2015-05-22
Nowy Dwór Gdański,
Dla mieszkańca województwa śląskiego kontrola drogowa samochodu, którym podróżował zakończyła się zatrzymaniem za kratami policyjnej celi. Okazało się, że mężczyzna od kilkunastu miesięcy jest poszukiwany listem gończym i ma trafić do więzienia. Policjanci ustalili też, że jego towarzysz, który siedział za kierownicą auta złamał obowiązujący go od prawie pięciu lat sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności na okres  do 3 lat. Poszukiwanego jeszcze dziś policjanci przekonwojują do zakładu karnego.


 2015-05-21
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa 18 – latkowi podejrzewanemu o uprawianie marihuany. Doniczkę z nielegalnymi krzewami funkcjonariusze znaleźli w trakcie przeszukania piwnicy przy jednym z mieszkań w Nowym Stawie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.  


 2015-05-19
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj od rana policjanci ruchu drogowego prowadzili zintensyfikowane kontrole kierujących. Działania pod kryptonimem „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na trasach zagrożenia związane z brawurową jazdą kierowców przekraczających dozwolone prędkości. Przedmiotem kontroli był również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny aut, przestrzeganie przepisów w zakresie przewozu osób. W trakcie wzmożonych kontroli funkcjonariusze stosowali i przypominali kierowcom o obowiązujących właśnie od wczoraj nowych przepisach ruchu drogowego.


 2015-05-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszańców powiatu nowodworskiego, którzy mają odbyć kary pozbawienia wolności. Obaj byli poszukiwani przez sądy. Jeden z nich w zakładzie karnym spędzi najbliższe 1,5 roku.  


 2015-05-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci i dyrekcja ostaszewskiej szkoły zaprosili młodzież do dialogu społecznego na temat konsekwencji używania środków psychoaktywnych i sposobów przeciwdziałania  tym zagrożeniom. W spotkaniu aktywny udział wzięli zaproszeni goście -  pisarka Izabela Chojnacka – Skibicka oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim wraz z opiekunem panem Sławomirem Żukowskim. Rozmowa na trudne tematy zilustrowana osobistymi świadectwami osób, które pokonały swoje problemy z uzależnieniem, ma uświadomić młodzieży, że ich życie i bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nich samych i pomimo młodego wieku już dziś podejmują wybory, które mają konsekwencje w dalszym życiu. 


 2015-05-15
Nowy Dwór Gdański,
Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek.


 2015-05-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w miejscowości Jantar  roweru górskiego koloru srebrnego z napisem „TORREK” na ramie. Rower ma czarny, tylny błotnik i czarne, popękane siodełko. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.  


 2015-05-11
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci udaremnili dalsze podróżowanie po drogach powiatu nowodworskiego czwórce nietrzeźwych kierujących. U mężczyzn w wieku od 20 do 53 lat, badanie stanu trzeźwości wykazało od 1,4 do prawie 3 promili alkoholu w organizmach. Już wkrótce śledczy skierują sprawy nietrzeźwych kierujących do sądu. Za to przestępstwo oprócz utraty praw jazdy grozi kara pozbawienia wolności na okres 2 lat.


 2015-05-07
Nowy Dwór Gdański,
O pierwsze miejsce w powiatowym etapie konkursu bezpieczeństwa w ruchu drogowym rywalizowało po pięć drużyn z nowodworskich podstawówek i gimnazjów. Uczestników turnieju oceniało jury, w skład którego weszli policjanci z miejscowej jednostki.  Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali gimnazjaliści z Krynicy Morskiej i uczniowie Szkoły Podstawowej w Jantarze. Policjanci wierzą, że wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności przełoży się na codzienne bezpieczeństwo drogowe młodych mieszkańców powiatu.


 2015-05-06
Nowy Dwór Gdański,
Noc za kratami policyjnej celi spędził 40 – letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali go w nadmorskiej Stegnie, po tym jak przyjechał do jednego ze sklepów autem. Obserwujący tą sytuację świadek zorientował się, że kierowca może być nietrzeźwy i o wszystkim powiadomił policjantów. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie, oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara pozbawienia wolności na okres do dwóch lat.


 2015-05-05
Nowy Dwór Gdański,
Nielegalne poławianie ryb w obrębie ochronnym zarzucają nowodworscy śledczy mężczyznom, wobec których interweniowano w miniony weekend. W ciągu dwóch dni weekendu aż sześciu mieszkańców powiatów: nowodworskiego, elbląskiego i malborskiego zostało zatrzymanych przez policjantów i strażników rybackich w związku z kłusownictwem na rzece Nogat. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt wędkarski używany przez każdego z nich. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.    


 2015-05-04
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z ruchu drogowego w ciągu jednej godziny uniemożliwili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym rowerzystom. Wszyscy trzej to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku od 49 do 57 lat. Kierując jednośladami mieli w organizmach od 0,8 do ponad 2 promili alkoholu, a jeden z nich złamał sadowy zakaz jazdy rowerem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-05-04
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uczestniczyli w uroczystych Obchodach 224 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspólnie z mundurowymi kolegami z zaprzyjaźnionych służb, przedstawicielami władz samorządowych i mieszkańcami powiatu nowodworskiego uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny i przemarszu ulicami miasta. W imieniu stróżów prawa, kwiaty pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych za Wolną i Niepodległą Ojczyznę złożył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim – insp. Wacław Łokuciewski.


 2015-04-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci sędziowali w gminnym etapie turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w budynku Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.  Celem konkursu jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej uczniów oraz wyłonienie zwycięzców, którzy będą reprezentować nowodworską gminę na powiatowym szczeblu konkursu.


 2015-04-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączyli się w uroczystości peregrynacyjne figurki swojego patrona - Św. Michała Archanioła. Mundurowi przywitali i wnieśli kopię figury Michała Archaniołą z Groty Gargano  do kościoła  pw. Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim i uczestniczyli we mszy powitalnej rozpoczynającej nawiedzenie miejscowej parafii.    


 2015-04-28
Nowy Dwór Gdański,
W trakcie porannych kontroli trzeźwości prowadzonych na nowodworskich drogach, policjanci udaremnili dalszą podróż trzem kierującym w stanie nietrzeźwości autami mężczyznom i  jednemu rowerzyście. Funkcjonariusze ujawnili też dwa przypadki złamania przez kierowców sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Wszystkie te sprawy śledczy niebawem skierują do sądu. Za kierowanie samochodem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat, zaś za złamanie sądowego zakazu można trafić za więzienne kraty nawet na 3 lata.  


 2015-04-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali busy, autobusy i ciężarówki poruszające się po nowodworskich trasach. W trakcie działań pod hasłem TRUCK & BUS  policjanci sprawdzali między innymi stan techniczny dużych aut, sposób przestrzegania przepisów o transporcie drogowym oraz przewozie pasażerów, jak również stan psychomotoryczny samych kierujących. Cykliczne działania policjantów z ruchu drogowego mają eliminować z dróg zagrożenia mogące prowadzić do groźnych zdarzeń drogowych.


 2015-04-27
Nowy Dwór Gdański,
W sobotę na terenie Muzeum Stutthof w Sztutowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 271 norweskich policjantów, więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, którzy trafili tam w 1943 roku. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele polskich i norweskich służb mundurowych, ambasadorzy obu krajów oraz najbliżsi więźniów.


 2015-04-21
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj rano w miejscowości Rybina. Po potrąceniu przez auto do szpitala trafiła 64 – letnia rowerzystka. Szczegółowe postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z nowodworskiej jednostki. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zgodne z przepisami i uważne korzystanie z tras.  


 2015-04-20
Nowy Dwór Gdański,
Sposoby przeciwdziałania oraz radzenia sobie z agresją i przemocą, a także zagrożenia związane z używaniem środków odurzających, były tematem przewodnim zajęć w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim. Do udziału w spotkaniu o warsztatowym charakterze samorząd uczniowski zaprosił policjantkę z miejscowej jednostki. Wspólna praca przy zadaniach i rozmowa z uczniami mają wskazać im sposoby zachowania się w obliczu ewentualnych  zagrożeń i utrwalić zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w codziennym, nie tylko szkolnym życiu.


 2015-04-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjantki odwiedziły uczniów Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej. Z młodymi kryniczanami rozmawiały o agresji, sposobach jej przeciwdziałania i radzenia sobie z nią. W ten sposób funkcjonariuszki włączyły się w realizowany przez Zespół Interdyscyplinarny w Krynicy Morskiej, we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych program pod hasłem „Reaguj na przemoc”. Kampania kierowana do lokalnej społeczności ma zwiększyć świadomość uczniów, rodziców i nauczycieli za temat zagrożeń wiążących się ze zjawiskami przemocy rówieśniczej, domowej i cyberprzemocy.   


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uczestniczyli w uroczystej premierze musicalu o bezpieczeństwie wystawionym przez uczniów nowodworskiej podstawówki.  Barwne i pouczające przedstawienie jest zwieńczeniem kilkutygodniowej pracy i przygotowań młodzieży do zmagań w konkursie „My na Pomorzu” zorganizowanym przez Wojewodę Pomorskiego. W projekcie partnerowali uczniom miejscowi stróże prawa. Sprawozdanie z wszystkich zadań oceni teraz jury konkursowe. Za sukces młodych nowodworzan trzymamy mocno kciuki.


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci i strażnicy rybaccy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo na Nogacie. Tym razem do nielegalnego procederu sprawcy używali prądu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponton, akumulator i podbierak z podłączonymi przewodami elektrycznymi, a także 30 kilogramów ryb. Mężczyźni już usłyszeli wstępne zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami, którzy w tym stanie podróżowali po powiecie nowodworskim. Jeden z nich wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji, a drugi kierował samochodem ciężarowym. Dodatkowo, okazało się, że żaden z nich nie posiada uprawnień do kierowania. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-04-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek rano na drodze wojewódzkiej nr 501 w Junoszynie. Po tym, jak osobowy mercedes dachował na poboczu drogi, do szpitala trafiła 39 – latka kierująca autem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z nowodworskiej jednostki policji. 


 2015-04-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjantki uczestniczyły w kolejnej debacie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim. Tym razem tematem dyskusji były konsekwencje korzystania z różnego rodzaju używek i sposoby ochrony przed nimi.


 2015-04-10
Nowy Dwór Gdański,
Wspólna służba policjantów i strażników rybackich zakończyła się zatrzymaniem podejrzewanego o kłusownictwo na Nogacie 30 – latka z powiatu malborskiego. Funkcjonariusze zarzucają mężczyźnie połów ryb w obrębie objętym ochroną i korzystanie przy tym z niedozwolonej metody. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2015-04-09
Nowy Dwór Gdański,
Od rana policjanci pracowali na miejscu znalezienia zwłok kobiety na plaży w Jantarze. Dryfujące przy brzegu ciało zauważył jeden z mieszkańców powiatu i o wszystkim poinformował policję. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku ustalają teraz tożsamość kobiety i okoliczności jej śmierci.


 2015-04-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Lubieszewo. Po uderzeniu autem w drzewo do szpitala trafiły dwie mieszkanki powiatu nowodworskiego w wieku 36 – i 14 – lat. Przez blisko dwie godziny ruch drogowy w tym miejscu był utrudniony i odbywał się wahadłowo.  


 2015-04-02
Nowy Dwór Gdański,
Praca policjantów zakończyła się odzyskaniem konsoli do gier, skradzionej na początku tygodnia z jednego z domów w Nowym Dworze Gdańskim. Okazało się, że za kradzieżą sprzętu wartego około 1300 złotych, stoi 29 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Wczoraj sprzęt powrócił do rąk prawowitych właścicieli, a sprawca usłyszał policyjne zarzuty. Za kradzież popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara do 7,5 pozbawienia wolności.


 2015-04-01
Nowy Dwór Gdański ,
Szybka reakcja pokrzywdzonego i sprawna interwencja policji zakończyły się odzyskaniem sprzętu wędkarskiego skradzionego jednemu z mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego. Uciekający z miejsca zdarzenia sprawca, chcąc uniknąć zatrzymania przez mundurowych wskoczył do rzeki. Policjant bez wahania rzucił się do wody za nim i razem ze sprawcą wrócił na brzeg. Okazało się, że to 19 – latek z powiatu nowodworskiego. Jego sprawę policjanci skierują teraz do sądu.


 2015-03-31
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawy dwóch mężczyzn z powiatu chojnickiego podejrzewanych o oszustwo na szkodę trzech mieszkanek powiatu nowodworskiego. Do przestępstw, w wyniku których każda z pokrzywdzonych straciła około 2 tys. złotych, doszło w ciągu trzech ostatnich lat na Mierzei Wiślanej. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności na czas od 6 miesięcy do 8 lat. Policjanci ostrzegają przed działalnością przestępców wykorzystujących łatwowierność innych osób i przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i ograniczeniu zaufania w kontaktach z osobami obcymi.    


 2015-03-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjantka z nowodworskiej jednostki uczestniczyła w debacie zorganizowanej przez samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Uczniowie rozmawiali o problemie agresji i przemocy w szkole. Do udziału w debacie zaprosili policjantkę, pielęgniarkę, pedagoga szkolnego i dyrektorów placówki. Dobór gości – nie był przypadkowy. Wszyscy oni z racji wykonywanych zawodów mają na co dzień obowiązek pomagać młodzieży rozwiązywać problemy wiążące się z przemocą i agresją rówieśniczą. Policjanci wierzą, że zrozumienie problemu przez uczniów, aktywne i samodzielne poszukiwanie rozwiązań - pozwoli zarówno młodym ludziom, jak i ich opiekunom eliminować ze szkolnego środowiska ewentualne przejawy agresywnych zachowań.  


 2015-03-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Stegnie na ul. Gdańskiej. W przydrożną skarpę uderzyło osobowe BMW. Policjanci zastali na miejscu  26 – letniego kierującego, który jak się okazało był nietrzeźwy. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-03-27
Nowy Dwór Gdański,
Wzmożone kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego pod kryptonimem TRUCK & BUS trwały cały wczorajszy dzień. Policjanci sprawdzali stan techniczny busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po nowodworskich drogach oraz sposób przestrzegania przepisów ruchu drogowego  w tym tych dotyczących transportu przez kierujących tymi pojazdami. Wpisana już na stałe aktywność policjantów w tym zakresie ma zwiększyć bezpieczeństwo na szlakach komunikacyjnych i wyeliminować zagrożenia mogące prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń.


 2015-03-27
Nowy Dwór Gdański,
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.


 2015-03-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia zdrowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 502 na wysokości miejscowości Tujsk. W wyniku zderzenia dwóch osobowych aut do szpitala trafił 53 – letni kierujący mazdą. Ruch drogowy w tym miejscu odbywał się wahadłowo.  Mundurowi apelują o ostrożną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę.


 2015-03-25
Nowy Dwór Gdański,
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.


 2015-03-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie odnalezienia roweru na jednej z posesji w mieście. To składak, koloru bordowego z ramą oklejoną różową taśmą w kilku miejscach. Rower ma zamontowany druciany koszyk na bagażniku. Właściciela prosimy o kontakt z dzielnicowym pod numerem telefonu 55 – 246 - 9228.   


 1015-03-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali 33 – latka z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym i ma odbyć karę pozbawienia wolności za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Policjanci przekonwojowali go do zakładu karnego.


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo. Śledczy zarzucają  28 -  i 29 – latkowi poławianie ryb w obrębie objętym ochroną i z wykorzystaniem nielegalnych narzędzi.  Przy zatrzymanych zabezpieczono 12 kilogramów stynki i nielegalne sieci.  Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.   


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Za kraty więziennej celi trafiło dziś dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego. Jeden z nich to 52 –latek, który ma odbyć karę za jazdę rowerem w nietrzeźwym stanie. Drugi  to poszukiwany przez sąd 55 – latek, który ma spędzić w zakładzie karnym najbliższy miesiąc. Dziś rano funkcjonariusze przekonwojowali obu mężczyzn do więzienia. 


 2015-03-19
Nowy Dwór Gdański,
Pierwszy dzień wiosny zwany inaczej „Dniem wagarowicza" to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Jest to również wzmożony dzień pracy dla policjantów, którzy jak co roku sprawdzają czy młodzież świętuje nadejście tej pory roku w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.


 2015-03-18
Nowy Dwór Gdański,
O okradzenie pomieszczeń Ochotniczej Straży Pożarnej podejrzewają policjanci mieszkańca powiatu nowodworskiego. Z budynku zginął sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 1450 złotych. Wczoraj śledczy przedstawili zarzuty podejrzanemu o związek ze sprawą 29 – latkowi.  To nie pierwszy tego typu jego konflikt z prawem.  Za kradzież popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa sprawcy grozi kara od 6 – miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.


 2015-03-17
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci interweniowali wobec trójki mężczyzn, którzy siadając za kierownicę aut popełnili przestępstwa. Wszyscy to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 55 i 64 lat. Pierwszy kierując autem miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu, zaś dwaj 64 – latkowie siadając za kierownice aut złamali obowiązujące ich zakazy sądowe. Niebawem wszyscy usłyszą policyjne zarzuty. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zaś naruszenie zakazu  sądowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat.


 2015-03-13
Nowy Dwór Gdański,
Na drogach województwa pomorskiego prowadzono wzmożone kontrole pod hasłem „PASY”. Ich celem było przypominanie kierowcom i pasażerom, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa to nie tylko obowiązek, ale również – troska o własne życie i zdrowie w podróży. Tylko na drogach powiatu nowodworskiego policjanci ujawnili wczoraj 49 wykroczeń, z czego 37 dotyczyło właśnie niekorzystania z pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowego przewożenia dzieci. 


 2015-03-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę nielegalnego poboru energii. O kradzież prądu podejrzany jest 26 - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że proceder ten mógł trwać od kilku miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-03-12
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie współpracującej z policją klasy mundurowej przygotowują się do konkursu z zakresu policyjnej wiedzy. W trakcie zajęć z policjantkami poznali założenia i tryb postępowania z nieletnimi sprawcami  czynów karalnych.  Uczniowie tej klasy mają już za sobą pierwsze sukcesy w konkursie . W ubiegłym roku w trójce laureatów konkursu znalazł się uczeń nowodworskiej grupy – Patryk, zaś w klasyfikacji zespołowej klasa zajęła trzecie miejsce. Finał tegorocznego konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni wciąż przed uczniami. Trzymamy kciuki za ich sukcesy.


 2015-03-12
Nowy Dwór Gdański,
Jednym z głównych zadań realizowanych w trakcie wspólnych służb policjantów i funkcjonariuszy Straży Rybackiej jest zwalczanie kłusownictwa. Minionej nocy w obrębie śluzy Michałowo na rzece Nogat w związku z nielegalnym połowem ryb funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Obu śledczy zarzucają łowienie ryb w miejscu objętym ochroną i używanie do tego narzędzi rybackich pomimo braku uprawnień. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.   


 2015-03-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawcę wybicia szyby w jednym ze sklepów w Nowym Dworze Gdańskim. Do zniszczenia witryny sklepowej doszło w ubiegły weekend. Wczoraj śledczy przedstawili wstępne zarzuty 25 - letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie zniszczenia.  Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas od 3 miesięcy do 5 lat.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.