2014-04-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Posterunku Policji w Stegnie prowadzą czynności w sprawie odnalezienia roweru tupu górskiego, koloru biało – niebieskiego z czerwonymi napisami „FOLTA” i „DACON 506”.


 2014-04-17
Nowy Dwór Gdański,
W nowodworskim Gimnazjum nr 1 rozegrany został gminny etap tegorocznej edycji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pod okiem pedagogów i policjantów uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański rywalizowali na torach przeszkód, w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i w zakresie wiedzy z ruchu drogowego. Najlepsi zakwalifikowali się do powiatowego etapu turnieju.


 2014-04-17
Nowy Dwór Gdański,
Kłusownictwo na Wiśle zarzucają policyjni śledczy 63 - latkowi zatrzymanemu wczoraj wieczorem w okolicy miejscowości Palczewo. Policjanci i funkcjonariusze Straży Rybackiej z Malborka w trakcie wspólnej służby kontrolowali  mężczyznę, który łowił ryby z łodzi za pomocą rybackiego sznura. Okazało się, że używał narzędzia rybackiego pomimo braku uprawnień do rybactwa. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2014-04-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Nowym Dworze Gdańskim. 13 – letnia mieszkanka powiatu na przejściu dla pieszych została potrącona przez kierującego vw golfem.  Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zarówno do pieszych, jak i kierowców o zachowanie na drogach szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów dotyczących ruchu drogowego.  


 2014-04-09
Nowy Dwór Gdański,
Kradzież kabli elektrycznych z jednego z ośrodków wypoczynkowych w Stegnie zarzucają śledczy 49 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Z zewnętrznych ścian budynku zginęły przewody warte 1500 złotych. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę już pięć dni po kradzieży. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-04-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło dziś rano w powiecie nowodworskim. Po uderzeniu auta w drzewo na miejscu zginął młody mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Czynności na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Malborku. Ruch na tym odcinku trasy odbywał  się wahadłowo.


 2014-04-03
Nowy Dwór Gdański,
Wspólna służba policjantów i strażników rybackich zakończyła się zatrzymaniem 24 – letniego mieszkańca powiatu malborskiego. Funkcjonariusze interweniowali wobec mężczyzny, który łowił ryby w obrębie ochronnym, a do tego używał „narzędzi kaleczących”. Ponadto podał fałszywe dane w trakcie kontroli. Za poławianie ryb w obrębie ochronnym i używanie do tego zabronionej metody grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.


 2014-04-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego o jakiego doszło dziś rano w miejscowości Rybina. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 502 z drogą łączącą miejscowości Cegielnia i Rybina zderzyły się dwa osobowe auta. Do szpitali przetransportowano z obrażeniami trzy osoby. Trwają ustalenia przyczyn zdarzenia.


 2014-04-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu pożaru, do którego doszło w miniony piątek w nadmorskiej Stegnie. Ogień strawił siedemdziesiąt balotów słomy. Ustalenia śledczych już w kilka godzin po zdarzeniu doprowadziły policjantów do mężczyzny mogącego mieć związek z podpaleniem słomy. Za niszczenie cudzego mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-04-01
Nowy Dwór Gdański,
Andrzejowi i Monice Kowalskim wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci ojca i teścia składają koleżanki i koledzy z Komendy Powiatowej Policji   w Nowym Dworze Gdańskim


 2014-03-31
Nowy Dwór Gdański,
Na kwotę 2500 złotych oszacowano wstępnie straty spowodowane działaniem trzech młodych mężczyzn zatrzymanych przez policjantów w piątkową noc. Funkcjonariusze zatrzymali ich po tym, jak uszkodzili budynek jednego ze sklepów w miejscowości Lubieszewo. Za takie działanie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-03-31
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadło trzech sprawców kradzieży metalowych elementów. Funkcjonariusze zatrzymali ich po tym jak okradli z przęseł ogrodzeniowych i innych elementów jeden z ośrodków wczasowych w Krynicy Morskiej. Wszyscy trzej to mieszkańcy powiatu lęborskiego. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-03-28
Nowy Dwór Gdański,
Podczas wczorajszego spotkania z przedstawicielką policyjnej prewencji szóstoklasiści z Nowego Dworu Gdańskiego poznali zasady odpowiedzialności prawnej za czyny zabronione. Popołudniu funkcjonariuszka spotkała się z ich rodzicami. Obie prelekcje dotyczyły szeroko pojmowanego bezpieczeństwa młodzieży, zagrożeń związanych z nastoletnim wiekiem, procedur związanych z postępowaniem w sprawach nieletnich, a także praw i obowiązków rodziców i dzieci. Tego typu spotkania to stały element profilaktyki prowadzonej w ramach współpracy pedagogów szkolnych z nowodworską policją.


 2014-03-27
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z klas o policyjnych profilach konkurowali w zakresie wiedzy o policyjnej formacji. Spośród 270 uczestników w trójce laureatów znalazł się uczeń współpracującej z nowodworskimi policjantami klasy mundurowej - Patryk. W klasyfikacji zespołowej klasa policyjna nowodworskiej szkoły zajęła 3 miejsce. Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, a nowodworskich uczniów przygotowywał do zawodów szef miejscowych policjantów – mł. insp. Wacław Łokuciewski.  


 2014-03-21
Nowy Dwór Gdański ,
Zarzuty nielegalnego połowu ryb usłyszało wczoraj dwóch mieszkańców powiatu elbląskiego. Policjanci i funkcjonariusze Straży Rybackiej zatrzymali ich w miejscowości Wierciny nad brzegiem rzeki Nogat. Pomimo braku uprawnień i w miejscu objętym ochroną mężczyźni łowili ryby siecią rybacką. Za ten czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet dwóch lat więzienia.


 2014-03-18
Nowy Dwór Gdański ,
Mandatem karnym ukarali policjanci 38 - latka, który podpalił trzcinowisko w miejscowości Płonina. Działanie ognia zniszczyło kilkadziesiąt arów trzcinowiska nadzalewowego. Wspólna praca dzielnicowego ze Sztutowa i kierownika Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” doprowadziła do ustalenia sprawcy wykroczenia już po tygodniu od zdarzenia. Policjanci przypominają, że wypalanie łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych, trzcinowisk lub szuwarów grozi kara aresztu lub grzywna.


 2014-03-20
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci ustalili sprawcę kradzieży drewna z terenu prywatnej działki w miejscowości Żelichowo w powiecie nowodworskim. Drewno o wartości co najmniej 500 złotych zniknęło z posesji pod koniec ubiegłego tygodnia. Funkcjonariusze ustalili że osobą mogącą mieć związek ze sprawą jest  40 - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Mundurowi odzyskali też skradzione drewno. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-03-17
Nowy Dwór Gdański ,
Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 25 - latkowi zatrzymanemu w piątek w trakcie policyjnej interwencji. Funkcjonariusze znaleźli przy nim lufkę i woreczek z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że to marihuana. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków.


 2014-03-12
Nowy Dwór Gdański ,
Prawie cztery godziny trwała policyjna interwencja związana z poszukiwaniem mężczyzny chcącego odebrać sobie życie. O zamiarze popełnienia samobójstwa poinformował on swojego znajomego telefonicznie, a ten zaalarmował policję. Funkcjonariusze znaleźli 40 - latka w nadmorskiej Stegnie po niespełna czterech godzinach  od uzyskania niepokojącej informacji . Był nietrzeźwy. Jeszcze tej samej nocy udzielono mu pomocy lekarskiej.


 2014-03-12
Nowy Dwór Gdański ,
Zarzut posiadania narkotyków przedstawili wczoraj policjanci 19 - latkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go po tym jak w trakcie kontroli znaleźli przy nim zawiniątko z susze roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. 19 - latkowi grozi za to kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-03-10
Nowy Dwór Gdański,
Okres wiosenny, zwłaszcza pogodne,  pełne słońca dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Taka aura sprzyja rowerowym przejażdżkom. W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów policjanci przypominają przepisy „na dwa koła”, apelują o ich przestrzeganie oraz zachowanie odpowiedzialności i zdrowego rozsądku zarówno przez młodych rowerzystów, jak i ich opiekunów.


 2014-03-07
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci ustalili złodziei wartych 600 złotych elementów metalowych, skradzionych w miniony piątek z budynku garażu w Ostaszewie. Sprawcami okazali się dwaj 15 - letni chłopcy, którzy swój łup sprzedali w punkcie skupu złomu. Policjanci skierują ich sprawę do sądu rodzinnego.


 2014-03-06
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci zatrzymali 19 - latka, który ukradł sklepowy wózek z jednego z nowodworskich marketów. Mężczyzna prowadził wózek jedną z głównych ulic miasta. Tłumaczył policjantom, że zabrał sprzęt, bo przyda mu się na zakupy w przyszłości. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-03-05
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci poszukują właściciela skrzynki z elektronarzędziami zabezpieczonej w trakcie czynności przy jednej ze spraw na terenie nadmorskiego Jantaru.  Jeżeli utraciłeś widoczny na zdjęciu sprzęt zgłoś się do funkcjonariuszy po jego odbiór.


 2014-03-05
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci ustalili sprawcę przywłaszczenia torby z zakupami, pieniędzmi i dokumentami, do jakiego doszło w poniedziałek w Nowym Dworze Gdańskim.  Właścicielka pozostawiła rzeczy tylko na moment przy wejściu do bloku. Po chwili już ich tam nie było. Funkcjonariusze ustalili, że torbę z zawartością zabrał kobiecie sąsiad. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a właścicielka odzyskała swoje dokumenty.


 2014-03-04
Nowy Dwór Gdański ,
Dzięki policjantom mieszkanka gminy Stegna odzyskała pieniądze skradzione jej w lutym br. w nadmorskiej Stegnie. 900 złotych wypadło jej z kieszeni na parkingu jednego ze sklepów. Zanim się zorientowała  banknotów już nie było. O wszystkim poinformowała policjantów. W minionym tygodniu policjanci dotarli do mężczyzny, które je zabrał. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, a pieniążki w całości wróciły do prawowitej właścicielki.


 2014-02-27
Nowy Dwór Gdański ,
Po policyjnej interwencji 26 - latek z powiatu nowodworskiego spędził noc za kratami policyjnej celi. Funkcjonariusze legitymowali go wczoraj w nadmorskim Sztutowie. Mężczyzna utrudniał  kontrolę i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy.  Policjanci znaleźli przy nim woreczek z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że to marihuana. Jej posiadaczowi grozi za to kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2014-02-26
Nowy Dwór Gdański,
Akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom skierowali dziś do sądu nowodworscy śledczy. Policjanci zarzucają im zniszczenie dziewięciu słupków hektometrowych ustawionych wzdłuż krajowej „siódemki”. Funkcjonariusze zatrzymali wandali już na drugi dzień po tym, jak doszczętnie połamali rozciągnięte na długości około kilometra słupki. Zarządca drogi oszacował straty na ponad 500 złotych . Za ten czyn obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.  


 2014-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę 21 - latka z powiatu nowodworskiego zatrzymanego na gorącym uczynku przestępstwa w miniony piątek. Mężczyzna najpierw okradł znajomego z telefonu komórkowego, a potem żądał pieniędzy za jego zwrot. Pokrzywdzony o wszystkim poinformował policjantów, a ci zatrzymali złodzieja w trakcie próby sfinalizowania transakcji. Dzięki funkcjonariuszom telefon powrócił do prawowitego właściciela, a 21 - latkowi grozi za ten czyn kara od pół roku nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 2014-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę czwórki małoletnich mieszkańców powiatu nowodworskiego, którzy w piątek wieczorem włamali się do jednego ze sklepów na terenie miasta.  Łupem młodych włamywaczy padły pieniądze i papierosy.  Dwóch z nich funkcjonariusze  zatrzymali w trakcie ucieczki z miejsca przestępstwa, a pozostali wpadli w ręce policjantów na drugi dzień. O losie trójki z nich zadecyduje teraz sąd rodzinny.  17 - latek odpowie za kradzież i włamanie jak osoba dorosła. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.  


 2014-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut posiadania narkotyków przedstawili policyjni śledczy 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak w trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli przy nim papierowe zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. 19 – latkowi grozi teraz kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-02-20
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie z liceum ogólnokształcącego w Nowym Dworze Gdańskim poznaje zasady odpowiedzialności za  popełnianie zabronionych czynów. W ramach corocznego cyklu spotkań opowiadają im o tym policjanci z nowodworskiej jednostki. Odwiedzając miejscowych stróżów prawa młodzi ludzie mają też okazję przyjrzeć się pracy mundurowych i dowiedzieć o perspektywach zawodowych i systemie doboru policyjnej formacji.  


 2014-02-20
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut składania fałszywych zeznań przedstawili wczoraj policjanci 46 - latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna twierdził, że skradziono mu motorower. Śledczy ustalili, że kilka dni wcześniej pojazd porzucił, a kradzież wymyślił, żeby nie płacić za parking, na którym zabezpieczyła go Policja. Za składanie fałszywych zeznań grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2014-02-18
Nowy Dwór Gdański,
Chcąc zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem Ministerstwo Sprawiedliwości - wzorem lat ubiegłych zainicjowało działania w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W dniach od 24 lutego do 1 marca 2014 r. każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się po poradę do specjalnych ośrodków pomocy, policjantów oraz innych instytucji społecznych. W akcję – jak co roku angażują się nowodworscy stróże prawa.


 2014-02-17
Nowy Dwór Gdański,
W Nowym Dworze Gdańskim trwają pierwsze warsztaty samoobrony dla kobiet pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”. Ich inicjatorzy: Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego oraz Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim zaprosili do uczestnictwa w zajęciach mieszkanki nowodworskiej gminy i miasta. Warsztaty prowadzi licencjonowany instruktor samoobrony - policjant z miejscowej jednostki.


 2014-02-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawców kradzieży pieca z domu w miejscowości Tuja. Złodziejami okazało się dwóch nastolatków z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że  pod nieobecność właścicieli nieletni włamali się do domu, odcięli piec i wywieźli go na taczce. Ich sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i dla nieletnich.


 2014-02-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nadmorskiej Stegny zatrzymali kierującego fordem modeno, który wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i przejściu dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się jeszcze, że kierowca nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Na koniec próbował wręczyć policjantom łapówkę w wysokości kilkuset  złotych za odstąpienie od wykonywanych czynności. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-02-12
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci podsumowali miniony rok. O ubiegłorocznych statystykach, przestępczości, najważniejszych sukcesach i priorytetach na kolejne 365 dni rozmawiali w trakcie odprawy rocznej. Pracę nowodworskich mundurowych  w 2013 roku pozytywnie ocenił obecny na odprawie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdański mł. insp. Zbigniew Maj.


 2014-02-07
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut nielegalnego połowu ryb usłyszał wczoraj 61 - latek z powiatu nowodworskiego. Policjanci i funkcjonariusze Straży Rybackiej z Malborka zatrzymali go na jednej z miejscowych rzek. Pomimo braku uprawnień, mężczyzna łowił ryby siecią rybacką. Za kłusownictwo grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet dwóch lat więzienia.


 2014-02-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali sprzęt skradziony z domostwa w miejscowości Jazowa w ubiegłym tygodniu. Warte około 800 złotych przedmioty złodzieje wynieśli z budynku pod nieobecność gospodarzy. Sprawcami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że kilka dni przed kradzieżą - mężczyźni uczestniczyli w imprezie w domu gospodarzy. Za to przestępstwo każdemu z nich grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-02-04
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki policjantom dzieci z świetlicy środowiskowej w Tujsku odzyskają komputer skradziony z placówki w ubiegłym roku. Kryminalni znaleźli sprzęt w domu jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 25 - letniego złodzieja odpowiedzialnego za kradzież. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2014-01-16
Nowy Dwór Gdański,
We wszystkich powiatach naszego województwa policjanci będą prowadzili działania  „BEZPIECZNE FERIE”. Funkcjonariusze z drogówki zwiększą nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów.


 2014-01-15
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadł złodziej sklepowy, który próbował okraść jeden z marketów na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Mężczyzna wywiózł ze sklepu 37 butelek whisky o łącznej wartości ponad 1300 złotych.  Skuteczna reakcja ochroniarzy sklepu i policjantów zakończyła się jego zatrzymaniem.  Towar wrócił na sklepowe półki, a złodziej trafił za kraty policyjnej celi. Dziś usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-01-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali złodzieja szlifierki, która zginęła z terenu jednej z budów w Nowym Dworze Gdańskim w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że za kradzieżą wartego prawie tysiąc złotych sprzętu stoi 25 - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna stróżował na budowie lecz zamiast odstraszać złodziei - sam ją okradł. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-01-15
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut włamania do sklepu spożywczego usłyszał 30 - latek z powiatu nowodworskiego. Sprawna akcja dzielnicowych i policjanta będąc do zakończyła się zatrzymaniem włamywacza niedługo po tym jak wyniósł ze sklepu wędlinę i pieniądze. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.  


 2014-01-13
Nowy Dwór Gdański,
Prawie 1000 pomorskich policjantów przez cały wczorajszy dzień czuwało nad bezpieczeństwem osób kwestujących.  Mundurowi włączyli się również aktywnie w zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci i osób starszych. W województwie pomorskim XXII WOŚP przebiegał spokojnie.


 2014-01-07
Nowy Dwór Gdański,
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zapraszają wszystkie pełnoletnie panie na I NOWODWORSKIE WARSZTATY PT. „BEZPIECZNA KOBIETA”.


 2014-01-07
Nowy Dwór Gdański,
1,7 promila alkoholu miał w organizmie 19 - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który kierując osobową skodą uderzył w znak drogowy. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów chwilę po zdarzeniu. Okazało się, że w tym stanie przewoził w aucie czwórkę pasażerów, a ponadto w ogóle nie posiada prawa jazdy. Policyjni śledczy skierują jego sprawę do sądu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze apelują o zgodną z przepisami i odpowiedzialną jazdę.


 2014-01-03
Nowy Dwór Gdański,
Do sądu trafi sprawa 17 - letniego złodzieja zatrzymanego wczoraj przez policjantów. Śledczy zarzucają młodemu mężczyźnie kradzież tableta i konsoli do gier z jednego z nowodworskich sklepów. Policjantów doprowadziła do sprawcy praca operacyjna. Mimo młodego wieku mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 2014-01-07
Nowy Dwór Gdański,
Piątek w powiecie nowodworskim minął pod znakiem poszukiwania dawcy szpiku dla chorego na białaczkę 4,5 - letniego Marcinka z Gdańska. Zorganizowany z myślą o chłopcu i innych chorych Dzień Dawcy Szpiku wzbogacił dotychczasową bazę dawców komórek macierzystych o blisko 190 nowych dawców. Do akcji zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, włączyli się nowodworscy mundurowi. Policjanci i strażacy wspierali inicjatywę swoim wolontariatem, ale również deklarowali swoją pomoc rejestrując się jako potencjalni dawcy szpiku dla potrzebujących.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2014 r.