2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 16-20 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października br.


 2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci aktywnie zaangażowali się w akcję pomocy bezdomnym czworonogom.Policjanci przekazali datki dla wolontariuszy z przytuliska OSP w Nowym Dworze Gdańskim.


 2017-10-10
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 27 października 2017 roku w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się konferencja, dotycząca problematyki handlu ludźmi, pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze gdańskim wziął udział w warsztatach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w przedmiocie przeciwdziałania przemocy, którego organizatorem był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kmiecinie. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” odwiedzili uczniów ze Szkoły w Marynowach oraz Nowej Cerkwi. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.  


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.  


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kmiecinie. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.


 2017-10-02
Nowy Dwór Gdański,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-09-21
Nowy Dwór Gdański,
21 września (czwartek) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się II edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.W działaniach wezmą również funkcjonariusze z nowodworskiej drogówki. 


 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,
  Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał w sobotę 32 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Policjanci podejrzewają go o kradzież opakowań zbiorczych piwa z wiaty gospodarczej w miejscowości Ostaszewo. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,
W sobotę przed godz.20:00 policjanci zatrzymali dwóch 29- letnich mężczyzn, którzy znieważyli funkcjonariuszy policji w trakcie interwencji w Nowym Dworze Gdańskim. Za znieważenie policjantów w trakcie wykonywania czynności służbowych grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-08
Nowy Dwór Gdański,
Celem jaki przyświeca prowadzonej przez policjantów corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo komunikacyjne najmłodszych. W tym celu funkcjonariusze z nowodworskiej jednostki wraz z pierwszymi dniami września rozpoczęli wielopłaszczyznowe działania zmierzające do wyeliminowania ewentualnych zagrożeń infrastrukturalnych na drogach w rejonach szkół, stanowczej reakcji na przypadki wykroczeń w relacji pieszy-kierujący oraz podniesieniu świadomości maluchów odnośnie bezpiecznych zachowań w drodze - do i - ze szkoły.


 2017-09-07
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w Nowym Dworze Gdańskim w okolicach sklepu ,,NETTO”  roweru marki ,,Victoria”. Rower typu górskiego, koloru czerwono-czarnego o rozmiarze felg 26. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z KPP w Nowym Dworze Gdańskim.


 2017-09-01
Nowy Dwór Gdański,
Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego wręczyli wyprawki szkolne kilkunastu dzieciom z powiatu nowodworskiego.


 2017-08-31
Stegna,
Policjanci zatrzymali 19-latka, który usiłował dokonać kradzieży pieniędzy z otwartej kasetki mieszczącej się za barem w jednym ze stegieńskich lokali gastronomicznych. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie innych kradzieży w Krynicy Morskiej. Grozi mu do 5 lat więzienia.


 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwość”. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu blisko 300 kierowców. Jeden z nich złamało prawo jadąc pod wpływem alkoholu.


 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z krynicy Morskiej promowała akcję profilaktyczno–edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej Instytutu Oceanografi Uniwersytetu Gdańskiego, wolontariusze WWF-Foki, strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana", funkcjonariusze Straży Granicznej przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


 2017-08-21
Nowy Dwór Gdański,
Wakacje zbliżają się ku końcowi. Upalna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Wiele osób gorące dni spędza wypoczywając aktywnie, również nad wodą, i uprawiając sporty wodne. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji wodnej z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.


 2017-08-18
Nowy Dwór Gdański,
MSWiA  Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,
W związku z przejściem frontu burzowego nad terenem województwa pomorskiego ostrzeżenie wg. IMGW o burzach 2 i 3 stopnia. Zjawisko rozpoczęło się ok godziny 22 na terenie powiatów południowo – zachodnich, przesuwając się na północy – wschód.


 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,
Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.


 2017-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Armando w Mikoszewie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-08-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Oddziałów Prewencji z Gdańska zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 23-letni mieszkaniec Brodnicy od trzech lat ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj, by uniknąć zatrzymania, próbował ukryć się w stawie. Mężczyzna poszukiwany był za włamania. W więzieniu spędzi najbliższe 15 miesięcy .


 2017-07-31
Nowy Dwór Gdański,
W piątek w sali konferencyjnej muzeum żuławskiego odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 19 policjantów. W uroczystościach uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.


 2017-08-02
Nowy Dwór Gdański,
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.


 2017-08-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek w Bałtyku. W miejscowości Krynica Morska utonął 45-letni mężczyzna. W akcji poszukiwawczej prócz policjantów brali udział, ratownicy WOPR  i jednostka Brzegowej Stacji Ratowniczej SAR ze Sztutowa.


 2017-08-02
Nowy Dwór Gdański,
W niedzielę w miejscowości Marzęcino nietrzeźwy kierowca potrącił pieszego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu dzięki wzorowej postawie obywateli, którzy widząc zdarzenia udali się w pościg za kierującym.


 2017-07-26
Nowy Dwór Gdański,
  W minionym tygodniu na terenie powiatu nowodworskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu oraz do szesnastu kolizji drogowych. Statystyki są przerażające,  liczba interwencji policyjnych związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nadal wzrasta!


 2017-07-26
Nowy Dwór Gdański,
  Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie.


 2017-07-24
Krynica Morska,
Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.


 2017-07-21
Nowy Dwór Gdański,
Dzisiaj w nocy do patrolu policji ze Stegny podjechał samochód. Kierowca wysiadł, zdążył tylko powiedzieć, że źle się czuje, że drętwieją mu kończyny, po czym osunął się na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast podjęli reanimację i wezwali karetkę. 67-latek trafił do szpitala. Szybka reakcja policjantów uratowała życie i zdrowie mężczyzny.  


 2017-07-21
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec 35-letniego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie rozboju na 79-letniej kobiecie, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 


 2017-07-17
Nowy Dwór Gdański,
  Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie.


 2017-07-17
Krynica Morska,
  Policjanci z Oddziałów Prewencji KWP w Gdańsku i nowodworscy śledczy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 45-letniego mieszkańca z woj.mazowieckiego . Napastnicy zaatakowali 45-latka w Krynicy Morskiej przy jednym z zejść do plaży. Podejrzani o to przestępstwo to 20 i 21-latek mieszkańcy Elblaga , którzy trafili następnie w niespełna godzinę po tym zajściu do policyjnego aresztu. Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.


 2017-07-10
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-12
Nowy Dwór Gdański,
  Policjant pozbierał porozrzucane na jezdni pieniądze w kwocie blisko 8 tysięcy złotych. Mienie zabezpieczono i oddano właścicielowi.


 2017-07-06
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Sawa w Stegnie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-07-04
Jantar,
  W poniedziałek około godz. 1:00 w nocy policjanci zatrzymali  33- letniego mężczyznę, który naruszył nietykalność funkcjonariusza policji w trakcie interwencji w Jantarze.


 2017-07-03
Nowy Dwór Gdański,
  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Posterunku Policji w Sztutowie spotkali się z seniorami w ramach cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” -„Seniorze bądź ostrożny-bezpieczna tożsamość, nieskradzione życie”.


 2017-06-27
Nowy Dwór Gdański,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim". Głosować można na:https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=36348  do 12 lipca 2017r.


 2017-06-26
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zapraszają na debatę seniorów 


 2017-06-20
Stegna,
W sobotę policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z dzielnicowymi z pasa nadmorskiego  promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą” podczas  II Międzyszkolnych Zawodów Pływackich „O Puchal Fali”.


 2017-06-14
Nowy Dwór Gdański,
We wtorek w ramach weryfikacji zagrożenia „kłusownictwa” wskazanego na wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Rybackiej zatrzymali dwóch mężczyzn – 21 i 24-latka, mieszkańców gminy Nowy Dwór Gdański, którzy wspólnie i w porozumieniu przy pomocy sieci stawnej dokonali nielegalnego połowu ryb w wodach rzeki Nogat, czym działali na szkodę PZW w Elblągu. Mężczyznom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata oraz przepadek mienia.


 2017-06-12
Nowy Dwór Gdański,
W miniony piątek uczniowie klas mundurowych nowodworskiego Zespołu Szkół Nr 1 wzięli udział w „IV Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym”, który odbył się na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku.  Uroczystość Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. 


 2017-06-12
Stegna,
Policjanci ze Stegny poszukują właściciela roweru. Dotychczasowe czynności nie doprowadziły do ustalenia jego właściciela. Osoba, która rozpoznaje swój rower proszona jest o kontakt z Posterunkiem Policji w Stegnie, przy ul. Gdańskiej 32 lub kontakt telefoniczny pod numerem tel. /55/-246-94-57.


 2017-06-06
Nowy Dwór Gdański,
W miniony piątek nowodworscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną  w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z uczniami gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji.  W spotkaniu wzięli również udział funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Granicznej.


 2017-06-06
Nowy Dwór Gdański,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.