Serwis informacyjny
 2018-02-19
Nowy Dwór Gdański,

Policja poszukuje świadków zdarzenia wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 28 stycznia 2018 pomiędzy miejscowościami Nowy Dwór Gdański – Kmiecin.


 2018-01-29
Nowy Dwór Gdański,

W niedzielę nowodworscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 23-letni kierowca osobowego audi, uderzył w w przydrożne drzewo.Na miejscu śmierć poniósł inny 23- latek, pasażer tego pojazdu. Okazało się, że sprawca wypadku miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


 2018-01-29
Nowy Dwór Gdański,

Piątek 26 stycznia 2018 roku jest ostatnim dniem, w którym uczniowie szkół na terenie województwa pomorskiego poszli do szkoły w tym semestrze. Ferie zimowe zaczynają się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Dla dzieci i młodzieży jest to czas odpoczynku i relaksu, ale na policjantów drogówki czeka trudne zadanie - by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom jadącym i wracającym z zimowisk, mundurowi przeprowadzą działania „Bezpieczne ferie”.


 2018-01-24
Nowy Dwór Gdański,

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy już 12 stycznia 2018 r. rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”, które potrwają do 25 lutego br.


 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury. Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2018. Komendant złożyła również podziękowania na ręce kierownictwa komendy w Nowym Dworze Gdańskim, za zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków przez wszystkich policjantów i pracowników policji.


 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy kryminalni zabezpieczyli blisko 67 kg krajanki tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 47-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oraz podatku vat, sięgają 31 tysięcy złotych. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.


 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU
 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno – edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


UWAGA NA OSZUSTÓW METODĄ NA POLICJANTA.
 2018-01-04
Nowy Dwór Gdański,

Niewiele brakowało, a 7 mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego, straciłoby oszczędności swojego życia lub nieświadomie uczestniczyłoby w transakcjach finansowych bez swojej wiedzy oraz zgody. Przestępcy, podszywając się pod policjantów próbowali przekonać swoje ofiary do przekazania im danych dotyczących ich nr kont bankowych i danych osobowych. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność.


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE SZEFÓW MSWIA ORAZ PODLEGŁYCH SŁUŻB
 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,

Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.UROCZYSTA WIGILIA NOWODWORSKICH POLICJANTÓW.
 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli policjanci, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim –mł. insp. Tomasz Pawlak i złożył życzenia świąteczno-noworoczne.


BEZPIECZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK
 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami okres świątecznych przygotowań. Czas wyjazdów, kupowania prezentów, czas spotkań z rodziną, i czas zabawy, a także uczestnictwa w różnych imprezach rozrywkowych towarzyszących nocy sylwestrowej. Wszystko to niesie pewne zagrożenia i by im zapobiec pomorscy policjanci podejmują przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktyczne, służące ciągłemu podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa. Pamiętajmy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo. Oto kilka najprostszych zasad, o których należy pamiętać!


DZIĘKI POMOCY POLICJANTÓW NIE UTONĘŁA
 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Starocin.  56-letnia kierująca audi zjechał z drogi i wpadła do rowu z wodą. Dzięki pomocy miejscowych policjantów nie utonęła. Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.


DEBATA Z SENIORAMI W OSTASZEWIE
 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj (13-12-2017 roku) w sali Gminnego Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie, odbyła się debata z seniorami zatytułowana Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz miec na nie wpływ. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.


W MARZĘCINIE OSOBÓWKA UDERZYŁA W DOM
 2017-12-11
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj(7.12.2017r.) w miejscowości Marzęcino. 37-letni kierujący fiatem zjechał z drogi i uderzył w werandę domu. Mężczyzna z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku. 


ĆWICZENIA SZTABOWE ,,ATAK 2017" W SZKOLE W LUBIESZEWIE
 2017-11-30
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj(29.11.2017r.) w Szkole Podstawowej w Lubieszewie znaleziono paczkę, która przypominała ładunek wybuchowy. Taki scenariusz rozegrał się w ramach przeprowadzonych ćwiczeń sztabowych pn. „Atak 2017”.Tego typu działania to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb.


SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH
 2017-11-21
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z kolejnych placówek oświatowych z terenu powiatu nowodworskiego. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły lub przedszkola oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe.


KOLIZJA OSOBÓWKI Z AUTOBUSEM W KRYNICY MORSKIEJ.
 2017-11-20
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci ruchu drogowego pracowali w Krynicy Morskiej na miejscu kolizji z udziałem bmw i autobusu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 19-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.


WYPADEK Z UDZIAŁEM SZKOLNEGO AUTOBUSU W RYBINIE.
 2017-11-17
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze nr 502 na wysokości miejscowości Rybina.56-letni kierujący autobusem w trakcie dowozu dzieci do szkoły, uderzył w prawidłowo jadącego seata. Kierująca osobówką kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.


BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU W SZKOLE W TUJSKU.
 2017-11-16
Nowy Dwór Gdański,

W środę zakończono warsztaty profilaktyczne, przygotowane przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Stegnie mł. asp. Piotra Dolińskiego i pedagog Sylwię Kosek pt.”Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” w ramach corocznej współpracy między Zespołem Szkół w Tujsku a Policją.


KAMPANIA SPOŁECZNA MSWIA PROMUJĄCA SZACUNEK DLA FLAGI RP I HYMNU RP
 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP


CBOS: POLACY DOBRZE OCENIAJĄ PRACĘ POLICJI
 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,

Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


23-LATEK ZATRZYMANY ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW.
 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,

Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 23-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn mężczyźnie grozi do 3lat pozbawienia wolności.


,,UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA" W NOWYM DWORZE GD.
 2017-11-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim aby przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Funkcjonariusze przy tej okazji rozdawali pierwszakom odblaskowe worki.


NA DROGĘ SPADŁ PRZEWOŻONY KAWAŁ BETONU
 2017-11-06
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Ryki. Na skutek pęknięcia pasów mocujący spadł na drogę element konstrukcyjny o wadze 6 ton, przewożony na skrzyni ciężarowego dafa. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.


II EDYCJA KONKURSU „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”
 2017-11-02
Nowy Dwór Gdański,

Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. 


"NIE ZABIJAJ"
 2017-10-31
Nowy Dwór Gdański,

"NIE ZABIJAJ" - INAUGURACJA AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO KIEROWCÓW


KONFERENCJA DOTYCZĄCA PROBLEMATYKI HANDLU LUDŹMI
 2017-10-30
,

W piątek w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się konferencja pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”. Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim oraz Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu. Celem  Konferencji było podniesienie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi. 


WIZYTA U PRZEDSZKOLAKÓW PRZY SP NR 1 W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM.
 2017-10-25
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.  Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – z przedszkola oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. 


MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MEDIACJI I DZIEŃ MEDIACJI
 2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,

„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 16-20 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października br.


POLICJANCI WSPARLI PRZYTULISKO PRZY OSP.
 2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci aktywnie zaangażowali się w akcję pomocy bezdomnym czworonogom.Policjanci przekazali datki dla wolontariuszy z przytuliska OSP w Nowym Dworze Gdańskim.


HANDEL LUDŹMI - KONFERENCJA W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
 2017-10-10
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 27 października 2017 roku w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się konferencja, dotycząca problematyki handlu ludźmi, pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”


,,KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”. SPOTKANIE DZIELNICOWEGO Z MŁODZIEŻĄ.
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze gdańskim wziął udział w warsztatach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w przedmiocie przeciwdziałania przemocy, którego organizatorem był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kmiecinie. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


POLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE W MARYNOWACH I NOWEJ CERKWI
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” odwiedzili uczniów ze Szkoły w Marynowach oraz Nowej Cerkwi. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.

 


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI Z NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO.
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.

 


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI Z KMIECINA.
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kmiecinie. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.


ŚWIEĆ PRZYKŁADEM
 2017-10-02
Nowy Dwór Gdański,

Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


PROJEKT „EDWARD” – EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH
 2017-09-21
Nowy Dwór Gdański,

21 września (czwartek) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się II edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.W działaniach wezmą również funkcjonariusze z nowodworskiej drogówki. 


ZATRZYMANY ZŁODZIEJ PIWA
 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,

 

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał w sobotę 32 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Policjanci podejrzewają go o kradzież opakowań zbiorczych piwa z wiaty gospodarczej w miejscowości Ostaszewo. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


ZNIEWAŻYLI POLICJANTÓW, TERAZ ODPOWIEDZĄ ZA TO W SĄDZIE
 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,

W sobotę przed godz.20:00 policjanci zatrzymali dwóch 29- letnich mężczyzn, którzy znieważyli funkcjonariuszy policji w trakcie interwencji w Nowym Dworze Gdańskim. Za znieważenie policjantów w trakcie wykonywania czynności służbowych grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.
 2017-09-08
Nowy Dwór Gdański,

Celem jaki przyświeca prowadzonej przez policjantów corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo komunikacyjne najmłodszych. W tym celu funkcjonariusze z nowodworskiej jednostki wraz z pierwszymi dniami września rozpoczęli wielopłaszczyznowe działania zmierzające do wyeliminowania ewentualnych zagrożeń infrastrukturalnych na drogach w rejonach szkół, stanowczej reakcji na przypadki wykroczeń w relacji pieszy-kierujący oraz podniesieniu świadomości maluchów odnośnie bezpiecznych zachowań w drodze - do i - ze szkoły.


CZYJ TO ROWER.
 2017-09-07
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w Nowym Dworze Gdańskim w okolicach sklepu ,,NETTO”  roweru marki ,,Victoria”. Rower typu górskiego, koloru czerwono-czarnego o rozmiarze felg 26. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z KPP w Nowym Dworze Gdańskim.


PREZENTY ROZDANE
 2017-09-01
Nowy Dwór Gdański,

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego wręczyli wyprawki szkolne kilkunastu dzieciom z powiatu nowodworskiego.


POLICJA ZATRZYMAŁA SPRAWCĘ KRADZIEŻY
 2017-08-31
Stegna,

Policjanci zatrzymali 19-latka, który usiłował dokonać kradzieży pieniędzy z otwartej kasetki mieszczącej się za barem w jednym ze stegieńskich lokali gastronomicznych. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie innych kradzieży w Krynicy Morskiej. Grozi mu do 5 lat więzienia.


"BEZPIECZNY WEEKEND" - KRAJOWE DZIAŁANIA POLICJI W OSTATNI WEEKEND SIERPNIA 2017
 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


POLICJANCI NOWODWORSKIEJ DROGÓWKI SPRAWDZALI TRZEŹWOŚĆ KIEROWCÓW
 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwość”. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu blisko 300 kierowców. Jeden z nich złamało prawo jadąc pod wpływem alkoholu.


EUROPEJSKIE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”
 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ NA PLAŻY W KRYNICY MORSKIEJ
 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,

Dzielnicowa z krynicy Morskiej promowała akcję profilaktyczno–edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej Instytutu Oceanografi Uniwersytetu Gdańskiego, wolontariusze WWF-Foki, strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana", funkcjonariusze Straży Granicznej przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


TRWA KONKURS „FILMOWY PRZEWODNIK” – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
 2017-08-21
Nowy Dwór Gdański,

Wakacje zbliżają się ku końcowi. Upalna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Wiele osób gorące dni spędza wypoczywając aktywnie, również nad wodą, i uprawiając sporty wodne. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji wodnej z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.


TERRORYZM - CO ROBIĆ W SYTUACJI ZAGROŻENIA
 2017-08-18
Nowy Dwór Gdański,MSWiA  Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


NAWAŁNICE W POMORSKIM – POLICJA OSTRZEGA
 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,

W związku z przejściem frontu burzowego nad terenem województwa pomorskiego ostrzeżenie wg. IMGW o burzach 2 i 3 stopnia. Zjawisko rozpoczęło się ok godziny 22 na terenie powiatów południowo – zachodnich, przesuwając się na północy – wschód.


BEZPIECZNY WEEKEND
 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.


POLSKA POLICJA DZIŚ
 2017-08-11
Nowy Dwór Gdański,

Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


SPOTKANIE Z KOLONISTAMI MIKOSZEWIE
 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Armando w Mikoszewie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UKRYŁ SIĘ W STAWIE
 2017-08-08
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z Oddziałów Prewencji z Gdańska zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 23-letni mieszkaniec Brodnicy od trzech lat ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj, by uniknąć zatrzymania, próbował ukryć się w stawie. Mężczyzna poszukiwany był za włamania. W więzieniu spędzi najbliższe 15 miesięcy .


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI.
 2017-07-31
Nowy Dwór Gdański,

W piątek w sali konferencyjnej muzeum żuławskiego odbyła się uroczysta gala z okazji Święta Policji. Podczas uroczystej akademii awanse na wyższe stopnie otrzymało 19 policjantów. W uroczystościach uczestniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura. Wśród gości, którzy zaszczycili mundurowych swoją obecnością, byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także służb i instytucji, które współdziałają z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.


W UPAŁY UWAŻAJMY SZCZEGÓLNIE NA DZIECI, OSOBY STARSZE I ZWIERZĘTA
 2017-08-02
Nowy Dwór Gdański,

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.


NOWY DWÓR GD.- TRAGEDIA NAD BAŁTYKIEM - UTONĄŁ MĘŻCZYZNA
 2017-08-01
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek w Bałtyku. W miejscowości Krynica Morska utonął 45-letni mężczyzna. W akcji poszukiwawczej prócz policjantów brali udział, ratownicy WOPR  i jednostka Brzegowej Stacji Ratowniczej SAR ze Sztutowa.


NIETRZEŹWY KIEROWCA POTRĄCIŁ PIESZEGO.
 2017-08-02
Nowy Dwór Gdański,

W niedzielę w miejscowości Marzęcino nietrzeźwy kierowca potrącił pieszego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu dzięki wzorowej postawie obywateli, którzy widząc zdarzenia udali się w pościg za kierującym.


UWAGA KIEROWCY!
 2017-07-26
Nowy Dwór Gdański,

 

W minionym tygodniu na terenie powiatu nowodworskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu oraz do szesnastu kolizji drogowych. Statystyki są przerażające,  liczba interwencji policyjnych związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nadal wzrasta!


POLICJANCI ROZMAWIALI Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE
 2017-07-26
Nowy Dwór Gdański,

 

Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie.


ŻYCZENIA KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI
 2017-07-24
Krynica Morska,

Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.


MĘŻCZYZNA PODJECHAŁ DO POLICJANTÓW I STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ.
 2017-07-21
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj w nocy do patrolu policji ze Stegny podjechał samochód. Kierowca wysiadł, zdążył tylko powiedzieć, że źle się czuje, że drętwieją mu kończyny, po czym osunął się na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast podjęli reanimację i wezwali karetkę. 67-latek trafił do szpitala. Szybka reakcja policjantów uratowała życie i zdrowie mężczyzny.

 


ARESZT TYMCZASOWY DLA SPRAWCY ROZBOJU W OSTASZEWIE.
 2017-07-21
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec 35-letniego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie rozboju na 79-letniej kobiecie, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 


SPOTKANIE Z UCZESTNIKAMI PÓŁKOLONII W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
 2017-07-17
Nowy Dwór Gdański,

 

Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie.


ZATRZYMANI SPRAWCY POBICIA
 2017-07-17
Krynica Morska,

 

Policjanci z Oddziałów Prewencji KWP w Gdańsku i nowodworscy śledczy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 45-letniego mieszkańca z woj.mazowieckiego . Napastnicy zaatakowali 45-latka w Krynicy Morskiej przy jednym z zejść do plaży. Podejrzani o to przestępstwo to 20 i 21-latek mieszkańcy Elblaga , którzy trafili następnie w niespełna godzinę po tym zajściu do policyjnego aresztu. Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.


SPOTKANIE Z KOLONISTAMI W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
 2017-07-10
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


POLICJANT Z KRYNICY MORSKIEJ ODDAŁ 8.000 ZŁOTYCH
 2017-07-12
Nowy Dwór Gdański,

 

Policjant pozbierał porozrzucane na jezdni pieniądze w kwocie blisko 8 tysięcy złotych. Mienie zabezpieczono i oddano właścicielowi.


SPOTKANIE Z KOLONISTAMI W STEGNIE
 2017-07-06
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Sawa w Stegnie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


ZATRZYMANY ZA NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ POLICJANTA
 2017-07-04
Jantar,

 

W poniedziałek około godz. 1:00 w nocy policjanci zatrzymali  33- letniego mężczyznę, który naruszył nietykalność funkcjonariusza policji w trakcie interwencji w Jantarze.


NOWODWORSCY POLICJANCI ROZMAWIALI Z MIESZKAŃCAMI O BEZPIECZEŃSTWIE
 2017-07-03
Nowy Dwór Gdański,

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Posterunku Policji w Sztutowie spotkali się z seniorami w ramach cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” -Seniorze bądź ostrożny-bezpieczna tożsamość, nieskradzione życie”.


NAJBARDZIEJ POPULARNY DZIELNICOWY - PLEBISCYT
 2017-06-27
Nowy Dwór Gdański,

W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim". Głosować można na:
https://pomorska.policja.gov.pl/serwis.php?nrszuk1=36348  do 12 lipca 2017r.


NOWY DWÓR GD.- ZAPRASZAMY NA DEBATĘ O BEZPIECZEŃSTWIE SENIORÓW”.
 2017-06-26
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci zapraszają na debatę seniorów 


POLICJANCI PROMUJĄ AKCJĘ „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ”
 2017-06-20
Stegna,

W sobotę policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z dzielnicowymi z pasa nadmorskiego  promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą” podczas  II Międzyszkolnych Zawodów Pływackich „O Puchal Fali”.


NOWODWORSCY POLICJANCI KONTROLUJA MIEJSCA WSKAZANE NA KMZB
 2017-06-14
Nowy Dwór Gdański,

We wtorek w ramach weryfikacji zagrożenia „kłusownictwa” wskazanego na wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Rybackiej zatrzymali dwóch mężczyzn – 21 i 24-latka, mieszkańców gminy Nowy Dwór Gdański, którzy wspólnie i w porozumieniu przy pomocy sieci stawnej dokonali nielegalnego połowu ryb w wodach rzeki Nogat, czym działali na szkodę PZW w Elblągu. Mężczyznom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata oraz przepadek mienia.


NOWODWORSCY UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH UCZESTNICZYLI W „IV POMORSKIM DNIU OTWARTYM DLA KLA
 2017-06-12
Nowy Dwór Gdański,

W miniony piątek uczniowie klas mundurowych nowodworskiego Zespołu Szkół Nr 1 wzięli udział w „IV Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym”, który odbył się na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku.  Uroczystość Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. 


CZY ROZPOZNAJESZ SWOJ ROWER?
 2017-06-12
Stegna,

Policjanci ze Stegny poszukują właściciela roweru. Dotychczasowe czynności nie doprowadziły do ustalenia jego właściciela. Osoba, która rozpoznaje swój rower proszona jest o kontakt z Posterunkiem Policji w Stegnie, przy ul. Gdańskiej 32 lub kontakt telefoniczny pod numerem tel. /55/-246-94-57.


BEZPIECZNE WAKACJE W RAMACH AKCJI "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO"
 2017-06-06
Nowy Dwór Gdański,

W miniony piątek nowodworscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną  w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z uczniami gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji.  W spotkaniu wzięli również udział funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Granicznej.


RUSZYŁA AKCJA „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO...NAD WODĄ
 2017-06-06
Nowy Dwór Gdański,

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.


MOTOCYKLISTO BĄDŹ OSTROŻNY!
 0000-00-00
Nowy Dwór Gdański,

Słoneczna pogoda sprawiła, że naszych drogach pojawiło się wiele miłośników jednośladów, a wraz z nimi wzrost liczby śmiertelnych wypadków. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze, zarówno do motocyklistów, jak i do kierujących samochodami.


WŁAMYWACZ UJĘTY PRZEZ OBYWATELA.
 2017-05-24
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj 62-letni mieszkaniec woj. śląskiego usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch domów na terenie gminy Stegna. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez świadka tego zdarzenia. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


NOWODWORSCY POLICJANCI KONTROLUJĄ MIEJSCA WSKAZANE NA KMZB.
 2017-05-22
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w trakcie weryfikacji zagrożenia ,,kłusownictwa” wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali dwóch mężczyzn 42 i 60 – latka, mieszkańców gminy Nowy Staw. Mężczyźni poławiali ryby przy pomocy narzędzia kaleczącego nie będąc uprawnionymi do rybactwa. Teraz grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet do 2 lata oraz przepadek mienia.


ROZBÓJ NA 81-LETNIEJ KOBIECIE.
 2017-05-17
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy Kryminalni zatrzymali 23-letnia kobietę, podejrzaną o usiłowanie dokonania rozboju. Do zdarzenia doszło 8 maja 2017 roku na jednej z ulic Nowego Dworu Gdańskiego. Sprawczyni podeszła do 81-letniej kobiety i chciała wyrwać jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


AUTOSTOPOWICZKA UKRADŁA PORTFEL
 2017-05-10
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci zatrzymali  32- letnią autostopowiczkę, która będąc pasażerką samochodu fiat ukradła portfel z kartami płatniczymi. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 


UKRADLI ZNAKI I POSIADALI NARKOTYKI
 2017-05-04
Nowy Dwór Gdański,

Policyjna kontrola bmw zakończyła się zatrzymaniem 23 – latka z powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze znaleźli leżące przy aucie zawiniątko z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.W bagazniku pojazdu znaleziono jeszcze kradzione znaki drogowe.  Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


KWP GDAŃSK BEZPIECZNIEJ NA POMORSKICH DROGACH
 2017-05-09
Nowy Dwór Gdański,

 Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań Policji. Polska, na tle innych krajów europejskich, ciągle wypada gorzej zarówno pod względem liczby wypadków drogowych, jak i ich skutków. Z tego powodu, pomorska policja realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku pokazały, że wysiłek, który policjanci wkładają w swoją pracę, daje wyraźne efekty.


OSZUŚCI NADAL DZIAŁAJĄ – POLICJA OSTRZEGA
 2017-04-28
Nowy Dwór Gdański,

 

Na terenie województwa pomorskiego w dalszym ciągu odnotowujemy zgłoszenia dotyczące usiłowania bądź dokonania przestępstw tzw. metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” dlatego Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął współpracę z Wojewodą Pomorskim, w ramach której za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) mieszkańcy informowani są o występujących zagrożeniach. POLICJANCI APELUJĄ - NIE POZWÓL SIĘ OSZUKAĆ!


AKCJA ,,KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
 2017-04-25
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Inauguracja akcji zbiegła się w czasie z gminnym etapem ,,Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Policjanci wierzą, że wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności przełoży się na codzienne bezpieczeństwo drogowe młodych mieszkańców nowodworskiej gminy.


RUSZYŁA KAMPANIA MSWIA „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”
 2017-04-25
Nowy Dwór Gdański,

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. MSWiA


POLICJANCI NA ŻUŁAWSKICH TARGACH PRACY
 2017-04-23
Nowy Dwór Gdański,

W czwartek przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wzięli udział w II Żuławskich Targach Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. Punkt informacyjny nowodworskiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


WYBUCH GAZU W SZTUTOWIE
 2017-04-13
Nowy Dwór Gdański,

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim ustalają przyczyny wybuchu gazu w jednym z pensjonatów w Sztutowie. Do eksplozji doszło wczoraj rano. W zdarzeniu tym rannych zostało trzech mężczyzn 32, 37 i 61-latek, którzy trafili do szpitala. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa podczas prac instalatorskich przy urządzeniach gazowych.


WYPADEK W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj przed godz.15:00 w Nowym Dworze Gdańskim na ul. Warszawskiej. 26 – latka kierująca motorower z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci zorganizowali objazdy.


ZATRZYMANI KŁUSOWNICY.
 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci przedstawili zarzut kłusownictwa dwóm mężczyznom 24 i 54  – latkowi mieszkańcom gminy Stegna. Mężczyźni przy łowieniu posługiwali się siatkami,  nie będąc do tego uprawnionymi, a niektóre ze złowionych ryb był w okresie ochronnym. Teraz grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata oraz przepadek mienia.


ZATRZYMANY ZA USZKODZENIE BRAMY I POSIADANIE NARKOTYKÓW
 2017-04-11
Nowy Dwór Gdański,

Stegieńscy policjanci w piątek po godz. 20:00 zatrzymali 40 - letniego obywatela Niemiec po tym jak zniszczył bramę wjazdową jednego z Ośrodków Wypoczynkowych w Piaskach. Po przeszukaniu pojazdu, którym się poruszał znaleziono narkotyki. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.LIST MINISTRA SWIA Z PODZIĘKOWANIEM ZA UDZIAŁ W AKCJI „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”
 2017-04-06
Nowy Dwór Gdański,


TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ
 2017-04-06
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj jeden z ratowników wodnych nadzorujący inwestycję budowlaną na Nogacie zauważył pływajace na powierzchni wody zwłoki niedaleko brzegu.Na miejscu pracowali policjanci oraz strażacy z nowodworskich jednostek.


POLICJANCI O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI
 2017-04-06
Nowy Dwór Gdański,

W poniedziałek nowodworscy policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z bezpiecznego korzystania z Internetu i cyberprzemocy. Omówili również najczęstsze przestępstwa i wykroczenia, na które narażeni są młodzi ludzie.


KGP - BIAŁO-CZERWONA. PORADNIK
 2017-03-24
Nowy Dwór Gdański,

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


NOWY DWÓR GD.- POLICJANCI NA SPOTKANIU W NOWODWORSKIM GIMNAZJUM.
 2017-03-22
Nowy Dwór Gdański,

Odpowiedzialność nieletnich za popełniane czyny zabronione w tym stosowanie środków odurzających była tematem przewodnim lekcji z policjantami, jaka odbyła się w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Dworze Gdańskim. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że choć jeszcze nie są dorośli, za swoje negatywne zachowania mogą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i dla Nieletnich.

 


Nr art.:1, modyfikacja: 2012-02-28

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.

Biuletyn Informacji Publicznej