2017-01-17
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci przedstawili zarzuty popełnienia dwóch przestępstw 37 – latkowi, podejrzewanemu o uprawianie marihuany. Nielegalne krzewy w doniczkach jak i sam susz, funkcjonariusze znaleźli w trakcie przeszukania w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Za uprawianie i zbiór konopi innych niż włókniste grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.  


 0000-00-00
Nowy Dwór Gdański,
11.01. 2017 roku policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie Zimowe 2017" odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marzęcinie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Tematem przewodnim rozmów z policjantami było szeroko pojęte bezpieczeństwo związane z nadchodzącym okresem zimowego wypoczynku. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.


 2017-01-10
Nowy Dwór Gdański,
W niedzielę policjanci z nowodworskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym z udziałem osoby pieszej. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł  40-letni mężczyzna. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają nowodworscy śledczy.


 2017-01-05
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj w nocy stegieńscy policjanci pomogli starszej kobiecie. 61-latka trafiła do szpitala z silnym wychłodzeniem organizmu. Dalsze przebywanie kobiety na mrozie mogło doprowadzić do tragedii.


 2017-01-05
Nowy Dwór Gdański,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2017-01-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego nowodworskiej komendy, zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu z telefonami. Mundurowi ustalili, że sprawca wszedł przez wybitą szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, skąd próbował wynieść pięć telefonów komórkowych. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-03
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 27-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków oraz udzielania tych substancji innym osobom. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 3lat pozbawienia wolności.


 2016-12-29
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci otrzymali kolejny nowy oznakowany radiowóz. Pojazd marki VW T6 zakupiony został ze środków Komendy Głównej Policji.


 2016-12-29
Nowy Dwór Gdański,
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.


 2016-12-22
Nowy Dwór Gdański,
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli policjanci, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim –mł. insp. Tomasz Pawlak i złożył życzenia świąteczno-noworoczne.  


 2016-12-16
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 15.12.2016 roku policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Przedszkola w Sztutowie. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i właściwym przewożeniu dzieci w fotelikach.  


 2016-12-14
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Pojazd marki Kia Ceed zakupiony został w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz Starosty Nowodworskiego, Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego, Wójta Gminy Stegna i Wójta Gminy Ostaszewo.


 2016-12-13
Nowy Dwór Gdański,
12.12.2016 roku nowodworscy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubieszewie. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jazdy rowerem i motorowerem. Druga część spotkania poświęcona została kwestii niedostosowania społecznego tj. demoralizacji i przestępczości nieletnich.  


 2016-12-13
Nowy Dwór Gdański,
12.12 2016 roku policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wiercinach. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. W klasach IV-VI omówiono zagadnienia niedostosowania społecznego tj. demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-12-08
Nowy Dwór Gdański,
Informujemy, że Pomorska Policja realizuje działania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo".


 2016-12-02
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 22-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn mężczyźnie grozi do 3lat pozbawienia wolności. 


 2016-12-02
Nowy Dwór Gdański,
W środę nowodworscy policjanci spotkali się z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Debata odbyła się  w siedzibie Żuławskiego Ośrodka Kultury przy ul. Sikorskiego 21 w Nowym Dworze Gdańskim. W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji z KPP w Nowym Dworze gdańskim, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Nowym Dworze Gdańskim  oraz funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego nowodworskiej jednostki policji. Głównym celem spotkania była edukacja oraz informowanie seniorów, gdzie szukać pomocy w przypadku niebezpieczeństwa.


 2016-11-24
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj na terenie województwa pomorskiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Realizacja tych działań wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących co zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu.


 2016-11-24
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zapraszają na debatę seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie pod hasłem ,,Seniorze bądź ostrożny - bezpieczna tożsamość, nieskradzione życie” odbędą się 30 listopada br. o godz. 11.00 w siedzibie Żuławskiego Ośrodka Kultury przy ul. Sikorskiego 21 w Nowym Dworze Gdańskim. Serdecznie zapraszamy!


 2016-11-22
Nowy Dwór Gdański,
W poniedziałek Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili uczniów klas ,,I” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Ważnym punktem spotkania było uwrażliwienie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i właściwym przewożeniu dzieci w fotelikach.


 2016-11-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili gimnazjalistów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kmiecinie. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jazdy rowerem i motorowerem. Druga część spotkania poświęcona została kwestii niedostosowania społecznego tj. demoralizacji i przestępczości nieletnich.


 2016-11-14
Nowy Dwór Gdański,
W czwartek policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili przedszkolaków z Zespołu Szkół w Ostaszewie. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i opowiedzieli o swojej pracy. W trakcie pogadanki przekazano dzieciom kamizelki odblaskowe ufundowane przez firmę Stolmach. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.


 2016-11-14
Nowy Dwór Gdański,
W czwartek policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach projektu ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi. Policjanci przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa i opowiedzieli o realizacji policyjnego projektu. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.


 2016-11-14
Nowy Dwór Gdański,
Jesień, pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2016-11-09
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend i wczoraj na drogach powiatu nowodworskiego doszło do wypadku drogowego i dwóch kolizji. Dwa zdarzenia spowodowali piesi, którzy wtargnęli nagle  wprost pod nadjeżdżające pojazdy, kolejne spowodował kierujący, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni. Policjanci apelują o ostrożność na drogach i obowiązkowe używanie elementów odblaskowych przez osoby piesze.


 2016-11-09
Nowy Dwór Gdański,
W poniedziałek policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i opowiedzieli o swojej pracy.


 2016-11-09
Nowy Dwór Gdański,
W poniedziałek policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach projektu ,,Uczę się bezpieczeństwa” odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gd. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa i opowiedzieli o realizacji policyjnego projektu. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.


 2016-11-04
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzuty popełnienia trzech przestępstw 37 – latkowi, podejrzewanemu o uprawianie marihuany. Nielegalne łodygi krzewów jak i sam susz, funkcjonariusze znaleźli w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w jednym z domów na terenie gminy Krynica Morska. Za uprawianie i zbiór konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


 2016-11-04
Nowy Dwór Gdański,
Dni przedświąteczne i świąteczne na trasach powiatu nowodworskiego minęły bezpiecznie, ale nie bezkolizyjnie. Policjanci odnotowali w swoich statystykach 4 zdarzenia drogowe. Udaremniono również dalszą podróż 2. nietrzeźwym kierowcom. Policjanci ujawnili 51 wykroczeń drogowych, za które nałożyli 30 mandatów.


 2016-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Od piątku nowodworscy policjanci rozpoczynają działania „ZNICZ 2016”, mające na celu minimalizowanie zdarzeń drogowych i utrudnień w ruchu drogowym w związku z jego natężeniem. W trakcie działań nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy. W sytuacji zagrożenia należy niezwłocznie kontaktować się z najbliższym patrolem policji lub dzwonić pod nr alarmowy 112. W tym roku na drogach powiatu nowodworskiego wystąpią szczególne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku zachowania ostrożności, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wzajemnej kulturze komunikacyjnej.  


 2016-10-25
Nowy Dwór Gdański,
  We wtorek policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach projektu ,,Uczę się bezpieczeństwa” odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marynowach. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły oraz  kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.


 2016-10-22
Nowy Dwór Gdański,
 Policjanci nowodworskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji Gdańsku wzięli udział w wojewódzkiej inauguracji projektu „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka”, która odbyła się w Zespole Szkół w Sztutowie. Projekt uzyskał trzecie miejsce na liście rankingowej w Ministerstwie Spraw wewnętrznych i Administracji otrzymując dofinansowanie.


 2016-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy kryminalni zatrzymali wczoraj 20-latka podejrzewanego o kradzież pojazdu. Samochód wróci niebawem do swojego właściciela. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto  zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.  


 2016-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 31-latek podejrzewany o kradzież telefonu. Policjanci odnaleźli utracony telefon i oddali go właścicielowi. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze zdecydowanie i stanowczo reagują na przypadki wykroczeń w relacji pieszy-kierujący, czuwając nad bezpieczeństwem dzieci w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”. We wrześniu br. nowodworscy stróże prawa w ramach prowadzonych działań zatrzymali w sumie 25 kierujących pojazdami, którym zabrano uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości powyżej 50 mk/h w obszarze zabudowanym, 5 kierujących, którzy nigdy nie posiadali uprawnień do kierowania oraz 2 kierujących, którym prawo jazdy zostało zabrane już wcześniej, dodatkowo wystawili 481 mandatów karnych i zastosowali74 pouczeń za złamane przepisy w ruchu drogowym.  


 2016-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 19-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn mężczyźnie grozi do 3lat pozbawienia wolności.


 2016-10-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z powiatu nowodworskiego przeprowadzili wczoraj akcję „TRUCK i BUS”. Podczas wzmożonych działań kontrolno - prewencyjnych policjanci skontrolowali 40 samochodów, w tym 33 ciężarówki. Sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Za wykroczenia drogowe wystawili 16 mandatów karnych i zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych.


 2016-09-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drewnicy. W trakcie spotkania  funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i wręczyli im odblaski mające dbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W klasach starszych poruszono kwestię niedostosowania społecznego tj. demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz również bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  


 2016-09-22
Nowy Dwór Gdański,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-09-22
Nowy Dwór Gdański,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczeniena interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je,i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-19
Nowy Dwór Gdański,
Znasz dziecko, które ocaliło lub  bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!


 2016-09-19
Nowy Dwór Gdański,
Ministerstwo SWiA dementuje doniesienia medialne o planowanych zmianach w systemie emerytalnym pracowników służb mundurowych.


 2016-09-19
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy i malborscy policjanci w sobotę uczestniczyli w Samorządowych Dożynkach Gminy Stegna na terenie miejscowości Nowotna. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie, przekazali najmłodszym elementy odblaskowe oraz pokazali dzieciom policyjny sprzęt, który używany jest w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem okazał się pokaz tresury psa służbowego


 2016-09-15
,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.


 2016-09-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci, nauczyciele i rodzice uczniów Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W ramach debaty pod hasłem „Pieszy, rowerzysta niechroniony uczestnik ruchu drogowego – spójrz na drogę oczami dziecka” mundurowi doradzili dorosłym jak dbać o własne bezpieczeństwo oraz swoich dzieci w ruchu drogowym. Licznie przybyli na spotkanie rodzice dowiedli, że bezpieczeństwo to kwestia priorytetowa, o której warto i trzeba rozmawiać.


 2016-09-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili uczniów ze Sztutowa. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające dbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.  


 2016-09-12
Nowy Dwór Gdański,
Wzorem lat ubiegłych z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci prowadzą działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszych dniach września funkcjonariusze ruchu drogowego weryfikują oznakowanie dróg i zabezpieczeń w rejonach placówek oświatowych oraz zdecydowanie i stanowczo reagują na przypadki wykroczeń w relacji pieszy-kierujący tym samym czuwając nad bezpieczeństwem dzieci.


 2016-09-11
Nowy Dwór Gdański,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Zachęcamy do korzystania z mapy.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.