2015-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili przedszkolaków z Kmiecina. W trakcie spotkania z maluchami funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające dbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2015-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci legitymowali w nocy przebywających na mieście nastolatków. Okazało się, że dwaj piętnastolatkowie uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, wychowankowie placówki wrócili tam jeszcze wczorajszej nocy.


 2015-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Najmłodsi mieszkańcy Stegny poznawali policyjną profesję. Z pracą mundurowych, policyjnym sprzętem i radiowozem zapoznały się w trakcie wizyty w miejscowym posterunku. O swojej służbie opowiedzieli im dzielnicowi tego rejonu. W czwartek dzi


 2015-10-05
Nowy Dwór Gdański,
Na trzy miesiące utracił uprawnienia do kierowania 31 – letni mieszkanie powiatu nowodworskiego. Siedząc za kierownicą osobowego audi, mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, policjanci ukarali mężczyznę punktami karnymi i mandatem w kwocie 400 złotych.


 2015-10-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili uczniów czterech nowodworskie szkół. W trakcie spotkań z młodzieżą informowali o zagrożeniach związanych z „dopalaczami”, przestrzegali przed konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi ich używania oraz wskazywali gdzie w razie potrzeby można uzyskać pomoc. W spotkaniach profilaktycznych organizatorzy wykorzystali przygotowany specjalnie na ten cel „mobilny punkt antydopalaczowy”.


 2015-09-28
Nowy Dwór Gdański,
Za zbyt szybką jazdę w terenie zbudowanym, na trzy miesiące utracił uprawnienia do kierowania 26 – letni kierowca vw transportera. Mężczyzna wioząc 7 pasażerów przekroczył dopuszczalną prędkość pojazdu o 62 km/h.  Dodatkowo za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.


 2015-09-28
Nowy Dwór Gdański,
Uczniowie z Kmiecina odpytali z tabliczki mnożenia szefa nowodworskiej Policji. Niecodzienny egzamin młodzież przeprowadziła w związku z obchodami V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, któremu w tym roku przyświecało hasło „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Z komendy Policji dzieci wyruszyły wraz opiekunem na ulice miasta, by tam egzaminować jego dorosłych mieszkańców.


 2015-09-25
,
Policjanci przypominają, że trwa konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pt. „Przytomni” i zachęcają do udziału w nim uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a na zwycięskie drużyny, które do końca września br. nagrają i prześlą najlepsze spoty filmowe promujące życie wolne od używek,  czekają nagrody pieniężne.


 2015-09-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali prawo jazdy 19 – latkowi z powiatu Szumskiego, który kierując vw transporterem z ośmioma pasażerami w środku przekroczył dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Dodatkowo za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. Funkcjonariusze apelują do kierowców o przestrzeganie zasad bezpiecznego podróżowania, zgodnego z przepisami ruchu drogowego i zdrowego rozsądku. 


 2015-09-24
Nowy Dwór Gdański,
Policyjni śledczy przedstawili zarzut kradzieży energii elektrycznej 53 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Interweniujący w mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli nielegalne podłączenie do głównego zabezpieczenia źródła prądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.    


 2015-09-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali wart ponad 12 tys. złotych rower, skradziony na szkodę obywatela Szwajcarii w sierpniu br. Jednoślad i inne przedmioty pochodzące z kradzieży i włamań zabezpieczono w domu 38 – latka z powiatu nowodworskiego. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie sześć zarzutów popełnienia przestępstw. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.  


 2015-09-22
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej „siódemce” wczoraj rano. W  przydrożne drzewo uderzył vw golf, a kierujący nim 36 – latek trafił z obrażeniami do szpitala. Na czas pracy funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia ruch odbywał się w tym miejscu wahadłowo.  Sprawę prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-09-21
Nowy Dwór Gdański,
Sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie można było obejrzeć z bliska podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w minioną sobotę w Krynicy Morskiej. Mundurowi propagowali szeroko pojmowane bezpieczeństwo i rozmawiali o swojej pracy z zainteresowanymi uczestnikami zabawy. Policjanci przygotowali między innymi stoisko technika kryminalistycznego, rozdawali informacyjne ulotki i prezentowali służbowe pojazdy. Najmłodszych do wspólnej zabawy zachęcał Słoń POPO – maskotka pomorskich policjantów.   


 2015-09-21
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu 2015. Zabezpieczając przejazd rowerzystów rowerowego rajdu „Żuławy Wkoło” i prezentując służbowy sprzęt wspierali akcję promującą zdrowy tryb życia i zrównoważony transport. Możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu wykorzystywanego na miejscach drogowych zdarzeń wywołała wiele uśmiechów na twarzach najmłodszych uczestników festyn


 2015-09-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu  i kradzież dwóch rowerów z nadmorskich Piasków. Warte łącznie 4 tys. złotych jednoślady zginęły odpoczywającym na Mierzei Wiślanej obywatelom Niemiec w maju tego roku. Funkcjonariusze odzyskali oba rowery, a sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat więzienia.


 2015-09-18
Nowy Dwór Gdański,
Nowodworscy śledczy prowadzą postępowanie w sprawie kierowania quadem w stanie nietrzeźwości i poszukują świadków zdarzenia, do którego miało dojść  21 czerwca br. na plaży w Krynicy Morskiej przy zejściu nr 28. W tym dniu około godz. 17.20 policjanci zostali poinformowani telefonicznie, że po terenie plaży jeździ quadem mężczyzna, który może być nietrzeźwy. W trakcie interwencji funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem po plaży w stanie nietrzeźwości. Osoby, które przebywały w tym czasie na plaży w tym rejonie i widziały to zdarzenie, lub mogą posiadać informacje na temat tego zajścia prosimy o kontakt z nowodworską jednostką Policji – pod nr tel. 55 – 246 – 9221 lub 55 – 246 – 9230.  


 2015-09-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 502 w miejscowości Tujsk. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe – vw polo i peugeot. Do szpitala trafiła dwójka mieszańców województwa warmińsko – mazurskiego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący z obu aut byli trzeźwi.


 2015-09-16
Nowy Dwór Gdański ,
Do aresztu trafił – 33 latek podejrzewany o okradanie samochodów na nadmorskim pasie powiatu nowodworskiego. Śledczy zarzucają mu jedenaście przestępstw,  z czego większość to kradzieże z włamaniami do aut. Policjanci zatrzymali go na terenie jednej z prywatnych kwater, gdzie wynajmował pokój. Mężczyzna był już karany i odbywał karę za podobną działalność. Za działanie w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 1,5 roku do 15 lat.


 2015-09-16
Nowy Dwór Gdański,
O dwukrotne włamania do domu i kradzieże sprzętu elektronicznego podejrzewany jest 22 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Policjanci zatrzymali go w piątek w nocy na terenie leśnym w okolicy miejscowości Tuja. Śledczy odzyskali już sprzęt skradziony przez sprawcę w czasie dwóch włamań. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


 2015-09-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci, nauczyciele i rodzice pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim rozmawiali o bezpieczeństwie najmłodszych pieszych w drodze do szkoły. W ramach debaty pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły – spójrz na nią oczami dziecka” mundurowi doradzili dorosłym jak przygotować dzieci do pierwszych samodzielnych tras. Uczestnicy spotkania obejrzeli też program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły obrazujący w jaki sposób poprzez zabawę można przemycać do świata dziecka istotne treści z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego. Do rąk dyrektorów obu nowodworskich podstawówek trafiły kamizelki odblaskowe ufundowane dla uczniów przez Żuławski Bank Spółdzielczy. Licznie przybyli na spotkanie rodzice dowiedli, że bezpieczeństwo ich dzieci to kwestia priorytetowa, o której warto i trzeba rozmawiać.


 2015-09-15
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Ostaszewie. Po zderzeniu z fiatem cinquecento do szpitala w poważnym stanie trafił 22 – letni motocyklista. Funkcjonariusze, zatrzymali prawo jazdy drugiemu z uczestników wypadku. Śledczy ustalają okoliczności zdarzenia.


 2015-09-14
Nowy Dwór Gdański,
O kradzieże co najmniej 6 rowerów podejrzewają nowodworscy śledczy 28 – letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego, zatrzymanego w ubiegłym tygodniu. Za kraty policyjnej celi trafiła też 19 – letnia kobieta podejrzewana o udział w jednym z tych zdarzeń i kradzież pieniędzy z lokalu. Jednoślady ginęły w lipcu i sierpniu z terenu stegieńskiej gminy. Funkcjonariusze odzyskali już cztery z nich i nie wykluczają, że odnajdą kolejne dwa. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa 28 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności na okres od 4,5 miesiąca do 7,5 lat.


 2015-09-14
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło w piątek  rano w Jantarze. W wyniku potrącenia przez samochód do szpitala trafił 43 – letni rowerzysta. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i najprawdopodobniej wjechał z chodnika wprost pod nadjeżdżające auto.


 2015-09-10
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty fałszywego zawiadomienia o bombie w budynku gdańskiego sądu usłyszał wczoraj 37 – latek z powiatu nowodworskiego.  Policjanci współpracujący przy sprawie z prokuraturą ustalili, że mężczyzna chciał w ten sposób pomóc uniknąć znajomemu uczestnictwa w zaplanowanej w tym dniu rozprawie sądowej.  Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas od 6 miesięcy do 8 lat.   


 2015-09-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę nielegalnego poboru energii, do której dochodziło w jednym z mieszkań w Nowym Dworze Gdańskim. Śledczy ustalili, że w mieszkaniu gdzie pracownicy firmy energetycznej wcześniej zdemontowali licznik prądu, teraz zamontowano nielegalne przewody elektryczne i wciąż pobierany jest prąd. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2015-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano na krajowej „siódemce”. Na wysokości miejscowości Orłowo zderzyły się dwa samochody ciężarowe.  Do szpitala trafił 58 – letni kierowca jednego z aut. Funkcjonariusze zorganizowali objazd miejsca zdarzenia. 


 2015-09-09
Nowy Dwór Gdański,
Niedopuszczeniem do dalszej jazdy zakończyła się policyjna kontrola autobusu dowożącego dzieci do szkoły. Zaalarmowani przez zaniepokojonych rodziców funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny auta i potwierdzili, że nie nadaje się on do jazdy. Policjanci natychmiast przerwali bieżący kurs pojazdu, zatrzymali dowód rejestracyjny auta, a dzieci - odebrane przez rodziców – bezpiecznie wróciły do swoich domów.


 2015-09-07
Nowy Dwór Gdański,
Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie rowerzysta kontrolowany w Jezierniku przez policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że oprócz wykroczenia 65 – latek popełnił też przestępstwo, bo kierował jednośladem pomimo obowiązującego go sądowego zakazu.  Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-09-07
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ruchu drogowego przerwali zbyt szybką jazdę autem 38 – latkowi z powiatu malborskiego. Siedzący za kierownicą vw passata jadąc w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a prócz tego policjanci nałożyli na niego mandat i punkty karne.


 2015-09-07
Nowy Dwór Gdański,
Policjant spotkał się z podopiecznymi Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Jezierniku. W trakcie spotkania rozmawiał z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami o zasadach bezpieczeństwa, których muszą przestrzegać uczestnicząc w ruchu drogowym. Funkcjonariusz przekazał swoim słuchaczom przybory papiernicze i opaski odblaskowe.


 2015-09-03
Nowy Dwór Gdański,
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kontrolowalny przez policjantów kierowca motoroweru. 58 – latek podróżował w tym stanie po miejscowości Jazowa. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalsza jazdę. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-09-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uniemożliwili dalszą podróż kierującemu oplem 29 – latkowi z powiatu elbląskiego. Mężczyzna usiadł za kierownicę auta pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie na okres do 2 lat .


 2015-09-01
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś policjanci rozpoczynają działania kontrolno – prewencyjne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Wzorem lat ubiegłych w pierwszych dniach nowego roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą oznakowanie dróg i zabezpieczenia w rejonach placówek oświatowych, a także będą kontrolować pojazdy dowożące uczniów do szkół. W kolejnych tygodniach policjanci spotkają się z najmłodszymi by przekazać i utrwalić wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w drodze do szkoły.


 2015-08-31
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ruchu drogowego interweniowali w Nowej Kościelnicy, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący miał podróżować autem z nastoletnim pasażerem w środku. Sytuacja zastana przez policjantów w trakcie kontroli okazała się jednak inna. Za kierownicą samochodu siedział 14 – latek, a na fotelu pasażera nietrzeźwy właściciel pojazdu. Samochód trafił na policyjny parking, sprawę nieletniego policjanci przekażą do sądu rodzinnego, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania.


 2015-08-26
,
Szczęśliwie zakończyły się policyjne poszukiwania 87 – latka, którego zaginięcie zgłosiła w poniedziałkową noc przebywająca w Sztutowie turystka. Kobieta zaniepokoiła się, gdy starszy pan nie wrócił ze swojej codziennej przechadzki . W poszukiwaniu mężczyzny uczestniczyli policjanci, strażacy ochotnicy oraz rodzina. Wczoraj około godziny 12.00 mężczyzna odnalazł się na terenie leśnym pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi. Zmęczony, ale cały i w dobrej kondycji powrócił do rodziny.


 2015-08-25
Nowy Dwór Gdański,
Minionej nocy policjanci udaremnili dalsze podróże dwójce nietrzeźwych kierujących. Jadąca bmw po krajowej „siódemce” 37 – latka miała w organizmie około 1, 2 promila alkoholu i nie reagowała na policyjne sygnały do zatrzymania, a 24 – latek – siedzący również za kierownicą bmw i nie posiadający uprawnień do kierowania, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawy obojga prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-08-24
Nowy Dwór Gdański,
Podczas wojewódzkich działań pod kryptonimem „Prędkość” policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole kierujących. Ich głównym celem było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości i minimalizowanie w ten sposób zagrożeń związanych z brawurową jazdą. W trakcie piątkowych kontroli  za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 55 km/h, prawo jazdy na trzy miesiące utracił 52 – letni kierowca toyoty.


 2015-08-24
Nowy Dwór Gdański,
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierujący mercedesem 38 – latek, zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Policji. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.


 2015-08-21
Nowy Dwór Gdański,
W policyjnej celi trzeźwieje 29 – latek zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy w związku z kierowaniem autem po pijanemu. O niepokojącym zachowaniu kierującego, poinformował mundurowych mieszkaniec powiatu, który widział jak zataczający się mężczyzna wsiadł za kierownicę opla i odjechał uderzając przy tym w auto zgłaszającego. W trakcie policyjnej interwencji 29 latek nie chciał podać policjantom swoich danych.. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-08-21
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowy z Nowego Dworu Gdańskiego prowadzi czynności w sprawie odnalezienia w mieście roweru górskiego koloru srebrnego – czarnego z napisem „SMART” i „JOY” na ramie. Rower ma srebrne błotniki, czarne, popękane siodełko i bagażnik. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.


 2015-08-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali na plaży w Jantarze, gdzie dwóch mężczyzn wszczynało awanturę na zamkniętej imprezie. Jeden z nich zaatakował pałką teleskopową interweniującego funkcjonariusza. Mundurowi szybko obezwładnili agresora i resztę nocy spędził on za kratami policyjnej celi. Trafił tam również jego towarzysz. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat


 2015-08-19
Nowy Dwór Gdański,
Około 700 gram narkotyków i środków odurzających łącznie zabezpieczyli policjanci na posesjach trzech mieszkańców Gminy Stegna. W związku z ich posiadaniem funkcjonariusze zatrzymali 26, 37 i 39 latka. Za posiadanie narkotyków wszyscy odpowiedzą przed sądem. 37 – latek, u którego znaleziono większość substancji oraz nielegalną broń i amunicję trafił na 3 miesiące do aresztu. Nad sprawą wspólnie z malborską prokuraturą pracują nowodworscy policjanci.


 2015-08-19
Nowy Dwór Gdański,
W pierwszym tygodniu sierpnia na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku funkcjonariusze pionu prewencji reprezentujący wszystkie jednostki województwa pomorskiego rywalizowały w wojewódzkim etapie konkursu „Patrol Roku”. Po pięciu konkurencjach, w których udział wzięło dwadzieścia drużyn – nowodworski zespół, w skład którego wszedł sierż. Dariusz Kwapisz i st. post. Maciej Subocz uplasował się na piątym miejscu.


 2015-08-18
Nowy Dwór Gdański,
Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 24 – latek, którego policjanci zatrzymali w związku z nocnym wypadkiem drogowym w  miejscowości Rybina. Kierując samochodem w tym stanie  mężczyzna uderzył w motorowerzystę. Policjanci przejeżdżający tą drogą- jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanemu i zatrzymali kierowcę audi. Motorowerzysta z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.


 2015-08-17
Nowy Dwór Gdański,
W sobotnią noc policjanci udaremnili dalszą podróż dwóm nietrzeźwym kierującym pojazdami. Obaj to mężczyźni  w wieku 19 i 24 lata i obaj mieli w organizmach po około 1,5 promila alkoholu. Jeden z nich wcale nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Sprawy obu nietrzeźwych kierujących trafią teraz do sądu. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka kara finansowa.


 2015-08-17
Nowy Dwór Gdański,
Weekend w policyjnej izbie dziecka spędził  16 – latek , wobec którego w piątkową noc interweniowali nowodworscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali nieletniego w związku z podejrzeniem włamania do sklepu. Okazało się też, że początkowo ukrywający swą tożsamość nastolatek - powinien przebywać w ośrodku wychowawczym i jest poszukiwany przez dolnośląską policję. Sprawę nieletniego policjanci przekażą teraz do sądu rodzinnego.


 2015-08-07
Nowy Dwór Gdański,
  W piątek nowodworscy policjanci rozpoczęli akcję informacyjną „Maluch bezpieczny na plaży”.  Policjanci apelują do rodziców o szczególną ostrożność i pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach, czy zatłoczonych deptakach. Chwila nieuwagi wystarczy aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. W ramach prowadzonych działań policjanci rozdają opaski – identyfikatory, które w przypadku zagubienia się dziecka umożliwią szybkie dotarcie  opiekunów.


 2015-08-07
Nowy Dwór Gdański,
  Tragiczny finał poszukiwań za zaginionym Tomaszem Hanasem. Ciało mężczyzny ujawniono w rzece.  


 2015-08-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wczoraj pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło po południu w miejscowości Jazowa na drodze krajowej nr 7. Po tym jak w tył forda focusa uderzył ciężarowy daf, a następnie siłą uderzenia w dwa kolejne pojazdy do szpitala trafiło siedem osób. Kierującemu ciężarówką nic się nie stało. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.


 2015-08-03
Nowy Dwór Gdański,
  Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem  w miejscowości Popowo na drodze wojewódzkiej nr 502. Po tym jak w tył vw turan uderzył ford modeno, a następnie czołowo w zabytkowego citroena, do szpitala trafił kierujący nim 72 – latek obywatel Francji oraz 54-letnia pasażerka obywatelka Włoch. Kierującemu vw turan oraz samemu sprawcy z forda mondeo  nic się nie stało. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.