2014-10-30
Nowy Dwór Gdański,
Już w piątek policjanci rozpoczną działania „ZNICZ 2014”. Akcja prowadzona przez cały weekend ma za zadanie w szczególności minimalizowanie zagrożeń związanych ze wzmożonym ruchem pojazdów, szybkie likwidowanie pojawiających się na trasach utrudnień, i eliminowanie z tras osób stwarzających niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym - pijanych kierowców.


 2014-10-30
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadło dwóch poszukiwanych. Jeden z nich to poszukiwany listem gończym 41 – latek, a drugi to 15 – latek, który samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Jeszcze wczoraj funkcjonariusze odwieźli nieletniego do placówki.  Zatrzymany 41 – latek dziś trafi do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 50 dni.


 2014-10-29
Nowy Dwór Gdański,
W ręce policjantów wpadł poszukiwany listem gończym 33 – latek. Podczas jego zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Jeszcze dziś mężczyzna trafi do więzienia, gdzie odbędzie karę 2 lat pozbawienia wolności.


 2014-10-28
Nowy Dwór Gdański,
Dziesięciokrotną kradzież z włamaniem do automatu do gier zarzucają śledczy 30 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna stróżował w jednym z lokali w Jantarze. Policjanci ustalili, że zamiast strzec go przed złodziejami - sam go okradał. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2014-10-28
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali w miejscowości Wierciny, gdzie kierujący vw passatem uderzył w budynek. Funkcjonariusze zastali go śpiącego na ziemi obok auta. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci skierują sprawę do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2014-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami z Gminy Sztutowo. Spotkanie zorganizowane przez wójta gminy i świetlicę środowiskową z okazji dnia seniora, było doskonałą okazją do poruszenia przez policjantów tematyki unikania zagrożeń i dbania o bezpieczeństwo starszych osób. W inicjatywę włączył się też Bank Spółdzielczy w Stegnie, którego przedstawicielka przekazała seniorom kamizeli odblaskowe mające poprawiać widoczność w trakcie uczestnictwa w ruchu drogowym.


 2014-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przedstawią policjanci 44 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu siadł za kierownicę osobowej skody i podróżując w tym stanie po mieście uszkodził autem trzy zaparkowane wzdłuż ulicy pojazdy. Okazało się też, że wcale nie posiada uprawnień do kierowania. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-10-24
Nowy Dwór Gdański,
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.


 2014-10-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki rozdali dzieciom przywieszki ze znakiem rozpoznawczym kampanii „KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM”. Odbyło się to podczas wizyty uczniów szkoły podstawowej z Marzęcina na komendzie policji. Teraz najmłodsi podarują swoim bliskim kartonowe serduszka, na których będą wypisane przestrogi, które trafią do rąk bliskich im kierowców. Mają one przypominać obdarowanym przez nie kierowcom dlaczego warto jechać ostrożnie.


 2014-10-23
,
Policjanci interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 502, gdzie vw transporter uderzył w bok vw golfa. Mundurowi ustalili, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy i miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu Za kierowanie pojazdem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-10-23
Nowy Dwór Gdański,
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 25 – latek, który trafił za kraty policyjnej celi. Będąc w tym stanie mężczyzna kierował bmw po krajowej „siódemce”. Po zatrzymaniu jego auta przez funkcjonariuszy Izby Celnej wybiegł z samochodu. Policjanci zatrzymali go chwilę później. Okazało się, że 25 – latek był już wcześniej karany za jazdę w nietrzeźwym stanie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-10-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przyłączyli się do kampanii społecznej pod hasłem: „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Akcja skierowana jest do osób mogących bezpośrednio wpłynąć na zachowanie kierowców – a więc do ich bliskich i przyjaciół. Kampanię organizują wspólnie policja i Fundacja PZU.


 2014-10-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło dziś rano w miejscowości Gozdawa. W przydrożne drzewo uderzył mercedes ML. Kierujący nim 58 – latek był trzeźwy. Do szpitala trafiła pasażerka pojazdu. Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów, szczególną ostrożność i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach.


 2014-10-17
Nowy Dwór Gdański,
Złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów zarzucają policyjni śledczy mężczyźnie zatrzymanemu wczoraj w nadmorskiej Stegnie. W trakcie policyjnej kontroli vw golfa, okazało się, że auto nie jest dopuszczone do ruchu, a siedzący za jego kierownicą 48 - latek nie zastosował się do sądowego zakazu. Za to, że go złamał grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Za wykroczenia drogowe policjanci ukarali go mandatami karnymi.


 2014-10-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z nowodworskiej jednostki włączyli się do akcji „Pozwól do siebie dojechać”. W jej ramach chcą przypomnieć mieszkańcom jak ważne dla nich samych jest właściwe oznakowanie posesji. W wielu przypadkach jego brak może wydłużyć czas dotarcia pomocy do potrzebujących. Zasygnalizowanie tej problematyki  było tematyką wczorajszego spotkania policjantek z dziećmi z Drewnicy.


 2014-10-16
Nowy Dwór Gdański,
Maluchy z Drewnicy wiedzą jak być bezpiecznym w drodze do szkoły. Zajęcia utrwalające bezpieczne zachowania na drodze przeprowadziły z nimi wczoraj policjantki z nowodworskiej prewencji. Funkcjonariuszki przypomniały  pierwszoklasistom zasady i przepisy dotyczące  prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym. W nagrodę za dzielność i aktywność drewnickie dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez portal mierzeja.pl


 2014-10-15
Nowy Dwór Gdański,
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.


 2014-10-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali w sprawie dwóch nietrzeźwych matek mających pod opieką małe dzieci. Niepokojące sygnały dotarły do funkcjonariuszy od pracowników socjalnych i przypadkowych świadków. Po interwencjach dzieci trafiły pod opiekę rodzin. Sprawy pijanych matek trafią do sądu rodzinnego.


 2014-10-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali skradzione auto. Warta 100 tys. złotych toyota avensis powróciła do właściciela już na drugi dzień po tym, jak została skradziona z terenu powiatu kartuskiego. Funkcjonariusze nadal pracują przy sprawie i sprawdzają jej szczegółowe okoliczności.


 2014-10-13
Nowy Dwór Gdański,
Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie 55 – latek, który trafił za kraty policyjnej celi. Będąc w tym stanie mężczyzna kierował vw golfem. Dalszą jazdę uniemożliwił mu wracający ze służby funkcjonariusz krynickiej placówki Straży Granicznej. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 55 – latek wcale nie posiada uprawnień do kierowania i był już karany za kierowanie pojazdami w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


 2014-10-13
Nowy Dwór Gdański,
Na terenie województwa pomorskiego rusza nowa kampania edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Realizowana będzie we wszystkich powiatach naszego regionu. Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jaki wpływ ma właściwe i widoczne oznakowanie budynków na skrócenie czasu dojazdu i szybką interwencję służb ratowniczych. Drugim elementem działań będzie wskazanie prawidłowej formy zgłoszenia w sytuacjach nagłych oraz zasad korzystania z numeru alarmowego 112.


 2014-10-10
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut uszkodzenia części rzeźby zatytułowanej „Tuga” zdobiącej centrum Nowego Dworu Gdańskiego przedstawili policyjni śledczy 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu. Policjanci podejrzewają mężczyznę o zniszczenie elementów makiety przedstawiającej żuławskie miasto. Wartość powstałych szkód właściciel oszacował na kwotę 2 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od  3 miesięcy do 5 lat.


 2014-10-10
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy policjanci prowadzą dochodzenie dotyczące prezentowania treści pornograficznych małoletnim. Śledczy poszukują świadków, którzy pomogą ustalić tożsamość podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny. Osoby, które mogą przyczynić się  ustalenia tożsamości mężczyzny proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z nowodworską jednostką policji pod numerem telefonu 55 246 9230. Możliwe jest również kontaktowanie się z policjantami za pomocą poczty mailowej:kppndg@pomorska.policja.gov.pl


 2014-10-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut kradzieży pieniędzy i zegarka mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. 28 – latek podejrzany jest o okradzenie przypadkowo poznanych mężczyzn na łączną kwotę 770 złotych. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Za działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara więzienia na okres od 0,5 do 7,5 roku.


 2014-10-09
Nowy Dwór Gdański,
Sztutowskie maluchy rozmawiały z policjantką o bezpieczeństwie w drodze do przedszkola. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpieczeństwa, za co otrzymały w nagrodę odblaskowe breloczki ufundowane przez portal mierzeja.pl. Pochwały należą się również rodzicom sztutowskich przedszkolaków, którzy nie bagatelizując kwestii bezpieczeństwa małych pieszych, z własnych funduszy zakupili dla każdej grupy odblaskowe kamizelki. Dzięki nim sztutowskie przedszkolaki „świecą przykładem” podczas pieszych wycieczek.


 2014-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Okradzenie kilku zieleńców i rabatek w Nowym Dworze Gdańskim zarzucają nowodworscy śledczy 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu. W nocy z czwartku na piątek zginęło z nich kilkadziesiąt sztuk nowo posadzonych roślin. Jeszcze w piątek policjanci zatrzymali podejrzanego o ich kradzież mężczyznę,  a w jego domu znaleźli wyrwane i skradzione pod osłoną nocy krzewy. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 – miesięcy do 5 lat.


 2014-10-06
Nowy Dwór Gdański,
2,7 promila alkoholu miał w organizmie 48 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Będąc w tym stanie mężczyzna siadł za kierownicę ciągnika rolniczego i podróżował nim po miejscowości Jazowa. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę i niebawem skierują jego sprawę do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-10-06
Nowy Dwór Gdański,
W miniony weekend policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwych rowerzystom. Obaj to mieszkańcy powiatu nowodworskiego i obaj mieli w organizmach po około 2 promile alkoholu.  Pierwszy z nich podróżował w tym stanie po ruchliwej krajowej „siódemce”.  Funkcjonariusze apelują do rowerzystów o odpowiedzialne, zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem uczestnictwo w ruchu drogowym.


 2014-10-03
Nowy Dwór Gdański,
Wypadek cysterny przewożącej paliwa płynne był tematem ćwiczeń służb ratowniczych jakie odbyły się wczoraj w powiecie nowodworskim. Ciężarówka z paliwem na skutek zasłabnięcia kierowcy wjechała w dwóch rowerzystów i zjechała do rowu. Doszło też do zapłonu paliwa. Symulacja tak poważnego w skutkach zdarzenia pozwoli zarówno policjantom, strażakom, ratownikom medycznym, jak i innym służbom i instytucjom powiatu być dobrze przygotowanym do współpracy podczas rzeczywistych zdarzeń.


 2014-10-03
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przedstawią policjanci 21 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając prawie 2 promile alkoholu siadł za kierownicę vw golfa i podróżując w tym stanie autem zakończył przejażdżkę na przydrożnym znaku drogowym i drzewie. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-10-02
Nowy Dwór Gdański,
Mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego mają od wczoraj dwóch nowych dzielnicowych. Zgodnie z rozkazem szefa nowodworskich mundurowych zmiany na tych stanowiskach nastąpiły w obu miejskich rejonach. Zarówno funkcjonariuszom, jak i mieszkańcom ich dzielnic życzymy owocnej współpracy.


 2014-10-01
Nowy Dwór Gdański,
Do policyjnych działań propagujących bezpieczeństwo pieszych na drodze włączył się portal internetowy www.mierzeja.pl. Wspierając akcję, jego właściciel zakupił i przekazał odblaski, które trafią do najmłodszych mieszkańców nadmorskich miejscowości w trakcie policyjnych pogadanek o ruchu drogowym.


 2014-10-01
Nowy Dwór Gdański,
asp. sztab. Waldemar Mazella dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w policyjnej formacji przesłużył 25 lat. Wczoraj przeszedł na zasłużoną emeryturę. Za dotychczasową współpracę w trakcie uroczystego pożegnania dziękowali mu policjanci i pracownicy nowodworskiej jednostki.


 2014-09-29
Nowy Dwór Gdański,
Najbliższy rok za kratami więziennej celi spędzi 50 – latek zatrzymany w piątek przez policjantów. Funkcjonariusze legitymowali go w Krynicy Morskiej, gdzie interweniowali w związku ze zgłoszeniem o wszczynającym awantury mężczyźnie. Okazało się, że agresor jest poszukiwany przez organy ścigania listem gończym i ma niezwłocznie trafić do najbliższego zakładu karnego. Policjanci doprowadzili go tam już kolejnego dnia.


 2014-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał wczoraj 30 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego.  Policjanci podejrzewają go o kradzież podkaszarki i piły spalinowej z pomieszczenia gospodarczego w miejscowości Łaszka (gm. Sztutowo). Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Za działanie w warunkach powrotu do przestępstwa sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres od 2 lat do 15.


 2014-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na krajowej „siódemce”, gdzie doszło do kolizji trzech aut. Na szczęście żaden z jej uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się natomiast, że sprawca zdarzenia w ogóle nie posiadał prawa jazdy, a samochód którym kierował nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień policjanci ukarali 24 – latka z powiatu elbląskiego mandatem na kwotę 1000 złotych.


 2014-09-26
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego podejrzewanemu o dwukrotne uszkodzenie elewacji jednej z kamienic. Niedawno pomalowane ściany budynku zostały oszpecone napisami różnej treści. Koszt naprawy powstałych w ten sposób uszkodzeń wyceniono na ponad 5 tysięcy złotych. Za uszkodzenie cudzego mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-09-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu 2014. Akcja promująca zdrowy tryb życia i zrównoważony transport była dobrą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów. Uczestnicy spotkania mieli też okazję z bliska obejrzeć policyjne auto wykorzystywane na miejscach zdarzeń drogowych przez nowodworskich mundurowych.


 2014-09-18
Nowy Dwór Gdański,
Jutro od rana policjanci ruchu drogowego prowadzić będą zintensyfikowane kontrole na drogach powiatu nowodworskiego. Działania pod kryptonimem „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na drogach zagrożenia związane z przekraczaniem przez zmotoryzowanych dozwolonych prędkości. Prócz tego funkcjonariusze będą prowadzić kontrole między innymi: stanu trzeźwości kierowców, stosowania się przez nich i pasażerów do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz stanu technicznego aut. Działania zaplanowano w godzinach 6.00 - 22.00.  


 2014-09-17
Nowy Dwór Gdański,
Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który wykonując prace na polu wjechał ciągnikiem do rowu. Policjanci interweniowali wobec niego w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Żuławki (gm. Stegna). Śledczy skierują jego sprawę do sądu. Za kierowanie pojazdem w nietrzeźwym stanie grozi kara grzywny, ograniczenia wolości albo jej pozbawienia na okres 2 lat.


 2014-09-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny pracowali zajmowali się wyjaśnianiem kradzieży wartego prawie 700 złotych osprzętu do koni, który zginął z zagrody w Jantarze pod koniec sierpnia br. Śledczy ustalili, że związek ze sprawą ma 49 – letni mieszkaniec powiatu. Okazało się, że w noc kradzieży sprawca nie tylko zabrał osprzęt zwierzęcia, ale i urządził sobie nocną przejażdżkę na czworonogu przemieszczając się w ten sposób między miejscowymi lokalami.


 2014-09-10
Nowy Dwór Gdański,
  JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM – PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


 2014-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Na gorącym uczynku zatrzymali policjanci 53 – latka podejrzewanego o próbę wyłudzenia kredytu na sprzęt AGD w nowodworskich sklepach. Czujność sprzedawców i policyjna praca nie tylko zapobiegły oszustwu, ale i zakończyły się zatrzymaniem dwójki kolejnych osób związanych z tą sprawą. To 34 – letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego i 31 – letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. W trakcie zatrzymania okazało się, że ten ostatni poszukiwany jest listem gończym i jeszcze w piątek trafił do więzienia. Śledczy przedstawili całej trójce zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


 2014-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut kradzieży z włamaniem do auta usłyszał 19 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież z samochodu narzędzi, aparatu fotograficznego oraz alkoholu i papierosów o łącznej wartości ponad 600 złotych. Jego sprawę śledczy skierują do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.


 2014-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze Stegny prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w Jantarze roweru tupu damka, koloru czarno - różowego, ze srebrnymi błotnikami i bagażnikiem. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.


 2014-09-05
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę kradzieży auta zakończyła się policyjna interwencja w Jantarze. Czujność jednego z mieszkańców i praca policjantów zapobiegły kradzieży wartego 50 tysięcy samochodu. Mężczyźni usłyszeli już wstępne zarzuty. Za usiłowanie kradzieży samochodu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 2014-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Za karty policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn podróżujących fiatem ducato po nowodworskim powiecie. Na widok patrolu mundurowych mężczyźni porzucili auto i zaczęli uciekać. Po ich zatrzymaniu okazało się, że obaj są nietrzeźwi, ale żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. Dodatkowo policjanci ustalili, że auto, którym podróżowali zabrali z posesji bez zgody właściciela. Wczoraj śledczy przedstawili im policyjne zarzuty. Tylko za krótkotrwałe użycie auta grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.    


 2014-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, gdzie kierujący rowerem uderzył w włączający się do ruchu samochód i odjechał z miejsca. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze dotarli do podejrzanego o spowodowanie zdarzenia rowerzysty. To 39 – letni mieszkaniec powiatu. Badanie alkotestem wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.


 2014-09-02
Nowy Dwór Gdański,
Dzięki czujności jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego i policyjnej pracy do właściciela wrócił motocykl, który zginął z posesji w Stegnie. Na prośbę znajomego kobieta użyczyła swojego garażu do przechowywania pojazdu. Jeszcze tego samego dnia dowiedziała się, że taki sam motor zginął w pobliskiej miejscowości. O wszystkim poinformowała policjantów. Wart 10 tysięcy złotych motocykl wrócił do właściciela. Sprawę podejrzanego o jego kradzież 27 – latka śledczy skierują do sądu.


 2014-09-02
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom samochodów. Obaj to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 61 i 62 lata. Obaj panowie już wkrótce usłyszą zarzuty kierowania po pijanemu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2014 r.