2016-02-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę nielegalnego poboru energii, do którego dochodziło w jednym z mieszkań w powiecie nowodworskim. Śledczy ustalili, że prąd docierający do urządzeń elektrycznych w mieszkaniu pochodzi z przewodów nielegalnie podłączonych do źródła prądu. W tej sprawie zarzuty usłyszało dwoje mieszkańców powiatu nowodworskiego. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  


 2016-02-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uczestniczyli w uroczystościach 70 – lecia powstania sztutowskiej szkoły. Dla najmłodszych, mundurowi przygotowali stoisko z służbowym sprzętem i przekazali uczniom antydopalaczowe plany zajęć. Spotkanie z kadrą pedagogiczną, absolwentami szkoły i mieszkańcami powiatu było dobrą okazją do wymiany spostrzeżeń na temat bezpieczeństwa w rejonie. O zagrożenia w miejscach zamieszkania policjanci pytali respondentów za pomocą specjalnie przygotowanej ankiety.


 2016-02-08
Nowy Dwór Gdański,
Odpowiedzialnością za przestępstwo i zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy zakończyła się dla 26 – letniego kierującego kontrola drogowa. Policjanci zatrzymali kierowcę vw passata w ramach rutynowej kontroli. Okazało się, że mężczyzna usiadł za kierownicę auta pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie na okres do 2 lat .


 2016-02-05
Nowy Dwór Gdański,
W całej Polsce odbywają się konsultacje, spotkania i debaty dot. mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. To przedsięwzięcie stanowi priorytet, zarówno Komendanta Głównego Policji, jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji.


 2016-02-04
Nowy Dwór Gdański,
Już za tydzień pomorscy uczniowie rozpoczną ferie zimowe. Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież będą miały okazję do regeneracji sił, relaksu i zabawy. Policjanci z nowodworskiej prewencji radzili uczniom jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw zimy i ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnym zachowaniem. Spotkanie w szkole było też dobrą okazją do wymiany z kadrą szkolną spostrzeżeń na temat bezpieczeństwa w rejonie.


 2016-02-04
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawcę przywłaszczenia kół aluminiowych wartych tysiąc dwieście złotych. Części zostały zdemontowane z uszkodzonego samochodu bez zgody właściciela i zastawione w zamian za pożyczkę w jednym z elbląskich lombardów. Policjanci przedstawili już zarzut przywłaszczenia 30 - latkowi z powiatu nowodworskiego.


 2016-02-04
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm użytkownikom dróg którzy złamali sądowe zakazy. Obaj to mężczyźni z powiatu nowodworskiego, a jeden z nich zgodnie z wyrokiem sądu nie może kierować pojazdami do 2023 roku. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do trzech lat.  


 2016-02-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki pracują nad wdrożeniem map zagrożeń bezpieczeństwa. Mają one pozwolić rzetelnie i czytelnie zidentyfikować skalę i rodzaj zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie nowodworskim. Istotnym elementem mającym wpłynąć na ich kształt są oczekiwania lokalnej społeczności. W tym celu przez najbliższy miesiąc funkcjonariusze będą rozmawiać z mieszkańcami,  przedstawicielami różnych instytucji oraz współpracujących służb o ich propozycjach dotyczących tworzenia lokalnych map zagrożeń.


 2016-01-29
Nowy Dwór Gdański,
Na zasłużoną emeryturę po długoletniej służbie odeszło dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Asp. sztab. Zygmunta Sienkiewicza i asp. sztab. Jerzego Kwiatkowskiego po żegnała załoga nowodworskiej jednostki. W imieniu funkcjonariuszy życzenia i podziękowania za lata wspólnej służby złożyli insp. Wacław Łokuciewski i mł. insp. Tomasz Pawlak.


 2016-01-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali telefon komórkowy skradziony na szkodę jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Kobieta kupiła wart 1500 złotych telefon za pośrednictwem Internetu, lecz zamiast urządzenia otrzymała wypełnioną papierami przesyłkę. O wszystkim poinformowała policjantów. Funkcjonariusze odzyskali sprzęt i ustalili, że związek z przestępstwem ma nieuczciwy kurier. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2016-01-21
Nowy Dwór Gdański,
Dziś i jutro w całym kraju obchodzone są wyjątkowe święta. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wspaniałe okazje do tego by podziękować bliskim seniorom za opiekę jaką otaczają rodziny i życzyć im wszystkiego co najlepsze. W trosce o bezpieczeństwo starszych osób, policjanci przypominają o zagrożeniach czyhających na seniorów ze strony oszustów, a wszystkich odwiedzających w tych dniach swoich dziadków, namawiają do tego, aby spotkania z bliskimi wykorzystać również do rozmowy o bezpieczeństwie seniorów.     


 2016-01-21
Nowy Dwór Gdański,
Krynicka kampania społeczna pod hasłem „Stop Przemocy i Dopalaczom”, w której udział brali policjanci, dobiegła końca. Celem przedsięwzięcia było informowanie i uświadamianie młodszych i starszych mieszkańców Krynicy Morskiej w zakresie zagrożeń wiążących się z przemocą i dopalaczami.  W uroczystym finale przedsięwzięcia jego organizatorzy i partnerzy zawiązali antydopalaczową i antyprzemocową koalicję, w ramach której zobowiązali się do dalszej współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom w lokalnym środowisku.


 2016-01-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu rodzinnego sprawę 16 – latka podejrzewanego o włamanie do jednego z domów w Stegnie. Z pomieszczeń zginął sprzęt elektroniczny o wartości 600 złotych. Okazało się, że za sprawą stoi nastolatek poszukiwany przez sąd rodzinny z powodu samowolnego oddalenia się z ośrodka wychowawczego. Funkcjonariusze zatrzymali nieletniego i odzyskali skradziony sprzęt.


 2016-01-11
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci interweniowali wobec dwóch nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach powiatu nowodworskiego. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu w wieku 67 i 19 lat. Starszy z nich mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodami osobowymi, spowodował kolizję. Samochody, którymi kierowali nietrzeźwi trafiły na policyjny parking. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na okres do dwóch lat.


 2016-01-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o udział w rozboju, do którego doszło w miejscowości Drewnica. Zamaskowani sprawcy wtargnęli do sklepu, sterroryzowali dwie kobiety i ukradli pieniądze oraz alkohol o łącznej wartości prawie 1000 złotych. Intensywna praca policjantów doprowadziła do zatrzymania 25 i 28 – latka podejrzanych o przestępstwo. Na wniosek prokuratora z prokuratury malborskiej sąd zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt. Dziś rano policjanci przekonwojowali ich do aresztu.


 2016-01-07
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano na drodze wojewódzkiej nr 502. Na wysokości miejscowości Cyganka zderzyły się samochód osobowy z ciężarówką. Do szpitala przetransportowana została śmigłowcem 22 – letnia kierująca peugeotem. Ruch kołowy w tym miejscu był zablokowany przez około trzy godziny. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.


 2016-01-05
Nowy Dwór Gdański,
Setki przeprowadzonych przez policjantów działań kontrolnych, współpraca ze społeczeństwem na poziomie zwalczania agresji drogowej oraz profilaktyki społecznej przynosi kolejne pozytywne efekty. Pomimo wciąż rosnącej na naszych drogach liczby pojazdów oraz bardzo tłumnego odwiedzania nas przez turystów w sezonie letnim, Pomorzanie mogą czuć się bezpieczniej. Na naszych drogach doszło do spadku zarówno liczby wypadków drogowych, jak również ich negatywnych skutków.


 2016-01-04
Nowy Dwór Gdański,
Uratowanie życia duszącemu się niemowlęciu, szybka pomoc tonącemu mężczyźnie, ewakuowanie rodzin z płonącego budynku czy wyciągnięcie nieprzytomnego mężczyzny z zakleszczonego auta – to tylko niektóre czyny, w których funkcjonariusze służb podległych MSWiA wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody.


 2016-01-04
Nowy Dwór Gdański,
W jednym z przydrożnych rowów znalazła swój finał jazda nietrzeźwego kierującego vw golfem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat oraz wysoka kara finansowa.  


 2016-01-04
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego zakończyła się policyjna kontrola osobowego renault. Wewnątrz auta funkcjonariusze znaleźli woreczki z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-12-30
Nowy Dwór Gdański,
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.


 2016-01-29
Nowy Dwór Gdański,
Po 32 latach przepracowanych w mundurze, ze służbą pożegnał się insp. Wacław Łokuciewski, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim. W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski i jego pierwszy zastępca insp. Marian Szlinger. Po przekazaniu jednostki przez dotychczasowego komendanta, pełnienie obowiązków na tym stanowisku powierzono mł. insp.Tomaszowi Pawlakowi.   


 2015-12-18
Nowy Dwór Gdański ,
Nowodworscy policjanci mają nowy radiowóz. Kluczyki do Skody Yeti na ręce szefów mundurowych insp. Wacława Łokuciewskiego i mł. insp. Tomasza Pawlaka przekazali przedstawiciele samorządów: powiatu nowodworskiego oraz gmin Stegna i Nowy Dwór Gdański. Auto już dziś trafi do funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Stegnie.


 2015-12-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przestrzegali młodzież przed zagrożeniami związanymi z substancjami psychoaktywnymi. Warsztatowe zajęcia w tym zakresie odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowym Dworze Gdańskim. Wspólnie z nauczycielem, mundurowi chcieli uświadomić uczniom jak wielkie ryzyko wiąże się z choćby jednorazową próbą zażycia nielegalnych środków.


 2015-12-14
Nowy Dwór Gdański,
Odpowiedzialność nieletnich za popełniane czyny zabronione była tematem przewodnim lekcji z policjantem, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Szóstoklasiści dowiedzieli się, że choć jeszcze nie są dorośli  - za swoje niektóre zachowania mogą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i dla Nieletnich. W czasie spotkania funkcjonariusz przestrzegł również młodzież przed szkodliwością nowych narkotyków czyli tzw. dopalaczy.


 2015-12-14
Nowy Dwór Gdański,
Dla 22 – latka z powiatu nowodworskiego, policyjna kontrola auta zakończyła się zarzutem posiadania narkotyku. W samochodzie, którym kierował funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-12-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci spotkali się z uczniami krynickiej szkoły. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi kryniczanami mundurowi o bezpieczeństwie komunikacyjnym. Zajęcia zaplanowano tak, by maluchy mogły przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktyce na przejściu dla pieszych tuż przy szkole. Policjanci przekazali dzieciom kamizelki odblaskowe ufundowane na ten cel przez miejscową Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


 2015-12-08
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut nielegalnego posiadania broni gazowej przedstawili policjanci 38 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna został zatrzymany  przy jednym z klubów muzycznych po tym, jak zaobserwowano, że ma przy sobie przedmiot przypominający broń. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat.


 2015-12-07
Nowy Dwór Gdański,
Na trzy miesiące utracił uprawnienia do kierowania 60 – letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Siedząc za kierownicą osobowej toyoty, mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, policjanci ukarali mężczyznę punktami karnymi i mandatem w kwocie 400 złotych.


 2015-12-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano w Ostaszewie. Po potrąceniu przez samochód do szpitala trafił 29 – letni mieszkaniec powiatu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-12-01
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem 29 – latka zakończyła się nocna interwencja policjantów. Funkcjonariuszy zaniepokoiło nerwowe zachowanie mężczyzny na widok radiowozu. Okazało się, że prokuratura malborska poszukuje go od blisko roku listem gończym. Dziś policjanci doprowadzą go 29 – latka do  zakładu karnego.


 2015-12-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru, który został skradziony jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Wart 700 złotych jednoślad zginął z ulicy Konopnickiej w minioną niedzielę. Wczoraj śledczy przedstawili zarzut kradzieży 57 – letniemu mężczyźnie, a rower wrócił do rąk prawowitej właścicielki. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


 2015-11-30
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przypominają o utrudnieniach z jakimi mierzyć się muszą w okresie zimowym użytkownicy dróg. Choć warunki pogodowe dotychczas łaskawie traktują kierowców, w niedzielny poranek na trasach powiatu nowodworskiego można już było doświadczyć pierwszych niedogodności związanych ze śliską nawierzchnią drogi. Przekonał się o tym kierowca osobowego renault, który wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze przypominają o prawidłowym przygotowaniu do zimowych podróży.  


 2015-11-27
Nowy Dwór Gdański,
Za kierowanie pojazdem w nietrzeźwym stanie odpowie 23 – latek z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna kierował oplem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowiedzialna reakcja mieszkańców i współpraca z policjantami udaremniła dalszą podróż nietrzeźwego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.


 2015-11-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączają się w kampanię „16 dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet”, która trwać będzie od dziś do 10 grudnia. W tych dniach mundurowi z nowodworskiej jednostki zaplanowali dyżury, w trakcie których będą informować o dostępnych możliwościach i sposobach ochrony przed ewentualnymi aktami różnego rodzaju przemocy.


 2015-11-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci udaremnili dalszą podróż nietrzeźwemu kierującemu. 56 – latek siedzący za kierownicą vw golfa miał w organizmie 2 promile alkoholu. Okazało się, że złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 5 lat i wysoka kara finansowa.  


 2015-11-24
Nowy Dwór Gdański,
W Krynicy Morskiej trwa kampania „Stop przemocy i dopalaczom”. Przedsięwzięcia profilaktyczne podejmowane w ramach dwumiesięcznego cyklu mają wspólny cel: informować o zagrożeniach związanych z używaniem przemocy i dopalaczy i uczyć skutecznie się przed nimi chronić. W piątkowe wydarzenie - koncert terapeuty Sławka Pyrko pt. „Rozmowy o życiu” dedykowane uczniom krynickiej szkoły, włączyli się policjanci i przedstawiciele lokalnego samorządu. Mł. insp. Tomasz Pawlak przekazał młodzieży antydopalaczowe plany zajęć przygotowane w tym celu przez właściciela portalu internetowegowww.mierzeja.pl.  


 2015-11-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączyli się w obchody II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Do wspólnego uczczenia tego dnia zaprosili przedstawicielkę mundurowych uczniowie, nauczyciele i  dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim.  Uroczysty apel z udziałem przedstawicieli władz miasta, służby zdrowia, policji i dyrekcji szkoły był wspaniałą okazją do przypomnienia dzieciom praw gwarantowanych ich przez polskie prawo i międzynawową konwencję.  


 2015-11-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w nadmorskiej Stegnie. 12 - latka została potrącona przez samochód na drodze wojewódzkiej nr 501. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców pojazdów, jak i do pieszych o zgodne z przepisami i ostrożne uczestnictwo w ruchu drogowym.


 2015-11-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi łatwowierność starszych i samotnych osób. Podszywając się pod członków rodziny, pracowników a nawet funkcjonariuszy policji, przestępcy manipulują swoimi ofiarami i mimo szeroko prowadzonych akcji profilaktycznych, nadal okradają je z dużych sum pieniędzy. Nowodworscy śledczy pracują aktualnie przy zdarzeniu, gdzie ofiarą takiego oszustwa padła 82 – letnia mieszkanka powiatu. W związku z sygnałami o próbach tego typu oszustw mundurowi ostrzegają i radzą jak zachować się w takich sytuacjach. 


 2015-11-13
Nowy Dwór Gdański,
Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Główny Policji wyróżnił specjalnym podziękowaniem i nagrodą finansową pracownicę nowodworskiej jednostki, panią Karolinę Gumułę. Podziękowanie dla pani Karoliny uroczyście wręczył wczoraj komendant nowodworskiej jednostki Policji insp. Wacław Łokuciewski.


 2015-11-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj a w centrum Nowego Dworu Gdańskiego. Na przejściu dla pieszych zderzyło się dwoje rowerzystów. Do szpitala w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem 59 – letnią mieszkankę powiatu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą nowodworscy śledczy.


 2015-11-12
Nowy Dwór Gdański,
27 – latek z powiatu nowodworskiego zatrzymany dziś rano za kierownicą samochodu odpowie za dwukrotne złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wczoraj nad ranem policjanci zatrzymali go za kierownicą bmw i pomimo tego, że już raz naraził się na odpowiedzialność karną - dziś rano ponownie siadł za kierownicę innego auta. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali telefon komórkowy, który zginął pod koniec października nastolatkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą mogą mieć czternastolatkowie, którzy wykorzystali moment wysunięcia się urządzenia z kurtki właściciela i przywłaszczyli wart 500 złotych telefon.  Policjanci odzyskali już urządzenie, a sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.


 2015-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Odpowiedzialnością za przestępstwo, zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy i mandatem karnym zakończyła się dla 48 – letniego kierującego kontrola drogowa. Policjanci zatrzymali kierowcę mazdy, bo jechał za szybko. Okazało się, że mężczyzna usiadł za kierownicę auta pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie na okres do 2 lat .


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański,
Scenariusz policyjnych ćwiczeń dowódczo - sztabowych przeprowadzonych w nowodworskim budynku Żuławskiego Banku Spółdzielczego zakładał pojawienie się ładunku wybuchowego w jednym z pomieszczeń. Zaraz po potwierdzeniu niepokojącego sygnału, sprawnie ewakuowano pracowników i klientów  placówki. Ulica Sikorskiego na wysokości banku została zablokowana. Na miejscu pojawiła się policja i inne służby, które współpracują ze sobą w przypadku podobnych zdarzeń.


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański,
Ostaszewska grupa PaT obchodziła swoje pierwsze urodziny. Do wspólnego, uroczystego świętowania tej chwili młodzi artyści zaprosili wiele sprzyjających im w minionym roku osób, w tym policjantów z nowodworskiej jednostki. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań, premiery nowego przedstawienia, wspólnej zabawy i pysznego urodzinowego tortu. Funkcjonariusze wręczyli młodzieży antydopalaczowe plany zajęć i długopisy przekazane przez właściciela portalu www.mierzeja.pl.


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej „siódemce” w sobotnią noc. W zdarzeniu uczestniczyli kobieta i mężczyzna podróżujący vw golfem. Oboje z ogólnymi potłuczeniami trafili do szpitala. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że w czasie zdarzenia za kierownicą samochodu siedział 32 – letni mężczyzna, który był nietrzeźwy i dodatkowo nie posiada uprawień do kierowania pojazdami. Nowodworscy śledczy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na krajowej „siódemce” w miejscowości Dworek. Informacja o przewróconym na dach aucie i dwóch osobach rannych dotarła do policjantów przed godziną 1.00 w nocy. Już po chwili na miejscu pracowali policjanci, strażacy i załoga karetki pogotowia.


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański ,
Zarzuty uprawy konopi i posiadania marihuany przedstawili policjanci 35 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 170 gram suszu roślinnego. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2015-11-06
Nowy Dwór Gdański,
Informujemy, że od początku listopada 2015 w związku ze zmianą organizacji funkcjonowania Posterunku Policji w Krynicy Morskiej  posterunek ten funkcjonować  będzie do odwołania na zasadzie punktu przyjęć interesanta. DzielnKomenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2016 r.