2015-08-03
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj rano policjanci rozpoczęli akcję informacyjną w ramach, której przypominają rodzicom o potrzebie szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. „Maluch bezpieczny na plaży”, bo tak nazywa się akcja, skierowana jest do opiekunów, którzy spędzają wolny czas z dziećmi np. w nadmorskich kurortach. W najbliższych dniach funkcjonariusze rozdadzą 4 tys. specjalnych opasek dla dzieci ufundowanych przez fundację Energa, na których można wpisać numer telefonu rodzica.


 2015-07-28
Nowy Dwór Gdański,
W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów z powiatu nowodworskiego zarząd Żuławskiego Banku Spółdzielczego przekazał policjantom kamizelki odblaskowe, które trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego w trakcie regularnie prowadzonych policyjnych kontroli. Funkcjonariusze przypominają, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani korzystać z elementów odblaskowych i zachęcają do dbania o własną widoczność i utrwalenia w sobie bezpiecznych nawyków. Najbliższe działania po hasłem „bezpieczny pieszy” – już w czwartek.


 2015-07-28
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie kierujący samochodem potrącił lusterkiem pieszą i odjechał. Na szczęście kobiecie nie stało się nic poważnego, a funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia kilkanaście minut później. Okazało się, że kierując autem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Minioną noc spędził w policyjnej celi.


 2015-07-27
Nowy Dwór Gdański,
Kontrole stanu trzeźwości prowadzone przez policjantów ruchu drogowego rozpoczęły kampanię społeczną prowadzoną pod hasłem „Krynica Morska przeciw pijanym kierowcom”.  Policjanci, burmistrz miasta, pracownicy podległych mu instytucji oraz młodzież z nadmorskiego kurortu zaprosili mieszkańców i turystów do profilaktycznej zabawy. Podczas festynu, któremu towarzyszyły pokazy sprzętu i umiejętności służb mundurowych organizatorzy zachęcali wszystkich do odpowiedzialnego i rozważnego uczestnictwa w ruchu drogowym.


 2015-07-24
Nowy Dwór Gdański,
Nową drukarkę komputerową otrzymała nowodworska jednostka Policji.  Sprzęt zakupił samorząd Nowego Dworu Gdańskiego i przekazał funkcjonariuszom razem z życzeniami z okazji ich święta. Nowoczesny sprzęt usprawni codzienną pracę biurową funkcjonariuszom. W dniu swojego święta policjanci dziękują wszystkim za pamięć i życzenia oraz przekazane przybory szkolne, które w trakcie profilaktycznych pogadanek będą trafiać do nowodworskich dzieci.


 2015-07-24
Nowy Dwór Gdański ,
Policyjny słonik Popo zaprasza do Krynicy Morskiej. Nowodworscy mundurowi włączają się w organizowaną przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urząd Miasta w Krynicy Morskiej kampanię społeczną pod hasłem „Krynica Morska przeciw pijanym kierowcom”. W najbliższą niedzielę na placu przy ul. Bojerowców będzie można obejrzeć z bliska policyjny sprzęt, zasiąść na służbowym motocyklu lub za kierownicą radiowozu. Policjanci będą dysponowali też specjalnymi alkogoglami oraz symulatorem wypadków. Najmłodszych - policjanci zapraszają na spotkanie ze mundurową maskotką - słoniem POPO, który z ramach wspólnej zabawy przypominać będzie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 


 2015-07-23
Nowy Dwór Gdański,
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali 20 tys. złotych, które skradziono w z recepcji jednego z ośrodków wypoczynkowych w Krynicy Morskiej. Okazało się, że związek ze zdarzeniem ma jeden z pracowników ośrodka – 39 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradzione pieniądze. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-07-23
Nowy Dwór Gdański,
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!


 2015-07-22
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut posiadania narkotyków przedstawili policyjni śledczy 22 – latkowi z powiatu gliwickiego. Podczas kontroli samochodu, którego był pasażerem , funkcjonariusze znaleźli przy nim zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczona przez policjantów substancja – to marihuana. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2015-07-20
Nowy Dwór Gdański,
Po 6 dniach i nocach bezustannych zmagań pływackich i pokonaniu systemem sztafetowym około 400 kilometrów wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, do Krynicy Morskiej dopłynęło dwanaście uczestniczek policyjnej sztafety. Sportowego sukcesu, determinacji, odwagi i poświęcenia, dwunastce dzielnych pływaczek pogratulowali  między innymi: Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Dowódca 3 Flotylli Okrętów w Gdyni kontradmirał Mirosław Mordel i p.o. Komedanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger.


 2015-07-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze pomiędzy Ostaszewem i Gniazdowem. W zdarzeniu uczestniczył kierujący samochodem osobowym 89 – latek  i 81 – letni rowerzysta, który poniósł śmierć na miejscu. Sprawę prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-07-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu rodzinnego sprawę 14 – latka, kierującego motorowerem bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo pojazd, którym podróżował nie miał ważnych badań technicznych i polisy OC. Właściciel, który udostępnił nastolatkowi motorower został ukarany mandatem karnym. Policjanci przypominają, do kierowania motorowerem upoważniają prawo jazdy kategorii AM. By je uzyskać trzeba między innymi odbyć kurs w ośrodku nauki jazdy, zdać państwowy egzamin i mieć ukończone 14 lat.


 2015-07-16
Nowy Dwór Gdański,
Nocą  w barierę energochłonną na wiadukcie w Kmiecinie uderzył vw golf. Wezwani na miejsce funkcjonariusze nie zastali w aucie żadnej osoby. Policjanci ustalili, że samochodem kierował 15 – latek z powiatu nowodworskiego. Sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd rodzinny i dla nieletnich.


 2015-07-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali kierującego peugeotem boxerem podróżującego po krajowej siódemce.  Okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a mimo tego zdecydował się usiąść za kółkiem.  Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi za nie kara grzywny, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie na okres do 2 lat.


 2015-07-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn podejrzanych o kradzież granitowej płyty. Sprawcy wpadli w ręce mundurowych gdy wywozili z zakładu kamieniarskiego płytę wartą około 2 tys. złotych. Okazało się, że obaj mężczyźni to pracownicy firmy. Resztę nocy mężczyźni spędzili za kratami policyjnej celi. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-07-13
Nowy Dwór Gdański,
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący vw golfem 56 – latek, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Policji. W jej trakcie okazało się również, że samochód, którym podróżował nie miał aktualnych badań technicznych, a sam kierujący wcale nie posiadał uprawnień do kierowania.  Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione w czasie jazdy wykroczenia drogowe.


 2015-07-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Krynicy Morskiej interweniowali na ulicy Gdańskiej, gdzie doszło do szamotaniny między trójką mężczyzn. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn ubliżał funkcjonariuszowi i go znieważył. To 23 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia policjantów. Grozi za to kara pozbawienia wolności do roku.


 2015-07-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano w miejscowości Cyganka na drodze wojewódzkiej nr 502. Po tym jak do przydrożnego rowu wpadł fiat punto, do szpitala trafiła kierująca nim 24 – latka. Podróżującym drugim z aut biorących udział w zdarzeniu nic się nie stało. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Ruch drogowy w tym miejscu odbywał się wahadłowo.


 2015-07-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło minionej nocy na drodze pomiędzy Mikoszewem a Drewnicą. Po tym jak w tył vw golfa uderzył drugi vw golf do szpitala trafiła pasażerka jednego z pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawę prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-07-08
Nowy Dwór Gdański,
To e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży.


 2015-07-07
Nowy Dwór Gdański,
Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.


 2015-07-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przypominają rodzicom i opiekunom odpoczywającym na nadmorskich plażach o obowiązku pilnowania swoich pociech. Tylko w miniony weekend do nowodworskiej jednostki wpłynęły trzy sygnały dotyczące zagubień dzieci. Chwila nieuwagi opiekuna połączona z dziecięcą słabą orientacją w tłumie może zakończyć się tragedią, a w najlepszym wypadku - niepotrzebnym stresem dla całej rodziny.  Funkcjonariusze przypominają zasady bezpieczeństwa, które pozwolą ustrzec się przed tego typu sytuacjami.


 2015-07-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci dwukrotnie  interweniowali wobec nietrzeźwych opiekunów małych dzieci.  Niepokojące sygnały dotarły do funkcjonariuszy od mieszkańca powiatu i pracowników socjalnych. W obu przypadkach funkcjonariusze zakończyli interwencje upewniając  się, że dzieci trafiły są pod dobrą opiekę, a sprawy niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi przekażą teraz do Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich.


 2015-07-22
Nowy Dwór Gdański,
Uroczysta akademia z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji odbyła się w Szkole Łacińskiej w Malborku. W trakcie święta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Gdańsku insp. Zbigniew Maj wręczył odznaczenia resortowe, awanse na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników czterech pomorskich komend powiatowych – nowodworskiej, malborskiej, sztumskiej i kwidzyńskiej. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, współpracujących z policją służb mundurowych i instytucji oraz Kościoła.


 2015-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia komunikacyjnego, do którego doszło dziś w nadmorskiej Stegnie. Na przejeździe kolejowym VW polo wjechał pod koła kolejki wąskotorowej. Do szpitala przetransportowano 10 – letniego pasażera samochodu. Nikomu z podróżujących kolejką pasażerów nic się nie stało. Policjanci apelują do kierowców pojazdów o ostrożność i przestrzeganie przepisów w pobliżu wszystkich przejazdów kolejowych.      


 2015-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Wakacje to czas relaksu, wypoczynku, zabawy, wyjazdów i podróży. Do nadmorskich gmin powiatu nowodworskiego na letni wypoczynek przyjeżdżają turyści z różnych stron kraju i spoza jego granic. Aby pobyt na Mierzei Wiślanej upłynął on pod znakiem bezpieczeństwa i spokoju, policjanci przypominają zarówno wczasowiczom, jaki i mieszkańcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i unikania zagrożeń.


 2015-06-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzuty kradzieży dwóm mieszkańcom powiatu elbląskiego. 27 i 31 – latek zostali zatrzymani w Krynicy Morskiej w związku z kradzieżą agregatu prądotwórczego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-06-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają tożsamość znalezionego w wodach Zalewu Wiślanego mężczyzny. Ciało dryfujące w wodzie zauważył przypadkowy turysta. Policjanci nie wykluczają, że może to być zaginiony 20 – latek. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono do dalszych badań i identyfikacji.


 2015-06-29
Nowy Dwór Gdański,
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie rowerzysta kontrolowany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna jechał w tym stanie prowadzącą na Mierzeję Wiślaną Drogą Wojewódzką nr 502. Okazało się, że złamał tym samym obowiązujący go do 2020 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres 3 lat.


 2015-06-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przerwali za szybką  jazdę autem 22 – latkowi z powiatu iławskiego. Kierowca bmw jadąc  krajową „siódemką” w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a prócz tego policjanci nałożyli na niego mandat i punkty karne. Funkcjonariusze apelują do kierowców o przestrzeganie zasad bezpiecznego podróżowania, zgodnego z przepisami ruchu drogowego i zdrowego rozsądku.  


 2015-06-26
Nowy Dwór Gdański,
W okresie wakacyjnym, szczególnie w pogodne weekendy, policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu drogowego na trasach nowodworskiego powiatu. Prócz przybywających na Mierzeję Wiślaną turystów podróżujących autami osobowymi i autokarami, wśród uczestników ruchu drogowego nie zabraknie z całą pewnością motocyklistów, rowerzystów oraz poruszających się wzdłuż i w pobliżu ulic pieszych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, zachowanie szczególnej uwagi oraz zachowanie odpowiedzialności i zdrowego rozsądku w podróży.


 2015-06-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny odzyskali rower, który skradziono z jednej z posesji Bronowie. Jednoślad był  prezentem, jaki niedawno otrzymała córka zgłaszającej z okazji Pierwszej Komunii. Funkcjonariusze ustalili, że związek ze zdarzeniem może mieć 27 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego i jeszcze tego samego dnia znaleźli rower na zamieszkiwanej przez niego posesji. Za  kradzież i wprowadzenie w błąd co do swoich danych osobowych policjanci ukarali mężczyznę mandatami na łączną kwotę 1000 złotych.


 2015-06-25
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w sobotę w festynie zorganizowanym z okazji dnia rodzicielstwa zastępczego w Nowym Dworze Gdańskim oraz festynie rodzinnym zorganizowanym w Drewnicy. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie oraz pokazali dzieciom policyjny sprzęt, który używany jest w codziennej służbie.


 2015-06-24
Nowy Dwór Gdański,
 „Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Działania prowadzone będą z wykorzystaniem internetowej platformy edukacyjnej.


 2015-06-16
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży  pieniędzy usłyszał w miniony poniedziałek 37- letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego. Mężczyzna ukradł własnej matce 600 złotych. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego podejrzanych o włamanie do pomieszczeń rekreacyjnych w powiecie ostródzkim. Z szopy i przyczepy kampingowej zginęły elektronarzędzia i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 4 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów i nadal pracują przy sprawie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-06-03
Nowy Dwór Gdański,
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.


 2015-06-03
Nowy Dwór Gdański,
Dziś w szpitalu św. Rafała w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym przed długim weekendem. Policjanci podsumowali statystyki odbieranych piratom drogowym praw jazdy - w związku z zaostrzeniem przepisów. Ostrzegali również przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy.


 2015-06-02
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim zaprosili policjantów do udziału w Dniu Sportu. W czasie imprezy mundurowi wystawili stoisko z służbowym sprzętem i zaprezentowali swoje radiowozy. Policjanci przypomnieli młodzieży zasady bezpiecznego wypoczynku i odpowiadali na liczne pytania młodych ludzi.  


 2015-06-02
Nowy Dwór Gdański,
Poszukiwanego listem gończym 54 – latka zatrzymali wczoraj policjanci w Jantarze. Funkcjonariusze znaleźli go w lesie, gdzie chował się przed organami ścigania. Za kradzież i oszustwo mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe półtora  roku.


 2015-06-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali w Krynicy Morskiej gdzie kierujący vw passatem uderzył w ławeczki stojące przy jednym z lokali. Funkcjonariusze ustalili, że siedzący za kierownicą auta 37 – latek z powiatu pruszkowskiego był nietrzeźwy. Niebawem śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


 2015-05-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, go którego doszło dziś przed godziną 13.00 w Nowym Dworze Gdańskim. Na barierkach ochronnych dachował  vw transporter, za którego kierownicą siedział 20 – letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że w trakcie zdarzenia miał w organizmie 0.8 promila alkoholu.


 2015-05-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają sprawę uszkodzenia ciała mieszkańca powiatu nowodworskiego. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Sztutowie. Z urazami głowy i złamanym nosem do szpitala trafił 47 – latek. Już kolejnego dnia policjanci zatrzymali 20 – latka podejrzewanego o udział w zdarzeniu.  Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2015-05-29
Nowy Dwór Gdański,
Współpraca policjantów i strażników rybackich zakończyła się zatrzymaniem kolejnych osób kłusujących na wodach Nogatu. 40 – letni mieszkaniec powiatu sztumskiego i 33 – latek z powiatu malborskiego poławiali ryby w obrębie Śluzy Michałowo, gdzie zbierające na tarło ryby objęte są ochroną. W obu przypadkach funkcjonariusze udaremnili nielegalny proceder, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi za to kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2015-05-29
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości przedstawią policjanci 50- letniemu mieszkańcowi powiatu gdańskiego. Kierując vw golfem miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Dalszą podróż w tym stanie uniemożliwili mu inni uczestnicy ruchu drogowego i o wszystkim poinformowali policjantów. Auto trafiło na policyjny parking, a sprawa nietrzeźwego kierowcy niebawem trafi do sądu.


 2015-05-28
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki uczestniczyli w corocznych testach sprawności fizycznej. W ramach zajęć, w czterech próbach sprawnościowych oceniana była kondycja fizyczna policjantów. Pierwsze tegoroczne testy nowodworskich mundurowych odbywały się w tym tygodniu na stadionie LKS Żuławy.  


 2015-05-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło w Nowym Dworze Gdańskim. W ich wyniku do szpitali z urazami trafili dwaj młodzi mężczyźni. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Ruchem drogowym w tym miejscu kierowali mundurowi. Postępowania w sprawach prowadzą śledczy z nowodworskiej jednostki.


 2015-05-25
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu mogącego zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym zakończyła się policyjna kontrola autobusu. Pojazd miał zawieźć na wycieczkę uczniów jednej ze szkół w powiecie nowodworskim. Policjanci w porę zauważyli, że auto ma zużyty bieżnik przednich opon i nie dopuścili do podróżowania nim dzieci. Choć wyjazd na wycieczkę nieco się opóźnił, zarówno jego organizatorzy, jak i policjanci mieli pewność, że dzieci będą podróżować bezpiecznie w pełni sprawnym autokarem. 


 2015-05-22
Nowy Dwór Gdański,
Dla mieszkańca województwa śląskiego kontrola drogowa samochodu, którym podróżował zakończyła się zatrzymaniem za kratami policyjnej celi. Okazało się, że mężczyzna od kilkunastu miesięcy jest poszukiwany listem gończym i ma trafić do więzienia. Policjanci ustalili też, że jego towarzysz, który siedział za kierownicą auta złamał obowiązujący go od prawie pięciu lat sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności na okres  do 3 lat. Poszukiwanego jeszcze dziś policjanci przekonwojują do zakładu karnego.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.