Serwis informacyjny
 2018-10-16
Nowy Dwór Gdański,

W ubiegłą niedzielę nowodworscy policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca powiatu malborskiego za posiadanie narkotyków. Podczas kontroli ujawnili również wagę elektryczną. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.


 2018-10-15
Nowy Dwór Gdański,

W piątek nowodworscy policjanci odwiedzili przedszkole „Calineczka” w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze. Było dużo uśmiechów i dobrej zabawy.


 2018-10-12
Nowy Dwór Gdański,

15 października nowodworscy policjanci przeprowadzą działania „Bus & Truck”.


 2018-10-12
Nowy Dwór Gdański,

Dziś (12.10 br.) od wczesnych godzin na terenie powiatu, funkcjonariusze prowadzą działania pn. „TAXI”.

 

 


 2018-10-08
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 05.10.2018r. nowodworskie funkcjonariuszki udały się do Zespołu Szkół w Kmiecinie aby przeprowadzić spotkania profilaktyczne w związku z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy, który obchodzimy 2 października.


 2018-10-04
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 7 października br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Piesi”.

 


 2018-10-04
Nowy Dwór Gdański,

W dniach 05-06 października br. nowodworska drogówka przeprowadzi działania ukierunkowane na kontrolę pojazdów należących do firm ochroniarskich a także kontrolę pojazdów wykonujących przewozy jako pojazdy uprzywilejowane.

 


NOWE PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO
 2018-10-03
Nowy Dwór Gdański,

Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.

 


POLICJANCI Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW
 2018-09-28
Nowy Dwór Gdański,

W minionym tygodniu nowodworscy policjanci odwiedzali przedszkola w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zapoznawani byli z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze.


DZIAŁANIA SMOG
 2018-09-27
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj (27.09 br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza na terenie powiatu ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”.


UWAGA NA OSZUSTÓW
 2018-09-26
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci przestrzegają wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, a zwłaszcza osoby starsze przed nieuczciwymi handlowcami, którzy próbują wyłudzić podpisanie umowy na dostawców prądu. Czujny mieszkaniec gm. Sztutowo szybko poinformował policjantów o oszuście, który chciał przyjść z umową dotyczącą nowego dystrybutora prądu.


19 WRZEŚNIA – EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH
 2018-09-18
Nowy Dwór Gdański,

19 września (środa) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się III edycja akcji EDWARD (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz wspierana przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym dniu będą prowadzone zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.

 


DZIAŁANIA KONTROLNO – PREWENCYJNE PN. „TELEFONY”
 2018-09-18
Nowy Dwór Gdański,

Dziś (18.09) od wczesnych godzin na terenie powiatu, funkcjonariusze prowadzą działania pn. „Telefony”.

 


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
 2018-09-13
Nowy Dwór Gdański,

Rozpoczął się wrzesień a wraz z nim rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z inauguracją roku szkolnego nowodworscy policjanci rozpoczęli spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Spotkania z funkcjonariuszami mają na celu zapoznanie uczniów i przedszkolaków z podstawowymi zasadami poruszania się po drodze.


WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI Z URZĘDEM CELNO - SKARBOWYM
 2018-09-12
Nowy Dwór Gdański,

 

Nowodworscy policjanci oraz funkcjonariusze z Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową. Z wcześniejszych ustaleń policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą wynikało, że na terenie powiatu mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Dzięki współpracy zabezpieczono 9 nielegalnych automatów. Za to przestępstwo grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.


997 PRZEŁĄCZA SIĘ NA 112
 2018-09-11
Nowy Dwór Gdański,

Od dziś Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim a od 17 września wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112. Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.

 


ROZPOZNAJESZ OSOBĘ? – SKONTAKTUJ SIĘ Z POLICJĄ
 2018-09-05
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zajmują się sprawą przywłaszczenia zegarka wartego ponad 700zł. W dniu 27 lipca br. nn mężczyzna będąc na siłowni w jednym z hoteli na terenie Kątów Rybackich wykorzystał moment, gdy poszkodowana zapomniała zabrać ze sobą odłożony wcześniej zegarek i go zabrał ze sobą. W przypadku rozpoznania mężczyzny prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim tel. (055) 246-92-22, dzwoniąc na numery alarmowe 997 i 112 lub zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.

 


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
 2018-09-03
Nowy Dwór Gdański,

Wraz z inauguracją roku szkolnego nowodworscy policjanci rozpoczęli tegoroczne działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania zostaną przeprowadzone w dniach 3 – 7 września. Cel jest jasny - zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze DO i ZE szkoły i zapoznanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego z jego podstawowymi zasadami.

 

 


ZBLIŻA SIĘ DATA ZAKOŃCZENIA KONKURSU „FILMOWY PRZEWODNIK”
 2018-09-03
Nowy Dwór Gdański,

W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK". 07 września kończy się termin nadsyłania prac.

 


KOLEJNY WYPADEK Z MOTOCYKLISTĄ
 2018-08-30
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj policjanci nowodworskiej drogówki pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Jantarowej z Morską w Nowym Dworze Gdańskim. Jest to drugi taki wypadek w tym miesiącu, do którego doszło w tym samym miejscu. Około godziny 17:30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu ulicy Morskiej z Jantarową. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gdańsku. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny zdarzenia.


DZIAŁANIA „SMOG”
 2018-08-29
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj (29.08 br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza na terenie powiatu ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”. 


RUSZA KONKURS „AKTYWNY SENIOR TO BEZPIECZNY SENIOR
 2018-08-28
Nowy Dwór Gdański,

Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.


W WEEKEND (24-26.08) DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ
 2018-08-23
Nowy Dwór Gdański,

W dniach od 24 sierpnia do 26 sierpnia br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.

 


WYPRAWKI SZKOLNE WRĘCZONE DZIECIOM
 2018-08-23
Nowy Dwór Gdański,

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego wręczyli wczoraj wyprawki szkolne kilkunastu dzieciom z powiatu nowodworskiego. To już trzeci rok z rzędu kiedy funkcjonariusze przeprowadzili  tego typu akcję.

 


UTRUDNIENIA W RUCHU NA DK-7
 2018-08-21
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj policjanci nowodworskiej drogówki pracowali przy dwóch poważnych zdarzeniach drogowych, do których doszło na krajowej 7. Około godziny 8:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Solnica a zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu otrzymał około godziny 12:40. Wtedy to, doszło do zdarzenia czołowego dwóch pojazdów w miejscowości Orłowo. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny zdarzeń.


29 - LATEK USŁYSZAŁ ZARZUTY PO ZAJŚCIU W KRYNICY MORSKIEJ
 2018-08-20
Nowy Dwór Gdański,

Wspólne działania policjantów z Pomorza i funkcjonariuszy z Pruszkowa doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała 48-letniej kobiety w Krynicy Morskiej. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ta realizacja to wynik przeprowadzonych dotychczas działań w sprawie bójki w jednej z restauracji w Krynicy Morskiej.


KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ NA PLAŻY W KRYNICY MORSKIEJ
 2018-08-16
Nowy Dwór Gdański,

14.08.2018r dzielnicowa z Krynicy Morskiej wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną promowały akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, wolontariusze WWF, oraz strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana" w Stegnie przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


DZIAŁANIA ALKOHOL I NARKOTYKI
 2018-08-16
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj  (16.08. br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza działania „Alkohol i narkotyki”.

 

 


DZIAŁANIA KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI
 2018-08-14
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj (14.08. br.) od wczesnych godzin nowodworska drogówka przeprowadza działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.


WYPADEK NA OBJEŹDZIE KRAJOWEJ SIÓDEMKI-KIEROWCA ZASNĄŁ?
 2018-08-13
Nowy Dwór Gdański,

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku obrażeń narządów wewnętrznych, doznanych podczas wypadku na objeździe krajowej siódemki na wysokości Nowego Dworu Gdańskiego.


KOLEJNE UTONIĘCIE W KRYNICY MORSKIEJ
 2018-08-13
Krynica Morska,

Od soboty trwają poszukiwania 19-letniego mężczyzny, który kąpał się w Bałtyku. Niestety do tej pory nie odnaleziono zaginionego. Jest to kolejna ofiara żywiołu w przeciągu 7 dni.


TRAGICZNY FINAŁ URLOPU
 2018-08-06
Krynica Morska,

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w sobotę w Bałtyku.  W miejscowości Piaski utonął 55-latek mężczyzna, poszukiwania drugiego 37-letniego mężczyzny trwają.

 


TROPIKALNE UPAŁY SPRZYJAJĄ KĄPIELOM I UTONIĘCIOM
 2018-08-03
Nowy Dwór Gdański,

Za nami i przed nami dni z bardzo wysokimi temperaturami, które dla wielu osób mogą stanowić realne zagrożenie. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze.


WEEKENDOWE DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ
 2018-08-03
Nowy Dwór Gdański,

Od dziś do niedzieli (05.08.br.) nowodworska drogówka przeprowadzi działania „Prędkość”.


POLICJANCI ODWIEDZALI KOLONIE I OPOWIADALI O BEZPIECZEŃSTWIE
 2018-07-27
Nowy Dwór Gdański,

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicową Nowego Dworu Gdańskiego oraz dzielnicowym ze Stegny odwiedzili dzieci wypoczywające na koloniach. Podczas spotkań zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

 


TRZECH NIETRZEŹWYCH W 15 MINUT
 2018-07-27
Nowy Dwór Gdański,

Trzech kierowców „z promilami” wpadło w ręce policjantów w niespełna 15 minut. 327 kierujących pojazdami zostało przebadanych na trzeźwość. Tak zakończyła się wczorajsza akcja w ramach działań „Trzeźwość” przeprowadzonych przez policjantów Ruchu Drogowego. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy poniosą odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 


W WEEKEND DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ
 2018-07-27
Nowy Dwór Gdański,

W dniach od 27 lipca do 29 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


DZIEŃ BEZPIECZNEGO KIEROWCY POD HASŁEM „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”
 2018-07-26
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj policjanci z Krynicy Morskiej wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzili akcję „Zachowaj trzeźwy umysł”. Funkcjonariusze przeprowadzali z mieszkańcami i turystami nadmorskiej miejscowości pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Atrakcją spotkania był słonik Popo, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci ale również i dorosłych.


DROGI ZABLOKOWANE – DWA WYPADKI W WEEKEND
 2018-07-23
Nowy Dwór Gdański,

W weekend doszło do dwóch groźnych wypadków na terenie powiatu nowodworskiego. W sobotę na głównej drodze dojazdowej do Stegny samochód osobowy zderzył się z autobusem, a w niedzielę doszło do zderzenia czołowego pojazdów na krajowej 7. Przez kilka godzin obydwie drogi były zablokowane. Policjanci wprowadzili objazdy. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.


ZLIKWIDOWANA PLANTACJA MARIHUANY
 2018-07-19
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj nowodworscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Zabezpieczono ponad 100 krzaków konopi indyjskich, zapobiegając trafieniu do obrotu pokaźnych ilości środków odurzających, które mogłyby z nich zostać uzyskane. Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 


W WEEKEND DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ
 2018-07-19
Nowy Dwór Gdański,

W dniach od 20 lipca do 22 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


ZATRZYMANY CHWILĘ PO ZDARZENIU, USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA ZGWAŁCENIE
 2018-07-17
Nowy Dwór Gdański,

Niecałą godzinę potrzebowali nowodworscy policjanci aby zatrzymać podejrzanego o zgwałcenie. 22–letni mieszaniec powiatu najpierw zaczepiał słownie kobietę, a później zaatakował ją i zgwałcił. Sprawca po zdarzeniu uciekł. Natychmiastowa reakcja policjantów przyczyniła się do zatrzymania sprawcy. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


DZIAŁANIA „BEZPIECZNY PIESZY” 16 LIPCA 2018R.
 2018-07-12
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 16 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”. 


DZIAŁANIA „BICYKL” W DNIU 14 LIPCA 2018R.
 2018-07-12
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 14 lipca 2018r. na terenie powiatu nowodworskiego zostaną przeprowadzone działania pn. „Bicykl”.


DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” W DNIACH 13 I 15 LIPCA 2018R.
 2018-07-12
Nowy Dwór Gdański,

W dniach 13 lipca oraz 15 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO W DNIU 12 LIPCA 2018R.
 2018-07-11
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 12 lipca br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


W WEEKEND DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”
 2018-07-04
Nowy Dwór Gdański,

W dniach 7-8.07.br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


W PIĄTEK DZIAŁANIA „PASY”
 2018-07-04
Nowy Dwór Gdański,

W najbliższy piątek (06.07.br.) na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzą działania prewencyjne pn. „Pasy”.


POLICJANTKI OPOWIADAŁY O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS WAKACJI
 2018-07-04
Nowy Dwór Gdański,

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicową odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanej przez Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.


NAD NASZYM BEZPIECZEŃSTWEM CZUWA WIĘKSZA LICZBA POLICJANTÓW
 2018-07-02
Nowy Dwór Gdański,

Od niedzieli nad bezpieczeństwem turystów oraz mieszkańców powiatu nowodworskiego czuwa większa ilość mundurowych. Przez dwa najbliższe miesiące policyjne siły nadmorskich posterunków powiatu nowodworskiego wspierać będzie łącznie 26 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz Wydziału Konwojowo - Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 


DZIAŁANIA „SMOG” W DNIU 27 CZERWCA 2018R.
 2018-06-26
Nowy Dwór Gdański,

27 czerwca br. na terenie powiatu, funkcjonariusze drogówki przeprowadzą ogólnokrajowe działania pn. „SMOG”.


TRWAJĄ DZIAŁANIA „TRZEŹWY PORANEK”
 2018-06-26
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj  (26.06. br.) od wczesnych godzin na terenie powiatu trwają działa pn. „Trzeźwy poranek”. 


DZIŚ POCZĄTEK WAKACJI
 2018-06-22
Nowy Dwór Gdański,

Dziś rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. Jednak pamiętajmy o tym, że nasze oraz naszych najbliższych bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze. Policja informuję, że w związku z początkiem wakacji, od dziś (22.06. br.) do 2 września br. funkcjonariusze rozpoczynają wzmożone działania pn. „Bezpieczne wakacje”. 


POLICJANCI ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS WAKACJI
 2018-06-22
Nowy Dwór Gdański,

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi odwiedzali uczniów szkół i przedszkoli. Podczas spotkań przypominali dzieciom i młodzieży między innymi zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, reagowania na zdarzenia, gdy osoba nieznana np. oferuje podwiezienie czy poczęstunek a także zasady bezpiecznego przebywania nad wodą. 


KOLEJNE ZATRZYMANIA OSÓB Z NARKOTYKAMI
 2018-06-21
Nowy Dwór Gdański,

Ponownie sprawdziły się informacje nowodworskich kryminalnych. W zeszłą środę zostały zatrzymane 2 osoby, które posiadały narkotyki, jedna z nich była również poszukiwana przez sąd. Poszukiwany 28 – latek od razu został osadzony w Zakładzie Karnym, natomiast 24 – latek dobrowolnie poddał się karze. Obaj usłyszeli zarzuty z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.


22 CZERWCA DZIAŁANIA KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI
 2018-06-21
Nowy Dwór Gdański,

Nasilona kontrola drogowa w stosunku do osób przekraczających dopuszczalną prędkość. W dniu 22.06.2018r. nowodworska drogówka przeprowadzi działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. 


TRWAJĄ DZIAŁANIA NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO
 2018-06-19
Nowy Dwór Gdański,

W dniu dzisiejszym (19 czerwca br.) od wczesnych godzin na terenie powiatu nowodworskiego przeprowadzane są przez funkcjonariuszy policji działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


DZIAŁANIA „BICYKL” W DNIU 16 CZERWCA 2018R
 2018-06-15
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 16 czerwca 2018r. na terenie powiatu nowodworskiego zostaną przeprowadzone działania pn. „Bicykl”. 


DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” W DNIACH 15 I 17 CZERWCA 2018R.
 2018-06-15
Nowy Dwór Gdański,

W dniach od 15.06 i 17.06.br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


DZIAŁANIA „BEZPIECZNY PIESZY” 14 CZERWCA 2018R.
 2018-06-13
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 14 czerwca br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”.


DWA DNI – DWÓCH ZATRZYMANYCH Z NARKOTYKAMI
 2018-06-12
Nowy Dwór Gdański,

W ciągu dwóch dni policjanci z naszej jednostki zatrzymali dwie osoby za posiadanie narkotyków. Jeden z nich miał ukryte narkotyki w piwnicy a drugi podczas przeprowadzania interwencji przez funkcjonariuszy chciał zapalić „skręta”. Obydwaj odpowiedzą przed sądem.


DZIAŁANIA „PIESZY” W DNIU 12 CZERWCA 2018R.
 2018-06-11
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 12 czerwca br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Pieszy”.


POLICJANCI ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE Z SENIORAMI
 2018-06-07
Nowy Dwór Gdański,

28 maja br. w Sztutowie funkcjonariusze naszej jednostki spotkali się z seniorami aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Debata społeczna odbyła się pn. ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ - Seniorze bądź ostrożny - bezpieczna tożsamość, nieskradzione życie”.

 


JEST GORĄCO – BĄDŹMY OSTROŻNI PODCZAS WYPOCZYNKU NAD WODĄ
 2018-06-01
Nowy Dwór Gdański,

Rozpoczął się długi czerwcowy weekend i fala upałów powoduje, że nad wodą wypoczywa wiele osób. Pamiętajmy jednak o tym, że nasze zdrowie i życie jest najważniejsze. Od nas samych w znacznej mierze zależy bezpieczeństwo nad wodą. W czwartek w powiecie nowodworskim w morzu utonęły dwie osoby. Policjanci apelują o rozsądne korzystanie z kąpielisk.


03 CZERWCA DZIAŁANIA KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI
 2018-06-01
Nowy Dwór Gdański,

Nasilona kontrola drogowa w stosunku do osób przekraczających dopuszczalną prędkość. W dniu 03.06.2018r. nowodworska drogówka przeprowadzi działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.


„SĄ WŚRÓD NAS, POMAGAJĄ, CHRONIĄ I STRZEGĄ”- GMINNY KONKURSU NA TEMAT SŁUŻB MUNDUROWYCH RO
 2018-05-29
Nowy Dwór Gdański,

W ramach współpracy dzielnicowego z Posterunku Policji w Stegnie z pedagog z Zespołu Szkół w Tujsku przygotowano i zorganizowano dla dzieci z gminy Stegna konkurs plastyczny. W dniu 22 maja 2018r. konkurs został rozstrzygnięty.


OGÓLNOKRAJOWE DZIAŁANIA PN. „BEZPIECZNY WEEKEND” W DNIACH 30 MAJA – 3 CZERWCA
 2018-05-29
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami kolejny długi weekend. Dla niektórych z nas rozpocznie się on 30 maja i potrwa do 3 czerwca br. Większość z kierujących pojazdami wybierze się w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy, że o tym, czy dojedziemy cali i szczęśliwi do celu, zależy od nas samych. Przed wyjazdem w długą trasę zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy wypoczęci, a pozostawione mieszkanie jest dobrze zabezpieczone.


DZIAŁANIA „PIESZY” W DNIU 29 MAJA 2018R.
 2018-05-28
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 29 maja br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Pieszy”.

 


ZAPRASZAMY NA DEBATĘ
 2018-05-24
Nowy Dwór Gdański,

Funkcjonariusze policji serdecznie zapraszają na debatę społeczną pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ - Seniorze bądź ostrożny - bezpieczna tożsamość, nieskradzione życie”, która odbędzie się w dniu 28.05.2018r. o godz. 11:00 w Publicznej Bibliotece ul. Szkolna 13 w Sztutowie. Organizatorem debaty jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

 


NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO W DNIU 24 MAJA 2018R.
 2018-05-23
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 24 maja br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

 


TERMINY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI
 2018-05-22
Nowy Dwór Gdański,

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że terminy przyjęć kandydatów do służby w Policji w 2018 roku zostały przez Komendanta Głównego Policji określone dla województwa pomorskiego następująco:

 


PLEBISCYT NA NAJBARDZIEJ POPULARNEGO DZIELNICOWEGO
 2018-05-22
Nowy Dwór Gdański,

Od 21 maja 2018r. do 30 czerwca 2018r. Można oddawać głosy na dzielnicowego, który według Państwa zyskał największe zaufanie poprzez niesioną pomoc w rozwiązywaniu problemów.

 


DZIAŁANIA „PIESZY” W DNIU 22 MAJA 2018R.
 2018-05-21
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 22 maja br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Pieszy”.

 


TRWA AKCJA „ROWEROWY MAJ” – POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ
 2018-05-18
Nowy Dwór Gdański,

Po raz kolejny z początkiem maja na terenie naszego powiatu, rozpoczęła się akcja „Rowerowy maj”. Akcja ta, poprzez zabawę popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

 


TRWAJĄ DZIAŁANIA „BUS & TRUCK”
 2018-05-16
Nowy Dwór Gdański,

Dzisiaj (16.05. br.) od wczesnych godzin na terenie powiatu trwają działa pn. „Bus & Truck”.


POLICJANCI NA PIKNIKU RODZINNYM
 2018-05-15
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 12.05.br. policjanci uczestniczyli w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego. Radiowozy oraz sprzęt policyjny cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci ale również i dorosłych. Nie zabrakło również pogadanki o bezpieczeństwie.


W WEKKEND DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”
 2018-05-10
Nowy Dwór Gdański,

W dniach od 11.05 do 13.05.br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”.


DZIAŁANIA „SMOG W DNIU 10 MAJA 2018R.
 2018-05-09
Nowy Dwór Gdański,

10 maja br. na terenie powiatu, funkcjonariusze drogówki przeprowadzą ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”. 


PODSUMOWANIE WCZORAJSZYCH DZIAŁAŃ PN. „PRĘDKOŚĆ”
 2018-05-08
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 7 maja br. na terenie powiatu, funkcjonariusze przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. 19 kierujących zostało ukaranych mandatami za jazdę niezgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości.

 


DZIAŁANIA „BEZPIECZNY PIESZY” 09 MAJA 2018R.
 2018-05-08
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 9 maja br. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”. 


DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” W DNIU 07.05.2018R.
 2018-05-06
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 07 maja 2018r. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”. 


W PIĄTEK (04.05.BR.) DZIAŁANIA „PASY”
 2018-05-02
Nowy Dwór Gdański,

W najbliższy piątek (04.05.br.) na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzą działania prewencyjne pn. „Pasy”.

 


ZDERZENIE SAMOCHODU Z MOTOCYKLEM
 2018-05-02
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 30.04.2018r. w miejscowości Ryki funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu Volvo oraz motocykla Yamaha. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy uczestnicy trzeźwi.

 


POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO ROZSTRZYGNIĘTY
 2018-04-27
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj (26.04 br.) w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap powiatowy turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. O reprezentowanie powiatu nowodworskiego w etapie wojewódzkim walczyły 3 drużyny ze szkół podstawowych i 4 drużyny gimnazjalne.

 


ROZPOCZYNA SIĘ DŁUGI WEEKEND MAJOWY
 2018-04-27
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami długi weekend majowy. Dla niektórych z nas rozpocznie się on 27 kwietnia i potrwa do 6 maja br. Większość z kierujących pojazdami wybierze się w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy, że o tym, czy dojedziemy cali i szczęśliwi do celu, zależy od nas samych. Przed wyjazdem w długą trasę zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy wypoczęci, a pozostawione mieszkanie jest dobrze zabezpieczone.

 


JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU
 2018-04-24
Nowy Dwór Gdański,

Policja informuje, że od 21 kwietnia do 30 września br. rozpoczęły się działania profilaktyczne skierowane do użytkowników rowerów, motorowerów i motocykli.


TRWA XI EDYCJA KONKURSU
 2018-04-24
Nowy Dwór Gdański,

Policja informuje, że Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 


DZIAŁANIA „BEZPIECZNY PIESZY” ORAZ „PIESZY” NA TERENIE POWIATU
 2018-04-17
Nowy Dwór Gdański,

Działania „Bezpieczny pieszy” oraz „Pieszy” na terenie powiatu nowodworskiego w dniach 19 – 20.04.2018r.


W dniu 19 kwietnia 2018r. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”, natomiast dnia następnego, czyli 20 kwietnia 2018r zostaną przeprowadzone działania pn. „Pieszy”. Podczas działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają  na bezpieczeństwo pieszych, a także na zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. W trakcie działań policjanci będą przypominać o używaniu przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych po zmierzchu.  Działania mają na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.


DZIAŁANIA „SMOG” NA NOWODWORSKICH DROGACH W DNIU 18 KWIETNIA 2018R.
 2018-04-17
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 18 kwietnia 2018r. na terenie działania Komendy Powiatowej Policji, nowodworska drogówka przeprowadzi ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”. Działania będą ukierunkowane w szczególności na eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia i emisji spalin oraz wycieków płynów eksploatacyjnych mogących spowodować skażenie środowiska. W trackie działań funkcjonariusze będą również sprawdzać trzeźwość kierujących oraz czy kierujący pojazdami jak i pasażerowie używają zgodnie z przeznaczeniem pasów bezpieczeństwa a nasze małe pociechy są przewożone odpowiednio w fotelikach zgodnie z obowiązującymi przepisami.


MATURZYSTOM O DOBORZE DO SŁUŻBY W POLICJI
 2018-04-16
Nowy Dwór Gdański,

 W dniu 13.04.2018r. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. 3 Maja 3 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie z tegorocznymi maturzystami z klasy mundurowej.

 


KONKURS ,,RÓŻNE OBLICZA HANDLU LUDŹMI"
 2018-04-16
Nowy Dwór Gdański,

W piątek o godz. 11:00 w Zespole Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. „Różne oblicza handlu ludźmi” to konkurs, któryzostał zorganizowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Dyrektora Zespołu Szkól Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego.

 


W PONIEDZIAŁEK DZIAŁANIA PN. "KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚĆI"
 2018-04-13
Nowy Dwór Gdański,

Nasilona kontrola drogowa w stosunku do osób przekraczających dopuszczalną prędkość – Nowodworska drogówka prowadzi działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.

 

 


DZIAŁANIA „BICYKL” NA NOWODWORSKICH DROGACH W DNIU 14 KWIETNIA 2018R.
 2018-04-13
Nowy Dwór Gdański,

Działania „Bicykl” na nowodworskich drogach w dniu 14 kwietnia 2018r.

 


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "ALKOHOL I NARKOTYKI"
 2018-04-12
Nowy Dwór Gdański,

Działania „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu nowodworskiego. Nowodworska drogówka udaremniła dalszą jazdę kierującemu po spożyciu alkoholu.


CIĘŻARÓWKA WYPADŁA Z TRASY.
 2018-04-12
Nowy Dwór Gdański,

Ponad 3 godziny trwały utrudnienia na tymczasowym objeździe S7. Ciężarówka wypadła z trasy. Na miejscu policjanci udzielili pierwszej pomocy kierującemu.


POLICJANCI NA NOWODWORSKICH TARGACH PRACY
 2018-04-12
Nowy Dwór Gdański,

W dniu wczorajszym, tj. 10.04.2018 roku przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wzięli udział w III Nowodworskich Targach Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. Punkt informacyjny nowodworskiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA „PATRZ I SŁUCHAJ
 2018-04-04
Nowy Dwór Gdański,

„PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych w ramach akcji przewidziany jest do końca września 2018 roku.


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,PRĘDKOŚĆ
 2018-04-09
Nowy Dwór Gdański,

owodworscy policjanci  w dniu 5 kwietnia przeprowadzili działania „Prędkość”, których głównym celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


W PONIEDZIAŁEK DZIAŁANIA NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU
 2018-04-06
Nowy Dwór Gdański,

9 kwietnia nowodworscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. 


JUTRO POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA "TAXI"
 2018-04-05
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodowrskiej drogówki już jutro na nowodworskich drogach przeprowadzą działania pod nazwą  „TAXI”. Policjanci kontrolować będą kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.


Nr art.:1, modyfikacja: 2012-02-28

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.

Biuletyn Informacji Publicznej