2016-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci doprowadzili za kraty więziennej celi, 44–latka poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie. Na ślad mężczyzny policjanci trafili w czasie interwencji w Krynicy Morskie, dodatkowo znaleziono przy nim narkotyki. Mężczyzna spędzi najbliższe lata w więzieniu.


 2016-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Ponad promil alkoholu w organizmie miał 15 – latek, który minionej niedzieli trafił w ręce mundurowych. Policjanci zatrzymali go po tym, jak pijany kierował motocyklem w Stegnie. Nieletni miał przy sobie również narkotyki. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.


 2016-08-11
Nowy Dwór Gdański,
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał na ręce Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów, pełniących służbę podczas Światowych Dni Młodzieży.


 2016-08-08
Nowy Dwór Gdański,
  Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Tylko przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić aby nasz wypoczynek  nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy tylko do nas samych!


 2016-08-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo zachęcają do ostrożności w nawiązywaniu przypadkowych znajomości. W celu uniknięcia zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zalecają przestrzeganie poniższych zachowań.


 2016-08-03
Nowy Dwór Gdański,
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż próbują oszukiwać starsze osoby i wyłudzać pieniądze. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.


 2016-08-02
Nowy Dwór Gdański,
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.    Program "Razem Bezpieczniej" na lata 2016-2017 jest kontynuacją programu z okresu 2007-2015, którego badanie efektywności wypadło pozytywnie, co uzasadnia prowadzenie dalszych działań na rzecz utrzymania lub podniesienia poziomu bezpieczeństwa w różnych obszarach. Jego patronem jest Władysław Stasiak, rzeczywisty twórca programu. Pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.


 2016-08-02
Nowy Dwór Gdański,
Podziękowania Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka za profesjonalne zabezpieczenie Szczytu NATO, Przystanku Woodstock i Światowych Dni Młodzieży. Szef Policji złożył serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy przez cały lipiec byli zaangażowani w zabezpieczenie Operacji Przymierze.  


 2016-08-01
Nowy Dwór Gdański,
  W poniedziałek w sali konferencyjnej muzeum żuławskiego odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 19 policjantów. W uroczystościach uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.


 2016-07-25
Nowy Dwór Gdański,
Życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim z Okazji Święta Policji.


 2016-07-18
Nowy Dwór Gdański,
  Pijana kobieta prowadząca bmw wjechał do jednego z przydrożnych barów w Krynicy Morskiej. Mogło dojść do tragedii. Auto staranowało wyposażenie baru na szczęście nikt z klientów nie ucierpiał. 27-letnia mieszkanka powiatu malborskiego usłyszała zarzuty .


 2016-07-14
Nowy Dwór Gdański,
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie nowodworskim oczami mieszkańców? Gdzie chcielibyśmy widzieć więcej patroli policyjnych oraz jakie zagrożenia wskazują internauci tworzący mapę zagrożeń możemy sprawdzić na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa.


 2016-07-04
Nowy Dwór Gdański,
  W niedzielę w Krynicy Morskiej utonął 40-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność nad wodą.


 2016-07-01
Nowy Dwór Gdański,
Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest już dostępna na stronie internetowej www.pomorska.policja.gov.pl


 2016-06-30
Nowy Dwór Gdański,
Informujemy, że w dniach: 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego, które zostało wytypowane jako jedno z trzech w kraju, zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.


 2016-06-03
Nowy Dwór Gdański,
W Urzędzie Miasta w Krynicy Morskiej z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim i Burmistrza Krynicy Morskiej odbyła się debata pod hasłem „Bezpieczne Lato. Krynica Morska 2016.” Przedstawiciele służb mundurowych i instytucji rozmawiali o wzajemnej współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w sezonie letnim na terenie miasta.


 2016-06-01
Nowy Dwór Gdański,
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczystość związana z powołaniem mł. insp. Tomasza Pawlaka na stanowisko komendanta nowodworskiej jednostki Policji. Rozkaz personalny o powołaniu wręczyła komendantowi mł. insp. Ewa Pachura – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.


 2016-05-30
Nowy Dwór Gdański,
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się wykłady dla licealistów klas mundurowych nowodworskiego Zespołu Szkół nr 1. Podobne zajęcia są dla uczniów ważnym doświadczeniem i motywacją, by po zakończeniu nauki świadomie podejmowali decyzję o wstąpieniu w szeregi naszej formacji.


 2016-05-30
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Kwietnego Biegu w Krynicy Morskiej. W akcji, której przyświecała idea „Zachowaj Trzeźwy Umysł” dzielnie pomagała policyjna maskotka – słonik POPO.


 2016-05-23
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci wraz z pracownikami WOPR czuwali nad bezpieczeństwem uczestników regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, które odbyły się w Krynicy Morskiej na wodach Zalewu Wiślanego. Policjanci działając na lądzie i wodzie dbali by w czasie imprezy nie dochodziło do łamania prawa lub wybryków chuligańskich.


 2016-05-23
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci pracowali na miejscu lądowania awionetki. Maszyna, w której podróżowały trzy osoby leciała z Kaliningradu do Lipska. W wyniku poważnej awarii silnika pilot zmuszony był lądować na polu w Grochowie Trzecim. Podróżującym samolotem obywatelom Niemiec nic się nie stało.


 2016-05-16
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj w Solnicy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy renault.  Mężczyzna próbował zgubić samochodem ścigających go mundurowych. Został zatrzymany w pobliżu swojego domu. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący autem 56 – latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka kara finansowa. 


 2016-05-13
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci gościli w swojej jednostce miejscowych przedszkolaków. Maluchy oglądały pomieszczenia służbowe, radiowozy i poznawały pracę policjantów. Podobne spotkania są stałym elementem profilaktyki społecznej, która ma na celu zapoznawanie dzieci z charakterem mundurowej służby i przekazywanie im podstawowych zasad bezpieczeństwa.


 2016-05-11
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z  Krynicy Morskiej uczestniczyła w warsztatach na temat praw i obowiązków dziecka, które odbyły się w Zespole Szkół w Krynicy Morskiej. Oprócz uczniów w spotkaniu brali w nich udział zaproszeni rodzice oraz grono pedagogiczne.


 2016-05-04
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Żuławkach. W zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem śmierć poniósł 40-letni kierowca jednośladu. Policjanci apelują do kierowców jednośladów o zachowaniu szczególnej ostrożności, przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o powstrzymywaniu  się od wykonywania ryzykownych manewrów na drodze.


 2016-04-29
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Obaj usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-29
Nowy Dwór Gdański,
Zbliżający się długi weekend majowy to dla policjantów czas wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta ten czas na rodzinne wyjazdy i wycieczki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa policjanci pionu ruchu drogowego będą pełnili wzmożoną służbę patrolową ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych.


 2016-04-27
Nowy Dwór Gdański,
  Policjanci ostrzegają przed nową metodą działania przestępców. Faktury za prąd, które preparują oszuści są łudząco podobne do oryginalnych, w treści dokumentów znajdują się nieprawdziwe dane dotyczące stanu licznika energii oraz nieprawidłowe konto, na które należy wpłacić należność za dostawę prądu.


 2016-04-27
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do szkoły i salonu gier na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. 38 – latek usłyszał już wstępne zarzuty popełnienia przestępstwa. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolno


 2016-04-26
Nowy Dwór Gdański,
W sobotę po południu w parku przy ul. Drzymały nowodworscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia 40-letniego mężczyzny. Za pobicie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat


 2016-04-26
Nowy Dwór Gdański,
Podstawowym celem policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Oceną ich działań może być wynik Centrum Badania Opinii Społecznej, gdzie 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Tak pozytywne odczucie Polaków możliwe było miedzy innymi dzięki licznym, stale przeprowadzanym akcjom prewencyjnym i skutecznej pracy policjantów.


 2016-04-15
Nowy Dwór Gdański,
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczystość powitania podinsp. Grażyny Szulewskiej – Stahn, która od dzisiaj pełnić będzie obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.


 2016-04-14
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj w Solnicy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy vw passata.  Pojazd, którym podróżował mężczyzna, po wypadnięciu z drogi i zjechaniu ze skarpy w ostatnim momencie zatrzymał się tuż przy brzegu Kanału Panieńskiego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący autem 66 – latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka kara finansowa. 


 2016-04-04
Nowy Dwór Gdański,
W nocy z soboty na niedzielę nowodworscy policjanci zatrzymali sprawców włamania do piwnicy w jednym z budynków przy ul. Dąbrowskiego w Nowym Dworze Gdańskim  


 2016-04-04
Nowy Dwór Gdański,
Nowy Dwór Gdański - Sezon motocyklowy można uznać za rozpoczęty. Na drogach naszego powiatu pojawili się fani jednośladów.  Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.


 2016-04-01
Nowy Dwór Gdański,
W dniu wczorajszym na drodze krajowej nr 7 policjanci dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych  rowerzystów. Jeden z rowerzystów kierował rowerem pod wpływem alkoholu w miejscowości Różewo, drugi natomiast w miejscowości Solnica.


 2016-03-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego samochodem, który w tym stanie podróżował po powiecie nowodworskim. 29 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego podczas parkowania uderzył w stojący samochód na ul. Krótkiej w Nowym Dworze Gdańskim. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe.


 2016-03-24
Nowy Dwór Gdański,
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.


 2016-03-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawcę kradzieży kabli elektrycznych, które zginęły z remontowanej hali budynku w miejscowości Stawiec. Warte około 1000 złotych przewody miały być zamontowane podczas remontu. We wtorek  funkcjonariusze przedstawili zarzut kradzieży 24 -  latkowi z powiatu nowodworskiego.


 2016-03-21
Nowy Dwór Gdański,
Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańca powiatu nowodworskiego, który pod koniec  lutego br. przyniósł do komendy policji, znalezione tysiąc złotych.  Pieniądze były pozostawione w bankomacie, skąd nie zabrał ich poprzedni wypłacający. Funkcjonariusze przypominają, że znalezione rzeczy nie są naszą własnością. W przypadku znalezienia gotówki, dokumentów czy innych przedmiotów znalazca powinien ustalić właściciela i dążyć do zwrotu tych rzeczy. Sytuacje takie można też zgłosić na Policję.


 2016-03-17
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z ruchu drogowego uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście, który kierując jednośladem złamał sądowy zakaz jazdy rowerem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2016-03-17
Nowy Dwór Gdański,
Nielegalne poławianie ryb w obrębie ochronnym zarzucają nowodworscy śledczy mężczyznom, wobec których interweniowano w ostatnim czasie. W trakcie wspólnych służb policjantów ze strażnikami rybackim, funkcjonariusze interweniowali wobec pięciu mieszkańców powiatu elbląskiego w związku z kłusownictwem na rzece Nogat. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt wędkarski używany przez każdego z nich.  Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.    


 2016-03-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączyli się w organizowany przez  Mikoszewskie gimnazjum turniej wiedzy. W ramach przedsięwzięcia dyrekcja szkoły zaprosiła do współpracy przedstawicieli służb ratunkowych z terenu Powiatu Nowodworskiego. Policjanci przygotowali stoisko ze sprzętem służbowym oraz uczestniczyli w specjalnym pokazie działania służb przy zainscenizowanym zdarzeniu drogowym.Współpraca przy tego typu akcjach ratowniczych pozwoli funkcjonariuszom doskonalić umiejętności i jeszcze lepiej wykorzystywać je przy realnych zdarzeniach.


 2016-03-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego podejrzanych o włamanie do jednego z domów w miejscowości Stegna. Z posesji zginęły trzy rowery oraz inne elektronarzędzia o łącznej wartości 3100 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-03-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniali okoliczności potrącenia rowerzystki do którego doszło wczoraj w Nowym Dworze Gdańskim. Szczęśliwie w zdarzeniu nie odniosła obrażeń żadna osoba. Okazało się, że sprawca zdarzenia złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2016-03-08
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ustalili sprawczynię kradzieży pieniędzy z bankomatu. Mieszkanka powiatu nowodworskiego zabrała z maszyny dwa tysiące złotych, które chwilę wcześniej ktoś wypłacił. Kobiecie zostały już przedstawione zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 – lat.


 2016-02-29
Nowy Dwór Gdański,
Uroczystą chwilą zakończyła się poranna odprawa służbowa prowadzona przez szefa nowodworskich policjantów. Po. Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim mł. insp. Tomasz Pawlak podziękował za lata rzetelnej i sumiennej służby na stanowisku oficera prasowego mł.  asp.  Paulinie Grzesiowskiej, która dotychczas dbała o wizerunek mundurowych. Od jutra na stanowisku zastąpi ją sierż. Maciej Marzec. Zmieniającej charakter służby policjantce,  komendant życzył pomyślności i osiągania wysokich wyników w dalszej służbie na rzecz społeczności Nowodworskiego Powiatu.


 2016-02-26
Nowy Dwór Gdański,
Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa były głównym tematem konsultacji społecznych, które odbyły się wczoraj w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim. Inicjatorami spotkania byli Starosta Nowodworski Zbigniew Ptak oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Tomasz Pawlak. Organizatorzy zaprosili do konsultacji przedstawicieli rad gmin powiatu, urzędów gmin oraz służb  na co dzień dbających o szeroko rozumiane bezpieczeństwo.


 2016-02-26
,
Policyjny pościg za samochodem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli, zakończył się zatrzymaniem nietrzeźwego 20 – latka. Mężczyzna stawiał opór interweniującym wobec niego mundurowym. Obezwładniono go przy pomocy paralizatora. Okazało się dodatkowo, że wcale nie posiada prawa jazdy. Wkrótce śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem w nietrzeźwym stanie. 20 – latek nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione w czasie jazdy wykroczenia drogowe.


 2016-02-24
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj od rana funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmoże kontrole trzeźwości kierujących. Łącznie na drogach powiatu nowodworskiego funkcjonariusze poddali badaniu trzeźwości 328 kierujących. Podczas działań mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu koparką nietrzeźwemu mężczyźnie. Wkrótce śledczy postawią mu zarzut popełnienia przestępstwa.  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2016 r.