2018-01-04
Nowy Dwór Gdański,
Niewiele brakowało, a 7 mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego, straciłoby oszczędności swojego życia lub nieświadomie uczestniczyłoby w transakcjach finansowych bez swojej wiedzy oraz zgody. Przestępcy, podszywając się pod policjantów próbowali przekonać swoje ofiary do przekazania im danych dotyczących ich nr kont bankowych i danych osobowych. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność.


 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,
Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…


 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.


 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli policjanci, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim –mł. insp. Tomasz Pawlak i złożył życzenia świąteczno-noworoczne.


 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,
Przed nami okres świątecznych przygotowań. Czas wyjazdów, kupowania prezentów, czas spotkań z rodziną, i czas zabawy, a także uczestnictwa w różnych imprezach rozrywkowych towarzyszących nocy sylwestrowej. Wszystko to niesie pewne zagrożenia i by im zapobiec pomorscy policjanci podejmują przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktyczne, służące ciągłemu podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa. Pamiętajmy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo. Oto kilka najprostszych zasad, o których należy pamiętać!


 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Starocin.  56-letnia kierująca audi zjechał z drogi i wpadła do rowu z wodą. Dzięki pomocy miejscowych policjantów nie utonęła. Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.


 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj (13-12-2017 roku) w sali Gminnego Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie, odbyła się debata z seniorami zatytułowana Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz miec na nie wpływ. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2017-12-11
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj(7.12.2017r.) w miejscowości Marzęcino. 37-letni kierujący fiatem zjechał z drogi i uderzył w werandę domu. Mężczyzna z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku. 


 2017-11-30
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj(29.11.2017r.) w Szkole Podstawowej w Lubieszewie znaleziono paczkę, która przypominała ładunek wybuchowy. Taki scenariusz rozegrał się w ramach przeprowadzonych ćwiczeń sztabowych pn. „Atak 2017”.Tego typu działania to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb.


 2017-11-21
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z kolejnych placówek oświatowych z terenu powiatu nowodworskiego. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły lub przedszkola oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe.


 2017-11-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ruchu drogowego pracowali w Krynicy Morskiej na miejscu kolizji z udziałem bmw i autobusu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 19-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.


 2017-11-17
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze nr 502 na wysokości miejscowości Rybina.56-letni kierujący autobusem w trakcie dowozu dzieci do szkoły, uderzył w prawidłowo jadącego seata. Kierująca osobówką kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.


 2017-11-16
Nowy Dwór Gdański,
W środę zakończono warsztaty profilaktyczne, przygotowane przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Stegnie mł. asp. Piotra Dolińskiego i pedagog Sylwię Kosek pt.”Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” w ramach corocznej współpracy między Zespołem Szkół w Tujsku a Policją.


 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP


 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 23-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn mężczyźnie grozi do 3lat pozbawienia wolności.


 2017-11-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim aby przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Funkcjonariusze przy tej okazji rozdawali pierwszakom odblaskowe worki.


 2017-11-06
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Ryki. Na skutek pęknięcia pasów mocujący spadł na drogę element konstrukcyjny o wadze 6 ton, przewożony na skrzyni ciężarowego dafa. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.


 2017-11-02
Nowy Dwór Gdański,
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. 


 2017-10-31
Nowy Dwór Gdański,
"NIE ZABIJAJ" - INAUGURACJA AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO KIEROWCÓW


 2017-10-30
,
W piątek w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się konferencja pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”. Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim oraz Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu. Celem  Konferencji było podniesienie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi. 


 2017-10-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.  Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – z przedszkola oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. 


 2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 16-20 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października br.


 2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci aktywnie zaangażowali się w akcję pomocy bezdomnym czworonogom.Policjanci przekazali datki dla wolontariuszy z przytuliska OSP w Nowym Dworze Gdańskim.


 2017-10-10
Nowy Dwór Gdański,
W dniu 27 października 2017 roku w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się konferencja, dotycząca problematyki handlu ludźmi, pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze gdańskim wziął udział w warsztatach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w przedmiocie przeciwdziałania przemocy, którego organizatorem był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kmiecinie. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” odwiedzili uczniów ze Szkoły w Marynowach oraz Nowej Cerkwi. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.  


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.  


 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kmiecinie. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.


 2017-10-02
Nowy Dwór Gdański,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2017-09-21
Nowy Dwór Gdański,
21 września (czwartek) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się II edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.W działaniach wezmą również funkcjonariusze z nowodworskiej drogówki. 


 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,
  Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał w sobotę 32 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Policjanci podejrzewają go o kradzież opakowań zbiorczych piwa z wiaty gospodarczej w miejscowości Ostaszewo. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,
W sobotę przed godz.20:00 policjanci zatrzymali dwóch 29- letnich mężczyzn, którzy znieważyli funkcjonariuszy policji w trakcie interwencji w Nowym Dworze Gdańskim. Za znieważenie policjantów w trakcie wykonywania czynności służbowych grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-08
Nowy Dwór Gdański,
Celem jaki przyświeca prowadzonej przez policjantów corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo komunikacyjne najmłodszych. W tym celu funkcjonariusze z nowodworskiej jednostki wraz z pierwszymi dniami września rozpoczęli wielopłaszczyznowe działania zmierzające do wyeliminowania ewentualnych zagrożeń infrastrukturalnych na drogach w rejonach szkół, stanowczej reakcji na przypadki wykroczeń w relacji pieszy-kierujący oraz podniesieniu świadomości maluchów odnośnie bezpiecznych zachowań w drodze - do i - ze szkoły.


 2017-09-07
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w Nowym Dworze Gdańskim w okolicach sklepu ,,NETTO”  roweru marki ,,Victoria”. Rower typu górskiego, koloru czerwono-czarnego o rozmiarze felg 26. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z KPP w Nowym Dworze Gdańskim.


 2017-09-01
Nowy Dwór Gdański,
Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego wręczyli wyprawki szkolne kilkunastu dzieciom z powiatu nowodworskiego.


 2017-08-31
Stegna,
Policjanci zatrzymali 19-latka, który usiłował dokonać kradzieży pieniędzy z otwartej kasetki mieszczącej się za barem w jednym ze stegieńskich lokali gastronomicznych. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie innych kradzieży w Krynicy Morskiej. Grozi mu do 5 lat więzienia.


 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwość”. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu blisko 300 kierowców. Jeden z nich złamało prawo jadąc pod wpływem alkoholu.


 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z krynicy Morskiej promowała akcję profilaktyczno–edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej Instytutu Oceanografi Uniwersytetu Gdańskiego, wolontariusze WWF-Foki, strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana", funkcjonariusze Straży Granicznej przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


 2017-08-21
Nowy Dwór Gdański,
Wakacje zbliżają się ku końcowi. Upalna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Wiele osób gorące dni spędza wypoczywając aktywnie, również nad wodą, i uprawiając sporty wodne. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji wodnej z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.


 2017-08-18
Nowy Dwór Gdański,
MSWiA  Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,
W związku z przejściem frontu burzowego nad terenem województwa pomorskiego ostrzeżenie wg. IMGW o burzach 2 i 3 stopnia. Zjawisko rozpoczęło się ok godziny 22 na terenie powiatów południowo – zachodnich, przesuwając się na północy – wschód.


 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,
Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.


 2017-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Armando w Mikoszewie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-08-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Oddziałów Prewencji z Gdańska zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 23-letni mieszkaniec Brodnicy od trzech lat ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj, by uniknąć zatrzymania, próbował ukryć się w stawie. Mężczyzna poszukiwany był za włamania. W więzieniu spędzi najbliższe 15 miesięcy .


 2017-07-31
Nowy Dwór Gdański,
W piątek w sali konferencyjnej muzeum żuławskiego odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 19 policjantów. W uroczystościach uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.


 2017-08-02
Nowy Dwór Gdański,
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.