinacji, odwagi i poświęcenia, dwunastce dzielnych pływaczek pogratulowali  między innymi: Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Dowódca 3 Flotylli Okrętów w Gdyni kontradmirał Mirosław Mordel i p.o. Komedanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger.


 2015-07-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze pomiędzy Ostaszewem i Gniazdowem. W zdarzeniu uczestniczył kierujący samochodem osobowym 89 – latek  i 81 – letni rowerzysta, który poniósł śmierć na miejscu. Sprawę prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-07-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu rodzinnego sprawę 14 – latka, kierującego motorowerem bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo pojazd, którym podróżował nie miał ważnych badań technicznych i polisy OC. Właściciel, który udostępnił nastolatkowi motorower został ukarany mandatem karnym. Policjanci przypominają, do kierowania motorowerem upoważniają prawo jazdy kategorii AM. By je uzyskać trzeba między innymi odbyć kurs w ośrodku nauki jazdy, zdać państwowy egzamin i mieć ukończone 14 lat.


 2015-07-16
Nowy Dwór Gdański,
Nocą  w barierę energochłonną na wiadukcie w Kmiecinie uderzył vw golf. Wezwani na miejsce funkcjonariusze nie zastali w aucie żadnej osoby. Policjanci ustalili, że samochodem kierował 15 – latek z powiatu nowodworskiego. Sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd rodzinny i dla nieletnich.


 2015-07-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali kierującego peugeotem boxerem podróżującego po krajowej siódemce.  Okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a mimo tego zdecydował się usiąść za kółkiem.  Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi za nie kara grzywny, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie na okres do 2 lat.


 2015-07-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn podejrzanych o kradzież granitowej płyty. Sprawcy wpadli w ręce mundurowych gdy wywozili z zakładu kamieniarskiego płytę wartą około 2 tys. złotych. Okazało się, że obaj mężczyźni to pracownicy firmy. Resztę nocy mężczyźni spędzili za kratami policyjnej celi. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-07-13
Nowy Dwór Gdański,
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący vw golfem 56 – latek, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Policji. W jej trakcie okazało się również, że samochód, którym podróżował nie miał aktualnych badań technicznych, a sam kierujący wcale nie posiadał uprawnień do kierowania.  Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione w czasie jazdy wykroczenia drogowe.


 2015-07-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Krynicy Morskiej interweniowali na ulicy Gdańskiej, gdzie doszło do szamotaniny między trójką mężczyzn. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn ubliżał funkcjonariuszowi i go znieważył. To 23 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia policjantów. Grozi za to kara pozbawienia wolności do roku.


 2015-07-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano w miejscowości Cyganka na drodze wojewódzkiej nr 502. Po tym jak do przydrożnego rowu wpadł fiat punto, do szpitala trafiła kierująca nim 24 – latka. Podróżującym drugim z aut biorących udział w zdarzeniu nic się nie stało. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Ruch drogowy w tym miejscu odbywał się wahadłowo.


 2015-07-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło minionej nocy na drodze pomiędzy Mikoszewem a Drewnicą. Po tym jak w tył vw golfa uderzył drugi vw golf do szpitala trafiła pasażerka jednego z pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawę prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-07-08
Nowy Dwór Gdański,
To e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży.


 2015-07-07
Nowy Dwór Gdański,
Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.


 2015-08-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podróżowania ze sztutowskimi rowerzystami. W ramach kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” funkcjonariusze przypomnieli podopiecznym świetlicy środowiskowej przepisy ruchu drogowego. Na zorganizowaną przez placówkę wycieczkę rowerową, młodzi sztutowianie wyjechali świecąc przykładem – ubrani w kamizelki odblaskowe przekazane przez Żuławski Bank Spółdzielczy.  


 2015-07-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci dwukrotnie  interweniowali wobec nietrzeźwych opiekunów małych dzieci.  Niepokojące sygnały dotarły do funkcjonariuszy od mieszkańca powiatu i pracowników socjalnych. W obu przypadkach funkcjonariusze zakończyli interwencje upewniając  się, że dzieci trafiły są pod dobrą opiekę, a sprawy niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi przekażą teraz do Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich.


 2015-07-22
Nowy Dwór Gdański,
Uroczysta akademia z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji odbyła się w Szkole Łacińskiej w Malborku. W trakcie święta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Gdańsku insp. Zbigniew Maj wręczył odznaczenia resortowe, awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników czterech pomorskich komend powiatowych – nowodworskiej, malborskiej, sztumskiej i kwidzyńskiej. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, współpracujących z policją służb mundurowych i instytucji oraz Kościoła.


 2015-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia komunikacyjnego, do którego doszło dziś w nadmorskiej Stegnie. Na przejeździe kolejowym VW polo wjechał pod koła kolejki wąskotorowej. Do szpitala przetransportowano 10 – letniego pasażera samochodu. Nikomu z podróżujących kolejką pasażerów nic się nie stało. Policjanci apelują do kierowców pojazdów o ostrożność i przestrzeganie przepisów w pobliżu wszystkich przejazdów kolejowych.      


 2015-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Wakacje to czas relaksu, wypoczynku, zabawy, wyjazdów i podróży. Do nadmorskich gmin powiatu nowodworskiego na letni wypoczynek przyjeżdżają turyści z różnych stron kraju i spoza jego granic. Aby pobyt na Mierzei Wiślanej upłynął on pod znakiem bezpieczeństwa i spokoju, policjanci przypominają zarówno wczasowiczom, jaki i mieszkańcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i unikania zagrożeń.


 2015-06-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzuty kradzieży dwóm mieszkańcom powiatu elbląskiego. 27 i 31 – latek zostali zatrzymani w Krynicy Morskiej w związku z kradzieżą agregatu prądotwórczego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-06-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają tożsamość znalezionego w wodach Zalewu Wiślanego mężczyzny. Ciało dryfujące w wodzie zauważył przypadkowy turysta. Policjanci nie wykluczają, że może to być zaginiony 20 – latek. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono do dalszych badań i identyfikacji.


 2015-06-29
Nowy Dwór Gdański,
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie rowerzysta kontrolowany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna jechał w tym stanie prowadzącą na Mierzeję Wiślaną Drogą Wojewódzką nr 502. Okazało się, że złamał tym samym obowiązujący go do 2020 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres 3 lat.


 2015-06-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przerwali za szybką  jazdę autem 22 – latkowi z powiatu iławskiego. Kierowca bmw jadąc  krajową „siódemką” w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a prócz tego policjanci nałożyli na niego mandat i punkty karne. Funkcjonariusze apelują do kierowców o przestrzeganie zasad bezpiecznego podróżowania, zgodnego z przepisami ruchu drogowego i zdrowego rozsądku.  


 2015-06-26
Nowy Dwór Gdański,
W okresie wakacyjnym, szczególnie w pogodne weekendy, policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu drogowego na trasach nowodworskiego powiatu. Prócz przybywających na Mierzeję Wiślaną turystów podróżujących autami osobowymi i autokarami, wśród uczestników ruchu drogowego nie zabraknie z całą pewnością motocyklistów, rowerzystów oraz poruszających się wzdłuż i w pobliżu ulic pieszych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, zachowanie szczególnej uwagi oraz zachowanie odpowiedzialności i zdrowego rozsądku w podróży.


 2015-06-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny odzyskali rower, który skradziono z jednej z posesji Bronowie. Jednoślad był  prezentem, jaki niedawno otrzymała córka zgłaszającej z okazji Pierwszej Komunii. Funkcjonariusze ustalili, że związek ze zdarzeniem może mieć 27 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego i jeszcze tego samego dnia znaleźli rower na zamieszkiwanej przez niego posesji. Za  kradzież i wprowadzenie w błąd co do swoich danych osobowych policjanci ukarali mężczyznę mandatami na łączną kwotę 1000 złotych.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.