2018-12-18
Nowy Dwór Gdański,
Do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Policjanci, którzy jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia widzą opisanego mężczyznę, który oddala się pojazdem m-ki Kia Cee’d. Rozpoczyna się pościg. To scenariusz ćwiczeń policyjnych, które odbyły się w piątek 14 grudnia na terenie działania nowodworskiej jednostki. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów. Wspólnie zatrzymują napastnika.


 2018-12-18
Nowy Dwór Gdański,
19 grudnia br. na terenie powiatu, funkcjonariusze drogówki przeprowadzą ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”.


 2018-12-18
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (18.12 br.) od wczesnych godzin nowodworscy policjanci na terenie powiatu prowadzą działania pn. „Pieszy”.    


 2018-12-07
Nowy Dwór Gdański,
W poniedziałek 10 grudnia 2018r. na ternie powiatu nowodworskiego policjanci przeprowadzą działania pn. „Trzeźwość”.


 2018-12-06
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (06.12 br.) od wczesnych godzin nowodworscy policjanci na terenie powiatu prowadzą działania pn. „Pieszy Widoczny Bezpieczny”.  


 2018-12-05
Nowy Dwór Gdański,
Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, o czym wielu kierowców zapomina. Apelujemy do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Na wielu trasach w kraju może padać śnieg, śnieg z deszczem lub marznący deszcz. Jazdę kierowcom miejscami może utrudniać także mgła. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.  


 2018-12-04
Nowy Dwór Gdański,
Jak co roku,  gdy następuje ochłodzenie a temperatury spadają blisko zera lub poniżej, apelujemy o to, aby nie być obojętnym na cudzą krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, ale także  osoby starsze i osoby będące pod wpływem alkoholu.


 2018-11-22
Nowy Dwór Gdański,
15 listopada 2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kmiecinie policjanci z nowodworskiej jednostki spotkali się z rodzicami uczniów klas V, VI i VII przedmiotowej placówki. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z pedagog szkolną. Podczas spotkania został omówiony problem cyberprzemocy.


 2018-11-18
Nowy Dwór Gdański,
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nowodworscy policjanci będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.  


 2018-11-15
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (15.11 br.) od wczesnych godzin nowodworscy policjanci na terenie powiatu prowadzą działania pn. „Pieszy Widoczny Bezpieczny”.  


 2018-11-14
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (14.11 br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza na terenie powiatu ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”. Działania są ukierunkowane w szczególności na eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin. W trackie działań funkcjonariusze będą również sprawdzać trzeźwość kierujących oraz czy kierujący pojazdami jak i pasażerowie używają zgodnie z przeznaczeniem pasów bezpieczeństwa a nasze małe pociechy są przewożone odpowiednio w fotelikach zgodnie z obowiązującymi przepisami.


 2018-10-30
Nowy Dwór Gdański,
Asp. Arkadiusz Kowalski z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim to najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu pomorskiego 2018r. W dniu 12 października 2018r., na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje „I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Oskarżycieli Publicznych”, gdzie policjant z naszej jednostki zdobył pierwsze miejsce.


 2018-10-29
Nowy Dwór Gdański,
W okresie zbliżającego się okresu Święta Wszystkich Świętych wzorem lat ubiegłych prognozuje się szczególnie duże natężenie ruchu drogowego w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych województwa pomorskiego. W tym roku okres świąteczny wydłuża się z uwagi na przypadanie święta w środku tygodnia i z sytuacją wzmożonego ruchu możemy spotkać się w dniach 31.10 – 04.11.2018r. Również w trakcie trwania akcji „Znicz” Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. W ramach wspólnej akcji pomorscy policjanci podczas działań „ZNICZ” będą rozdawali biało-czerwone odblaskowe opaski z napisem „Bądź widocznym patriotą”.  


 2018-10-26
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj  (26.10. br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.  


 2018-10-24
Nowy Dwór Gdański,
W ubiegły czwartek nowodworscy policjanci w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gm. Sztutowo ujawnili nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. 33 - letnia kobieta odpowie przed sądem za kradzież prądu. Grozi jej kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór


 2018-10-16
Nowy Dwór Gdański,
W ubiegłą niedzielę nowodworscy policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca powiatu malborskiego za posiadanie narkotyków. Podczas kontroli ujawnili również wagę elektryczną. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.


 2018-10-15
Nowy Dwór Gdański,
W piątek nowodworscy policjanci odwiedzili przedszkole „Calineczka” w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze. Było dużo uśmiechów i dobrej zabawy.


 2018-10-12
Nowy Dwór Gdański,
15 października nowodworscy policjanci przeprowadzą działania „Bus & Truck”.


 2018-10-12
Nowy Dwór Gdański,
Dziś (12.10 br.) od wczesnych godzin na terenie powiatu, funkcjonariusze prowadzą działania pn. „TAXI”.    


 2018-10-08
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 05.10.2018r. nowodworskie funkcjonariuszki udały się do Zespołu Szkół w Kmiecinie aby przeprowadzić spotkania profilaktyczne w związku z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy, który obchodzimy 2 października.


 2018-10-04
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 7 października br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Piesi”.  


 2018-10-04
Nowy Dwór Gdański,
W dniach 05-06 października br. nowodworska drogówka przeprowadzi działania ukierunkowane na kontrolę pojazdów należących do firm ochroniarskich a także kontrolę pojazdów wykonujących przewozy jako pojazdy uprzywilejowane.  


 2018-10-03
Nowy Dwór Gdański,
Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.  


 2018-09-28
Nowy Dwór Gdański,
W minionym tygodniu nowodworscy policjanci odwiedzali przedszkola w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze.


 2018-09-27
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (27.09 br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza na terenie powiatu ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”.


 2018-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi handlowcami, którzy próbują wyłudzić podpisanie umowy na dostawców prądu. Czujny mieszkaniec gm. Sztutowo szybko poinformował policjantów o oszuście, który chciał przyjść z umową dotyczącą nowego dystrybutora prądu.


 2018-09-18
Nowy Dwór Gdański,
19 września (środa) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się III edycja akcji EDWARD (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz wspierana przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym dniu będą prowadzone zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.  


 2018-09-18
Nowy Dwór Gdański,
Dziś (18.09) od wczesnych godzin na terenie powiatu, funkcjonariusze prowadzą działania pn. „Telefony”.  


 2018-09-13
Nowy Dwór Gdański,
Rozpoczął się wrzesień a wraz z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z inauguracją roku szkolnego nowodworscy policjanci rozpoczęli spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Spotkania z funkcjonariuszami mają na celu zapoznanie uczniów i przedszkolaków z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze.


 2018-09-12
Nowy Dwór Gdański,
  Nowodworscy policjanci oraz funkcjonariusze z Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową. Z wcześniejszych ustaleń policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą wynikało, że na terenie powiatu mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Dzięki współpracy zabezpieczono 9 nielegalnych automatów. Za to przestępstwo grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.


 2018-09-11
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim a od 17 września wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112. Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.  


 2018-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zajmują się sprawą przywłaszczenia zegarka wartego ponad 700zł. W dniu 27 lipca br. nn mężczyzna będąc na siłowni w jednym z hoteli na terenie Kątów Rybackich wykorzystał moment, gdy poszkodowana zapomniała zabrać ze sobą odłożony wcześniej zegarek i go zabrał ze sobą. W przypadku rozpoznania mężczyzny prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim tel. (055) 246-92-22, dzwoniąc na numery alarmowe 997 i 112 lub zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.  


 2018-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Wraz z inauguracją roku szkolnego nowodworscy policjanci rozpoczęli tegoroczne działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania zostaną przeprowadzone w dniach 3 – 7 września. Cel jest jasny - zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze DO i ZE szkoły i zapoznanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego z jego podstawowymi zasadami.    


 2018-09-03
Nowy Dwór Gdański,
W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK". 07 września kończy się termin nadsyłania prac.  


 2018-08-30
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci nowodworskiej drogówki pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Jantarowej z Morską w Nowym Dworze Gdańskim. Jest to drugi taki wypadek w tym miesiącu, do którego doszło w tym samym miejscu. Około godziny 17:30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu ulicy Morskiej z Jantarową. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gdańsku. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny zdarzenia.


 2018-08-29
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (29.08 br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza na terenie powiatu ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”. 


 2018-08-28
Nowy Dwór Gdański,
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.


 2018-08-23
Nowy Dwór Gdański,
W dniach od 24 sierpnia do 26 sierpnia br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.  


 2018-08-23
Nowy Dwór Gdański,
Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego wręczyli wczoraj wyprawki szkolne kilkunastu dzieciom z powiatu nowodworskiego. To już trzeci rok z rzędu kiedy funkcjonariusze przeprowadzili  tego typu akcję.  


 2018-08-21
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci nowodworskiej drogówki pracowali przy dwóch poważnych zdarzeniach drogowych, do których doszło na krajowej 7. Około godziny 8:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Solnica a zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu otrzymał około godziny 12:40. Wtedy to, doszło do zdarzenia czołowego dwóch pojazdów w miejscowości Orłowo. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny zdarzeń.


 2018-08-20
Nowy Dwór Gdański,
Wspólne działania policjantów z Pomorza i funkcjonariuszy z Pruszkowa doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała 48-letniej kobiety w Krynicy Morskiej. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ta realizacja to wynik przeprowadzonych dotychczas działań w sprawie bójki w jednej z restauracji w Krynicy Morskiej.


 2018-08-16
Nowy Dwór Gdański,
14.08.2018r dzielnicowa z Krynicy Morskiej wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną promowały akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, wolontariusze WWF, oraz strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana" w Stegnie przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


 2018-08-16
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj  (16.08. br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza działania „Alkohol i narkotyki”.    


 2018-08-14
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj (14.08. br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.


 2018-08-13
Nowy Dwór Gdański,
Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku obrażeń narządów wewnętrznych, doznanych podczas wypadku na objeździe krajowej siódemki na wysokości Nowego Dworu Gdańskiego.


 2018-08-13
Krynica Morska,
Od soboty trwają poszukiwania 19-letniego mężczyzny, który kąpał się w Bałtyku. Niestety do tej pory nie odnaleziono zaginionego. Jest to kolejna ofiara żywiołu w przeciągu 7 dni.


 2018-08-06
Krynica Morska,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w sobotę w Bałtyku.  W miejscowości Piaski utonął 55-latek mężczyzna, poszukiwania drugiego 37-letniego mężczyzny trwają.  


 2018-08-03
Nowy Dwór Gdański,
Za nami i przed nami dni z bardzo wysokimi temperaturami, które dla wielu osób mogą stanowić realne zagrożenie. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze.


 2018-08-03
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś do niedzieli (05.08.br.) nowodworska drogówka przeprowadzi działania „Prędkość”.


 2018-07-27
Nowy Dwór Gdański,
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicową Nowego Dworu Gdańskiego oraz dzielnicowym ze Stegny odwiedzili dzieci wypoczywające na koloniach. Podczas spotkań zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.