2014-10-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przyłączyli się do kampanii społecznej pod hasłem: „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Akcja skierowana jest do osób mogących bezpośrednio wpłynąć na zachowanie kierowców – a więc do ich bliskich i przyjaciół. Kampanię organizują wspólnie policja i Fundacja PZU.


 2014-10-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło dziś rano w miejscowości Gozdawa. W przydrożne drzewo uderzył mercedes ML. Kierujący nim 58 – latek był trzeźwy. Do szpitala trafiła pasażerka pojazdu. Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów, szczególną ostrożność i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach.


 2014-10-17
Nowy Dwór Gdański,
Złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów zarzucają policyjni śledczy mężczyźnie zatrzymanemu wczoraj w nadmorskiej Stegnie. W trakcie policyjnej kontroli vw golfa, okazało się, że auto nie jest dopuszczone do ruchu, a siedzący za jego kierownicą 48 - latek nie zastosował się do sądowego zakazu. Za to, że go złamał grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Za wykroczenia drogowe policjanci ukarali go mandatami karnymi.


 2014-10-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki włączyli się do akcji „Pozwól do siebie dojechać”. W jej ramach chcą przypomnieć mieszkańcom jak ważne dla nich samych jest właściwe oznakowanie posesji. W wielu przypadkach jego brak może wydłużyć czas dotarcia pomocy do potrzebujących. Zasygnalizowanie tej problematyki  było tematyką wczorajszego spotkania policjantek z dziećmi z Drewnicy.


 2014-10-16
Nowy Dwór Gdański,
Maluchy z Drewnicy wiedzą jak być bezpiecznym w drodze do szkoły. Zajęcia utrwalające bezpieczne zachowania na drodze przeprowadziły z nimi wczoraj policjantki z nowodworskiej prewencji. Funkcjonariuszki przypomniały  pierwszoklasistom zasady i przepisy dotyczące  prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym. W nagrodę za dzielność i aktywność drewnickie dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez portal mierzeja.pl


 2014-10-15
Nowy Dwór Gdański,
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.


 2014-10-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali w sprawie dwóch nietrzeźwych matek mających pod opieką małe dzieci. Niepokojące sygnały dotarły do funkcjonariuszy od pracowników socjalnych i przypadkowych świadków. Po interwencjach dzieci trafiły pod opiekę rodzin. Sprawy pijanych matek trafią do sądu rodzinnego.


 2014-10-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali skradzione auto. Warta 100 tys. złotych toyota avensis powróciła do właściciela już na drugi dzień po tym, jak została skradziona z terenu powiatu kartuskiego. Funkcjonariusze nadal pracują przy sprawie i sprawdzają jej szczegółowe okoliczności.


 2014-10-13
Nowy Dwór Gdański,
Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie 55 – latek, który trafił za kraty policyjnej celi. Będąc w tym stanie mężczyzna kierował vw golfem. Dalszą jazdę uniemożliwił mu wracający ze służby funkcjonariusz krynickiej placówki Straży Granicznej. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 55 – latek wcale nie posiada uprawnień do kierowania i był już karany za kierowanie pojazdami w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-10-13
Nowy Dwór Gdański,
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.


 2014-10-10
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut uszkodzenia części rzeźby zatytułowanej „Tuga” zdobiącej centrum Nowego Dworu Gdańskiego przedstawili policyjni śledczy 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu. Policjanci podejrzewają mężczyznę o zniszczenie elementów makiety przedstawiającej żuławskie miasto. Wartość powstałych szkód właściciel oszacował na kwotę 2 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od  3 miesięcy do 5 lat.


 2014-10-10
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci prowadzą dochodzenie dotyczące prezentowania treści pornograficznych małoletnim. Śledczy poszukują świadków, którzy pomogą ustalić tożsamość podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny. Osoby, które mogą przyczynić się  ustalenia tożsamości mężczyzny proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z nowodworską jednostką policji pod numerem telefonu 55 246 9230. Możliwe jest również kontaktowanie się z policjantami za pomocą poczty mailowej:kppndg@pomorska.policja.gov.pl


 2014-10-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut kradzieży pieniędzy i zegarka mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. 28 – latek podejrzany jest o okradzenie przypadkowo poznanych mężczyzn na łączną kwotę 770 złotych. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Za działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara więzienia na okres od 0,5 do 7,5 roku.


 2014-10-09
Nowy Dwór Gdański,
Sztutowskie maluchy rozmawiały z policjantką o bezpieczeństwie w drodze do przedszkola. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpieczeństwa, za co otrzymały w nagrodę odblaskowe breloczki ufundowane przez portal mierzeja.pl. Pochwały należą się również rodzicom sztutowskich przedszkolaków, którzy nie bagatelizując kwestii bezpieczeństwa małych pieszych, z własnych funduszy zakupili dla każdej grupy odblaskowe kamizelki. Dzięki nim sztutowskie przedszkolaki „świecą przykładem” podczas pieszych wycieczek.


 2014-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Okradzenie kilku zieleńców i rabatek w Nowym Dworze Gdańskim zarzucają nowodworscy śledczy 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu. W nocy z czwartku na piątek zginęło z nich kilkadziesiąt sztuk nowo posadzonych roślin. Jeszcze w piątek policjanci zatrzymali podejrzanego o ich kradzież mężczyznę,  a w jego domu znaleźli wyrwane i skradzione pod osłoną nocy krzewy. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 – miesięcy do 5 lat.


 2014-10-06
Nowy Dwór Gdański,
2,7 promila alkoholu miał w organizmie 48 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Będąc w tym stanie mężczyzna siadł za kierownicę ciągnika rolniczego i podróżował nim po miejscowości Jazowa. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę i niebawem skierują jego sprawę do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-10-06
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwych rowerzystom. Obaj to mieszkańcy powiatu nowodworskiego i obaj mieli w organizmach po około 2 promile alkoholu.  Pierwszy z nich podróżował w tym stanie po ruchliwej krajowej „siódemce”.  Funkcjonariusze apelują do rowerzystów o odpowiedzialne, zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem uczestnictwo w ruchu drogowym.


 2014-10-03
Nowy Dwór Gdański,
Wypadek cysterny przewożącej paliwa płynne był tematem ćwiczeń służb ratowniczych jakie odbyły się wczoraj w powiecie nowodworskim. Ciężarówka z paliwem na skutek zasłabnięcia kierowcy wjechała w dwóch rowerzystów i zjechała do rowu. Doszło też do zapłonu paliwa. Symulacja tak poważnego w skutkach zdarzenia pozwoli zarówno policjantom, strażakom, ratownikom medycznym, jak i innym służbom i instytucjom powiatu być dobrze przygotowanym do współpracy podczas rzeczywistych zdarzeń.


 2014-10-03
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przedstawią policjanci 21 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając prawie 2 promile alkoholu siadł za kierownicę vw golfa i podróżując w tym stanie autem zakończył przejażdżkę na przydrożnym znaku drogowym i drzewie. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-10-02
Nowy Dwór Gdański,
Mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego mają od wczoraj dwóch nowych dzielnicowych. Zgodnie z rozkazem szefa nowodworskich mundurowych zmiany na tych stanowiskach nastąpiły w obu miejskich rejonach. Zarówno funkcjonariuszom, jak i mieszkańcom ich dzielnic życzymy owocnej współpracy.


 2014-10-01
Nowy Dwór Gdański,
Do policyjnych działań propagujących bezpieczeństwo pieszych na drodze włączył się portal internetowy www.mierzeja.pl. Wspierając akcję, jego właściciel zakupił i przekazał odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców nadmorskich miejscowości w trakcie policyjnych pogadanek o ruchu drogowym.


 2014-10-01
Nowy Dwór Gdański,
asp. sztab. Waldemar Mazella dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w policyjnej formacji przesłużył 25 lat. Wczoraj przeszedł na zasłużoną emeryturę. Za dotychczasową współpracę w trakcie uroczystego pożegnania dziękowali mu policjanci i pracownicy nowodworskiej jednostki.


 2014-09-29
Nowy Dwór Gdański,
Najbliższy rok za kratami więziennej celi spędzi 50 – latek zatrzymany w piątek przez policjantów. Funkcjonariusze legitymowali go w Krynicy Morskiej, gdzie interweniowali w związku ze zgłoszeniem o wszczynającym awantury mężczyźnie. Okazało się, że agresor jest poszukiwany przez organy ścigania listem gończym i ma niezwłocznie trafić do najbliższego zakładu karnego. Policjanci doprowadzili go tam już kolejnego dnia.


 2014-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał wczoraj 30 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego.  Policjanci podejrzewają go o kradzież podkaszarki i piły spalinowej z pomieszczenia gospodarczego w miejscowości Łaszka (gm. Sztutowo). Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Za działanie w warunkach powrotu do przestępstwa sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres od 2 lat do 15.


 2014-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na krajowej „siódemce”, gdzie doszło do kolizji trzech aut. Na szczęście żaden z jej uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się natomiast, że sprawca zdarzenia w ogóle nie posiadał prawa jazdy, a samochód którym kierował nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień policjanci ukarali 24 – latka z powiatu elbląskiego mandatem na kwotę 1000 złotych.


 2014-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego podejrzewanemu o dwukrotne uszkodzenie elewacji jednej z kamienic. Niedawno pomalowane ściany budynku zostały oszpecone napisami różnej treści. Koszt naprawy powstałych w ten sposób uszkodzeń wyceniono na ponad 5 tysięcy złotych. Za uszkodzenie cudzego mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu 2014. Akcja promująca zdrowy tryb życia i zrównoważony transport była dobrą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Uczestnicy spotkania mieli też okazję z bliska obejrzeć policyjne auto wykorzystywane na miejscach zdarzeń drogowych przez nowodworskich mundurowych.


 2014-09-18
Nowy Dwór Gdański,
Jutro od rana policjanci ruchu drogowego prowadzić będą zintensyfikowane kontrole na drogach powiatu nowodworskiego. Działania pod kryptonimem „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na drogach zagrożenia związane z przekraczaniem przez zmotoryzowanych dozwolonych prędkości. Prócz tego funkcjonariusze będą prowadzić kontrole między innymi: stanu trzeźwości kierowców, stosowania się przez nich i pasażerów do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz stanu technicznego aut. Działania zaplanowano w godzinach 6.00 - 22.00.  


 2014-09-17
Nowy Dwór Gdański,
Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który wykonując prace na polu wjechał ciągnikiem do rowu. Policjanci interweniowali wobec niego w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Żuławki (gm. Stegna). Śledczy skierują jego sprawę do sądu. Za kierowanie pojazdem w nietrzeźwym stanie grozi kara grzywny, ograniczenia wolości albo jej pozbawienia na okres 2 lat.


 2014-09-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny pracowali zajmowali się wyjaśnianiem kradzieży wartego prawie 700 złotych osprzętu do koni, który zginął z zagrody w Jantarze pod koniec sierpnia br. Śledczy ustalili, że związek ze sprawą ma 49 – letni mieszkaniec powiatu. Okazało się, że w noc kradzieży sprawca nie tylko zabrał osprzęt zwierzęcia, ale i urządził sobie nocną przejażdżkę na czworonogu przemieszczając się w ten sposób między miejscowymi lokalami.


 2014-09-10
Nowy Dwór Gdański,
  JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


 2014-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Na gorącym uczynku zatrzymali policjanci 53 – latka podejrzewanego o próbę wyłudzenia kredytu na sprzęt AGD w nowodworskich sklepach. Czujność sprzedawców i policyjna praca nie tylko zapobiegły oszustwu, ale i zakończyły się zatrzymaniem dwójki kolejnych osób związanych z tą sprawą. To 34 – letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego i 31 – letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. W trakcie zatrzymania okazało się, że ten ostatni poszukiwany jest listem gończym i jeszcze w piątek trafił do więzienia. Śledczy przedstawili całej trójce zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


 2014-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży z włamaniem do auta usłyszał 19 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież z samochodu narzędzi, aparatu fotograficznego oraz alkoholu i papierosów o łącznej wartości ponad 600 złotych. Jego sprawę śledczy skierują do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2014-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w Jantarze roweru tupu damka, koloru czarno - różowego, ze srebrnymi błotnikami i bagażnikiem. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.


 2014-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę kradzieży auta zakończyła się policyjna interwencja w Jantarze. Czujność jednego z mieszkańców i praca policjantów zapobiegły kradzieży wartego 50 tysięcy samochodu. Mężczyźni usłyszeli już wstępne zarzuty. Za usiłowanie kradzieży samochodu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Za karty policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn podróżujących fiatem ducato po nowodworskim powiecie. Na widok patrolu mundurowych mężczyźni porzucili auto i zaczęli uciekać. Po ich zatrzymaniu okazało się, że obaj są nietrzeźwi, ale żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. Dodatkowo policjanci ustalili, że auto, którym podróżowali zabrali z posesji bez zgody właściciela. Wczoraj śledczy przedstawili im policyjne zarzuty. Tylko za krótkotrwałe użycie auta grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.    


 2014-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, gdzie kierujący rowerem uderzył w włączający się do ruchu samochód i odjechał z miejsca. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze dotarli do podejrzanego o spowodowanie zdarzenia rowerzysty. To 39 – letni mieszkaniec powiatu. Badanie alkotestem wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.


 2014-09-02
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki czujności jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego i policyjnej pracy do właściciela wrócił motocykl, który zginął z posesji w Stegnie. Na prośbę znajomego kobieta użyczyła swojego garażu do przechowywania pojazdu. Jeszcze tego samego dnia dowiedziała się, że taki sam motor zginął w pobliskiej miejscowości. O wszystkim poinformowała policjantów. Wart 10 tysięcy złotych motocykl wrócił do właściciela. Sprawę podejrzanego o jego kradzież 27 – latka śledczy skierują do sądu.


 2014-09-02
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom samochodów. Obaj to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 61 i 62 lata. Obaj panowie już wkrótce usłyszą zarzuty kierowania po pijanemu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2014-09-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Krynicy Morskiej interweniowali w jednym z pensjonatów, gdzie awanturował się pijany mężczyzna. 45 – latek zniszczył sprzęt i groził zgłaszającej. Agresywne zachowanie mężczyzny nie ustało w trakcie doprowadzenia do policyjnej jednostki. Nietrzeźwy próbował uderzyć i wulgarnie znieważył funkcjonariuszkę. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi mężczyzna usłyszał policyjne zarzuty. Za zniszczenie laptopa, groźby karalne i znieważenie policjantki odpowie przed sądem.


 2014-08-29
Nowy Dwór Gdański,
  Wzorem lat ubiegłych z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci rozpoczynają działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszych dniach września funkcjonariusze ruchu drogowego weryfikować  będą oznakowanie dróg i zabezpieczeń w rejonach placówek oświatowych. Policjanci odwiedzą też najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przypomną maluchom zasady bezpiecznego przemieszczania się po szlakach komunikacyjnych.


 2014-08-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na krajowej „siódemce”, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów. Mundurowi zatrzymali sprawcę drogowego zdarzenia, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że 33 – latek w ogóle nie posiada prawa jazdy. Za jazdę w nietrzeźwym stanie odpowie przed sądem. Za spowodowanie kolizji i kierowanie bez uprawnień policjanci ukarali go mandatami na łączną kwotę 1000 złotych. Wczoraj około południa dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na krajowej „siódemce” na wysokości miasta.


 2014-08-28
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki czujności jednego z mieszkańców i pracy mundurowych za kraty policyjnej celi trafił 18 – latek podejrzewany o uprawę marihuany.  Niedozwolone rośliny posadzone w doniczkach znalazły w przydrożnym rowie wnuczki zgłaszającego. Sprawą zajęli się policjanci. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zabezpieczyli konopie indyjskie i zatrzymali podejrzanego o ich uprawę mieszkańca powiatu nowodworskiego.


 2014-08-27
Nowy Dwór Gdański,
Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.


 2014-07-27
Nowy Dwór Gdański,
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.


 2014-08-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali elementy oświetlenia kombajnu skradzione dwa tygodnie temu w miejscowości Wiśniówka (gm. Stegna). Z maszyny rolniczej zginęły lampy i tzw. „koguty” warte 700 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 21- latka podejrzewanego o ich kradzież. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
O włamania do pomieszczeń i kradzież co najmniej 6 rowerów podejrzewany jest 19 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany wczoraj przez policjantów. Łączna wartość skradzionych przez sprawcę jednośladów to około 4,5 tysiąca złotych. Jeszcze wczoraj mężczyzna usłyszał wstępne policyjne zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
Poszukiwanego listem gończym 54 – latka zatrzymali wczoraj policjanci w Krynicy Morskiej. Funkcjonariusze zastali go w jednym z lokali w nadmorskim kurorcie. Za uchylanie się od płacenia alimentów mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Krynicy Morskiej interweniowali w okolicy jednego z klubów, gdzie miało dojść do szamotaniny między mężczyznami. W trakcie interwencji jeden z obecnych na miejscu mężczyzn ubliżał funkcjonariuszom i ich znieważał. To 20 – letni mieszkaniec Trójmiasta. W niedzielę mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia policjantów. Grozi za to  kara pozbawienia wolności do roku.


 2014-08-26
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Obaj to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 44 i 36 lat. Obaj już wkrótce usłyszą zarzuty kierowania po pijanemu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2014 r.