Serwis informacyjny
 2018-04-17
Nowy Dwór Gdański,

Działania „Bezpieczny pieszy” oraz „Pieszy” na terenie powiatu nowodworskiego w dniach 19 – 20.04.2018r.


W dniu 19 kwietnia 2018r. na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”, natomiast dnia następnego, czyli 20 kwietnia 2018r zostaną przeprowadzone działania pn. „Pieszy”. Podczas działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają  na bezpieczeństwo pieszych, a także na zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. W trakcie działań policjanci będą przypominać o używaniu przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych po zmierzchu.  Działania mają na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.


 2018-04-17
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 18 kwietnia 2018r. na terenie działania Komendy Powiatowej Policji, nowodworska drogówka przeprowadzi ogólnokrajowe działania pn.  „SMOG”. Działania będą ukierunkowane w szczególności na eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia i emisji spalin oraz wycieków płynów eksploatacyjnych mogących spowodować skażenie środowiska. W trackie działań funkcjonariusze będą również sprawdzać trzeźwość kierujących oraz czy kierujący pojazdami jak i pasażerowie używają zgodnie z przeznaczeniem pasów bezpieczeństwa a nasze małe pociechy są przewożone odpowiednio w fotelikach zgodnie z obowiązującymi przepisami.


 2018-04-16
Nowy Dwór Gdański,

 W dniu 13.04.2018r. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. 3 Maja 3 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie z tegorocznymi maturzystami z klasy mundurowej.

 


 2018-04-16
Nowy Dwór Gdański,

W piątek o godz. 11:00 w Zespole Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. „Różne oblicza handlu ludźmi” to konkurs, któryzostał zorganizowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Dyrektora Zespołu Szkól Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego.

 


 2018-04-13
Nowy Dwór Gdański,

Nasilona kontrola drogowa w stosunku do osób przekraczających dopuszczalną prędkość – Nowodworska drogówka prowadzi działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.

 

 


 2018-04-13
Nowy Dwór Gdański,

Działania „Bicykl” na nowodworskich drogach w dniu 14 kwietnia 2018r.

 


 2018-04-12
Nowy Dwór Gdański,

Działania „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu nowodworskiego. Nowodworska drogówka udaremniła dalszą jazdę kierującemu po spożyciu alkoholu.


CIĘŻARÓWKA WYPADŁA Z TRASY.
 2018-04-12
Nowy Dwór Gdański,

Ponad 3 godziny trwały utrudnienia na tymczasowym objeździe S7. Ciężarówka wypadła z trasy. Na miejscu policjanci udzielili pierwszej pomocy kierującemu.


POLICJANCI NA NOWODWORSKICH TARGACH PRACY
 2018-04-12
Nowy Dwór Gdański,

W dniu wczorajszym, tj. 10.04.2018 roku przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim wzięli udział w III Nowodworskich Targach Pracy. Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. Punkt informacyjny nowodworskiej komendy cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.


AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA „PATRZ I SŁUCHAJ
 2018-04-04
Nowy Dwór Gdański,

„PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych w ramach akcji przewidziany jest do końca września 2018 roku.


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,PRĘDKOŚĆ
 2018-04-09
Nowy Dwór Gdański,

owodworscy policjanci  w dniu 5 kwietnia przeprowadzili działania „Prędkość”, których głównym celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


W PONIEDZIAŁEK DZIAŁANIA NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU
 2018-04-06
Nowy Dwór Gdański,

9 kwietnia nowodworscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. 


JUTRO POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA "TAXI"
 2018-04-05
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodowrskiej drogówki już jutro na nowodworskich drogach przeprowadzą działania pod nazwą  „TAXI”. Policjanci kontrolować będą kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.


DZIAŁANIA „PRĘDKOSĆ”
 2018-04-04
Nowy Dwór Gdański,

5 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,BEZPIECZNY WEEKEND”
 2018-04-03
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci od 30 marca do 2 kwietnia na drogach naszego powiatu brali udział w akcji „Bezpieczny weekend” , który miał celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na świąteczne spotkania.

 


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,PRĘDKOŚĆ”.
 2018-04-03
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci  w dniu 30 marca przeprowadzili działania „Prędkość”, których głównym celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów. bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów


POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „BEZPIECZNY WEEKEND”.
 2018-03-30
Nowy Dwór Gdański,

Liczne wyjazdy, związane ze Świętami Wielkanocnymi rozpoczną się już 30 marca. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których głównym celem jest zapewnienie bezpiecznej drogi podróżującym po drogach naszego województwa.


BEZPIECZNA WIELKANOC
 2018-03-30
Nowy Dwór Gdański,

Święta Wielkanocne to czas, w którym odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”.
 2018-03-29
Nowy Dwór Gdański,

 Nowodworscy policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze drogówki w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów. W trakcie działań mundurowi z nowego dworu gdańskiego odnotowali wykroczenia popełnione zarówno przez kierujących pojazdami jak i pieszych. 


POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ"
 2018-03-29
Nowy Dwór Gdański,

Już 30 marca policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


DZIELNICOWA DOPROWADZIŁA DO ZATRZYMANIA POSZUKIWANEGO, UKRYWAJĄCEGO SIĘ OD 9 LAT.
 2018-03-29
Nowy Dwór Gdański,

Ustalenia nowodworskiej dzielnicowej doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie Listu Gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim. Do odbycia ma karę 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Zatrzymany 38-latek trafił już do aresztu celem odbycia zasądzonej kary.


WYPADEK Z MOTOCYKLISTĄ W OSTASZEWIE.
 2018-03-29
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty i osobowego auta, do którego doszło wczoraj na drodze w Ostaszewie. W wyniku zdarzenia 35 - letni kierowca ścigacza ze złamana ręką trafił do szpitala. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


SYSTEMATYCZNIE PODNOSIMY WYNAGRODZENIA W SŁUŻBACH PODLEGŁYCH MSWIA
 2018-03-29
Nowy Dwór Gdański,

Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku. 


POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WCHODZENIEM NA LÓD
 2018-03-27
Nowy Dwór Gdański,

Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu, w okresie wiosennym w ogóle nie wchodź na lód!


JUTRO DZIAŁANIA „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”
 2018-03-26
Nowy Dwór Gdański,

27 marca nowodworscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.


CIĘŻAROWY RENAULT WYPADŁ Z DROGI.KONTENER ZABLOKOWAŁ TRASĘ.
 2018-03-22
Nowy Dwór Gdański,

Ponad pięć godzin trwały utrudnienia na tymczasowym objeździe budowy drogi S7, po tym jak na wysokości Kmiecina, ciężarówka przewożąca drewno w kontenerze wypadła z trasy i przewróciła się na bok. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ruch w miejscu zdarzenia został wstrzymany. Policjanci zorganizowali objazdy.


KOLEJNE AUTOMATY DO GIER ZABEZPIECZONE PRZEZ FUNKCJONARIUSZY
 2018-03-21
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej z ramienia Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.  W jednym z nowodworskich lokali celnicy zabezpieczyli 12 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ,,PIESI" NA NOWODWORSKICH DROGACH.
 2018-03-21
Nowy Dwór Gdański,

Prowadzone przez nowodworską policję w dniach 16 – 19 marca 2018 roku działania „Piesi”, zakończyły się mandatami dla 33 osób. Działania będą powtarzane, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "PASY" NA NOWODOWRSKICH DROGACH.
 2018-03-19
Nowy Dwór Gdański,

Funkcjonariusze podczas działań  zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.


SPOTKANIA Z UCZNIAMI KLAS MUNDUROWYCH.
 2018-03-19
Nowy Dwór Gdański,

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się wykłady dla licealistów klas mundurowych nowodworskiego Zespołu Szkół nr 1. Takie zajęcia są dla uczniów ważnym doświadczeniem i motywacją, by po zakończeniu nauki świadomie podejmowali decyzję o wstąpieniu w szeregi naszej formacji.


TRZY OSOBY ZATRZYMANE DO RÓŻNYCH SPRAW W JEDNYM MIESZKANIU
 2018-03-15
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 31-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania. W mieszkaniu, w którym przebywał policjanci zatrzymali jeszcze innego mężczyznę ,który również okazał się osobą poszukiwaną. Na domiar wszystkiego 31-latkowi policjanci udowodnili również kradzież prądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


CYSTERNA WPADŁA DO ROWU PRZY DRODZE 502.
 2018-03-15
Nowy Dwór Gdański,

Ponad pięć godzin trwały utrudnienia na drodze 502 po tym jak w Popowie cysterna z olejem opałowym i napędowym wjechała do przydrożnego rowu. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.Kierujący ukarany mandatem karnym.


WOJEWÓDZKIE DZIAŁANIA KONTROLNO - PREWENCYJNE ,,PIESI
 2018-03-15
Nowy Dwór Gdański,

W dniach 16-19 marca 2018 roku nowodworscy policjanci wezmą udział w wojewódzkich działaniach kontrolno - prewencyjnych „PIESI”. 


JUTRO DZIAŁANIA ,,PASY
 2018-03-14
Nowy Dwór Gdański,

Jutro nowodworscy policjanci wezmą udział w wojewódzkich działaniach „Pasy”. Podczas akcji stróże prawa zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.


POJAZDY DO NAUKI JAZDY, INSTRUKTORZY- POSUMOWANIE DZIAŁAŃ NOWODWORSKIEJ DROGÓWKI.
 2018-03-13
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiego ogniwa ruchu drogowego wczoraj prowadzili działania dotyczące kontroli pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania. Mundurowi na terenie całego powiatu kontrolowali stan techniczny pojazdów nauki jazdy, uprawnienia instruktorów oraz samych kandydatów na kierowców, a także czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.


PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ FIRMY OCHRONIARSKIE,POJAZDY UPRZYWILEJOWANE
 2018-03-12
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w wojewódzkie działania prewencyjno- kontrolne polegające na przeprowadzaniu kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich. Działania  trwały od 9 do 10 marca br.


W PONIEDZIAŁEK ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE DZIAŁANIA „POJAZDY DO NAUKI JAZDY I EGZAMINOWANIA”
 2018-03-11
Nowy Dwór Gdański,

12 marca na terenie powiatu nowodowrskiego policjanci zwrócą szczególną uwagę na pojazdy oznaczone literką „L”. 


ZAPOWIEDŹ DZIALAŃ FIRMY OCHRONIARSKIE,POJAZDY UPRZYWILEJOWANE
 2018-03-09
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ruchu drogowego dzisiaj włączą się w wojewódzkie działania prewencyjno- kontrolne polegające na przeprowadzaniu kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów firm ochroniarskich. Działania będą trwały od 9 do 10 marca br.


„ALKOHOL I NARKOTYKI” - POLICYJNE KONTROLE NA NOWODWORSKICH SZLAKACH
 2018-03-09
Nowy Dwór Gdański,

„Alkohol i narkotyki” – pod tym hasłem policjanci z ruchu drogowego prowadzili całodobowe działania na terenie powiatu nowodworskiego. W ich trakcie funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 36 – letniemu mężczyźnie, który kierował autem  po użyciu alkoholu. Podczas prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili prawie 600 badań trzeźwości. 


DZIEŃ KOBIET W KOMENDZIE
 2018-03-09
Nowy Dwór Gdański,

Z okazji Dnia Kobiet w nowodworskiej komendzie zorganizowano poczęstunek, w którym uczestniczyły panie - policjantki oraz ich koleżanki pracujące na stanowiskach cywilnych.


AKCJA ,,SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ
 2018-03-08
Nowy Dwór Gdański,

12 marca o godz. 9:00 w Nowym Dworze Gdańskim zostanie przeprowadzona zbiórka krwi pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, pod nazwą „SpoKREWnieni służbą”. Akcja przeprowadzona zostanie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który przypadał w dniu 1 marca.


WŁAMYWACZ Z DZIAŁEK ZATRZYMANY
 2018-03-07
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj nowodworscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który w ubiegłym miesiącu okradł, bądź próbował okraść ponad 11 altan na terenie nowodworskich ogródków działkowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzieże z włamaniem grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


ZIMOWE KONTROLE AKWENÓW WODNYCH- POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WCHODZENIEM NA LÓD
 2018-03-07
Nowy Dwór Gdański,

Mimo licznych apeli i prowadzonych akcji profilaktycznych przez policjantów w ostatnim czasie w całym kraju doszło do tragicznych wypadków na zbiornikach wodnych. Nadal nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na zamarznięte akweny. Prognozy pogody przewidują znaczny wzrost temperatury i poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo niebezpieczne.


KORZYSTAJĄC Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻESZ URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE
 2018-03-01
Nowy Dwór Gdański,

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.


POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW WYPADKU DROGOWEGO
 2018-02-19
Nowy Dwór Gdański,

Policja poszukuje świadków zdarzenia wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 28 stycznia 2018 pomiędzy miejscowościami Nowy Dwór Gdański – Kmiecin.


WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. KIEROWCA PO ALKOHOLU.
 2018-01-29
Nowy Dwór Gdański,

W niedzielę nowodworscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 23-letni kierowca osobowego audi, uderzył w w przydrożne drzewo.Na miejscu śmierć poniósł inny 23- latek, pasażer tego pojazdu. Okazało się, że sprawca wypadku miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


BEZPIECZNE FERIE 2018
 2018-01-29
Nowy Dwór Gdański,

Piątek 26 stycznia 2018 roku jest ostatnim dniem, w którym uczniowie szkół na terenie województwa pomorskiego poszli do szkoły w tym semestrze. Ferie zimowe zaczynają się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Dla dzieci i młodzieży jest to czas odpoczynku i relaksu, ale na policjantów drogówki czeka trudne zadanie - by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom jadącym i wracającym z zimowisk, mundurowi przeprowadzą działania „Bezpieczne ferie”.


BEZPIECZNE FERIE 2018
 2018-01-24
Nowy Dwór Gdański,

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy już 12 stycznia 2018 r. rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”, które potrwają do 25 lutego br.


ODPRAWA ROCZNA NOWODWORSKICH POLICJANTÓW
 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

W czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury. Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono priorytety do realizacji na rok 2018. Komendant złożyła również podziękowania na ręce kierownictwa komendy w Nowym Dworze Gdańskim, za zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków przez wszystkich policjantów i pracowników policji.


NIELEGALNY TYTOŃ
 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy kryminalni zabezpieczyli blisko 67 kg krajanki tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 47-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oraz podatku vat, sięgają 31 tysięcy złotych. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.


KAMPANIA SPOŁECZNA „TWOJE BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”
 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.


KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU
 2018-01-20
Nowy Dwór Gdański,

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno – edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


UWAGA NA OSZUSTÓW METODĄ NA POLICJANTA.
 2018-01-04
Nowy Dwór Gdański,

Niewiele brakowało, a 7 mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego, straciłoby oszczędności swojego życia lub nieświadomie uczestniczyłoby w transakcjach finansowych bez swojej wiedzy oraz zgody. Przestępcy, podszywając się pod policjantów próbowali przekonać swoje ofiary do przekazania im danych dotyczących ich nr kont bankowych i danych osobowych. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność.


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE SZEFÓW MSWIA ORAZ PODLEGŁYCH SŁUŻB
 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,

Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.UROCZYSTA WIGILIA NOWODWORSKICH POLICJANTÓW.
 2017-12-22
Nowy Dwór Gdański,

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli policjanci, pracownicy policji oraz zaproszeni goście. Wszystkich obecnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim –mł. insp. Tomasz Pawlak i złożył życzenia świąteczno-noworoczne.


BEZPIECZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK
 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami okres świątecznych przygotowań. Czas wyjazdów, kupowania prezentów, czas spotkań z rodziną, i czas zabawy, a także uczestnictwa w różnych imprezach rozrywkowych towarzyszących nocy sylwestrowej. Wszystko to niesie pewne zagrożenia i by im zapobiec pomorscy policjanci podejmują przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktyczne, służące ciągłemu podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa. Pamiętajmy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo. Oto kilka najprostszych zasad, o których należy pamiętać!


DZIĘKI POMOCY POLICJANTÓW NIE UTONĘŁA
 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Starocin.  56-letnia kierująca audi zjechał z drogi i wpadła do rowu z wodą. Dzięki pomocy miejscowych policjantów nie utonęła. Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.


DEBATA Z SENIORAMI W OSTASZEWIE
 2017-12-19
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj (13-12-2017 roku) w sali Gminnego Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie, odbyła się debata z seniorami zatytułowana Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz miec na nie wpływ. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.


W MARZĘCINIE OSOBÓWKA UDERZYŁA W DOM
 2017-12-11
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj(7.12.2017r.) w miejscowości Marzęcino. 37-letni kierujący fiatem zjechał z drogi i uderzył w werandę domu. Mężczyzna z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku. 


ĆWICZENIA SZTABOWE ,,ATAK 2017" W SZKOLE W LUBIESZEWIE
 2017-11-30
Nowy Dwór Gdański,

Wczoraj(29.11.2017r.) w Szkole Podstawowej w Lubieszewie znaleziono paczkę, która przypominała ładunek wybuchowy. Taki scenariusz rozegrał się w ramach przeprowadzonych ćwiczeń sztabowych pn. „Atak 2017”.Tego typu działania to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb.


SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH
 2017-11-21
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z kolejnych placówek oświatowych z terenu powiatu nowodworskiego. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły lub przedszkola oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe.


KOLIZJA OSOBÓWKI Z AUTOBUSEM W KRYNICY MORSKIEJ.
 2017-11-20
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci ruchu drogowego pracowali w Krynicy Morskiej na miejscu kolizji z udziałem bmw i autobusu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 19-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.


WYPADEK Z UDZIAŁEM SZKOLNEGO AUTOBUSU W RYBINIE.
 2017-11-17
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze nr 502 na wysokości miejscowości Rybina.56-letni kierujący autobusem w trakcie dowozu dzieci do szkoły, uderzył w prawidłowo jadącego seata. Kierująca osobówką kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.


BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU W SZKOLE W TUJSKU.
 2017-11-16
Nowy Dwór Gdański,

W środę zakończono warsztaty profilaktyczne, przygotowane przez dzielnicowego z Posterunku Policji w Stegnie mł. asp. Piotra Dolińskiego i pedagog Sylwię Kosek pt.”Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” w ramach corocznej współpracy między Zespołem Szkół w Tujsku a Policją.


KAMPANIA SPOŁECZNA MSWIA PROMUJĄCA SZACUNEK DLA FLAGI RP I HYMNU RP
 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP


CBOS: POLACY DOBRZE OCENIAJĄ PRACĘ POLICJI
 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,

Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


23-LATEK ZATRZYMANY ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW.
 2017-11-10
Nowy Dwór Gdański,

Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymany został 23-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn mężczyźnie grozi do 3lat pozbawienia wolności.


,,UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA" W NOWYM DWORZE GD.
 2017-11-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim aby przypomnieć im o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Funkcjonariusze przy tej okazji rozdawali pierwszakom odblaskowe worki.


NA DROGĘ SPADŁ PRZEWOŻONY KAWAŁ BETONU
 2017-11-06
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Ryki. Na skutek pęknięcia pasów mocujący spadł na drogę element konstrukcyjny o wadze 6 ton, przewożony na skrzyni ciężarowego dafa. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny tego wypadku.


II EDYCJA KONKURSU „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”
 2017-11-02
Nowy Dwór Gdański,

Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. 


"NIE ZABIJAJ"
 2017-10-31
Nowy Dwór Gdański,

"NIE ZABIJAJ" - INAUGURACJA AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO KIEROWCÓW


KONFERENCJA DOTYCZĄCA PROBLEMATYKI HANDLU LUDŹMI
 2017-10-30
,

W piątek w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się konferencja pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”. Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim oraz Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu. Celem  Konferencji było podniesienie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi. 


WIZYTA U PRZEDSZKOLAKÓW PRZY SP NR 1 W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM.
 2017-10-25
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.  Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – z przedszkola oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. 


MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MEDIACJI I DZIEŃ MEDIACJI
 2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,

„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 16-20 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października br.


POLICJANCI WSPARLI PRZYTULISKO PRZY OSP.
 2017-10-17
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci aktywnie zaangażowali się w akcję pomocy bezdomnym czworonogom.Policjanci przekazali datki dla wolontariuszy z przytuliska OSP w Nowym Dworze Gdańskim.


HANDEL LUDŹMI - KONFERENCJA W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
 2017-10-10
Nowy Dwór Gdański,

W dniu 27 października 2017 roku w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się konferencja, dotycząca problematyki handlu ludźmi, pt. „Prawne i społeczne aspekty handlu ludźmi”


,,KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”. SPOTKANIE DZIELNICOWEGO Z MŁODZIEŻĄ.
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze gdańskim wziął udział w warsztatach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w przedmiocie przeciwdziałania przemocy, którego organizatorem był Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kmiecinie. Młodzi ludzie wsłuchiwali się z zaciekawieniem w przekazywane informacje od funkcjonariuszy oraz włączali się w dyskusję.


POLICJANCI Z WIZYTĄ W SZKOLE W MARYNOWACH I NOWEJ CERKWI
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” odwiedzili uczniów ze Szkoły w Marynowach oraz Nowej Cerkwi. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze - do i – ze szkoły oraz kwestii dotyczącej dobrej widoczności na drodze, w tym pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez nowodworskich policjantów.

 


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI Z NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO.
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.

 


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI Z KMIECINA.
 2017-10-06
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej jednostki odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kmiecinie. Mundurowi udzielili dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej oraz opowiedzieli o swojej pracy.


ŚWIEĆ PRZYKŁADEM
 2017-10-02
Nowy Dwór Gdański,

Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.


PROJEKT „EDWARD” – EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH
 2017-09-21
Nowy Dwór Gdański,

21 września (czwartek) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się II edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.W działaniach wezmą również funkcjonariusze z nowodworskiej drogówki. 


ZATRZYMANY ZŁODZIEJ PIWA
 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,

 

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał w sobotę 32 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Policjanci podejrzewają go o kradzież opakowań zbiorczych piwa z wiaty gospodarczej w miejscowości Ostaszewo. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


ZNIEWAŻYLI POLICJANTÓW, TERAZ ODPOWIEDZĄ ZA TO W SĄDZIE
 2017-09-18
Nowy Dwór Gdański,

W sobotę przed godz.20:00 policjanci zatrzymali dwóch 29- letnich mężczyzn, którzy znieważyli funkcjonariuszy policji w trakcie interwencji w Nowym Dworze Gdańskim. Za znieważenie policjantów w trakcie wykonywania czynności służbowych grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.
 2017-09-08
Nowy Dwór Gdański,

Celem jaki przyświeca prowadzonej przez policjantów corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo komunikacyjne najmłodszych. W tym celu funkcjonariusze z nowodworskiej jednostki wraz z pierwszymi dniami września rozpoczęli wielopłaszczyznowe działania zmierzające do wyeliminowania ewentualnych zagrożeń infrastrukturalnych na drogach w rejonach szkół, stanowczej reakcji na przypadki wykroczeń w relacji pieszy-kierujący oraz podniesieniu świadomości maluchów odnośnie bezpiecznych zachowań w drodze - do i - ze szkoły.


CZYJ TO ROWER.
 2017-09-07
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci prowadzą czynności w sprawie odnalezienia w Nowym Dworze Gdańskim w okolicach sklepu ,,NETTO”  roweru marki ,,Victoria”. Rower typu górskiego, koloru czerwono-czarnego o rozmiarze felg 26. Właściciel zabezpieczonego jednośladu proszony jest o kontakt z KPP w Nowym Dworze Gdańskim.


PREZENTY ROZDANE
 2017-09-01
Nowy Dwór Gdański,

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym funkcjonariusze z Nowego Dworu Gdańskiego wręczyli wyprawki szkolne kilkunastu dzieciom z powiatu nowodworskiego.


POLICJA ZATRZYMAŁA SPRAWCĘ KRADZIEŻY
 2017-08-31
Stegna,

Policjanci zatrzymali 19-latka, który usiłował dokonać kradzieży pieniędzy z otwartej kasetki mieszczącej się za barem w jednym ze stegieńskich lokali gastronomicznych. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie innych kradzieży w Krynicy Morskiej. Grozi mu do 5 lat więzienia.


"BEZPIECZNY WEEKEND" - KRAJOWE DZIAŁANIA POLICJI W OSTATNI WEEKEND SIERPNIA 2017
 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


POLICJANCI NOWODWORSKIEJ DROGÓWKI SPRAWDZALI TRZEŹWOŚĆ KIEROWCÓW
 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z nowodworskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwość”. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu blisko 300 kierowców. Jeden z nich złamało prawo jadąc pod wpływem alkoholu.


EUROPEJSKIE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”
 2017-08-25
Nowy Dwór Gdański,

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ NA PLAŻY W KRYNICY MORSKIEJ
 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,

Dzielnicowa z krynicy Morskiej promowała akcję profilaktyczno–edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej Instytutu Oceanografi Uniwersytetu Gdańskiego, wolontariusze WWF-Foki, strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana", funkcjonariusze Straży Granicznej przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.


TRWA KONKURS „FILMOWY PRZEWODNIK” – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
 2017-08-21
Nowy Dwór Gdański,

Wakacje zbliżają się ku końcowi. Upalna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Wiele osób gorące dni spędza wypoczywając aktywnie, również nad wodą, i uprawiając sporty wodne. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji wodnej z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.


TERRORYZM - CO ROBIĆ W SYTUACJI ZAGROŻENIA
 2017-08-18
Nowy Dwór Gdański,MSWiA  Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


NAWAŁNICE W POMORSKIM – POLICJA OSTRZEGA
 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,

W związku z przejściem frontu burzowego nad terenem województwa pomorskiego ostrzeżenie wg. IMGW o burzach 2 i 3 stopnia. Zjawisko rozpoczęło się ok godziny 22 na terenie powiatów południowo – zachodnich, przesuwając się na północy – wschód.


BEZPIECZNY WEEKEND
 2017-08-12
Nowy Dwór Gdański,

Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.


POLSKA POLICJA DZIŚ
 2017-08-11
Nowy Dwór Gdański,

Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.


SPOTKANIE Z KOLONISTAMI MIKOSZEWIE
 2017-08-09
Nowy Dwór Gdański,

Nowodworscy policjanci spotkali się z Kolonistami wypoczywającymi w ,,OW” Armando w Mikoszewie w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach w lesie. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UKRYŁ SIĘ W STAWIE
 2017-08-08
Nowy Dwór Gdański,

Policjanci z Oddziałów Prewencji z Gdańska zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 23-letni mieszkaniec Brodnicy od trzech lat ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj, by uniknąć zatrzymania, próbował ukryć się w stawie. Mężczyzna poszukiwany był za włamania. W więzieniu spędzi najbliższe 15 miesięcy .


Nr art.:1, modyfikacja: 2012-02-28

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Kościuszki 10, 80-100 Nowy Dwór Gdański
Telefon: (055) 246-92-72
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.

Biuletyn Informacji Publicznej