2014-09-18
Nowy Dwór Gdański,
Jutro od rana policjanci ruchu drogowego prowadzić będą zintensyfikowane kontrole na drogach powiatu nowodworskiego. Działania pod kryptonimem „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na drogach zagrożenia związane z przekraczaniem przez zmotoryzowanych dozwolonych prędkości. Prócz tego funkcjonariusze będą prowadzić kontrole między innymi: stanu trzeźwości kierowców, stosowania się przez nich i pasażerów do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz stanu technicznego aut. Działania zaplanowano w godzinach 6.00 - 22.00.  


 2014-09-17
Nowy Dwór Gdański,
Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który wykonując prace na polu wjechał ciągnikiem do rowu. Policjanci interweniowali wobec niego w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Żuławki (gm. Stegna). Śledczy skierują jego sprawę do sądu. Za kierowanie pojazdem w nietrzeźwym stanie grozi kara grzywny, ograniczenia wolości albo jej pozbawienia na okres 2 lat.


 2014-09-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny pracowali zajmowali się wyjaśnianiem kradzieży wartego prawie 700 złotych osprzętu do koni, który zginął z zagrody w Jantarze pod koniec sierpnia br. Śledczy ustalili, że związek ze sprawą ma 49 – letni mieszkaniec powiatu. Okazało się, że w noc kradzieży sprawca nie tylko zabrał osprzęt zwierzęcia, ale i urządził sobie nocną przejażdżkę na czworonogu przemieszczając się w ten sposób między miejscowymi lokalami.


 2014-09-10
Nowy Dwór Gdański,
  JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


 2014-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Na gorącym uczynku zatrzymali policjanci 53 – latka podejrzewanego o próbę wyłudzenia kredytu na sprzęt AGD w nowodworskich sklepach. Czujność sprzedawców i policyjna praca nie tylko zapobiegły oszustwu, ale i zakończyły się zatrzymaniem dwójki kolejnych osób związanych z tą sprawą. To 34 – letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego i 31 – letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. W trakcie zatrzymania okazało się, że ten ostatni poszukiwany jest listem gończym i jeszcze w piątek trafił do więzienia. Śledczy przedstawili całej trójce zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


 2014-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży z włamaniem do auta usłyszał 19 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież z samochodu narzędzi, aparatu fotograficznego oraz alkoholu i papierosów o łącznej wartości ponad 600 złotych. Jego sprawę śledczy skierują do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2014-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w Jantarze roweru tupu damka, koloru czarno - różowego, ze srebrnymi błotnikami i bagażnikiem. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.


 2014-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę kradzieży auta zakończyła się policyjna interwencja w Jantarze. Czujność jednego z mieszkańców i praca policjantów zapobiegły kradzieży wartego 50 tysięcy samochodu. Mężczyźni usłyszeli już wstępne zarzuty. Za usiłowanie kradzieży samochodu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Za karty policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn podróżujących fiatem ducato po nowodworskim powiecie. Na widok patrolu mundurowych mężczyźni porzucili auto i zaczęli uciekać. Po ich zatrzymaniu okazało się, że obaj są nietrzeźwi, ale żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. Dodatkowo policjanci ustalili, że auto, którym podróżowali zabrali z posesji bez zgody właściciela. Wczoraj śledczy przedstawili im policyjne zarzuty. Tylko za krótkotrwałe użycie auta grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.    


 2014-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, gdzie kierujący rowerem uderzył w włączający się do ruchu samochód i odjechał z miejsca. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze dotarli do podejrzanego o spowodowanie zdarzenia rowerzysty. To 39 – letni mieszkaniec powiatu. Badanie alkotestem wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.


 2014-09-02
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki czujności jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego i policyjnej pracy do właściciela wrócił motocykl, który zginął z posesji w Stegnie. Na prośbę znajomego kobieta użyczyła swojego garażu do przechowywania pojazdu. Jeszcze tego samego dnia dowiedziała się, że taki sam motor zginął w pobliskiej miejscowości. O wszystkim poinformowała policjantów. Wart 10 tysięcy złotych motocykl wrócił do właściciela. Sprawę podejrzanego o jego kradzież 27 – latka śledczy skierują do sądu.


 2014-09-02
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom samochodów. Obaj to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 61 i 62 lata. Obaj panowie już wkrótce usłyszą zarzuty kierowania po pijanemu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2014-09-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Krynicy Morskiej interweniowali w jednym z pensjonatów, gdzie awanturował się pijany mężczyzna. 45 – latek zniszczył sprzęt i groził zgłaszającej. Agresywne zachowanie mężczyzny nie ustało w trakcie doprowadzenia do policyjnej jednostki. Nietrzeźwy próbował uderzyć i wulgarnie znieważył funkcjonariuszkę. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi mężczyzna usłyszał policyjne zarzuty. Za zniszczenie laptopa, groźby karalne i znieważenie policjantki odpowie przed sądem.


 2014-08-29
Nowy Dwór Gdański,
  Wzorem lat ubiegłych z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci rozpoczynają działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszych dniach września funkcjonariusze ruchu drogowego weryfikować  będą oznakowanie dróg i zabezpieczeń w rejonach placówek oświatowych. Policjanci odwiedzą też najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przypomną maluchom zasady bezpiecznego przemieszczania się po szlakach komunikacyjnych.


 2014-08-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na krajowej „siódemce”, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów. Mundurowi zatrzymali sprawcę drogowego zdarzenia, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że 33 – latek w ogóle nie posiada prawa jazdy. Za jazdę w nietrzeźwym stanie odpowie przed sądem. Za spowodowanie kolizji i kierowanie bez uprawnień policjanci ukarali go mandatami na łączną kwotę 1000 złotych. Wczoraj około południa dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na krajowej „siódemce” na wysokości miasta.


 2014-08-28
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki czujności jednego z mieszkańców i pracy mundurowych za kraty policyjnej celi trafił 18 – latek podejrzewany o uprawę marihuany.  Niedozwolone rośliny posadzone w doniczkach znalazły w przydrożnym rowie wnuczki zgłaszającego. Sprawą zajęli się policjanci. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zabezpieczyli konopie indyjskie i zatrzymali podejrzanego o ich uprawę mieszkańca powiatu nowodworskiego.


 2014-08-27
Nowy Dwór Gdański,
Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.


 2014-07-27
Nowy Dwór Gdański,
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.


 2014-08-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali elementy oświetlenia kombajnu skradzione dwa tygodnie temu w miejscowości Wiśniówka (gm. Stegna). Z maszyny rolniczej zginęły lampy i tzw. „koguty” warte 700 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 21- latka podejrzewanego o ich kradzież. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
O włamania do pomieszczeń i kradzież co najmniej 6 rowerów podejrzewany jest 19 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany wczoraj przez policjantów. Łączna wartość skradzionych przez sprawcę jednośladów to około 4,5 tysiąca złotych. Jeszcze wczoraj mężczyzna usłyszał wstępne policyjne zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
Poszukiwanego listem gończym 54 – latka zatrzymali wczoraj policjanci w Krynicy Morskiej. Funkcjonariusze zastali go w jednym z lokali w nadmorskim kurorcie. Za uchylanie się od płacenia alimentów mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Krynicy Morskiej interweniowali w okolicy jednego z klubów, gdzie miało dojść do szamotaniny między mężczyznami. W trakcie interwencji jeden z obecnych na miejscu mężczyzn ubliżał funkcjonariuszom i ich znieważał. To 20 – letni mieszkaniec Trójmiasta. W niedzielę mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia policjantów. Grozi za to  kara pozbawienia wolności do roku.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Obaj to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 44 i 36 lat. Obaj już wkrótce usłyszą zarzuty kierowania po pijanemu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2014-08-22
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy policjantów jeszcze dziś dwóch poszukiwanych trafi za kraty więziennych celi. 27 – latek, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego wpadł w ręce policjantów w nocy w Krynicy Morskiej. Dziś rano funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego listem gończym 21 – letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego.


 2014-08-21
Nowy Dwór Gdański,
Asp. sztab. Marek Lipiński dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim przeszedł na zasłużoną emeryturę. W policji służył przez 33 lata. Wczoraj w trakcie uroczystego pożegnania za współpracę dziękowali mu policjanci i pracownicy nowodworskiej jednostki.


 2014-08-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło Zalewie Wiślanym. Od poniedziałkowej nocy trwała tam akcja poszukiwawcza dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli na wodę żaglówką. Wczoraj rano odnaleziono dryfujące w wodzie ciało mężczyzny. Funkcjonariusze sprawdzają czy jest to ciało poszukiwanego 14 – latka z województwa dolnośląskiego.


 2014-08-20
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci przedstawili zarzuty posiadania narkotyków trójce młodych mężczyzn.  Najmłodszy z nich miał 20 lat, a najstarszy 29. Przy wszystkich policjanci znaleźli zawiniątka z suszem roślinnym. Badania testerem potwierdziły, że w każdym z trzech przypadków zabezpieczona substancja to marihuana. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-08-12
Nowy Dwór Gdański,
St. sierż. Michał Ryfa po zakończonej służbie obezwładnił uczestnika awantury ulicznej.  W trakcie konfliktu pomiędzy dwiema grupami młodych ludzi doszło do przepychanki, między młodymi mężczyznami. Czujność i postawa policjanta zapobiegły dalszej eskalacji konfliktu. Funkcjonariusz szybko obezwładnił agresora. Pozostałą część niedzielnej nocy 18 – letni mieszkaniec powiatu spędził za kratami policyjnej celi. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2014-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Dwa utonięcia to tragiczne żniwo jakie zebrały wody Bałtyku w miniony weekend na Mierzei Wiślanej. W niedzielę w trakcie kąpieli na niestrzeżonych plażach w Krynicy Morskiej i przy Piaskach utonęli 29 – letnia kobieta i 50 – letni mężczyzna. Do szpitala trafił też 22 – latek, który w sobotę podtopił się w Jantarze.  Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i stosowanie się do poleceń ratowników w trakcie korzystania z morskich kąpieli.


 2014-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nadmorskiej Stegny zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego z lokali gastronomicznych w miejscowości. Z baru zginęło 30 kotletów de volaille i kilkadziesiąt butelek piwa o łącznej wartości 450 złotych. Dzięki pracy dzielnicowego sprawcy wpadli w policyjne ręce kilkanaście godzin po „kulinarnym skoku”. Funkcjonariusze odzyskali już tylko 9 kotletów i 3 butelki piwa, gdyż resztę sprawcy zdążyli już skonsumować.


 2014-08-11
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadł 24 – letni mieszkaniec Trójmiasta podejrzewany o posiadanie narkotyków i kradzież roweru. Funkcjonariusze zatrzymali go w nadmorskiej Stegnie dwukrotnie tego samego dnia. W dzień mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, a  pod wieczór kradzieży roweru.  Obie sprawy funkcjonariusze skierują do sądu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zaś kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do5 lat.


 2014-08-07
Nowy Dwór Gdański,
Pomimo zakończonej służby policjant z Nowego Dworu Gdańskiego pozostał  czujny i  zaangażowany w działanie na rzecz bezpieczeństwa. Po pracy w drodze powrotnej do domu udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy vw golfa. 43 – letni kierowca auta miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, a po wyjściu z auta sam miał problemy z utrzymaniem równowagi. Za godną naśladowania postawę komendant jednostki wyróżnił funkcjonariusza nagrodą pieniężną. Sprawę nietrzeźwego kierowcy śledczy skierują do sądu.


 2014-08-07
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj od rana policjanci z ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem TRUCK & BUS. W ich trakcie funkcjonariusze kontrolowali głównie busy, autobusy i samochody ciężarowe zwracając szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przewożenia osób.   


 2014-07-24
Nowy Dwór Gdański,
Dwie nowe drukarki komputerowe otrzymała nowodworska jednostka Policji.  Sprzęt zakupił samorząd Nowego Dworu Gdańskiego i przekazał funkcjonariuszom razem z życzeniami z okazji ich święta. Nowoczesny drukarki trafią do zespołu dyżurnych i sekretariatu wydziału prewencji.


 2014-07-23
Nowy Dwór Gdański,
Uroczysta akademia z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji odbyła się w murach Muzeum Zamkowego w Malborku. W trakcie święta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj wręczył odznaczenia resortowe, awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników trzech pomorskich komend powiatowych – nowodworskiej, malborskiej i sztumskiej. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, współpracujących z policją służb mundurowych i instytucji oraz Kościoła.


 2014-07-22
Nowy Dwór Gdański,
W sobotę w Krynicy Morskiej zakończyła się policyjna sztafeta pływacka. 14 śmiałkom jej ukończenia pogratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj.


 2014-07-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pomogli starszemu panu, który nie mógł znaleźć drogi do domu. Do posterunku policji przywiozły mężczyznę przypadkowo napotkane kobiety. Dzięki ich postawie i sprawnej interwencji funkcjonariuszy mężczyzna jeszcze tej samej nocy wrócił do swojego domu w Gdańsku.


 2014-07-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki zatrzymali 20 – latka podejrzewanego o dwukrotne włamanie i okradzenie jednej z altanek ogrodowych na terenie ogródków działkowych w Nowym Dworze Gdańskim. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia tych przestępstw. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2014-07-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku  uratowali życie mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Poparzonego mężczyznę mundurowi wynieśli z płonącego domu. Poszkodowany z oparzeniami ciała trafił do szpitala. Śledczy badają przyczyny pożaru.


 2014-07-11
Nowy Dwór Gdański,
Minioną noc za kratami policyjnej celi spędziła 31- letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego. Policjanci zatrzymali ją w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w nietrzeźwym stanie. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kobietę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy nawet do 5 lat.


 2014-09-01
Nowy Dwór Gdański,
Droga do szkoły to dla wielu dzieci jedna z pierwszych tras jaką wcześniej czy później będą musiały pokonać samodzielnie. Zanim jednak ten czas nastąpi warto przygotować naszego malucha do tej chwili – tak, aby droga do szkoły zaczynała i kończyła się dla małego ucznia równie bezpiecznie. Dziecko do chwili ukończenia 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ukończyła 10 rok życia (chyba, że porusza się po drodze dla pieszych lub w strefie zamieszkania). Przede wszystkim drogę, jaką pokonywać będzie nasze dziecko każdego dnia powinniśmy sami obejrzeć, ocenić i zwracając uwagę na kilka istotnych elementów wielokrotnie przećwiczyć w praktyce i omówić z maluchem poszczególne etapy – tej pierwszej samodzielnej trasy.   


 2014-07-07
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym przedstawili policjanci 25 – letniemu mieszkańcowi powiatu lidzbarskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go kilka minut po zgłoszeniu, po tym jak prowadząc auto po pijanemu uderzył w przydrożną latarnię oraz żywopłot i odjechał. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Policjanci przypominają o odpowiedzialnym, zgodnym z przepisami  i zdrowym rozsądkiem uczestniczeniu w ruchu drogowym.  


 2014-07-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali 28 - latka podejrzanego o domową uprawą marihuany. W miejscu jego zamieszkania kryminalni znaleźli 13 doniczek z krzewami konopi indyjskich. Zatrzymany spędził noc w policyjnej celi. Usłyszał już wstępne zarzuty. Za uprawę konopi indyjskich  grozi kara więzienia nawet do 2 lat.  


 2014-07-02
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania samochodem w nietrzeźwym stanie przedstawią śledczy 46 – letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego kontrolowanemu wczoraj przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna kierował samochodem ciężarowym z naczepą mając  1,4 promila alkoholu w organizmie. Po interwencji  mundurowych auto trafiło na policyjny parking. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.


 2014-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś większa liczba policjantów czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w nadmorskich gminach powiatu nowodworskiego. Sezon letni to czas wytężonej pracy mundurowych. W ślad za szukającymi relaksu wczasowiczami pojawiają się liczący na łatwy łup przestępcy. Policyjne siły na Mierzei Wiślanej wspiera 22 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, czterech policjantów z Wydziału Konwojowo Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a także funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Dodatkowe patrole mundurowych i służby policjantów pierwszego kontaktu i śledczych z pewnością wpłyną na wzrost poczucia bezpieczeństwa w nadmorskim rejonie.


 2014-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci prowadzili działania nocne na terenie Mierzei Wiślanej. Podczas nocnej służby mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących, kontrolowali stan techniczny pojazdów i przewożone bagaże. Stróże prawa zapowiadają - to pierwsza w tym sezonie, lecz nie ostatnia tego typu akcja ukierunkowana na zapewnienie bezpieczeństwa na nadmorskim terenie.


 2014-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem 26 – letniego mieszkańca powiatu zakończyła się jedna z policyjnych interwencji przy ogródkach działkowych w Nowym Dworze Gdańskim. Funkcjonariusze kontrolowali tam kierującego oplem corsa. Na ich widok szybko przesiadł się zza kierownicy na miejsce pasażera i odrzucił od siebie woreczek z białym proszkiem. Stróże prawa zatrzymali go w związku z podejrzeniem o kierowanie autem w stanie nietrzeźwym, złamaniem sądowego zakazu i posiadanie narkotyków.  Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.


 2014-06-30
Nowy Dwór Gdański,
W sezonie letnim, zwłaszcza w  pogodne,  pełne słońca weekendy policjanci spodziewają się natężenia ruchu drogowego na szlakach komunikacyjnych nowodworskiego powiatu. Prócz przybywających na Mierzeję Wiślaną turystów podróżujących autami osobowymi i autokarami, wśród uczestników ruchu drogowego nie zabraknie z całą pewnością motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci przypominają, że kierowcy jednośladów to równoprawni użytkownicy dróg i apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, zachowanie szczególnej uwagi oraz zachowanie odpowiedzialności i zdrowego rozsądku w podróży.


 2014-06-26
Nowy Dwór Gdański,
Już jutro w dzieci i młodzież we wszystkich szkołach w kraju usłyszą ostatni przedwakacyjny dzwonek inaugurujący rozpoczęcie długo oczekiwanych wakacji. To dla młodych ludzi przede wszystkim czas wypoczynku i relaksu. Przez najbliższe dwa miesiące policjanci prowadzić będą działania „Bezpieczne wakacje 2014” i w ich ramach  już dziś przypominają jak zadbać o swoje bezpieczeństwo by letnia laba zakończyła się równie bezpiecznie co zaczęła.


 2014-06-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali przy kradzieży roweru dziecięcego skradzionego spod jednego ze sklepów w Nowym Dworze Gdańskim. Już w kilka godzin po zgłoszeniu odzyskali sprzęt. Mężczyzna podejrzany o jego kradzież okazał  się być poszukiwany i już dziś trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe pięć miesięcy. Wczoraj przed godziną 15.00 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o kradzieży roweru dziecięcego spod jednego ze sklepów na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca najprawdopodobniej przechodząc koło sklepu zabrał ze sobą wart  350 złotych rowerek dziecięcy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili cechy charakterystyczne skradzionego sprzętu oraz opis wyglądu sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia w jednym z mieszkań w mieście zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież jednośladu. Przy budynku , w którym mieszkał policjanci znaleźli skradziony kilka godzin wcześniej rowerek.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2014 r.