2015-11-25
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączają się w kampanię „16 dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet”, która trwać będzie od dziś do 10 grudnia. W tych dniach mundurowi z nowodworskiej jednostki zaplanowali dyżury, w trakcie których będą informować o dostępnych możliwościach i sposobach ochrony przed ewentualnymi aktami różnego rodzaju przemocy.


 2015-11-24
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci udaremnili dalszą podróż nietrzeźwemu kierującemu. 56 – latek siedzący za kierownicą vw golfa miał w organizmie 2 promile alkoholu. Okazało się, że złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 5 lat i wysoka kara finansowa.  


 2015-11-24
Nowy Dwór Gdański,
W Krynicy Morskiej trwa kampania „Stop przemocy i dopalaczom”. Przedsięwzięcia profilaktyczne podejmowane w ramach dwumiesięcznego cyklu mają wspólny cel: informować o zagrożeniach związanych z używaniem przemocy i dopalaczy i uczyć skutecznie się przed nimi chronić. W piątkowe wydarzenie - koncert terapeuty Sławka Pyrko pt. „Rozmowy o życiu” dedykowane uczniom krynickiej szkoły, włączyli się policjanci i przedstawiciele lokalnego samorządu. Mł. insp. Tomasz Pawlak przekazał młodzieży antydopalaczowe plany zajęć przygotowane w tym celu przez właściciela portalu internetowegowww.mierzeja.pl.  


 2015-11-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci włączyli się w obchody II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Do wspólnego uczczenia tego dnia zaprosili przedstawicielkę mundurowych uczniowie, nauczyciele i  dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim.  Uroczysty apel z udziałem przedstawicieli władz miasta, służby zdrowia, policji i dyrekcji szkoły był wspaniałą okazją do przypomnienia dzieciom praw gwarantowanych ich przez polskie prawo i międzynawową konwencję.  


 2015-11-18
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w nadmorskiej Stegnie. 12 - latka została potrącona przez samochód na drodze wojewódzkiej nr 501. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców pojazdów, jak i do pieszych o zgodne z przepisami i ostrożne uczestnictwo w ruchu drogowym.


 2015-11-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi łatwowierność starszych i samotnych osób. Podszywając się pod członków rodziny, pracowników a nawet funkcjonariuszy policji, przestępcy manipulują swoimi ofiarami i mimo szeroko prowadzonych akcji profilaktycznych, nadal okradają je z dużych sum pieniędzy. Nowodworscy śledczy pracują aktualnie przy zdarzeniu, gdzie ofiarą takiego oszustwa padła 82 – letnia mieszkanka powiatu. W związku z sygnałami o próbach tego typu oszustw mundurowi ostrzegają i radzą jak zachować się w takich sytuacjach. 


 2015-11-13
Nowy Dwór Gdański,
Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Główny Policji wyróżnił specjalnym podziękowaniem i nagrodą finansową pracownicę nowodworskiej jednostki, panią Karolinę Gumułę. Podziękowanie dla pani Karoliny uroczyście wręczył wczoraj komendant nowodworskiej jednostki Policji insp. Wacław Łokuciewski.


 2015-11-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj a w centrum Nowego Dworu Gdańskiego. Na przejściu dla pieszych zderzyło się dwoje rowerzystów. Do szpitala w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem 59 – letnią mieszkankę powiatu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą nowodworscy śledczy.


 2015-11-12
Nowy Dwór Gdański,
27 – latek z powiatu nowodworskiego zatrzymany dziś rano za kierownicą samochodu odpowie za dwukrotne złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wczoraj nad ranem policjanci zatrzymali go za kierownicą bmw i pomimo tego, że już raz naraził się na odpowiedzialność karną - dziś rano ponownie siadł za kierownicę innego auta. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do 3 lat.


 2015-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali telefon komórkowy, który zginął pod koniec października nastolatkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą mogą mieć czternastolatkowie, którzy wykorzystali moment wysunięcia się urządzenia z kurtki właściciela i przywłaszczyli wart 500 złotych telefon.  Policjanci odzyskali już urządzenie, a sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.


 2015-11-10
Nowy Dwór Gdański,
Odpowiedzialnością za przestępstwo, zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy i mandatem karnym zakończyła się dla 48 – letniego kierującego kontrola drogowa. Policjanci zatrzymali kierowcę mazdy, bo jechał za szybko. Okazało się, że mężczyzna usiadł za kierownicę auta pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie na okres do 2 lat .


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański,
Scenariusz policyjnych ćwiczeń dowódczo - sztabowych przeprowadzonych w nowodworskim budynku Żuławskiego Banku Spółdzielczego zakładał pojawienie się ładunku wybuchowego w jednym z pomieszczeń. Zaraz po potwierdzeniu niepokojącego sygnału, sprawnie ewakuowano pracowników i klientów  placówki. Ulica Sikorskiego na wysokości banku została zablokowana. Na miejscu pojawiła się policja i inne służby, które współpracują ze sobą w przypadku podobnych zdarzeń.


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański,
Ostaszewska grupa PaT obchodziła swoje pierwsze urodziny. Do wspólnego, uroczystego świętowania tej chwili młodzi artyści zaprosili wiele sprzyjających im w minionym roku osób, w tym policjantów z nowodworskiej jednostki. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań, premiery nowego przedstawienia, wspólnej zabawy i pysznego urodzinowego tortu. Funkcjonariusze wręczyli młodzieży antydopalaczowe plany zajęć i długopisy przekazane przez właściciela portalu www.mierzeja.pl.


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej „siódemce” w sobotnią noc. W zdarzeniu uczestniczyli kobieta i mężczyzna podróżujący vw golfem. Oboje z ogólnymi potłuczeniami trafili do szpitala. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że w czasie zdarzenia za kierownicą samochodu siedział 32 – letni mężczyzna, który był nietrzeźwy i dodatkowo nie posiada uprawień do kierowania pojazdami. Nowodworscy śledczy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na krajowej „siódemce” w miejscowości Dworek. Informacja o przewróconym na dach aucie i dwóch osobach rannych dotarła do policjantów przed godziną 1.00 w nocy. Już po chwili na miejscu pracowali policjanci, strażacy i załoga karetki pogotowia.


 2015-11-09
Nowy Dwór Gdański ,
Zarzuty uprawy konopi i posiadania marihuany przedstawili policjanci 35 – letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 170 gram suszu roślinnego. Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. Za jej posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2015-11-06
Nowy Dwór Gdański,
Informujemy, że od początku listopada 2015 w związku ze zmianą organizacji funkcjonowania Posterunku Policji w Krynicy Morskiej  posterunek ten funkcjonować  będzie do odwołania na zasadzie punktu przyjęć interesanta. Dzieln


 2015-11-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola w Sztutowie. W czasie zajęć z mundurowymi mali piesi utrwalili wiedzę o bezpieczeństwie na drodze nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Mundurowi obdarowali przedszkolaków upominkami – ołówkami  i puzzlami przekazanymi na ten cel przez portal www.mierzeja.pl i grupę LOTOS.  Za zajęcia i prezenty dzieci podziękowały funkcjonariuszom piosenką o bezpieczeństwie.


 2015-11-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci udaremnili dalszą podróż autem nietrzeźwemu mężczyźnie. Siedzący za kierownicą seata 30 – latek miał w organizmie promil alkoholu. W czasie policyjnej kontroli okazało się, że samochód którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych, a sam kierujący wcale nie ma prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-11-06
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowy z Nowego Dworu Gdańskiego prowadzi czynności w sprawie odnalezienia w mieście roweru koloru czarnego z koszykiem na bagażniku. Rower typu damka, o rozmiarze felgi 28, nie ma widocznych oznaczeń ramy. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.  


 2015-11-06
Nowy Dwór Gdański,
W Krynicy Morskiej trwa kampania „Stop Przemocy i Dopalaczom”. W szkolnych warsztatach edukacyjno – profilaktycznych na temat narkotyków i dopalaczy udział wzięła dzielnicowa z nadmorskiego posterunku. Jako członek miejscowego Zespołu Interdyscyplinarnego policjantka jest współorganizatorem dwumiesięcznej kampanii realizowanej dla kryniczan wspólnie z członkami Gminnej Komisji Alkoholowej.


 2015-11-03
Nowy Dwór Gdański,
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 33 – letni mężczyzna siedzący za kierownicą kontrolowanego przez policjantów vw passata. Funkcjonariusze zatrzymali go na krajowej „siódemce”. Okazało się, że wcale nie posiada prawa jazdy. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i kara finansowa.


 2015-11-02
Nowy Dwór Gdański,
Świąteczny weekend na trasach powiatu nowodworskiego minął bezpiecznie, ale nie bezkolizyjnie. Policjanci odnotowali w swoich statystykach 5 zdarzeń drogowych. Udaremniono również dalszą podróż jednemu nietrzeźwemu kierowcy. W trosce o bezpieczne powroty wzmożone kontrole podróżujących w policyjnej akcji ZNICZ 2015 trwać będą jeszcze przez cały dzisiejszy dzień. Funkcjonariusze apelują o rozwagę, przepisowość i odpowiedzialność na trasach.  


 2015-10-30
Nowy Dwór Gdański,
Od dziś policjanci rozpoczynają działania „ZNICZ 2015”, mające na celu minimalizowanie zdarzeń drogowych i utrudnień w ruchu drogowym w związku z jego natężeniem. W tym roku na drogach powiatu nowodworskiego nie będzie zmian organizacji ruchu. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku zachowaniu szczególnej ostrożności, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wzajemnej kulturze komunikacyjnej.


 2015-10-30
Nowy Dwór Gdański,
Na nowodworskich trasach trwały wczoraj działania „Bezpieczny pieszy”. W obliczu coraz szybciej zapadającego zmroku i pogarszających się warunków drogowych policjanci chcą przypomnieć i zaktywizować niechronionych uczestników ruchu drogowego do zadbania o własne bezpieczeństwo. Tylko wczoraj policjanci interweniowali wobec 31 sprawców wykroczeń drogowych, w tym 13 pieszych.


 2015-10-29
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z Krynicy Morskiej wzięła udział w inauguracji kampanii społecznej pt. „Stop Przemocy i Dopalaczom” organizowanej w Krynicy Morskiej przez lokalny Zespół Interdyscyplinarny i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zaplanowanego na listopad i grudzień przedsięwzięcia jest informowanie i uświadamianie mieszkańców Krynicy Morskiej w zakresie zagrożeń wiążących się z przemocą i dopalaczami. W pierwszym dniu akcji policjantka spotkała się z młodzieżą z miejscowej szkoły i rozmawiała z  nimi o zapobieganiu przemocy rówieśniczej.


 2015-10-29
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu rodzinnego sprawę nieprawidłowej opieki nad dzieckiem. Informację o potrzebie interwencji funkcjonariusze otrzymali od pracowników szkoły zaniepokojonych o los dziecka, które nie przyszło wczoraj na lekcje. Okazało się, że matka chłopca jest nietrzeźwa i zostawiła go samego w domu. Policjanci przy współpracy z pracownikami opieki społecznej zadbali o to, aby dziecko trafiło pod dobrą opiekę.    


 2015-10-28
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci informują o możliwości skorzystania z bezpłatnych zajęć dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie. Prowadzone przez doświadczonych psychologów spotkania psychoedukacyjne mają pomóc ofiarom takich przestępstw zrozumieć trudną sytuację i nauczyć się radzić sobie w sytuacjach przemocowych. W zajęciach udział może wziąć każdy, kto czuje się pokrzywdzony różnorodnymi formami przemocy. Organizatorem zajęć jest Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości.


 2015-10-28
Nowy Dwór Gdański,
Udaremnieniem dalszej podróży motorowerzyście i jego pasażerowi zakończyła się policyjna kontrola w Ostaszewie. Okazało się, że 26 – letni kierujący ma w organizmie 1,5 promila alkoholu, a jego pasażer również jest w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zabezpieczyli motorower na policyjnym parkingu, a 26 – latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz złamanie zakazu przewożenia na motorowerze osoby w stanie po użyciu alkoholu.


 2015-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci doprowadzili za kraty więziennej celi 25 – latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. Na ślad mężczyzny trafili w czasie interwencji w jednym z mieszkań w Mikoszewie. Mężczyzna spędzi w więzieniu prawie trzy najbliższe lata.


 2015-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjantka uczestniczyła w finale konkursu plastycznego pt. „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowanego dla pierwszoklasistów przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim. Obok trzech pierwszych miejsc, dyrekcja szkoły i przedstawicielka nowodworskich policjantów nagrodzili upominkami małych autorów wszystkich prac. Dodatkowo, specjalne wyróżnienie i nagroda od mundurowych trafiła do rąk Arka z klasy Ib.


 2015-10-27
Nowy Dwór Gdański,
Podczas interwencji policjantów w jednym z mieszkań na terenie gminy Stegna, gdzie zgłaszano, że miało dojść do awantury, dwóch młodych mężczyzn zaczęło wykrzykiwać wulgarne i obraźliwe treści w stronę mundurowych, a jeden z nich próbował nawet wypchnąć policjantów z mieszkania. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Policjanci zatrzymali  ich i doprowadzili do wytrzeźwienia. W związku z zachowaniem wobec mundurowych jeden z nich usłyszał już zarzuty znieważania policjantów i próby wpływania na czynności urzędowe. Grozi za to kara pozbawienia wolności do trzech lat.


 2015-10-23
Nowy Dwór Gdański,
W drodze na interwencję policjanci wyratowali z niebezpieczeństwa mieszkańca powiatu nowodworskiego. Zdrowie i życie 48 – latka, któremu pomogli funkcjonariusze, było zagrożone nie tylko z powodu nagłego ataku choroby, ale i miejsca w jakim do niego doszło. Nieprzytomnego, leżącego w ciemnościach na jezdni mężczyznę w porę dostrzegli mundurowi, skutecznie udzielili mu pomocy i przekazali lekarzom. Za profesjonalną i godną policyjnego munduru postawę w służbie, obaj funkcjonariusze zostaną wyróżnieni przez komendanta nagrodami. 


 2015-10-23
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przypominają pieszym o korzystaniu z elementów odblaskowych i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Prowadzone wczoraj na pomorskich trasach działania „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów i podnosić ich świadomość w zakresie odpowiedzialnego użytkowania tras. Tylko wczoraj funkcjonariusze ujawnili 20 wykroczeń drogowych. Do rąk mieszkańców powiatu trafiły też kamizelki odblaskowe przekazane na ten cel przez Żuławski Bank Spółdzielczy.


 2015-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty uszkodzenia ciała, naruszenia miru domowego i gróźb karalnych przedstawili wczoraj policyjni śledczy 19 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna jest podejrzany o to, że wdarł się do jednego z domów w Sztutowie, groził jego mieszkańcom, a kolejno – w Nowym Dworze Gdańskim zaatakował idącego do szkoły nastolatka gryfem od gitary. Współpracująca z funkcjonariuszami prokuratura z uwagi na chuligański charakter czynu i ważny interes społeczny objęła działanie sprawcy ściganiem z urzędu.    


 2015-10-22
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali kierującego ciągnikiem rolniczym. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Mundurowi uniemożliwili mu dalszą podróż, pojazd trafił na policyjny parking, a mężczyzna minioną noc spędził za kratami policyjnej celi. Za kierowanie pojazdem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności do 2.


 2015-10-20
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ruchu drogowego przypominają o zgodnym z przepisami i rozważnym korzystaniu z tras. Tylko wczoraj funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi sprawców 23 wykroczeń drogowych i zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych pojazdów. Do sądu trafią też sprawy dwóch kierujących, którzy rażąco łamali przepisy na krajowej „siódemce


 2015-10-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci i funkcjonariusze straży leśnej rozmawiali z młodzieżą o przepisach prawa obowiązujących w lesie. Z zasadami, których należy przestrzegać i konsekwencjami ich łamania zapoznali się Gimnazjaliści z Mikoszewa i licealiści z Nowego Dworu Gdańskiego. Wspólna profilaktyka ma podnosić poziom świadomości młodych ludzi i chronić środowisko przed szkodami.


 2015-10-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie pod opieką nietrzeźwej matki miało przebywać dwoje dzieci. Okazało się, że zarówno matka, jak i przebywająca w mieszkaniu babcia dzieci były pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze powiadomili pracowników ośrodka pomocy społecznej, którzy zadbali o to by dzieci trafiły pod dobrą opiekę. Policjanci powiadomią o interwencji powiadomią Sąd Rodzinny i dla Nieletnich.


 2015-10-15
Nowy Dwór Gdański,
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji policjanci przypominają o możliwości ugodowego rozwiązywania konfliktów pomiędzy dwoma stronami. Na każdym etapie postępowania policyjnego lub prokuratorskiego można przekazać sprawę do mediacji, co daje szansę na dobrowolne, poufne i sprawne rozwiązanie sporu.  


 2015-10-14
Nowy Dwór Gdański,
Kontrolowany przez policjantów kierowca vw T4, miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy auta. Gdy funkcjonariusze zbadali jego trzeźwość okazało się, że ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2015-10-14
Nowy Dwór Gdański,
O bezpieczeństwie w drodze do szkoły policjanci rozmawiali z uczniami i przedszkolakami z Tujska. Funkcjonariusze wyczulili podopiecznych położonej w pobliżu drogi wojewódzkiej placówki, na szczególną potrzebę dbania o swoje bezpieczeństwo, w szczególności w trakcie przechodzenia na drugą stronę jezdni. Dzięki odblaskom przekazanym przez funkcjonariuszy dzieciaki będą teraz bardziej widoczne dla pozostałych użytkowników dróg.


 2015-10-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odzyskali wartego 50 tys. złotych vw craftera, skradzionego z wypożyczalni aut. Informacja o kradzieży samochodu z terenu Koszalina dotarła do mundurowych w piątek wieczorem. Niedługo później policjanci ruchu drogowego zatrzymali ten samochód na krajowej „siódemce”. Siedzący za jego  kierownicą 38 – latek z Trójmiasta usłyszał już wstępny zarzut kradzieży samochodu.


 2015-10-08
Nowy Dwór Gdański,
Wyjątkowe plany zajęć, długopisy i ołówki trafią do uczniów powiatu nowodworskiego w trakcie antydopalaczowych lekcji. Policjanci będą spotykać się z młodzieżą starszych klas szkół podstawowych i pierwszych gimnazjalnych aby uświadomić im jak wielkie ryzyko niesie ze sobą używanie „nowych narkotyków”. Materiały z profilaktycznym przesłaniem przygotował i przekazał na ten cel portal internetowy www.mierzeja.pl


 2015-10-08
Nowy Dwór Gdański,
Na nowodworskich trasach trwały wczoraj działania pod kryptonimem TRUCK I BUS. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali busy, autobusy i samochody ciężarowe zwracając szczególną uwagę między innymi na stan techniczny pojazdów, przepisy dotyczące przewozu osób i stan psychomotoryczny kierowców. Mundurowi ukarali mandatami sprawców 20 wykroczeń drogowych.


 2015-10-07
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem 46 – latka z powiatu nowodworskiego zakończyła się poranna kontrola vw vento. Jednym z pasażerów auta okazał się poszukiwany listem gończym mężczyzna. Policjanci już doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie pozostanie przez najbliższe kilkanaście miesięcy.


 2015-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili przedszkolaków z Kmiecina. W trakcie spotkania z maluchami funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające dbać o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


 2015-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci legitymowali w nocy przebywających na mieście nastolatków. Okazało się, że dwaj piętnastolatkowie uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, wychowankowie placówki wrócili tam jeszcze wczorajszej nocy.


 2015-10-06
Nowy Dwór Gdański,
Najmłodsi mieszkańcy Stegny poznawali policyjną profesję. Z pracą mundurowych, policyjnym sprzętem i radiowozem zapoznały się w trakcie wizyty w miejscowym posterunku. O swojej służbie opowiedzieli im dzielnicowi tego rejonu. W czwartek dzi


 2015-10-05
Nowy Dwór Gdański,
Na trzy miesiące utracił uprawnienia do kierowania 31 – letni mieszkanie powiatu nowodworskiego. Siedząc za kierownicą osobowego audi, mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, policjanci ukarali mężczyznę punktami karnymi i mandatem w kwocie 400 złotych.


 2015-10-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci odwiedzili uczniów czterech nowodworskie szkół. W trakcie spotkań z młodzieżą informowali o zagrożeniach związanych z „dopalaczami”, przestrzegali przed konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi ich używania oraz wskazywali gdzie w razie potrzeby można uzyskać pomoc. W spotkaniach profilaktycznych organizatorzy wykorzystali przygotowany specjalnie na ten cel „mobilny punkt antydopalaczowy”.Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.