2015-04-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjantki odwiedziły uczniów Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej. Z młodymi kryniczanami rozmawiały o agresji, sposobach jej przeciwdziałania i radzenia sobie z nią. W ten sposób funkcjonariuszki włączyły się w realizowany przez Zespół Interdyscyplinarny w Krynicy Morskiej, we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych program pod hasłem „Reaguj na przemoc”. Kampania kierowana do lokalnej społeczności ma zwiększyć świadomość uczniów, rodziców i nauczycieli za temat zagrożeń wiążących się ze zjawiskami przemocy rówieśniczej, domowej i cyberprzemocy.   


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uczestniczyli w uroczystej premierze musicalu o bezpieczeństwie wystawionym przez uczniów nowodworskiej podstawówki.  Barwne i pouczające przedstawienie jest zwieńczeniem kilkutygodniowej pracy i przygotowań młodzieży do zmagań w konkursie „My na Pomorzu” zorganizowanym przez Wojewodę Pomorskiego. W projekcie partnerowali uczniom miejscowi stróże prawa. Sprawozdanie z wszystkich zadań oceni teraz jury konkursowe. Za sukces młodych nowodworzan trzymamy mocno kciuki.


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci i strażnicy rybaccy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo na Nogacie. Tym razem do nielegalnego procederu sprawcy używali prądu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponton, akumulator i podbierak z podłączonymi przewodami elektrycznymi, a także 30 kilogramów ryb. Mężczyźni już usłyszeli wstępne zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami, którzy w tym stanie podróżowali po powiecie nowodworskim. Jeden z nich wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji, a drugi kierował samochodem ciężarowym. Dodatkowo, okazało się, że żaden z nich nie posiada uprawnień do kierowania. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek rano na drodze wojewódzkiej nr 501 w Junoszynie. Po tym, jak osobowy mercedes dachował na poboczu drogi, do szpitala trafiła 39 – latka kierująca autem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z nowodworskiej jednostki policji. 


 2015-04-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjantki uczestniczyły w kolejnej debacie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim. Tym razem tematem dyskusji były konsekwencje korzystania z różnego rodzaju używek i sposoby ochrony przed nimi.


 2015-04-10
Nowy Dwór Gdański,
Wspólna służba policjantów i strażników rybackich zakończyła się zatrzymaniem podejrzewanego o kłusownictwo na Nogacie 30 – latka z powiatu malborskiego. Funkcjonariusze zarzucają mężczyźnie połów ryb w obrębie objętym ochroną i korzystanie przy tym z niedozwolonej metody. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2015-04-09
Nowy Dwór Gdański,
Od rana policjanci pracowali na miejscu znalezienia zwłok kobiety na plaży w Jantarze. Dryfujące przy brzegu ciało zauważył jeden z mieszkańców powiatu i o wszystkim poinformował policję. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku ustalają teraz tożsamość kobiety i okoliczności jej śmierci.


 2015-04-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Lubieszewo. Po uderzeniu autem w drzewo do szpitala trafiły dwie mieszkanki powiatu nowodworskiego w wieku 36 – i 14 – lat. Przez blisko dwie godziny ruch drogowy w tym miejscu był utrudniony i odbywał się wahadłowo.  


 2015-04-02
Nowy Dwór Gdański,
Praca policjantów zakończyła się odzyskaniem konsoli do gier, skradzionej na początku tygodnia z jednego z domów w Nowym Dworze Gdańskim. Okazało się, że za kradzieżą sprzętu wartego około 1300 złotych, stoi 29 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Wczoraj sprzęt powrócił do rąk prawowitych właścicieli, a sprawca usłyszał policyjne zarzuty. Za kradzież popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 7,5 pozbawienia wolności.


 2015-04-01
Nowy Dwór Gdański ,
Szybka reakcja pokrzywdzonego i sprawna interwencja policji zakończyły się odzyskaniem sprzętu wędkarskiego skradzionego jednemu z mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego. Uciekający z miejsca zdarzenia sprawca, chcąc uniknąć zatrzymania przez mundurowych wskoczył do rzeki. Policjant bez wahania rzucił się do wody za nim i razem ze sprawcą wrócił na brzeg. Okazało się, że to 19 – latek z powiatu nowodworskiego. Jego sprawę policjanci skierują teraz do sądu.


 2015-03-31
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawy dwóch mężczyzn z powiatu chojnickiego podejrzewanych o oszustwo na szkodę trzech mieszkanek powiatu nowodworskiego. Do przestępstw, w wyniku których każda z pokrzywdzonych straciła około 2 tys. złotych, doszło w ciągu trzech ostatnich lat na Mierzei Wiślanej. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności na czas od 6 miesięcy do 8 lat. Policjanci ostrzegają przed działalnością przestępców wykorzystujących łatwowierność innych osób i przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i ograniczeniu zaufania w kontaktach z osobami obcymi.    


 2015-03-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjantka z nowodworskiej jednostki uczestniczyła w debacie zorganizowanej przez samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Uczniowie rozmawiali o problemie agresji i przemocy w szkole. Do udziału w debacie zaprosili policjantkę, pielęgniarkę, pedagoga szkolnego i dyrektorów placówki. Dobór gości – nie był przypadkowy. Wszyscy oni z racji wykonywanych zawodów mają na co dzień obowiązek pomagać młodzieży rozwiązywać problemy wiążące się z przemocą i agresją rówieśniczą. Policjanci wierzą, że zrozumienie problemu przez uczniów, aktywne i samodzielne poszukiwanie rozwiązań - pozwoli zarówno młodym ludziom, jak i ich opiekunom eliminować ze szkolnego środowiska ewentualne przejawy agresywnych zachowań.  


 2015-03-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Stegnie na ul. Gdańskiej. W przydrożną skarpę uderzyło osobowe BMW. Policjanci zastali na miejscu  26 – letniego kierującego, który jak się okazało był nietrzeźwy. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-03-27
Nowy Dwór Gdański,
Wzmożone kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego pod kryptonimem TRUCK & BUS trwały cały wczorajszy dzień. Policjanci sprawdzali stan techniczny busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po nowodworskich drogach oraz sposób przestrzegania przepisów ruchu drogowego  w tym tych dotyczących transportu przez kierujących tymi pojazdami. Wpisana już na stałe aktywność policjantów w tym zakresie ma zwiększyć bezpieczeństwo na szlakach komunikacyjnych i wyeliminować zagrożenia mogące prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń.


 2015-03-27
Nowy Dwór Gdański,
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.


 2015-03-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia zdrowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 502 na wysokości miejscowości Tujsk. W wyniku zderzenia dwóch osobowych aut do szpitala trafił 53 – letni kierujący mazdą. Ruch drogowy w tym miejscu odbywał się wahadłowo.  Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę.


 2015-03-25
Nowy Dwór Gdański,
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.


 2015-03-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie odnalezienia roweru na jednej z posesji w mieście. To składak, koloru bordowego z ramą oklejoną różową taśmą w kilku miejscach. Rower ma zamontowany druciany koszyk na bagażniku. Właściciela prosimy o kontakt z dzielnicowym pod numerem telefonu 55 – 246 - 9228.   


 1015-03-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali 33 – latka z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym i ma odbyć karę pozbawienia wolności za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Policjanci przekonwojowali go do zakładu karnego.


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo. Śledczy zarzucają  28 -  i 29 – latkowi poławianie ryb w obrębie objętym ochroną i z wykorzystaniem nielegalnych narzędzi.  Przy zatrzymanych zabezpieczono 12 kilogramów stynki i nielegalne sieci.  Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.   


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Za kraty więziennej celi trafiło dziś dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego. Jeden z nich to 52 –latek, który ma odbyć karę za jazdę rowerem w nietrzeźwym stanie. Drugi  to poszukiwany przez sąd 55 – latek, który ma spędzić w zakładzie karnym najbliższy miesiąc. Dziś rano funkcjonariusze przekonwojowali obu mężczyzn do więzienia. 


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Pierwszy dzień wiosny zwany inaczej „Dniem wagarowicza" to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Jest to również wzmożony dzień pracy dla policjantów, którzy jak co roku sprawdzają czy młodzież świętuje nadejście tej pory roku w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.


 2015-03-18
Nowy Dwór Gdański,
O okradzenie pomieszczeń Ochotniczej Straży Pożarnej podejrzewają policjanci mieszkańca powiatu nowodworskiego. Z budynku zginął sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 1450 złotych. Wczoraj śledczy przedstawili zarzuty podejrzanemu o związek ze sprawą 29 – latkowi.  To nie pierwszy tego typu jego konflikt z prawem.  Za kradzież popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa sprawcy grozi kara od 6 – miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.


 2015-03-17
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci interweniowali wobec trójki mężczyzn, którzy siadając za kierownicę aut popełnili przestępstwa. Wszyscy to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 55 i 64 lat. Pierwszy kierując autem miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu, zaś dwaj 64 – latkowie siadając za kierownice aut złamali obowiązujące ich zakazy sądowe. Niebawem wszyscy usłyszą policyjne zarzuty. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zaś naruszenie zakazu  sądowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat.


 2015-03-13
Nowy Dwór Gdański,
Na drogach województwa pomorskiego prowadzono wzmożone kontrole pod hasłem „PASY”. Ich celem było przypominanie kierowcom i pasażerom, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa to nie tylko obowiązek, ale również – troska o własne życie i zdrowie w podróży. Tylko na drogach powiatu nowodworskiego policjanci ujawnili wczoraj 49 wykroczeń, z czego 37 dotyczyło właśnie niekorzystania z pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowego przewożenia dzieci. 


 2015-03-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę nielegalnego poboru energii. O kradzież prądu podejrzany jest 26 - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że proceder ten mógł trwać od kilku miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-12
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie współpracującej z policją klasy mundurowej przygotowują się do konkursu z zakresu policyjnej wiedzy. W trakcie zajęć z policjantkami poznali założenia i tryb postępowania z nieletnimi sprawcami  czynów karalnych.  Uczniowie tej klasy mają już za sobą pierwsze sukcesy w konkursie . W ubiegłym roku w trójce laureatów konkursu znalazł się uczeń nowodworskiej grupy – Patryk, zaś w klasyfikacji zespołowej klasa zajęła trzecie miejsce. Finał tegorocznego konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni wciąż przed uczniami. Trzymamy kciuki za ich sukcesy.


 2015-03-12
Nowy Dwór Gdański,
Jednym z głównych zadań realizowanych w trakcie wspólnych służb policjantów i funkcjonariuszy Straży Rybackiej jest zwalczanie kłusownictwa. Minionej nocy w obrębie śluzy Michałowo na rzece Nogat w związku z nielegalnym połowem ryb funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Obu śledczy zarzucają łowienie ryb w miejscu objętym ochroną i używanie do tego narzędzi rybackich pomimo braku uprawnień. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.   


 2015-03-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawcę wybicia szyby w jednym ze sklepów w Nowym Dworze Gdańskim. Do zniszczenia witryny sklepowej doszło w ubiegły weekend. Wczoraj śledczy przedstawili wstępne zarzuty 25 - letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie zniszczenia.  Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-03-09
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Broniewie  usłyszało dwóch młodych mieszkańców powiatu nowodworskiego. Mężczyźni podejrzewani są o kradzież 80 worków kory drzewnej o łącznej wartości ponad 700 złotych. Ich sprawę śledczy skierują do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2015-03-05
Nowy Dwór Gdański,
Mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego będą współpracować z nowym dzielnicowych.  O ład i porządek w rejonie nr I w mieście dbać będzie sierż. sztab. Łukasz Kuriański. Nowemu dzielnicowemu, jak również mieszkańcom życzymy dobrej, owocnej współpracy.


 2015-03-04
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych, którzy mają odbyć kary pozbawienia wolności. Dwóch z nich było poszukiwanych listami gończymi.  Wszyscy trafili już za kraty więziennych celi, gdzie odbędą swoje kary.


 2015-03-03
Nowy Dwór Gdański,
29 – latka podejrzewanego o włamanie do sklepu spożywczego zatrzymali mundurowi w minioną niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim.  W pobliskich zaroślach funkcjonariusze znaleźli 12 opakowań mrożonek zabranych ze sklepowych lodówek. Za włamanie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności, a za dokonane w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.


 2015-03-02
Nowy Dwór Gdański,
Od rana policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej „siódemce” w miejscowości Jazowa. W tył autobusu wiozącego dzieci do szkoły uderzył samochód ciężarowy. W zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.


 2015-02-26
,
Zarzuty posiadania narkotyków usłyszał wczoraj 17 – latek z powiatu nowodworskiego. Policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-02-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym w Sztutowie. Jeden z legitymowanych podał funkcjonariuszom fałszywe dane. Gdy mundurowi ustalili jego prawdziwą tożsamość okazało się, że jest poszukiwany i ma trafić do więzienia. Jeszcze wczoraj mundurowi doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie ma spędzić najbliższe dwa lata.


 2015-02-25
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży drewna przedstawili śledczy 35 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wyciął 17 jesionów i wierzb z nadwiślanego terenu w Palczewie, zabrał uzyskane w ten sposób drewno i wykorzystał jako opał. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  


 2015-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj od rana policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących poruszających się po drogach nowodworskiego powiatu. Wszyscy poddani takiemu badaniu kierowcy byli trzeźwi. W trakcie wzmożonych kontroli policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował autem wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi oraz kierującego bez uprawnień.


 2015-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna kontrola vw passata zakończyła się zatrzymaniem 23 – latka z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze znaleźli w aucie należące do niego zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-02-23
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania sadowego zakazu usłyszy 22 – latek z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając w organizmie prawie promil alkoholu siadł za kierownicę vw golfa. Czujność funkcjonariuszy z ruchu drogowego udaremniła jego dalszą podróż. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na okres do 5 lat.


 2015-02-23
Nowy Dwór Gdański,
O kradzież z włamaniem do jednego z domków działkowych podejrzewają policjanci 29 – latka z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Pod adres, pod którym przebywał doprowadziły funkcjonariuszy ślady krwi, które na miejscu i w drodze powrotnej pozostawił sprawca. Za kradzież z włamaniem i działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara od 1,5 roku do 15 lat więzienia.


 2015-02-20
Nowy Dwór Gdański,
Policyjne kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego na nowodworskich trasach udaremniły podróżowanie dwóm nietrzeźwym kierującym pojazdami. W ręce mundurowych wpadł 36 – latek, który jak się okazało nie posiadając żadnych uprawnień do kierowania pojazdami,  jechał po pijanemu niedopuszczonym do ruchu ciągnikiem rolniczym oraz 33 – latek który podróżując vw transporterem miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Sprawy obu mężczyzn niebawem trafią do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-02-18
Nowy Dwór Gdański,
Czujność sąsiedzka i sprawna akcja policjantów zakończyły się zatrzymaniem kobiety podejrzanej o okradzenie 66 – letniej mieszkanki powiatu nowodworskiego.  Funkcjonariusze zatrzymali ją na krajowej „siódemce” po tym jak otrzymali zgłoszenie o uciekających autem osobach związanych z kradzieżą pieniędzy w Nowotnej. Policjanci przestrzegają przed pozostawianiem otwartych drzwi domostw, wpuszczaniem do domów nieznanych osób i zalecają ostrożność w kontaktach z obcymi oferującymi różnorakie usługi, w tym również - wróżenie z ręki.


 2015-02-17
Nowy Dwór Gdański,
Rozpoczynający się w poniedziałek 23 lutego „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” ma zwracać uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.  Policjanci włączają się w zainicjowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości obchody dni pokrzywdzonych i w porozumieniu z innymi instytucjami przygotowali harmonogram dyżurów, w czasie których będą udzielać porad i szeroko rozumianego wsparcia zainteresowanym osobom.


 2015-02-16
Nowy Dwór Gdański,
Udaremnieniem dalszej jazdy kierującemu vw golfem 28 – latkowi z powiatu nowodworskiego zakończyła się policyjna kontrola. Funkcjonariusze ruchu drogowego wyeliminowali z dalszego uczestnictwa w ruchu drogowym zagrożenie, które mógł stworzyć nietrzeźwy kierujący. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-02-13
Nowy Dwór Gdański,
Pod hasłem „truck & bus”  policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj wzmożone kontrole samochodów ciężarowych, busów i autobusów. Cykliczne działania mają między innymi dyscyplinować niestosujących się do przepisów ruchu drogowego kierowców dużych pojazdów, a tym samym poprawiać bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu nowodworskiego. W czasie wczorajszych kontroli policjanci ukarali mandatami 22 sprawców wykroczeń i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych aut.


 2015-02-13
Nowy Dwór Gdański,
Ubiegłoroczne statystyki przestępczości, największe sukcesy i priorytety na kolejnych 12 miesięcy omówili nowodworscy policjanci podczas odprawy rocznej. Służbę nowodworskich mundurowych w 2014 roku pozytywnie ocenił obecny na odprawie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdański mł. insp. Zbigniew Maj.


 2015-02-11
Nowy Dwór Gdański,
Dwukrotne włamanie do domu mieszkańca Kątów Rybackich zarzucają policyjni śledczy 20 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że do pierwszego ze zdarzeń doszło w październiku minionego roku, a do kolejnego na początku tego miesiąca. Za każdym razem sprawca wchodził do domu najprawdopodobniej za pomocą dopasowanego klucza. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2015-02-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci udaremnili dalszą podróż nietrzeźwej kierującej. Siedząca za kierownicą toyoty rav 35 – latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.  W tym stanie jechała drogą wojewódzką ze Stegny w kierunku Sztutowa. Jadący za nią kierowca zorientował się, że może być nietrzeźwa i powiadomił o wszystkim policję. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara pozbawienia wolności na okres do dwóch lat.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.