2015-01-30
Nowy Dwór Gdański,
Na początku stycznia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozstrzygnęło konkurs „Błyskotliwi”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem było zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. W ramach konkursu szkoły musiały zrealizować ok. 40 sekundowy spot związany z tematyką noszenia elementów odblaskowych. Zainteresowanie było ogromne – otrzymaliśmy aż 184 filmy.


 2015-01-28
Nowy Dwór Gdański,
Udaremnieniem dalszej podróży 25 – letniego kierującego i pasażerki fiata uno zakończyła się kontrola policyjna auta. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał w organizmie około promil alkoholu, a dodatkowo wcale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i nie miał przy sobie dokumentów wymaganych w czasie kontroli. Samochód trafił na policyjny parking, a mężczyzna odpowie za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali go mandatami na łączną kwotę 600 złotych.


 2015-01-27
Nowy Dwór Gdański,
Już od poniedziałku w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa szkolna to dla dzieciaków i młodzieży czas relaksu, regeneracji sił i zabawy. Policjantka z nowodworskiej prewencji radziła uczniom jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw zimy i ostrzegała przed zagrożeniami związanymi z brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnym zachowaniem.


 2015-01-27
Nowy Dwór Gdański,
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.


 2015-01-23
Nowy Dwór Gdański,
Dzielnicowa z Krynicy Morskiej po raz kolejny zaangażowała się w pracę nad kalendarzem poświęconym tematyce przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom. Już po raz drugi z inicjatywy Zespołu Interdyscyplinarnego, którego członkiem jest policjantka powstał kalendarz na 2015 rok. Na jego kartach przedstawiono tematykę przemocy i uzależnień widzianą oczami dzieci i młodzieży z Krynicy Morskiej. Wydrukowany w ilości 50 sztuk kalendarz trafi do instytucji, które na co dzień współpracują z krynickim MOPS –em w zakresie zwalczania przemocy i uzależnień.


 2015-01-22
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci przedstawili zarzut zniszczenia mienia 27 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Śledczy podejrzewają go o zniszczenie elementów wyposażenia klatki schodowej jednego z bloków w mieście. Koszt naprawy wyrwanych lamp, skrzynki na ulotki i zerwanej elewacji oszacowano na prawie 700 złotych.  Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, a za działanie w warunkach powrotu do niego grozi mu kara pozbawienia wolności na czas do siedmiu i pół roku.


 2015-01-21
Nowy Dwór Gdański,
O co najmniej 7 włamań i kradzieży podejrzewają nowodworscy śledczy 27 – letniego mieszkańca Trójmiasta. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. W piwnicy zajmowanej przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli dziesiątki przedmiotów, a wśród nich: elektronarzędzia, telefony komórkowe, rowery, biżuterię, dokumenty i karty magnetyczne oraz wiele innych rzeczy pochodzących najprawdopodobniej z przestępczej działalności 27 - latka. W tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki strunowe z marihuaną i amfetaminą w środku. Dziś sąd rozpatrzył wniosek prokuratury malborskiej o tymczasowe aresztowanie mężczyzny i zastosował ten środek zapobiegawczy na czas 3 miesięcy. Za włamanie grozi kara więzienia nawet do 10 lat.


 2015-01-20
Nowy Dwór Gdański,
Funkcjonariusze z ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu nowodworskiego działania „TRUCK & BUS”. Celem wzmożonych kontroli było między innymi eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których zły stan techniczny zagraża bezpieczeństwu na trasach oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z przepisami zachowania kierowców. Kontrolując busy, autobusy i samochody ciężarowe policjanci  sprawdzali też stan psychomotoryczny kierujących oraz sposób przestrzegania przepisów dotyczących przewozu osób.


 2015-01-20
Nowy Dwór Gdański,
Około 1,7 promila alkoholu miał w organizmie 40 – latek zatrzymany wczoraj przez policjantów za kierownicą volkswagena polo.  Mężczyzna jechał w tym stanie samochodem po ulicy Krasińskiego w Nowym Dworze Gdańskim. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2015-01-19
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w sobotni wieczór w miejscowości Ostaszewo. Na ulicy Nowodworskiej kierujący renault scenic potrącił rowerzystę. W wyniku zdarzenia do szpitala w poważnym stanie trafił 36 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Siedzący za kierownicą 23 - latek był trzeźwy w trakcie zdarzenia. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Trwają policyjne działania „Świeć przykładem. Ich celem jest między innymi podnoszenie świadomości pieszych, którzy muszą pamiętać o tym, że dbając o własną widoczność przy drodze - dbają o swoje zdrowie i życie. Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolują w jaki sposób piesi przestrzegają przepisy obowiązujące w tym zakresie, ale również wręczają mieszkańcom elementy odblaskowe specjalnie przygotowane przez mundurowych na tą okazję. Po wczorajszym spotkaniu z policjantami z nowodworskiej jednostki, przykładem na drodze „zaświecili” mieszkańcy wsi Jeziernik.


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Sołectwa Jeziernik. W czasie spotkania mundurowi omówili stan przestępczości na terenie powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem terenu Jeziernika,  sposoby zabiegania przestępstwom i reagowania w obliczu zagrożeń, a także odpowiadali na pytania licznie przybyłych mieszkańców.  Spotkanie ze społecznością było dobrą okazją do dopracowania dotychczasowych form współpracy, wymiany wzajemnych oczekiwań i  spostrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa w tym rejonie. Wysoką frekwencją, zainteresowaniem i zaangażowaniem w dyskusję mieszkańcy Jeziernika udowodnili że są świadomi tego, że bezpieczeństwo to dobro wspólne, o które trzeba dbać i o którym warto i należy rozmawiać.  


 2015-01-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci kontrolowali rowerzystkę, która jechała rowerem bez wymaganego oświetlenia. Od kobiety wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że kobieta złamała zakaz sądowy, zgodnie z którym do 2020 roku nie miała prawa jeździć rowerem.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia.


 2015-01-13
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci ze nowodworskiej jednostki prowadzą czynności w sprawie odnalezienia na terenie miasta roweru tupu damka, koloru brązowego z napisem „MAXIM” na ramie. Rower ma  brązowe błotniki i siodełko oraz zamontowany na bagażniku czarny wysoki koszyk. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z policją.  


 2015-01-13
Nowy Dwór Gdański,
Policyjny pościg za kierującym vw vento zakończył się zatrzymaniem mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o kierowanie autem po pijanemu oraz złamanie sądowego zakazu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec funkcjonariuszom. Ostatecznie uderzył w bramę wjazdową jednej z posesji, wysiadł z auta i próbował uciekać. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2015-01-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielne popołudnie w nadmorskim Junoszynie. Na drodze wojewódzkiej nr 501 audi A4 zderzyło się czołowo z vw caravella, którym podróżowało 8 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 1 i 6 lat. Do szpitali trafił kierowca audi oraz 17 – latka i 6 – latek z busa. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ustalili, że kierowca volkswagena był trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą audi 42 – latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.


 2015-01-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci uczestniczyli w XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Dworze Gdańskim. Mundurowi wspierali „granie” orkiestry swoją obecnością i przedmiotami przekazanymi na aukcje. Przy stoisku przygotowanym przez stróżów prawa  mieszkańcy mogli między innymi obserwować pracę technika kryminalistyki, a pokonując slalom z alkogoglami na oczach - przekonać się  jak alkohol upośledza postrzeganie. Największą popularnością cieszył się policyjny słoń POPO, który zapraszał milusińskich do wspólnej zabawy.


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
Policyjny słonik Popo zaprasza na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Nowego Dworu Gdańskiego. Stróże prawa włączają się w coroczne „granie” orkiestry i zapraszają do spotkania już w najbliższą niedzielę o godz. 10.30  do Zespołu Szkół nr 1. Wspólna zabawa z policyjną maskotką przypomni najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a za pomocą specjalnych alkogogli będzie można sprawdzić jak alkohol upośledza postrzeganie. Policjanci przekażą też na licytację resortowe gadżety, z których dochód wesprze fundację Jerzego Owsiaka.


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna asysta przy badaniu agresywnego pacjenta przez załogę karetki pogotowia  zakończyła się zatrzymaniem 46 – latka z powiatu nowodworskiego. Nietrzeźwy mężczyzna był agresywny i utrudniał czynności ratownikom. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i ma trafić do najbliższego zakładu karnego. Wczoraj policjanci przewieźli 46 – latka do więzienia, gdzie przez najbliższe dwa tygodnie odbywać będzie karę pozbawienia wolności. 


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
11 stycznia już po raz dwudziesty trzeci policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.


 2015-01-09
Nowy Dwór Gdański,
Od 31 sierpnia 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące używania elementów odblaskowych przez pieszych.  Nadal zbyt wielu pieszych lekceważy niebezpieczeństwo związane z byciem niedostatecznie widocznym dla kierowców. W dniach 12-18 stycznia prowadzone będą działania profilaktyczne na terenie województwa pomorskiego pod nazwą ŚWIEĆ PRZYKŁADEM.  


 2015-01-05
,
Sylwestrową noc za kratami policyjnych celi spędziło czterech młodych mieszkańców powiatu nowodworskiego podejrzanych o posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli mercedesa, którym podróżowali mężczyźni, policjanci znaleźli zawiniątko z amfetaminą. W miejscach zamieszkania dwóch zatrzymanych policjanci zabezpieczyli kolejne zabronione substancje. Trzech mężczyzn usłyszało już policyjne zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2015-01-05
Nowy Dwór Gdański,
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy 25 – latek z powiatu nowodworskiego. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie siadł za kierownicę vw golfa. Policjanci udaremnili jego dalszą podróż. Okazało się też, że wcale nie posiada uprawnień do kierowania. Za kierowanie autem w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-12-31
Nowy Dwór Gdański,
Jak pokazuje praktyka tzw. wypadki z fajerwerkami najczęściej zdarzają się na skutek błędów ludzkich. Z reguły jest to: 
    niewłaściwe obchodzenie się z gotowymi fajerwerkami, używanie środków nie przeznaczonych do zabawy (np. niewiadomego pochodzenia lub typu wojskowego), niedopuszczalne manipulowanie przy środkach pirotechnicznych (przerabianie, łączenie lub samodzielne wytwarzanie fajerwerków)


 2014-12-30
Nowy Dwór Gdański,
Wiesz, jak bezpiecznie poruszać się w terenie niezabudowanym po zmroku? Już wiesz, że odblaski mogą uratować życie? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Błyskotliwi” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nagraj spot i wyemituj go w internecie. Zabłyśnij wiedzą!


 2014-12-29
Nowy Dwór Gdański,
Zatrzymaniem 19 - letniego mężczyzny zakończyła się jedna z interwencji nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze kontrolowali golfa III. W trakcie kontroli osobistej kierowcy stróże prawa znaleźli przy mężczyźnie schowane w skarpecie dwie porcje marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  


 2014-12-23
Nowy Dwór Gdański,
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Z rąk przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego odebrał je I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Tomasz Pawlak.


 2014-12-19
Nowy Dwór Gdański ,
Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło nad ranem 6 grudnia b.r.  na krajowej „siódemce”. W zdarzeniu na wysokości miejscowości Stróża uczestniczył osobowy ford, który zderzył się bokiem z autem osobowym o ciemnym kolorze karoserii. Osobą mogącą być świadkiem tego zdarzenia jest kierujący lub pasażerowie srebrnej skody o początkowym wyznaczniku tablic rejestracyjnych GND. Świadek lub świadkowie opisanego zdarzenie proszeni są o kontakt w posterunkiem policji w Stegnie.        


 2014-12-18
Nowy Dwór Gdański,
Trzy nowe drukarki komputerowe z tonerami, laminator, kamery monitoringu i materiały biurowe otrzymali wczoraj nowodworscy policjanci.  Sprzęt zakupiony przez samorząd Nowego Dworu Gdańskiego, przekazał wraz z życzeniami świątecznymi na ręce Komendanta Powiatowego Policji, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego – Jacek Michalski. Doposażenie funkcjonariuszy ma usprawniać i podnosić komfort ich pracy. 


 2014-12-17
Nowy Dwór Gdański,
Dziś od rana w Nowym Dworze Gdańskim policjanci z ruchu drogowego prowadzili akcję trzeźwy poranek. W punkcie kontrolnym na ulicy Warszawskiej sprawdzili stan trzeźwości ponad stu  kierowców. Wśród nich znalazł się mężczyzna, który siadł za kierownicę swojego auta po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą podróż i zatrzymali prawo jazdy. Jego sprawa trafi do sądu.


 2014-12-17
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zabezpieczali uroczystości związane z obchodami 33 rocznicy czwórki tragicznie zmarłych w wodach Linawy czołgistów. Pod upamiętniającym to wydarzenie krzyżem stojącym tuż przy drodze krajowej nr 7 zgromadzili się wczoraj przedstawiciele władz powiatu, samorządowcy i mundurowi z lokalnych służb.  W imieniu nowodworskich policjantów cześć poległym czołgistom oddał podinsp. Tomasz Pawlak – zastępca komendanta powiatowego.  


 2014-12-16
Nowy Dwór Gdański,
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.


 2014-12-16
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania na drodze krajowej nr 55. W działaniach odbywających się pod hasłem „Stop agresji na drodze” współpracowali funkcjonariusze z trzech powiatów: nowodworskiego, malborskiego i sztumskiego. Celem było ograniczanie tragicznych następstw zdarzeń drogowych głównie poprzez wpływanie na zachowanie kierowców oraz kontrole stanu technicznego pojazdów.  


 2014-12-16
Nowy Dwór Gdański,
Promil alkoholu w organizmie miał 49 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w sobotnią noc. W tym stanie mężczyzna podróżował osobowym audi po drodze wojewódzkiej nr 502. Kontrola mundurowych udaremniła jego dalszą podróż. Za jazdę w nietrzeźwym stanie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-12-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 501 na wysokości Kątów Rybackich. Zderzyły się tam dwa volkswageny polo. Do szpitala trafiła  70 – letnia kobieta i 60  - letni mężczyzna. Oboje są mieszkańcami powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalają przyczyny zdarzenia i nie wykluczają, że do zderzenia pojazdów mogły przyczynić się złe warunki atmosferyczne, a szczególnie śliska nawierzchnia drogi. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o ostrożną, dopasowaną do warunków panujących na drodze jazdę.


 2014-12-12
Nowy Dwór Gdański,
Policyjna kontrola motorowerzysty w Nowym Dworze Gdańskim zakończyła się udaremnieniem jego dalszej podróży. 23 – latek miał w organizmie 0.8 promila alkoholu. Śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.


 2014-12-12
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o włamanie do piwnicy należącej do jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Z pomieszczenia zginęły worki z węglem i drewno opałowe. Okazało się, że za włamaniem i kradzieżą wartego 140 złotych opału stoi sąsiadka właścicielki piwnicy. Śledczy przedstawili kobiecie zarzut kradzieży z włamaniem. W przypadku mniejszej wagi grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po nowodworskich drogach. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego, pilnują stanu technicznego pojazdów i przewożą osoby w prawidłowy sposób. Działania pod kryptonimem „TRUCK & BUS” prowadzone są regularnie na terenie powiatu, a ich celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami złego stanu technicznego pojazdów, przekraczania dozwolonych prędkości czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.  


 2014-12-11
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym na krajowej „siódemce”. Na wysokości Starych Babek zderzyły się ford focus i skoda octavia. Badanie alkotestem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 29 – letniej kobiety kierującej fordem. Kobieta trafiła do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.


 2014-12-10
Nowy Dwór Gdański,
„Alkohol i narkotyki” – pod tym hasłem policjanci z ruchu drogowego prowadzili całodobowe działania na terenie powiatu nowodworskiego. W ich trakcie funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 33 – letniemu mężczyźnie, który kierował autem mając promil alkoholu w organizmie. Podczas prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili ponad 300 badań trzeźwości i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów.  


 2014-12-10
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci skierują do sądu sprawę nielegalnego poboru energii. O kradzież prądu podejrzany jest mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Śledczy ustalili, że proceder ten mógł trwać od 2007 roku. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2014-12-09
Nowy Dwór Gdański,
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.


 2014-12-05
Nowy Dwór Gdański,
Od wczoraj do dzisiejszego ranka policjanci doprowadzili do zakładu karnego trzech mieszańców powiatu nowodworskiego. Mężczyźnie w wieku 20, 33 i 49 mają odbyć kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Najmłodszy w więzieniu spędzi najbliższe 15 miesięcy.


 2014-12-05
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym czołowo zderzyły się mercedes sprinter i volkswagen LT. Do zderzenia aut doszło wczoraj po południu w Nowym Dworze Gdańskim. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 59 – letniemu kierowcy mercedesa. Teraz sprawa trafi do sądu, który podejmie decyzję nie tylko w  zakresie odpowiedzialności za zdarzenie drogowe, ale również rozważy kwestię dalszych uprawnień do kierowania mężczyzny.


 2014-12-04
Nowy Dwór Gdański,
Za kraty policyjnych celi trafiło wczoraj dwóch mieszkańców powiat nowodworskiego. Policjanci interweniowali wobec nich w związku z awanturami domowymi, jakie wszczynali wobec pozostałych domowników. Wobec innego, 33 –letniego mieszkańca powiatu podejrzanego stosowanie przemocy wobec rodziny prokuratura zastosowała wczoraj środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia mieszkania. Policjanci przypominają, że psychiczne lub fizyczne znęcanie się nad najbliższymi to przestępstwo, za które grozi kara nawet 5 lat więzienia.  Rodziny, zagrożone przemocą domową dodatkowo obejmowane są przez funkcjonariuszy i instytucje pomocowe procedurą niebieskiej karty. Pozwala to na diagnozowanie problemu, monitorowanie sytuacji konkretnej rodziny i wieloaspektową pomoc dla niej specjalistów z różnych dziedzin.


 2014-12-03
Nowy Dwór Gdański,
Zarzut zniszczenia szyb ladach chłodniczych przedstawili policjanci 27 – latkowi z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zniszczył wystawiony na zewnątrz lokalu sprzęt powodując tym samym uszkodzenia na kwotę 1000  złotych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat, sąd może również nakazać sprawcy naprawienie wyrządzonej szkody.


 2014-12-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci prowadzili działania „trzeźwy poranek” na terenie powiatu nowodworskiego. W ich trakcie funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który nie miał uprawnień do kierowania i mężczyźnie, który siadł za kierownicę auta po spożyciu alkoholu. Podczas prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili 171 badań trzeźwości.


 2014-12-02
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci wspierają ostaszewską grupę PaT w ich profilaktyczno – edukacyjnych działaniach. Funkcjonariusze wspólnie z wójtem Gminy Ostaszewo, dyrekcją szkoły i przedstawicielami placówek oświatowych wzięli udział w inauguracji tej formy profilaktyki w powiecie nowodworskim. Wydarzeniu przewodził sam pomysłodawca i szef Pat-u – insp. Grzegorz Jach. Głównymi bohaterami tego dnia była pełna pozytywnej energii, talentu i zapału do pracy ostaszewska młodzież wraz z opiekunem grupy –pedagogiem szkolnym - panią Teresą Przeździecką.


 2014-12-01
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego doskonalą swoje umiejętności z zakresu technik i taktyk interwencji. Zadaniem odbywających się w cyklicznie zajęć jest utrzymywanie sprawności fizycznej funkcjonariuszy i utrwalenie posiadanych umiejętności niezbędnych w trakcie codziennie pełnionej służby. Nad całością czuwa instruktor technik i taktyk interwencji.


 2014-11-27
Nowy Dwór Gdański,
Policjanci zatrzymali trzech mieszańców powiatu nowodworskiego, którzy mają odbyć kary pozbawienia wolności. Dwóch z nich to poszukiwani, a jeden zatrzymany na podstawie nakazu doprowadzenia. Ten ostatni w zakładzie karnym spędzi najbliższy rok.  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2015 r.