2014-12-19
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło nad ranem 6 grudnia b.r.  na krajowej „siódemce”. W zdarzeniu na wysokości miejscowości Stróża uczestniczył osobowy ford, który zderzył się bokiem z autem osobowym o ciemnym kolorze karoserii. Osobą mogącą być świadkiem tego zdarzenia jest kierujący lub pasażerowie srebrnej skody o początkowym wyznaczniku tablic rejestracyjnych GND. Świadek lub świadkowie opisanego zdarzenie proszeni są o kontakt w posterunkiem policji w Stegnie.        


 2014-12-18
Nowy Dwór Gdański,
Trzy nowe drukarki komputerowe z tonerami, laminator, kamery monitoringu i materiały biurowe otrzymali wczoraj nowodworscy policjanci.  Sprzęt zakupiony przez samorząd Nowego Dworu Gdańskiego, przekazał wraz z życzeniami świątecznymi na ręce Komendanta Powiatowego Policji, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego – Jacek Michalski. Doposażenie funkcjonariuszy ma usprawniać i podnosić komfort ich pracy. 


 2014-12-17
Nowy Dwór Gdański,
Dziś od rana w Nowym Dworze Gdańskim policjanci z ruchu drogowego prowadzili akcję trzeźwy poranek. W punkcie kontrolnym na ulicy Warszawskiej sprawdzili stan trzeźwości ponad stu  kierowców. Wśród nich znalazł się mężczyzna, który siadł za kierownicę swojego auta po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą podróż i zatrzymali prawo jazdy. Jego sprawa trafi do sądu.


 2014-12-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zabezpieczali uroczystości związane z obchodami 33 rocznicy czwórki tragicznie zmarłych w wodach Linawy czołgistów. Pod upamiętniającym to wydarzenie krzyżem stojącym tuż przy drodze krajowej nr 7 zgromadzili się wczoraj przedstawiciele władz powiatu, samorządowcy i mundurowi z lokalnych służb.  W imieniu nowodworskich policjantów cześć poległym czołgistom oddał podinsp. Tomasz Pawlak – zastępca komendanta powiatowego.  


 2014-12-16
Nowy Dwór Gdański,
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.


 2014-12-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania na drodze krajowej nr 55. W działaniach odbywających się pod hasłem „Stop agresji na drodze” współpracowali funkcjonariusze z trzech powiatów: nowodworskiego, malborskiego i sztumskiego. Celem było ograniczanie tragicznych następstw zdarzeń drogowych głównie poprzez wpływanie na zachowanie kierowców oraz kontrole stanu technicznego pojazdów.  


 2014-12-16
Nowy Dwór Gdański,
Promil alkoholu w organizmie miał 49 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w sobotnią noc. W tym stanie mężczyzna podróżował osobowym audi po drodze wojewódzkiej nr 502. Kontrola mundurowych udaremniła jego dalszą podróż. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-12-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 501 na wysokości Kątów Rybackich. Zderzyły się tam dwa volkswageny polo. Do szpitala trafiła  70 – letnia kobieta i 60  - letni mężczyzna. Oboje są mieszkańcami powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalają przyczyny zdarzenia i nie wykluczają, że do zderzenia pojazdów mogły przyczynić się złe warunki atmosferyczne, a szczególnie śliska nawierzchnia drogi. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o ostrożną, dopasowaną do warunków panujących na drodze jazdę.


 2014-12-12
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna kontrola motorowerzysty w Nowym Dworze Gdańskim zakończyła się udaremnieniem jego dalszej podróży. 23 – latek miał w organizmie 0.8 promila alkoholu. Śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-12-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o włamanie do piwnicy należącej do jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Z pomieszczenia zginęły worki z węglem i drewno opałowe. Okazało się, że za włamaniem i kradzieżą wartego 140 złotych opału stoi sąsiadka właścicielki piwnicy. Śledczy przedstawili kobiecie zarzut kradzieży z włamaniem. W przypadku mniejszej wagi grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po nowodworskich drogach. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego, pilnują stanu technicznego pojazdów i przewożą osoby w prawidłowy sposób. Działania pod kryptonimem „TRUCK & BUS” prowadzone są regularnie na terenie powiatu, a ich celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami złego stanu technicznego pojazdów, przekraczania dozwolonych prędkości czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.  


 2014-12-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym na krajowej „siódemce”. Na wysokości Starych Babek zderzyły się ford focus i skoda octavia. Badanie alkotestem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 29 – letniej kobiety kierującej fordem. Kobieta trafiła do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.


 2014-12-10
Nowy Dwór Gdański,
„Alkohol i narkotyki” – pod tym hasłem policjanci z ruchu drogowego prowadzili całodobowe działania na terenie powiatu nowodworskiego. W ich trakcie funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 33 – letniemu mężczyźnie, który kierował autem mając promil alkoholu w organizmie. Podczas prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili ponad 300 badań trzeźwości i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów.  


 2014-12-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę nielegalnego poboru energii. O kradzież prądu podejrzany jest mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że proceder ten mógł trwać od 2007 roku. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-09
Nowy Dwór Gdański,
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.


 2014-12-05
Nowy Dwór Gdański,
Od wczoraj do dzisiejszego ranka policjanci doprowadzili do zakładu karnego trzech mieszańców powiatu nowodworskiego. Mężczyźnie w wieku 20, 33 i 49 mają odbyć kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Najmłodszy w więzieniu spędzi najbliższe 15 miesięcy.


 2014-12-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym czołowo zderzyły się mercedes sprinter i volkswagen LT. Do zderzenia aut doszło wczoraj po południu w Nowym Dworze Gdańskim. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 59 – letniemu kierowcy mercedesa. Teraz sprawa trafi do sądu, który podejmie decyzję nie tylko w  zakresie odpowiedzialności za zdarzenie drogowe, ale również rozważy kwestię dalszych uprawnień do kierowania mężczyzny.


 2014-12-04
Nowy Dwór Gdański,
Za kraty policyjnych celi trafiło wczoraj dwóch mieszkańców powiat nowodworskiego. Policjanci interweniowali wobec nich w związku z awanturami domowymi, jakie wszczynali wobec pozostałych domowników. Wobec innego, 33 –letniego mieszkańca powiatu podejrzanego stosowanie przemocy wobec rodziny prokuratura zastosowała wczoraj środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia mieszkania. Policjanci przypominają, że psychiczne lub fizyczne znęcanie się nad najbliższymi to przestępstwo, za które grozi kara nawet 5 lat więzienia.  Rodziny, zagrożone przemocą domową dodatkowo obejmowane są przez funkcjonariuszy i instytucje pomocowe procedurą niebieskiej karty. Pozwala to na diagnozowanie problemu, monitorowanie sytuacji konkretnej rodziny i wieloaspektową pomoc dla niej specjalistów z różnych dziedzin.


 2014-12-03
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut zniszczenia szyb ladach chłodniczych przedstawili policjanci 27 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zniszczył wystawiony na zewnątrz lokalu sprzęt powodując tym samym uszkodzenia na kwotę 1000  złotych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat, sąd może również nakazać sprawcy naprawienie wyrządzonej szkody.


 2014-12-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci prowadzili działania „trzeźwy poranek” na terenie powiatu nowodworskiego. W ich trakcie funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który nie miał uprawnień do kierowania i mężczyźnie, który siadł za kierownicę auta po spożyciu alkoholu. Podczas prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili 171 badań trzeźwości.


 2014-12-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wspierają ostaszewską grupę PaT w ich profilaktyczno – edukacyjnych działaniach. Funkcjonariusze wspólnie z wójtem Gminy Ostaszewo, dyrekcją szkoły i przedstawicielami placówek oświatowych wzięli udział w inauguracji tej formy profilaktyki w powiecie nowodworskim. Wydarzeniu przewodził sam pomysłodawca i szef Pat-u – insp. Grzegorz Jach. Głównymi bohaterami tego dnia była pełna pozytywnej energii, talentu i zapału do pracy ostaszewska młodzież wraz z opiekunem grupy –pedagogiem szkolnym - panią Teresą Przeździecką.


 2014-12-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego doskonalą swoje umiejętności z zakresu technik i taktyk interwencji. Zadaniem odbywających się w cyklicznie zajęć jest utrzymywanie sprawności fizycznej funkcjonariuszy i utrwalenie posiadanych umiejętności niezbędnych w trakcie codziennie pełnionej służby. Nad całością czuwa instruktor technik i taktyk interwencji.


 2014-11-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali trzech mieszańców powiatu nowodworskiego, którzy mają odbyć kary pozbawienia wolności. Dwóch z nich to poszukiwani, a jeden zatrzymany na podstawie nakazu doprowadzenia. Ten ostatni w zakładzie karnym spędzi najbliższy rok.  


 2014-11-27
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut zniszczenia szyby w drzwiach sklepowych przedstawili wczoraj policjanci 26 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był klientem sklepu spożywczego, a opuszczeniu lokalu kopnięciem nogą w drzwi wybił wartą 550 złotych szybę. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat, sąd może również nakazać sprawcy naprawienie wyrządzonej szkody.


 2014-11-25
Nowy Dwór Gdański,
Zwyczajem lat ubiegłych policjanci włączają się w koordynowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kampanię „Bezpieczna woda”, której zadaniem jest docieranie zarówno do dzieci i młodzieży, jak i rodziców oraz nauczycieli z informacją na temat bezpiecznych zachowań w pobliżu akwenów wodnych w czasie zimy.  Funkcjonariusze przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne i przypominają podstawowe zasady postępowania w przypadku zagrożeń.


 2014-11-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali przy sprawie kradzieży torebki z portfelem i dowodem osobistym, które zginęły z terenu parkingu leśnego w Stegnie. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 25 – latka podejrzewanego o związek z tym zdarzeniem. Za kradzież dokumentów grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2014-11-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 46 – latka z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od około 5 miesięcy. Ma odbyć karę pozbawienia wolności za kradzież. Dziś funkcjonariusze przekonwojowali go do zakładu karnego.


 2014-11-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przypominają pieszym o korzystaniu z elementów odblaskowych. Od końca sierpnia tego roku obowiązują nowe przepisy nakazujące noszenie odblasków przez pieszych poruszających się wzdłuż dróg poza terenem zabudowanym. Funkcjonariusze zgodnie przyznają - dbanie o swoją widoczność jest nie tylko stosowaniem się do wymogów prawa, ale i realnym dowodem na odpowiedzialne i rozsądne uczestnictwo pieszych w ruchu drogowym. Policjanci apelują też do dorosłych o dbanie o widoczność dzieci i wpajanie im zasad bezpieczeństwa już od najmłodszych lat. 


 2014-11-24
Nowy Dwór Gdański,
Kontrola drogowa prowadzona przez policjantów ruchu drogowego w nadmorskim Junoszynie zakończyła się udaremnieniem dalszej podróży nietrzeźwemu kierującemu. 48 – letni kierujący samochodem marki Isuzu miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że wcale nie posiada prawa jazdy. Za kierowanie w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do lat 2.


 2014-11-21
Nowy Dwór Gdański ,
Kradzież elementów instalacji grzewczej i elektrycznej z budynku w miejscowości Osłonka zarzucają śledczy 28 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Zgłoszenie o kradzieży wyposażenia o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych i powstałych w jej wyniku uszkodzeniach budynku dotarło do policjantów pod koniec minionego miesiąca. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o związek z przestępstwem. Za kradzież w włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na czas od roku do 10 lat.


 2014-11-21
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna kontrola kierującego motorowerem  zakończyła się udaremnieniem  dalszej podróży nietrzeźwego kierowcy i pasażera.  24 – latek, który przewoził na swoim jednośladzie pasażera miał w organizmie półtora promila alkoholu. Jego kompan również był pod wpływem alkoholu. Zarówno kierowca, jak i pasażer nie mieli na głowach hełmów ochronnych. Motorower został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a kierujący niebawem usłyszy zarzuty kierowania w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-11-20
Nowy Dwór Gdański,
Prawie półtora promila alkoholu miał w organizmie 45 – letni kierujący  kontrolowany przez policjantów. Będąc w tym stanie mężczyzna podróżował osobowym mercedesem po jednej z głównych dróg w Nowym Dworze Gdańskim. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że siedzący za kierownicą wcale nie posiada uprawnień do kierowania i nie ma przy sobie dokumentów auta. Samochód trafił na policyjny parking, a 45 – latek odpowie za kierowanie w nietrzeźwym stanie. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione w trakcie jazdy wykroczenia drogowe.


 2014-11-19
Nowy Dwór Gdański,
Kontrola busów, autobusów i samochodów ciężarowych pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego była jednym z głównych zadań policjantów prowadzących działania pod kryptonimem TRUCK & BUS. Celem prowadzonych cyklicznie działań jest zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych związanych z przewozem osób, ujawnianie i eliminowanie zagrożeń dla ruchu drogowego wynikających między innymi ze złego stanu technicznego pojazdów, niestosowania się do ograniczeń prędkości lub kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.     


 2014-11-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali w małej miejscowości w powiecie nowodworskim,  gdzie w jednym z domostw doszło do nieporozumień pomiędzy lokatorami, a właścicielem lokalu. W jej trakcie 39 – mężczyzna groził kobiecie i mężczyźnie podpaleniem mieszkania, a nawet wymachiwał w ich kierunku nożem. Funkcjonariusze zatrzymali agresora i doprowadzili do policyjnej jednostki. Nazajutrz śledczy przedstawili mu zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec dwójki  mieszkańców powiatu. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres nawet 2 lat.


 2014-11-17
Nowy Dwór Gdański,
O dużym szczęściu i uczciwości ludzkiej może mówić jeden z mieszkańców powiatu nowodworskiego. Mężczyzna zgubił portfel z dużą sumą pieniędzy. Odzyskał go jeszcze tego samego dnia dzięki prawej postawie innego mieszkańca powiatu. Uczciwy znalazca przyniósł portfel z zawartością do posterunku policji, a funkcjonariusze szybko odnaleźli właściciela i oddali mu zgubę. Uczciwemu znalazcy gratulujemy postawy.


 2014-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży silnika do maszyny rolniczej. Warte 1500 złotych urządzenie zginęło z jednego z garażów w miejscowości Lubieszewo. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 21 – latka podejrzewanego o związek z przestępstwem. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-11-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali 21 – latka podejrzewanego o kilkukrotne kradzieże na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, po tym jak okradł jeden z domów na terenie miasta. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów i ustalili, że 21 – latek może mieć związek z jeszcze co najmniej siedmioma podobnymi przestępstwami. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku  do 10 lat.


 2014-11-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci poszukiwali 18 – latka, którego sąd nakazał doprowadzić do zakładu karnego.  Mężczyzna schował się w domu swojej siostry. Policjanci znaleźli go ukrytego w kanapie, na której siedziało małe dziecko. Wczoraj funkcjonariusze przewieźli go do więzienia, gdzie odbędzie karę.


 2014-11-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zostali powiadomieni, że kierowca hondy civic wjechał w drzewo. Mundurowi ustalili, że siedzący za kierownicą samochodu 67 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Uszkodzony samochód trafił na policyjny parking, a funkcjonariusze skierują sprawę nietrzeźwego kierowcy do sądu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-11-03
Nowy Dwór Gdański ,
Za kraty policyjnej celi trafił 19 – latek z powiatu nowodworskiego. Policjanci  zatrzymali go na gorącym uczynku, po tym  jak chciał wejść do sklepu wybijając w nim szybę wystawową. Okazało się, że chwilę wcześniej wybił w ten sam sposób szybę w sklepie obuwniczym. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania włamania do sklepu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2014-11-03
Nowy Dwór Gdański ,
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!


 2014-10-31
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego podejrzewanych o kradzież roweru wraz z wędką. Wart łącznie tysiąc złotych sprzęt sprawcy zabrali starszemu mężczyźnie gdy ten łowił ryby. Funkcjonariusze przedstawili już obu mężczyznom wstępne zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-10-30
Nowy Dwór Gdański,
Już w piątek policjanci rozpoczną działania „ZNICZ 2014”. Akcja prowadzona przez cały weekend ma za zadanie w szczególności minimalizowanie zagrożeń związanych ze wzmożonym ruchem pojazdów, szybkie likwidowanie pojawiających się na trasach utrudnień, i eliminowanie z tras osób stwarzających niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym - pijanych kierowców.


 2014-10-30
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadło dwóch poszukiwanych. Jeden z nich to poszukiwany listem gończym 41 – latek, a drugi to 15 – latek, który samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Jeszcze wczoraj funkcjonariusze odwieźli nieletniego do placówki.  Zatrzymany 41 – latek dziś trafi do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 50 dni.


 2014-10-29
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadł poszukiwany listem gończym 33 – latek. Podczas jego zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Jeszcze dziś mężczyzna trafi do więzienia, gdzie odbędzie karę 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-28
Nowy Dwór Gdański,
Dziesięciokrotną kradzież z włamaniem do automatu do gier zarzucają śledczy 30 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna stróżował w jednym z lokali w Jantarze. Policjanci ustalili, że zamiast strzec go przed złodziejami - sam go okradał. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2014-10-28
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali w miejscowości Wierciny, gdzie kierujący vw passatem uderzył w budynek. Funkcjonariusze zastali go śpiącego na ziemi obok auta. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci skierują sprawę do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2014-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami z Gminy Sztutowo. Spotkanie zorganizowane przez wójta gminy i świetlicę środowiskową z okazji dnia seniora, było doskonałą okazją do poruszenia przez policjantów tematyki unikania zagrożeń i dbania o bezpieczeństwo starszych osób. W inicjatywę włączył się też Bank Spółdzielczy w Stegnie, którego przedstawicielka przekazała seniorom kamizeli odblaskowe mające poprawiać widoczność w trakcie uczestnictwa w ruchu drogowym.


 2014-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przedstawią policjanci 44 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu siadł za kierownicę osobowej skody i podróżując w tym stanie po mieście uszkodził autem trzy zaparkowane wzdłuż ulicy pojazdy. Okazało się też, że wcale nie posiada uprawnień do kierowania. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-10-24
Nowy Dwór Gdański,
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2014 r.