2015-03-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia zdrowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 502 na wysokości miejscowości Tujsk. W wyniku zderzenia dwóch osobowych aut do szpitala trafił 53 – letni kierujący mazdą. Ruch drogowy w tym miejscu odbywał się wahadłowo.  Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę.


 2015-03-25
Nowy Dwór Gdański,
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.


 2015-03-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie odnalezienia roweru na jednej z posesji w mieście. To składak, koloru bordowego z ramą oklejoną różową taśmą w kilku miejscach. Rower ma zamontowany druciany koszyk na bagażniku. Właściciela prosimy o kontakt z dzielnicowym pod numerem telefonu 55 – 246 - 9228.   


 1015-03-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali 33 – latka z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym i ma odbyć karę pozbawienia wolności za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Policjanci przekonwojowali go do zakładu karnego.


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo. Śledczy zarzucają  28 -  i 29 – latkowi poławianie ryb w obrębie objętym ochroną i z wykorzystaniem nielegalnych narzędzi.  Przy zatrzymanych zabezpieczono 12 kilogramów stynki i nielegalne sieci.  Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.   


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Za kraty więziennej celi trafiło dziś dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego. Jeden z nich to 52 –latek, który ma odbyć karę za jazdę rowerem w nietrzeźwym stanie. Drugi  to poszukiwany przez sąd 55 – latek, który ma spędzić w zakładzie karnym najbliższy miesiąc. Dziś rano funkcjonariusze przekonwojowali obu mężczyzn do więzienia. 


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Pierwszy dzień wiosny zwany inaczej „Dniem wagarowicza" to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Jest to również wzmożony dzień pracy dla policjantów, którzy jak co roku sprawdzają czy młodzież świętuje nadejście tej pory roku w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.


 2015-03-18
Nowy Dwór Gdański,
O okradzenie pomieszczeń Ochotniczej Straży Pożarnej podejrzewają policjanci mieszkańca powiatu nowodworskiego. Z budynku zginął sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 1450 złotych. Wczoraj śledczy przedstawili zarzuty podejrzanemu o związek ze sprawą 29 – latkowi.  To nie pierwszy tego typu jego konflikt z prawem.  Za kradzież popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa sprawcy grozi kara od 6 – miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.


 2015-03-17
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci interweniowali wobec trójki mężczyzn, którzy siadając za kierownicę aut popełnili przestępstwa. Wszyscy to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 55 i 64 lat. Pierwszy kierując autem miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu, zaś dwaj 64 – latkowie siadając za kierownice aut złamali obowiązujące ich zakazy sądowe. Niebawem wszyscy usłyszą policyjne zarzuty. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zaś naruszenie zakazu  sądowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat.


 2015-03-13
Nowy Dwór Gdański,
Na drogach województwa pomorskiego prowadzono wzmożone kontrole pod hasłem „PASY”. Ich celem było przypominanie kierowcom i pasażerom, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa to nie tylko obowiązek, ale również – troska o własne życie i zdrowie w podróży. Tylko na drogach powiatu nowodworskiego policjanci ujawnili wczoraj 49 wykroczeń, z czego 37 dotyczyło właśnie niekorzystania z pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowego przewożenia dzieci. 


 2015-03-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę nielegalnego poboru energii. O kradzież prądu podejrzany jest 26 - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że proceder ten mógł trwać od kilku miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-12
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie współpracującej z policją klasy mundurowej przygotowują się do konkursu z zakresu policyjnej wiedzy. W trakcie zajęć z policjantkami poznali założenia i tryb postępowania z nieletnimi sprawcami  czynów karalnych.  Uczniowie tej klasy mają już za sobą pierwsze sukcesy w konkursie . W ubiegłym roku w trójce laureatów konkursu znalazł się uczeń nowodworskiej grupy – Patryk, zaś w klasyfikacji zespołowej klasa zajęła trzecie miejsce. Finał tegorocznego konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni wciąż przed uczniami. Trzymamy kciuki za ich sukcesy.


 2015-03-12
Nowy Dwór Gdański,
Jednym z głównych zadań realizowanych w trakcie wspólnych służb policjantów i funkcjonariuszy Straży Rybackiej jest zwalczanie kłusownictwa. Minionej nocy w obrębie śluzy Michałowo na rzece Nogat w związku z nielegalnym połowem ryb funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Obu śledczy zarzucają łowienie ryb w miejscu objętym ochroną i używanie do tego narzędzi rybackich pomimo braku uprawnień. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.   


 2015-03-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawcę wybicia szyby w jednym ze sklepów w Nowym Dworze Gdańskim. Do zniszczenia witryny sklepowej doszło w ubiegły weekend. Wczoraj śledczy przedstawili wstępne zarzuty 25 - letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie zniszczenia.  Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-03-09
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Broniewie  usłyszało dwóch młodych mieszkańców powiatu nowodworskiego. Mężczyźni podejrzewani są o kradzież 80 worków kory drzewnej o łącznej wartości ponad 700 złotych. Ich sprawę śledczy skierują do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2015-03-05
Nowy Dwór Gdański,
Mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego będą współpracować z nowym dzielnicowych.  O ład i porządek w rejonie nr I w mieście dbać będzie sierż. sztab. Łukasz Kuriański. Nowemu dzielnicowemu, jak również mieszkańcom życzymy dobrej, owocnej współpracy.


 2015-03-04
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych, którzy mają odbyć kary pozbawienia wolności. Dwóch z nich było poszukiwanych listami gończymi.  Wszyscy trafili już za kraty więziennych celi, gdzie odbędą swoje kary.


 2015-03-03
Nowy Dwór Gdański,
29 – latka podejrzewanego o włamanie do sklepu spożywczego zatrzymali mundurowi w minioną niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim.  W pobliskich zaroślach funkcjonariusze znaleźli 12 opakowań mrożonek zabranych ze sklepowych lodówek. Za włamanie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności, a za dokonane w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.


 2015-03-02
Nowy Dwór Gdański,
Od rana policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej „siódemce” w miejscowości Jazowa. W tył autobusu wiozącego dzieci do szkoły uderzył samochód ciężarowy. W zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.


 2015-02-26
,
Zarzuty posiadania narkotyków usłyszał wczoraj 17 – latek z powiatu nowodworskiego. Policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-02-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym w Sztutowie. Jeden z legitymowanych podał funkcjonariuszom fałszywe dane. Gdy mundurowi ustalili jego prawdziwą tożsamość okazało się, że jest poszukiwany i ma trafić do więzienia. Jeszcze wczoraj mundurowi doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie ma spędzić najbliższe dwa lata.


 2015-02-25
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży drewna przedstawili śledczy 35 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wyciął 17 jesionów i wierzb z nadwiślanego terenu w Palczewie, zabrał uzyskane w ten sposób drewno i wykorzystał jako opał. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  


 2015-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj od rana policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących poruszających się po drogach nowodworskiego powiatu. Wszyscy poddani takiemu badaniu kierowcy byli trzeźwi. W trakcie wzmożonych kontroli policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował autem wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi oraz kierującego bez uprawnień.


 2015-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna kontrola vw passata zakończyła się zatrzymaniem 23 – latka z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze znaleźli w aucie należące do niego zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-02-23
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania sadowego zakazu usłyszy 22 – latek z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając w organizmie prawie promil alkoholu siadł za kierownicę vw golfa. Czujność funkcjonariuszy z ruchu drogowego udaremniła jego dalszą podróż. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na okres do 5 lat.


 2015-02-23
Nowy Dwór Gdański,
O kradzież z włamaniem do jednego z domków działkowych podejrzewają policjanci 29 – latka z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Pod adres, pod którym przebywał doprowadziły funkcjonariuszy ślady krwi, które na miejscu i w drodze powrotnej pozostawił sprawca. Za kradzież z włamaniem i działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.


 2015-02-20
Nowy Dwór Gdański,
Policyjne kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego na nowodworskich trasach udaremniły podróżowanie dwóm nietrzeźwym kierującym pojazdami. W ręce mundurowych wpadł 36 – latek, który jak się okazało nie posiadając żadnych uprawnień do kierowania pojazdami,  jechał po pijanemu niedopuszczonym do ruchu ciągnikiem rolniczym oraz 33 – latek który podróżując vw transporterem miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Sprawy obu mężczyzn niebawem trafią do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-02-18
Nowy Dwór Gdański,
Czujność sąsiedzka i sprawna akcja policjantów zakończyły się zatrzymaniem kobiety podejrzanej o okradzenie 66 – letniej mieszkanki powiatu nowodworskiego.  Funkcjonariusze zatrzymali ją na krajowej „siódemce” po tym jak otrzymali zgłoszenie o uciekających autem osobach związanych z kradzieżą pieniędzy w Nowotnej. Policjanci przestrzegają przed pozostawianiem otwartych drzwi domostw, wpuszczaniem do domów nieznanych osób i zalecają ostrożność w kontaktach z obcymi oferującymi różnorakie usługi, w tym również - wróżenie z ręki.


 2015-02-17
Nowy Dwór Gdański,
Rozpoczynający się w poniedziałek 23 lutego „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” ma zwracać uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.  Policjanci włączają się w zainicjowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości obchody dni pokrzywdzonych i w porozumieniu z innymi instytucjami przygotowali harmonogram dyżurów, w czasie których będą udzielać porad i szeroko rozumianego wsparcia zainteresowanym osobom.


 2015-02-16
Nowy Dwór Gdański,
Udaremnieniem dalszej jazdy kierującemu vw golfem 28 – latkowi z powiatu nowodworskiego zakończyła się policyjna kontrola. Funkcjonariusze ruchu drogowego wyeliminowali z dalszego uczestnictwa w ruchu drogowym zagrożenie, które mógł stworzyć nietrzeźwy kierujący. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-02-13
Nowy Dwór Gdański,
Pod hasłem „truck & bus”  policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj wzmożone kontrole samochodów ciężarowych, busów i autobusów. Cykliczne działania mają między innymi dyscyplinować niestosujących się do przepisów ruchu drogowego kierowców dużych pojazdów, a tym samym poprawiać bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu nowodworskiego. W czasie wczorajszych kontroli policjanci ukarali mandatami 22 sprawców wykroczeń i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych aut.


 2015-02-13
Nowy Dwór Gdański,
Ubiegłoroczne statystyki przestępczości, największe sukcesy i priorytety na kolejnych 12 miesięcy omówili nowodworscy policjanci podczas odprawy rocznej. Służbę nowodworskich mundurowych w 2014 roku pozytywnie ocenił obecny na odprawie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdański mł. insp. Zbigniew Maj.


 2015-02-11
Nowy Dwór Gdański,
Dwukrotne włamanie do domu mieszkańca Kątów Rybackich zarzucają policyjni śledczy 20 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że do pierwszego ze zdarzeń doszło w październiku minionego roku, a do kolejnego na początku tego miesiąca. Za każdym razem sprawca wchodził do domu najprawdopodobniej za pomocą dopasowanego klucza. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2015-02-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci udaremnili dalszą podróż nietrzeźwej kierującej. Siedząca za kierownicą toyoty rav 35 – latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.  W tym stanie jechała drogą wojewódzką ze Stegny w kierunku Sztutowa. Jadący za nią kierowca zorientował się, że może być nietrzeźwa i powiadomił o wszystkim policję. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara pozbawienia wolności na okres do dwóch lat.


 2015-01-30
Nowy Dwór Gdański,
  Osobowa toyota brała udział w wypadku drogowym do jakiego doszło w piątek na drodze nr 502. W wyniku zdarzenie do szpitala trafiła 70 – letnia pasażerka pojazdu.  


 2015-02-02
Nowy Dwór Gdański,
  2,3 promila alkoholu w organizmie miał 30–letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w sobotnią noc. W tym stanie mężczyzna podróżował osobowym golfem po drodze w gm. Ostaszewo. Kontrola mundurowych udaremniła jego dalszą podróż. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.  


 2015-01-30
Nowy Dwór Gdański,
Na początku stycznia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozstrzygnęło konkurs „Błyskotliwi”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem było zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. W ramach konkursu szkoły musiały zrealizować ok. 40 sekundowy spot związany z tematyką noszenia elementów odblaskowych. Zainteresowanie było ogromne – otrzymaliśmy aż 184 filmy.


 2015-01-28
Nowy Dwór Gdański,
Udaremnieniem dalszej podróży 25 – letniego kierującego i pasażerki fiata uno zakończyła się kontrola policyjna auta. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał w organizmie około promil alkoholu, a dodatkowo wcale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i nie miał przy sobie dokumentów wymaganych w czasie kontroli. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna odpowie za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali go mandatami na łączną kwotę 600 złotych.


 2015-01-27
Nowy Dwór Gdański,
Już od poniedziałku w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa szkolna to dla dzieciaków i młodzieży czas relaksu, regeneracji sił i zabawy. Policjantka z nowodworskiej prewencji radziła uczniom jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw zimy i ostrzegała przed zagrożeniami związanymi z brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnym zachowaniem.


 2015-01-27
Nowy Dwór Gdański,
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.


 2015-01-23
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z Krynicy Morskiej po raz kolejny zaangażowała się w pracę nad kalendarzem poświęconym tematyce przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom. Już po raz drugi z inicjatywy Zespołu Interdyscyplinarnego, którego członkiem jest policjantka powstał kalendarz na 2015 rok. Na jego kartach przedstawiono tematykę przemocy i uzależnień widzianą oczami dzieci i młodzieży z Krynicy Morskiej. Wydrukowany w ilości 50 sztuk kalendarz trafi do instytucji, które na co dzień współpracują z krynickim MOPS –em w zakresie zwalczania przemocy i uzależnień.


 2015-01-22
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut zniszczenia mienia 27 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Śledczy podejrzewają go o zniszczenie elementów wyposażenia klatki schodowej jednego z bloków w mieście. Koszt naprawy wyrwanych lamp, skrzynki na ulotki i zerwanej elewacji oszacowano na prawie 700 złotych.  Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, a za działanie w warunkach powrotu do niego grozi mu kara pozbawienia wolności na czas do siedmiu i pół roku.


 2015-01-21
Nowy Dwór Gdański,
O co najmniej 7 włamań i kradzieży podejrzewają nowodworscy śledczy 27 – letniego mieszkańca Trójmiasta. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. W piwnicy zajmowanej przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli dziesiątki przedmiotów, a wśród nich: elektronarzędzia, telefony komórkowe, rowery, biżuterię, dokumenty i karty magnetyczne oraz wiele innych rzeczy pochodzących najprawdopodobniej z przestępczej działalności 27 - latka. W tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki strunowe z marihuaną i amfetaminą w środku. Dziś sąd rozpatrzył wniosek prokuratury malborskiej o tymczasowe aresztowanie mężczyzny i zastosował ten środek zapobiegawczy na czas 3 miesięcy. Za włamanie grozi kara więzienia nawet do 10 lat.


 2015-01-20
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu nowodworskiego działania „TRUCK & BUS”. Celem wzmożonych kontroli było między innymi eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których zły stan techniczny zagraża bezpieczeństwu na trasach oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z przepisami zachowania kierowców. Kontrolując busy, autobusy i samochody ciężarowe policjanci  sprawdzali też stan psychomotoryczny kierujących oraz sposób przestrzegania przepisów dotyczących przewozu osób.


 2015-01-20
Nowy Dwór Gdański,
Około 1,7 promila alkoholu miał w organizmie 40 – latek zatrzymany wczoraj przez policjantów za kierownicą volkswagena polo.  Mężczyzna jechał w tym stanie samochodem po ulicy Krasińskiego w Nowym Dworze Gdańskim. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-01-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w sobotni wieczór w miejscowości Ostaszewo. Na ulicy Nowodworskiej kierujący renault scenic potrącił rowerzystę. W wyniku zdarzenia do szpitala w poważnym stanie trafił 36 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Siedzący za kierownicą 23 - latek był trzeźwy w trakcie zdarzenia. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Trwają policyjne działania „Świeć przykładem. Ich celem jest między innymi podnoszenie świadomości pieszych, którzy muszą pamiętać o tym, że dbając o własną widoczność przy drodze - dbają o swoje zdrowie i życie. Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolują w jaki sposób piesi przestrzegają przepisy obowiązujące w tym zakresie, ale również wręczają mieszkańcom elementy odblaskowe specjalnie przygotowane przez mundurowych na tą okazję. Po wczorajszym spotkaniu z policjantami z nowodworskiej jednostki, przykładem na drodze „zaświecili” mieszkańcy wsi Jeziernik.


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Sołectwa Jeziernik. W czasie spotkania mundurowi omówili stan przestępczości na terenie powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem terenu Jeziernika,  sposoby zabiegania przestępstwom i reagowania w obliczu zagrożeń, a także odpowiadali na pytania licznie przybyłych mieszkańców.  Spotkanie ze społecznością było dobrą okazją do dopracowania dotychczasowych form współpracy, wymiany wzajemnych oczekiwań i  spostrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa w tym rejonie. Wysoką frekwencją, zainteresowaniem i zaangażowaniem w dyskusję mieszkańcy Jeziernika udowodnili że są świadomi tego, że bezpieczeństwo to dobro wspólne, o które trzeba dbać i o którym warto i należy rozmawiać.  


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci kontrolowali rowerzystkę, która jechała rowerem bez wymaganego oświetlenia. Od kobiety wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że kobieta złamała zakaz sądowy, zgodnie z którym do 2020 roku nie miała prawa jeździć rowerem.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia.


 2015-01-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze nowodworskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie odnalezienia na terenie miasta roweru tupu damka, koloru brązowego z napisem „MAXIM” na ramie. Rower ma  brązowe błotniki i siodełko oraz zamontowany na bagażniku czarny wysoki koszyk. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.